News 33

Suicune w paczkach i… nowy pokemon?

Znamy już nagrodę za stemple oraz główną tematykę questów na miesiąc październik. W międzyczasie również coś dziwnego zaczęło się dziać w świecie Pokemon GO.

Zacznijmy od pierwszej informacji, która pojawiła się również w sekcji news w grze:

Kolejny legendarny pokemon pierwotnie odkryty w regionie Johto – Suicune, jest gotowy by zalać październik nowym zestawem zadań typu Field Research! Pamiętajcie, jeśli jeszcze nie złapaliście legendarnego Entei, pracujcie nad swoim Research Breakhthrough w tym tygodniu zanim odejdzie! Szczegóły poniżej:

[Data i czas]

  • 1 października 2018, od 13:00 czasu PDT (22:00 naszego czasu)

[Zawartość]

  • Zadania typu Field Research z pokemonami typu wodnego

[Bonusy]

  • Osiągnij Research Breakhthrough by spotkać legendarnego pokemona pierwotnie odkrytego w regionie Johto – Suicune!

O co chodzi z nowym pokemonem? Oto sprawca całego zamieszania:

Dziwne, przypominające Ditto ze śrubką na głowie stworzenie, w tajemniczy sposób zaczęło pojawiać się dziś w Pokemon GO. Nie wiemy jednak czym dokładnie jest, bo każdy złapany pokemon tego typu zamienia się… właśnie w Ditto. Prześledźmy jednak po kolei wszystkie wydarzenia z nim związane.

Wczoraj w strumieniu danych między serwerem a grą został odkryty właśnie pokemon z powyższego screena. Ma on przypisany numer 891, co rozpoczęło spekulacje, że to właśnie on będzie specjalnym prezentem jaki będzie można wysłać z gier na Nintendo Switch – Pokemon Let’S GO do Pokemon GO jako specjalny bonus (ma być nim pierwsze ujawnione stworzenie z nowej ósmej generacji).

Dzisiaj po zakończeniu Community Day w regionie Azji i Pacyfiku tajemniczy pokemon zaczął pojawiać się na dziko w Pokemon GO, jednak po złapaniu przemieniał się w Ditto. Potem wydarzyła się kolejna ciekawa rzecz – w grze zauważono Kecleona, jednego z brakujących stworzeń trzeciej generacji, który po złapaniu również stawał się Ditto.

W tym momencie jest kilka teorii, które mogą pasować do tych dość nielogicznych i nieskładnych wydarzeń w ostatnich godzinach:

  • Model nowego pokemona z jakiegoś powodu był umieszczony na miejscu Kecleona w plikach gry – być może Niantic chciało w jakiś sposób wprowadzić Kecleona a przez pomyłkę nowe stworzenie trafiło do GO,
  • Możliwe, że to jakiegoś rodzaju akcja marketingowa dla gier Pokemon Let’s GO na Switcha – być może Niantic chciało nas zainteresować tematem i jednocześnie pokazać stworzenie z nowej generacji, które ma być prezentem możliwym do przesłania z konsoli do gry na smartfona.

Na oficjalne wyjaśnienie sprawy musimy jeszcze poczekać – w tym momencie zarówno Niantic jak i Pokemon Company milczą.

Źródło: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9hxlio/shut_down_everything_travelers_a_new_pokemon/

33 komentarze

  • Reply
    art
    Wrz 22, 2018 9:58 am

    Zamieszali samego rana ech… ditto z tego wychodzi.

    • Reply
      Fiacika
      Wrz 22, 2018 7:44 pm

      To coś pokazało się na koniec eventu ze wszystkich chicorita które zostały przy pokestopach. To taki kontrolowany bug dlatego ma symbol nakrętki. Taki techniczny

  • Reply
    marcinwrc1986
    Wrz 22, 2018 10:12 am

    Witam, potrzebuje dwóch znajomych do zaliczenia zadania ze złapaniem celebi, mój trainer code to: 8620 0000 4422, bardzo proszę o zaproszenie mnie do grona znajomych

  • Reply
    Cynik
    Wrz 22, 2018 11:22 am

    Chyba nakrętka, a nie śrubka

  • Reply
    Hfdexg
    Wrz 22, 2018 12:59 pm

    Mam nadzieje ze zlapie te cos przyda mi sie dito do miski

  • Reply
    Frotterka
    Wrz 22, 2018 1:30 pm

    Dzisiaj zobaczyłam tego dziwnego pokemona na radarze. Pierwszy raz biegłam po stworka :’D Trochę się zawiodłam, że to tylko Ditto, jak go złapałam.

    • Reply
      MV
      Wrz 22, 2018 6:30 pm

      Na początku myślałem, że to jakiś rodzaj Unowna, a tu taki różowy blob udający nie wiadomo co… Albo udający dużo mniejszego siebie z nakładką od śruby na głowie. Wciąż nie wiem co to miało być, w żadnej części Pokemonów nie widziałem czegoś takiego.

    • Reply
      art
      Wrz 22, 2018 11:11 pm

      Nie tylko ty się nabrałaś 🙂 ja tez biegłem…

  • Reply
    Frotterka
    Wrz 22, 2018 1:47 pm

    Ditto ukryty pod postacią tego pokemona był też w Polsce

  • Reply
    Avs
    Wrz 22, 2018 2:18 pm

    Wszędzie Ditto pod postacią Kecleona… Więcej niż Chicority podczas CD…

  • Reply
    Tuptuś
    Wrz 22, 2018 2:32 pm

    U mnie ten dziwny Pokemon zamienił się dwa razy w ditto a raz w Chikorite, więc jak widać nie tylko w ditto chyba że to był jakiś błąd przy okazji community day

  • Reply
    filipsworks
    Wrz 22, 2018 2:47 pm

    Jak dla mnie to jest po prostu Missingno w wersji pokemongo, a Ditto to mechanizm obsługi błędów.

  • Reply
    nimue193
    Wrz 22, 2018 3:14 pm

    parafrazując: Gracze, przebaczcie im, bo nie wiedzą, co czynią

  • Reply
    Najlepsiak
    Wrz 22, 2018 3:58 pm

    O co chodzi z tą nakrętką Ditto? Mam już kilka a na radarze wciąż pojawia mi się to na czarno jako nieznany pokemon. Może trzeba złapać 100 albo 1000 sztuk? A może ktoś wie więcej

    • Reply
      Frotterka
      Wrz 22, 2018 7:34 pm

      Złapałeś w rzeczywistości Ditto, a nie pokemona z nakrętką, pewnie dlatego nadal jest na radarze. W końcu Pokedex nie rejestruje złapanie Ditto pod postacią tego pokemona jako nowego pokemona

  • Reply
    Karolina
    Wrz 22, 2018 5:40 pm

    Skoro po złapaniu pok zamienia się w ditto to masz w pokedeksie zarejestrowane kolejne ditto, a tej śrubki nadal brak, więc stale pojawia się na radarze jako nowy, nie złapany jeszcze pokemon

  • Reply
    An
    Wrz 22, 2018 6:23 pm

    A ja już myślałam że unown z tego będzie

  • Reply
    An
    Wrz 22, 2018 6:31 pm

    A już myślalam ze to unown bedzie

  • Reply
    Miguel
    Wrz 22, 2018 7:27 pm

    Wysyp miałem w schronisku na Magurce w Beskidach. Myślałem, ze to Unown i leciałem jak głupi. A po załapania 3 sztuk każdy w Ditto się zmieniał :/

  • Reply
    Zawiedziony
    Wrz 22, 2018 8:44 pm

    Nie kazdy w Ditto, bo ja mialem Chikorite 🙂 Tylko sprawdzone info podajcie.

  • Reply
    Eleranya
    Wrz 22, 2018 9:52 pm

    Mi się zaczęły pojawiać dopiero po 14:00. Wszędzie tam gdzie wcześniej były Chikority pojawiło się coś takiego… ze dwa razy wyskoczyły mi jeszcze one a później już Ditto. Jak dla mnie to po prostu błąd. W poprzednim CD też miałam tak, że łapiąc co innego wychodziła Eevee i odwrotnie… teraz po prostu pojawiła się śmieszna nakrętka.

    • Reply
      monopol2016
      Wrz 22, 2018 11:05 pm

      Z tym, że nakrętki pojawiały się też przed i po CD. Jedną widziałem jeszcze wieczorem. Masowo wysypały się tylko na 30 minut po 14.00 i dokładnie odpowiadały w rozmieszczeniu wcześniejszemu spawnowi Chikority. I co dziwne działo się tak we wszystkich strefach czasowych. Jeśli to błąd, dlaczego nie naprawili na bieżąco? I dlaczego akurat nakrętki zmieniające się w Ditto w miejscu spawnu Chikority? Coś raczej Niantic pokombinował… Pytanie tylko, czy nie przekombinował? 😉

  • Reply
    kdsfl
    Wrz 22, 2018 11:56 pm

    Tuż po zakończeniu CD wyskakiwały w olbrzymiej ilości, czego mi brakuje w artykule to tego iż przemieniał się on nie tylko w ditto ale i w chikoritę, nie tylko u mnie.

    • Reply
      Pan Piesel
      Wrz 23, 2018 2:06 pm

      u mnie pojawily sie tak kolo 10:55, potem nie bylo ich od 11 az do 14

  • Reply
    SmasheroPL
    Wrz 24, 2018 12:19 pm

    A ja w koncu mam Taurosa z 7km jajka!!! :D.
    Jeszcze Kangur i bedzie git!

    • Reply
      kordius
      Wrz 26, 2018 7:31 pm

      Po Taurosa to mykaj do Sydney

  • Reply
    Sala
    Wrz 24, 2018 1:32 pm

    Hej,
    z góry sorry, że po raz kolejny poruszam ten temat, ale czy ktoś orientuje się czy jest jakaś apka/strona gdzie są ukazywane bieżące RAIDY w czasie teraźniejszym ?
    Z góry dzięki i pozdro

  • Reply
    SmasheroPL
    Wrz 24, 2018 5:12 pm

    Właśnie złapałem tego gadai rzeczywiście d…itto z tego wyszło 😀

  • Reply
    Inuka123
    Wrz 24, 2018 9:42 pm

    prosze 😀

  • Reply
    Miguel
    Wrz 25, 2018 11:51 am

    Wydawać by się mogło, że skończył się spawn tych dziwnych poków ale dzisiaj w Katowicach na Koszutce znowu się pojawił na radarze.

  • Reply
    Gość
    Wrz 25, 2018 2:29 pm

    Już wiadomo co będzie na CD w październiku ? bo na chikoritę to już na początku sierpnia było wiadomo co będzie

  • Reply
    Frotterka