News 15

Swablu Community Day i Mega Altaria

Tym razem to Swablu i Mega Altaria będą głównymi bohaterami miesiąca.

Na pokemongolive.com pojawiły się informacje dotyczące kolejnego Community Day:

Data i czas
  • 15.05.2021 (sobota) od 11:00 do 17:00

Atrakcje

  • Swablu będzie częściej pojawiał się na dziko,
  • Podczas robienia zdjęć czeka nas niespodzianka,
  • Eventowy ładowany atak dla Altarii – Moonblast,
  • Promocyjna dostępna do jednorazowego zakupu paczka z Elite Fast TM, 50x Ultra Ball, 5x Super Incubator i 5x Incense (1280 monet),
  • W sklepie gry będzie można kupić bilet (w cenie 2,99 zł), który da wam dostęp do mini-researchu podczas Community Day – tradycyjnie będzie to zestaw zadań pozwalający zdobyć kilka dodatkowych przedmiotów oraz szansa na spotkanie Swablu oraz Altarii,
  • Debiut Mega Altarii po zakończeniu eventu – zacznie się pojawiać w raidach od 17:00 czasu lokalnego tego dnia.

Bonusy

  • 1/4 dystansu dla jajek włożonych do inkubatora w trakcie trwania eventu,
  • Aktywowane w trakcie wydarzenia Incense będą trwały 3h.

Moonblast

Z punktu widzenia PvE (raidy/gymy) Altaria oczywiście nigdy nie była kluczowym pokemonem. Sytuacja trochę inaczej wygląda w PvP, bo tam ewolucja Swablu jest jednym z lepszych wyborów w Great League.

Moonblast tematycznie pasuje do Mega Altarii, ponieważ ta zmienia swój typ z dragon/flying na dragon/fairy. Z racji, że mega pokemonów i tak nie mozna używać w PvP, nie będzie miał jednak większego wpływu na siłę tego pokemona w GO Battle League – Altaria ma już dostęp do Dazzling Gleam, Moonblast nieco szybciej się ładuje, ale zadaje te same obrażenia. Jedyną różnicą jest możliwość obniżenia ataku rywala przez Moonblast o 1 poziom (10% szans).  To drobne ulepszenie w stosunku do Dazzling Gleam, ale nie drastycznie zmieniające przydatność tego pokemona w PvP.

Shiny Swablu i Altaria

Swablu ma już swój wariant shiny w grze już od kilku dobrych lat, ale teraz będzie oczywiście dostępny ze znacznie zwiększoną szansą:

Mega Altaria – model poglądowy

Altaria | Pokédex

 

Źródła:

15 komentarzy

  • Reply
    Piasecki88
    Kwi 29, 2021 8:29 pm

    Swablu??? To najsłabszy pok na CD jaki widziałem w życiu och 2 z minusem może najwyższy czas,żeby my gracze sami wskazali jakiego poka wybrać na cd bo taki Swablu to nic nie da.Wiem CD pod kątem Mega altairi robi wrażenie ale jeszcze raz powtarzam niech gracze sami zdecydują a nie Niantic nam bo robi się coraz bardziej głupie.

    • Reply
      Charles
      Kwi 29, 2021 9:55 pm

      Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził, zawsze ktoś musi jęczeć, tym razem Ty, bo Tobie się nie podoba. Mnie też niekoniecznie, zważywszy na to, że ten wariant shiny już mam, aczkolwiek jęczenie nigdy nic nie dało i nie da. Trzeba zaakceptować to co jest i cieszyć się, że w ogóle cokolwiek dają.

    • Reply
      Kosiarcia
      Kwi 29, 2021 10:28 pm

      Prosta droga do inflacji. Widać przykład naszej gospodarki nie do wszystkich dociera…
      Jeśli byłby CD na takiego Gibla (z czego osobiście bardzo bym się cieszyła, bo podoba mi się jego kolorystyka), to stałoby się to samo, co z takim Tyrkiem. Albo raczej Gastlym. Gastly był w grze w formie shiny już wcześniej, ale niewiele osób go miało. Shiny wersja stanowiła jakąś wartość. Ludzie polowali na niego i cieszyło ich, kiedy pojawił się z aureolą gwiazdek. Teraz ma go niemal każdy, a na pewno każdy, kto brał udział w jego CD. I to w kilku egzemplarzach. Chciałbyś go dostać w lucky trade? Albo cieszyłbyś się, gdyby Ci się trafił zamiast czegoś, czego jeszcze nie masz? O ile oczywiście brałeś udział w CD, to pewnie nie. Jednak poki shiny z CD tracą swoją wartość, bo co ciekawego w czymś, co ma każdy i co już mamy w kilku kopiach. Wartościowe jest to, co posiadają nieliczni i inne osoby są gotowe dać od siebie coś innego, równie wartościowego w zamian.
      A na co głosowaliby gracze? Właśnie na cenne, rzadkie shiny poki. Ewentualnie silne, dla samej ich siły. Natomiast wersja “błyszcząca” nie miałaby w sumie większej wartości. Także należy połączyć rozum z “chcicą pieniądza” i zrozumieć pewne zasady rządzące rynkiem. I grami.
      Pozdrawiam 🙂

      • Reply
        Cobra
        Kwi 30, 2021 9:21 pm

        o to to to 🙂 W pełni się zgadzam z koleżanką wyżej. Wersja shiny ma wartość tylko wtedy gdy jest rzadka/trudna do zdobycia, w przeciwnym wypadku jest tylko pozycją “do odhaczenia” Swojego miltanka zdobyłem ostatniego dnia po długim męczącym maratonie poszukiwań…teraz wyobraź sobie że jest na niego CD i zdobywa go każdy bez wysiłku – siedzi sobie w trawie pod Twoim oknem. I jaką wartość taki pokemon wtedy ma?
        Chętnie na CD bym zobaczył takiego drillbura – do tej pory bardzo użyteczny, arona który w przyszłości dostanie mega albo electrike który w wersji mega na dzień dobry jest deklasowany przez zekroma

  • Reply
    Piasecki88
    Kwi 29, 2021 10:47 pm

    No tak ale pragnę zauważyć,że Niantic wciska poki na CD ,które bardzo często je widzimy np.Pigey,ratta i gra traci sens.Na cd powinni dawać poki,które bardzo rzadko się respią np Snorlax albo gible albo geodude bez wersji aloa takich swablu widziałem z 15 a Snoralxa z 3 razy na dziko. W dodatku 400 cuksów na ewolucję. Rozumiem Mega Altairia stąd ten pok.

  • Reply
    Poxxerr
    Kwi 30, 2021 7:10 am

    Od kąd gram w pokemony to jeszcze gorszego CD nie było.

  • Reply
    Lemur89
    Maj 01, 2021 6:50 pm

    Hej jestem nowym graczem, wiecie może dlaczego nie mam questa na celebi choć wykonałem już 6 etapów z mew… ?

    • Reply
      gugugu
      Maj 05, 2021 6:29 am

      bo jeśli niezalogowałeś się przed 6 grudnia to gry to tego questa niedostaniesz

      • Reply
        KacperKas
        Maj 05, 2021 5:04 pm

        nie wiem ja mam już 2 raz to zadanie

    • Reply
      ach
      Maj 05, 2021 9:49 pm

      nie wiem jakim rytmem teraz wchodzą te zadania, ale na pewno prędzej czy później dostaniesz to zadanie . Chyba można mieć dwa zadania specjal aktywne może dopóki nie skończysz to następne się nie pokaże…

  • Reply
    Stefcio
    Maj 02, 2021 12:51 pm

    Dla mnie to też porażka ten Swablu ,żadna atrakcja zważywszy na to że jak ktoś gra długo to ma i wersję shiny oraz i setkę. W moim przypadku 3 Shiny oraz 4 setki i na cholerę mi takie CD .

  • Reply
    KacperKas
    Maj 05, 2021 3:38 pm

    to prawda ale dla graczy którzy grają długo trudno trafić w coś czego nie mają ja osobiście też się wkóżam bo mam prawie 400 cukierków które zbierałem prawie 4 miesiące a teraz to moje bieganie po mieście nie miało sęsu

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 06, 2021 2:40 pm

    Jak skończy się pandemia.
    To może Niantic puknie się w głowe i da nam coś konkretnego.
    Już rząd częściowo luzuzuje obostrzenia.

  • Reply
    Noname
    Maj 14, 2021 10:36 am

    Kiedy będzie do kupienia bilet?

  • Reply
    Basia
    Maj 15, 2021 11:04 am

    Polakowi nikt nigdy nie dogodzi. Gram prawie od początku i nigdy nie mam pretensji że powtarzają się co rusz te same pokemony. Cukierków nigdy nie za dużo. Shiny mam, ale może trafi się 100. Przestańcie narzekać tylko albo cieszcie się z gry albo przestańcie grać. Nikt nie zmusza Was abyście grali.