News 13

Sustainability Week – szczegóły eventu

Dopiero co rozpoczęliśmy Rivals’ Week a Niantic już informuje nas o atrakcjach nadchodzącego wydarzenia.

Data i czas: od 20 kwietnia o 10:00 do 25 kwietnia o 20:00

Atrakcje

  • Debiut Binacle – kolejnego pokemona z szóstej generacji,
  • Pokemony takie jak Grimer, Drilbur, Trubbish, Ferroseed i inne będą częściej pojawiać się na dziko,
  • Debiut shiny Trubbisha,
  • W jajkach 5 km znajdziemy takie pokemony jak Diglett, Tangela, Goldeen, Budew, Cherubi, Finneon i Drilbur,
  • W raidach pojawią się takie pokemony jak Vileplume, Alolan Eceggutor, Trubbish, Binacle i inne,
  • Eventowe zadania Field Research z nagrodami w postaci pokemonów jak np. Cottonee, Chespin i Binacle,
  • Eventowy Timed Research w zakładce Today View,
  • Darmowa tematyczna koszulka dla postaci w sklepie gry.

Specjalne bonusy

Wraz z innymi trenerami będziemy mogli odblokować specjalne nagrody za udział w kampanii Niantic na rzecz środowiska. Bonusy będą aktywne 25 kwietnia od 10:00 do 20:00:

  • Poziom 1 (2500 aktywacji): raidy poziomu 5 będą pojawiać się częściej,
  • Poziom 2 (5000 aktywacji): darmowa paczka 3x Remote Raid Passów do odebrania w sklepie gry,
  • Poziom 3 (10 000 aktywacji): 2x XP za łapanie pokemonów.

Oczywiście po odblokowaniu kolejnego progu poprzednie nadal pozostaną aktywne.

Opis całej akcji znajduje się na stronie https://nianticlabs.com/sustainability-campaign

Czym są “aktywacje”? W skrócie chodzi o to, by na mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, Instagram) wstawić post z hashtagiem #SustainableWithNiantic oraz otagować @NianticLabs, który:

  • będzie prezentował Wasze zaangażowanie w ochronę środowiska – takie jak np. akcja “sprzątania świata”, sadzenie drzew lub budowanie/stawianie specjalnych domków dla owadów,
  • będzie prezentował Wasze wsparcie dla organizacji lub inicjatywy skupiającej się na ochronie środowiska – czyli post opisujący daną inicjatywę/organizację wraz z logo lub stroną internetową, czy też odnośnikiem do jej social mediów.

Każdy post spełniający te warunki stanowi jedną “aktywację” zbliżającą nas do nagrody. Dodatkowo Niantic wpłaci 5 tys. USD dla trzech takich organizacji non-profit, które najczęściej będą oznaczane w mediach społecznościowych.

Nowe pokemony/shiny

1. Binacle (kamienny/wodny) -> Barbaracle (kamienny/wodny)

2. Shiny Trubbish i Garbodor

Źródło: https://pokemongolive.com/post/sustainabilityweek-2021/?hl=en

13 komentarzy

  • Reply
    R
    Kwi 14, 2021 9:16 am

    Litości, to już przechodzi ludzkie pojęcie. Właśnie na obecnym wyzwaniu koszą kilkadziesiąt baniek dolarów (wyzwanie 40 mln raid’ów) i tutaj łaskawie przekażą 3 x 5 tysięcy? Żenada.

    • Reply
      Sumiru
      Kwi 14, 2021 3:37 pm

      Nie jest powiedziane, że po 5k ale ze 5. Pewnie podzielą

    • Reply
      Kosiarcia
      Kwi 14, 2021 7:56 pm

      Ciekawe, czy ktoś u nas w rządzie, albo jakiś “celebryta” da powiedzmy 20 tys. (łagodny odpowiednik 5 ty dolarów) na WWF… Nadal jesteś pewny swojej wypowiedzi?

      • Reply
        R
        Kwi 15, 2021 8:45 am

        Tak, jestem. Mówimy o grubej kasie ściąganej na pałę w ciągu 2-3 dni. Celebryci aż tyle nie zarabiają w tak krótkim czasie, a nawet i przykład Lewandowskiego pokazuje, że można mieć hojną rękę.
        A rządu w to nie mieszaj, to inna sprawa.

        • Reply
          Ot_er
          Kwi 15, 2021 10:44 am

          Czemu ma nie mieszać rządu? Jak powstała akcja hot16? Raperzy stwierdzili że rząd jest zj***ny i wzieli się do pomocy służbie zdrowia, bo te geniuszę z pisu wpłapili na tvp

        • Reply
          Kosiarcia
          Kwi 16, 2021 8:18 am

          Będę mieszać każdego, kto zarabia duże pieniądze. Skoro przyczepiłeś się do dobrze widać prosperującej firmy, to inne kategorie też powinny być brane pod uwagę. Mogli nie dać nic i nie byłoby problemu. Problem zrobił się, bo dali cokolwiek. A cokolwiek, to widać dla niektórych za mało. Więc jaki wniosek? Lepiej być biernym i nie dawać nic. Wtedy nie będzie głosów typu: a dlaczego tak mało? Analogiczny przykład. Zakładam, że pracujesz. Dajesz coś żebrakom? Jeśli tak, to dlaczego tak mało? A jeśli nie, to nie ma się do czego doczepić, prawda? Wielu ludzi mija ich obojętnie, jest to społecznie akceptowalne. Nie musisz dawać, jeśli nie chcesz. No chyba że jesteś z kategorii “dej, mam horom curke”. Wtedy nikomu nic nigdy nie dasz, za to sam chcesz. W sumie taki komentarz pasuje do ludzi niepracujących 🙂 Dej, jesteś bogaty. Dej wincyj!
          Pozdrawiam “hore curki” 🙂

          • R
            Kwi 16, 2021 9:40 am

            Ech… Napisałem “to inna sprawa” – nie miałem na myśli tego, żebym miał bronić rząd. Miałem na myśli, żeby nie tykać tego w miejscu, gdzie rozmawiamy na temat gry, hobby, które ma nam sprawiać radość. Można miliony słów napisać w tym temacie, tylko po co? To, na co rząd pieniądze wydaje, a nie wydaje – to temat kontrowersyjny i stary jak świat, nie mam ochoty na ten temat dyskutować i zapewne zgadzamy się ze sobą w osądzie rządu.
            Czepiłem się firmy – nie dlatego, że coś dała, tylko dlatego, że zgarniając tak dużą kasę tak rzadko skapnie komuś tej kasy i w tak śmiesznej ilości. To mega bogata firma o zasięgu i marce globalnej, a daje ledwie 15 tysięcy dolków? Że nawet byle celebryta może mieć hojniejszy gest? Skoro daje, to dobrze, ale po co robić z tego takie halo robiąc sobie reklamę? Oglądałem wczoraj film “Machine Gun Preacher” o Samie Childersie (warto obejrzeć), a tam była taka scena, gdzie bogatego dealera samochodowego, zaprzysięgłego “amerykanckiego” chrześcijanina prosił o 5k USD na dzieci w Afryce (oczywiście sugestywnie ginące w wojnie domowej), a ten łaskawca dał mu czek na 150 USD przy okazji grilla, którego urządził w iście bizantyjskim stylu! I to dobitnie rozsierdziło Sama, który wyrzucił czek i opuścił imprezę, kwitując że ten tu postawił sobie “Tadj Mahal”, a nie może go wspomóc, mimo że wcześniej to obiecał. Film oglądałem wieczorem, już po napisaniu komentarza – ot zbieg okoliczności…
            I jeszcze raz – rządu (i polityki) nie ma co tu mieszać. Piszemy o “hojności” Niantic.
            BTW – zwróćcie uwagę jak w telewizji czasem przy okazji świąt są celbryckie wersje popularnych turniejów typu “Milionerzy” i jaką tam kasę telewizje przekazują na cele charytatywne. I jak przy tym wygląda Niantic? Śmiechu warte.

    • Reply
      ToJa
      Kwi 20, 2021 9:04 pm

      XD a kto zmusza ludzi do brania udziału w zdalnych rajdach i wydawania kasy? Jasne że Niantic trzepie kasę na wszystkim ale to dobra wola/ głupota/co tam chcesz graczy.
      Zgadzam się z tobą że te 5 tys $ to tylko dla reklamy ale przynajmniej cokolwiek dają, a do płacenia za grę nikt nikogo nie zmusza

  • Reply
    X
    Kwi 14, 2021 9:34 am

    Widzę polskie cebulactwo

  • Reply
    Ach
    Kwi 14, 2021 12:06 pm

    Ciekawe czy dzisiaj na RH gra nie piardnie?

  • Reply
    Mew001PL
    Kwi 14, 2021 2:10 pm

    1204 8516 0234 Dodawać!

  • Reply
    Antosia123
    Kwi 15, 2021 11:42 am

    Co się stało z Team GO Rocket? Ktoś wie?

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Kwi 18, 2021 6:51 am

    Team GO Rocket póki co nie ma o nie będzie. Niantic znów coś zepsuł. Co do kasy, również po przeczytaniu ile przekażą było wtf? Niantic jest drugim najlepiej zarabiającym w ostatnim czasie – jeżeli chodzi o gry mobilne. Trochę przykre, że tylko tyle dadzą, bo ewidentnie widać, że kwestia tylko i wyłącznie reklamy.