News 16

Supereffective Week – wszystkie nowości

Ruszył tygodniowy event o tematyce… „superefektywności” – a tak przynajmniej się nazywa.

Na pokemongolive.com już kilka dni temu Niantic ogłosiło dwa nadchodzące wydarzenia (w tym to już trwające) oraz nowego legendarnego raid bossa. Główną tematyką eventu jest superefektywność, chociaż producent Pokemon GO nie uczy nas o niej w żaden sposób poza zmienionymi spawnami, nowymi raid bossami, zadaniami i wariantem shiny dla kolejnej rodziny ewolucyjnej.

Data i czas

  • Od 19 listopada do 26 listopada o 22:00 polskiego czasu

Atrakcje

  • Pokemony silne w walce przeciwko Team GO Rocket i innym trenerom pojawiają się częściej na dziko, w raidach i zadaniach,
  • Shiny Tentacool.

Bonusy

  • 2x Stardust za walki PvP,
  • Więcej potionów i revive z PokeStopów,
  • Gwarantowany Charged TM za raidy poziomu trzeciego.

Dzięki informacjom od trenerów wiemy jakie pokemony, zadania i raid bossy kryły się pod tajemniczym opisem wydarzenia.

Zwiększone spawny: Machop, Murkrow, Rhyhorn, Swinub, Teddiursa, Tentacool, Torchic, Gastly, Shroomish

Nowe raid bossy

  • T1: Swablu, Beldum, Horsea, Shinx, Klink
  • T2: Alolan Exeggutor, Muk, Mawile, Sableye, Noctowl
  • T3: Cacturne, Mantine, Espeon, Piloswine, Medicham, Azumarill, Ferroseed, Onix, Vaporeon, Skarmory, Pinsir, Scyther, Alolan Raichu, Pelipper, Porygon, Aerodactyl
  • T4: Golem, Lapras, Galarian Weezing, Tyranitar, Alolan Marowak
  • T5: Cobalion

Zadania

ZadanieTłumaczenieNagroda
Supereffective Week: Use a supereffective Charged Attack in a Gym battle.Użyj superefektywnego ładowanego ataku w walce w gymieTentacool

Shiny Tentacool i Tentacruel

Poniżej porównanie wariantu zwykłego oraz shiny rodziny ewolucyjnej Tentacoola:

 

 

Źródła:

https://pokemongolive.com/post/nov2019-events

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/dyqpsl/supereffective_week_megathread/

16 komentarzy

  • Reply
    2541 5561 4328
    Lis 20, 2019 1:08 am

    Wreszcie wykonam zadanie i złapię Aerodactyla z gwaratowaną charged TM Dziękuję

  • Reply
    Denki
    Lis 20, 2019 1:39 am

    Jakoś nie widać wciąż tych rewajwów i połszonów. Bieda

  • Reply
    Prolea
    Lis 20, 2019 6:46 am

    Jak dla mnie na prawdę spoko. Można pograć

  • Reply
    6990 1254 2423
    Lis 20, 2019 7:46 am

    Wydaje się troszkę nudnawy event. Jednak nie każdy musi mieć ekstra fajerwerki. Chętnie dobije medal za walki z zespołem R, za które będę dostawał jeszcze więcej stardustu.

  • Reply
    Piasecki88
    Lis 20, 2019 12:52 pm

    Jak wykonać to zadanie?
    Użyj superefektywnego ładowanego ataku w walce w gymie?

    • Reply
      bart
      Lis 20, 2019 2:23 pm

      a jak to prościej wytłumaczyć ?
      trzeba podczas walki klikać na ekran – czyli walczysz
      po kilku kliknięciach naładuje się kółeczko – jest to atak ładowany
      po kliknięciu na kółeczko używasz go i to zalicza zadanie.

      sam quest nie jest nowy , tylko nowa jest nagroda.

    • Reply
      Knautia
      Lis 20, 2019 4:26 pm

      Nie każdy atak ładowany policzy się jako „superefektywny”…

      Spróbuję prościej:

      1) Zadanie wymaga walki z pokemonami w gymie należącym do innej drużyny niż Twoja – walka w rajdzie go nie zaliczy.

      2) Nie musisz wygrać tej walki ani przejąć gymu (ale oczywiście możesz to zrobić przy okazji).

      3) Jak pisałam wyżej, nie każdy ładowany atak (czyli, jak napisał kolega, ten dostępny po wypełnieniu kółeczka z odpowiednim symbolem) będzie superefektywny, ale – w wersji dla lam – jeśli wybierzesz do walki pokemony podpowiadane przez grę, to masz duże szanse na właśnie taki atak.

      • Reply
        bart
        Lis 20, 2019 5:00 pm

        Takiej podstawy, że ogień jest efektywny na rośliny a woda na ogień itd trudno nie wiedzieć, no ale jeśli tego się nie wie to nie da się już Ci pomóc Piasecki88.

      • Reply
        Pefr
        Lis 20, 2019 5:29 pm

        Nam się udało po paru próbach. Znaleźliśmy jakiegoś gyma z Blissey, skompletowaliśmy najsłabsze Machampy (żeby załadować jak najwięcej ataków) i jakoś poszło. Ale łatwo nie było. Pamiętajmy, że nawet jak typ się zgadza (ogień, woda) to atak już niekoniecznie.

        • Reply
          bori
          Lis 20, 2019 11:22 pm

          ale po co najsłabsze? pomijam szukanie blissey, masz slakinga,snorlaxa (machamp) zazwyczaj zawsze jakis z tych poksów stoi w gymie.

  • Reply
    ajajaj
    Lis 20, 2019 6:54 pm

    czym bijecie gayardosa z outrage w walce z Arlo bo nie mogę dobrać

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Lis 20, 2019 7:33 pm

      Polecilbym raikou electivire albo magnezona z wild charge. Gyarados ma podwojna słabość na elektro

  • Reply
    Gramnogami1
    Lis 21, 2019 8:03 pm

    Nie wytrzymam. Myslalem ze kazdy trener wie jaki atak jest efektywny na poszczególne typy pokemonow. To jak wy gracie w ta gre nie znajac tego na pamiec??? Ale mi gracze haha

  • Reply
    ajajaj
    Lis 22, 2019 9:54 pm

    Nie rozumiesz bo grasz nogami, pytałem nie o typ poka tylko o najlepszego i naj movset. Zacznij grać głową to zrozumiesz o co chodzi innym.

  • Reply
    ach
    Lis 23, 2019 1:44 am

    Więcej potionów i revive z PokeStopów, – Ciekawe komu sypią potiony? bo mi nie:(
    na 1,5h w centrum miasta gdzie jest duuużo pokestopów przybyło mi 10 kamieni i z 20szt potek „50 i 20” dla mnie nic się nie zmieniło.