News 33

Świąteczny event 2019 – wszystkie nowości

Już dziś o północy rozpocznie się świąteczne wydarzenie, które w tym roku trwa niestety nieco krócej niż w latach poprzednich.

Poniżej przypomnienie najważniejszych informacji na temat wydarzenia.

Data i czas: Od 24 grudnia o północy czasu lokalnego do 1 stycznia o 23:59 czasu lokalnego

Bonusy obowiązujące przez cały event:

  • Możliwość otwarcia do 40 prezentów dziennie,
  • Możliwość posiadania w plecaku do 20 prezentów,
  • Gwarantowany jednorazowy inkubator z PokeStopu/gymu każdego dnia,
  • Alolan Sandshrew, Alolan Vulpix, Pichu w czapce i Stantler z dzwoneczkami wykluwają się częściej z jajek 7km.

Bonusy obowiązujące w konkretne dni (od północy do 23:59 kolejnego dnia)

  • 24 i 25 grudnia – 2x cukierki za łapanie i transferowanie pokemonów,
  • 26 i 27 grudnia – 2x Stardust za łapanie pokemonów,
  • 28 i 29 grudnia – 2x XP za łapanie pokemonów
  • 30 grudnia do 1 stycznia – 1/2 dystansu dla jajek

Dodatkowo 28 grudnia od 11:00 do 19:00 lokalnego czasu odbędzie się mini-event, którego atrakcjami będą:

  • Dwugodzinny Glacial Lure Module z pokemonami takimi jak Lapras, Delibird, Cubchoo,
  • Glaceon ewoluowany w tym czasie będzie znał atak Last Resort,
  • Regice w raidach,
  • Dwa dodatkowe darmowe raid passy.

Poniżej nowe informacje dotyczące świątecznego wydarzenia, które poznaliśmy dzięki trenerom z regionów, gdzie event już trwa.

Zwiększone spawny: Cubchoo, Snover, Spheal, Sneasel, Snorunt, Jynx, Delibird, Swinub, Pikachu w zimowej czapce

Rzadkie eventowe spawny: Cryogonal, Stantler z dzwoneczkami

Nowe raid bossy

  • T1: Cubchoo, Snorunt, Klink, Shinx
  • T2: Dewgong, Cloyster,c Raichu (w czapce), Stantler (z dzwoneczkami), Mawile
  • T3: Piloswine, Jynx, Delibird, Alolan Raichu
  • T4: Alolan Marowak, Galarian Weezing, Abomasnow, Lapras, Walrein
  • T5: Virizion

Zadania

ZadanieTłumaczenieNagroda
Holiday Event: Take 5 Snapshots of Ice-type PokemonWykonaj 5 zdjęć pokemonom typu lodowegoCubchoo
Holiday Event: Catch 5 Ice-type PokemonZłap 5 pokemonów typu lodowegoSnover (shiny)
Holiday Event: Catch 5 Delibird or SnoverZłap 5 Delibirdów lub SnoverówPikachu w zimowej czapce
Holiday Event: Catch 10 Ice-type PokemonZłap 10 pokemonów typu lodowego1000x Stardust
Holiday Event: Hatch 7 EggsWykluj 7 jajekLapras

Shiny Snover, Abomasnow i Stantler

Shiny Pichu, Pikachu i Raichu w czapce zimowej również są dostępne, ale wygląd shiny tej rodziny ewolucyjnej jest wam pewnie już dobrze znany

 

 

Źródło:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/eej8fa/holiday_event_2019_megathread/?sort=new

https://pokemongolive.com/en/post/holiday2019/

Źródło obrazka z nagłówka: https://pl.pinterest.com/pin/615515474044047065/

33 komentarze

  • Reply
    R
    Gru 23, 2019 9:06 pm

    Pogoda taka, że się odechciewa. Dzisiaj miałem nawet ochotę zrobić jakiś raid na Ho-oha, ale nic nigdzie nie było. Jak to ma być taki sam “sukces” jak te weekendowe piątki na Ho-oha i Lugię to niech się wypchają. Akurat w takie dni to powinni wydłużyć czas trwania eventów, a nie go skracać. Bo i pogoda nie sprzyja, a przed świętami jest masę innych rzeczy na głowie, a nie uganianie się za pokami. Święta też się spędza z rodziną, a nie telefonem. Owszem, na spacer się wyjdzie, ale to nie jest główna atrakcja dnia!

    • Reply
      MgCh
      Gru 23, 2019 11:18 pm

      Dołączam się do narzekań. Kiepścizna do kwadratu.

      • Reply
        R
        Gru 24, 2019 12:16 pm

        Heh, wczoraj przez cały dzień widziałem w okolicy 3-4 raidy piątego poziomu, nawet jeździłem tu i tam po Warszawie i po południu nie było absolutnie nic! Dzisiaj w Mordorze już z 10 raidów od rana się przewinęło… Jak Niantic chciał przez weekend wyrwać trochę kasy na raidpassy, to zdecydowanie im się to nie udało!
        BTW – czy Stantlera da się spotkać na dziko z dzwoneczkami, czy trzeba zrobić raid? Pikaczy pełno, nawet Raichu widziałem na radarze. A tego niestety nie.

        • Reply
          dziabong
          Gru 24, 2019 3:27 pm

          Jest Stantler z dzwonkami na dziko, ale zdecydowanie rzadziej niż Cubchoo i Pikachu.

    • Reply
      MusG
      Gru 26, 2019 11:06 am

      Ten naród potrafi tylko narzekać- że za zimno, że za ciepło, że deszcz, ze śnieg, itp
      Weźcie pod uwagę że nie jesteśmy sami na świecie, że Polska to nie pępek świata i Niantic nie będzie robił ewentow tylko żeby zaspokoić kilku wiecznie marudzących polaczków.
      A jeśli chodzi o rajdy na ptaki – pełno ich było – wystarczyło ruszyć cztery litery – ja robiłem po 10 dziennie i to będąc wybrednym – tylko Lugie
      Wesołych Świąt

      • Reply
        R
        Gru 27, 2019 8:15 am

        Nie było pełno 🙂 Ruszyłem i w niedzielę i w poniedziałek cztery litery. I było wielkie G. Do tego w poniedziałek obserwowałem przez cały dzień pracy okolicę na Mordorze – może ze 2 razy w oddali Lugia była i to wszystko.

  • Reply
    cowartowiedziec
    Gru 23, 2019 10:36 pm

    Wesołych świąt dla wszystkich trenerów oraz dla autora tej strony ^^
    Zjednoczenia z rodziną i jakiegoś ciekawego shiny na koniec dnia!

  • Reply
    nianticznowodwalil
    Gru 23, 2019 11:27 pm

    rzeczywiście Lugii i Hohoła w rajdach prawie nie było, a jak był to w czasie rajdu ciągłe błędy [przynajmniej 1 konto wywalało z rajdu]

  • Reply
    MAKBETll
    Gru 23, 2019 11:43 pm

    Czy zadanie na snovera ma nagrode w postaci gwarantowanego shiny snovera czy to tylko możliwość złapania go bez tej gwarancji.

  • Reply
    Piasecki88
    Gru 24, 2019 5:14 pm

    Czy ten Delibird nie może być często oprócz Świąt?

  • Reply
    Oli
    Gru 26, 2019 10:57 am

    Pojawia Wam się Santler? Dzisiaj pierwszy raz trafiłam go na rajdzie

    • Reply
      dziabong
      Gru 26, 2019 12:42 pm

      U mnie regularnie. I na raidach, i na dziko.

  • Reply
    Gracz
    Gru 27, 2019 5:07 pm

    Witam. Jak zdobyć CRYOGONAL? Wpis #615 W pokekodex ie? Widuję go po arenach….

    • Reply
      dziabong
      Gru 28, 2019 3:03 am

      W zapowiedziach była informacja, że będzie generowany z Glacial Lura. Na dziko na radarze nie widziałem. Zresztą na arenach także nie widziałem. Dziś Glacial Lure wstawiony między 11:00 a 19:00 trwa dwie godziny, więc pewnie w parkach i na osiedlach sporo będzie odpalonych.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Gru 28, 2019 4:46 pm

    Mam problem ze zdjęciami. Ar mam zaktualizowane, a gdy chce robić zdjęcia mam czarny ekran i jakis napis po angielsku, mogę normalnie z tego wyjść, nie wiesza apki. Z buddym działa normalnie, a każdy inny pok czarny ekran. Ktoś tak miał? Coś można z tym zrobić?

    • Reply
      Kryn
      Gru 28, 2019 5:59 pm

      Mam to samo po aktualizacji z buddy. Bez problemu mogę zrobić zdjęcie buddy’emu ale już używając zwykłego aparatu mam czarny ekran i pok nie wyskakuje. Szukałem u wujka pomocy ale nikt jeszcze tego nie zgłaszał

  • Reply
    Gracz
    Gru 28, 2019 6:06 pm

    Dziabong dziękuję za informację.
    Siedziałem troszkę pod różnymi Pokestop ami ale jak na razie nic nie wpadło… Radar też milczy. ☹️

    Do Hideharu_Mijahira miałem ten sam problem na telefonie na którym się często logowałem na inne konta. Wyłączyłem poksy a następnie telefon uruchomiłem od nowa i błąd znikł.

    • Reply
      Kryn
      Gru 28, 2019 7:14 pm

      Potwierdzam z lura wypadło mi około 10szt dzisiaj Cryogonali

    • Reply
      Kryn
      Gru 28, 2019 7:15 pm

      Za to Stantler tylko w rajdach mi się pojawia

      • Reply
        Ach
        Gru 30, 2019 2:24 am

        Na dziko nie widzialam, dzis na radarze pokazalo

    • Reply
      Edit 123
      Gru 28, 2019 9:40 pm

      To dziwne, bo dziś miedzy 11-19, przy włączonych Glacial Lure na pokestopach leciały aż miło. Po jakiś 15 minutach wpadły mi cztery sztuki.

      • Reply
        Kryn
        Gru 28, 2019 11:48 pm

        Za to shiny lapras i snover wpadły aczkolwiek dalej mam problem ze zdjęciami. Ponowne włączenie telefonu i instalacja nie pomogły. Nie jestem wstanie zrobić zdjęcia pokemonów. Tylko z buddy nie ma problemu

        • Reply
          dziabong
          Gru 28, 2019 11:58 pm

          Też tak mam i wielu moich znajomych. Także się nie przejmuj. To musi być do naprawy na poziomie Nianticu.

        • Reply
          małpka
          Gru 30, 2019 11:17 am

          Też tak mam, ale tylko jeśli buddy jest na mapie. Jak go nie ma to działa ok. Poczekaj aż buddy padnie z głodu 😀

          • dziabong
            Gru 31, 2019 12:55 am

            O, sprawdzę. Ale w sumie nie trzeba czekać. Można po prostu zamienić go (choćby na chwilę) na innego, bez wstawania nowego do mapy.

  • Reply
    Piasecki88
    Gru 28, 2019 10:35 pm

    Jaki Pokemon na CD w styczniu

  • Reply
    R
    Gru 28, 2019 10:56 pm

    Eeeee, można ponarzekać?

    Gra sięga już dna. Ostatnia aktualizacja i KOMPLETNIE NIE DAJE SIĘ GRAC!!! Za każdym razem po kliknięciu w pokemona pyta o AR mode… Dalej w sposób stochastyczny włącza i wyłącza AR+ na telefonach go pozbawionych. Do tego potworne lagi.

    No i czy przypadkiem Event nie trwał dzisiaj od 12 do 20???

    • Reply
      dziabong
      Gru 28, 2019 11:11 pm

      Event trwał od 11:00, bo w grze był komunikat, że lure lodowy jest już dwugodzinny. Ale raidy na Regice’a wystartowały dopiero o 12:00. Do tego czasu trwał i kluł się Virizion.

    • Reply
      Krisss
      Gru 29, 2019 1:57 am

      U mnie to samo (android 8.0) , totalna porażka nie idzie normalnie pograć. Bardzo dużo błędów ostatnio.

  • Reply
    Alex
    Gru 29, 2019 9:49 pm

    Trochę brakuje już pomysłów dla Niantic. Póki co bawmy się w grę: Fantastyczne pokemony i jak je znaleźć

  • Reply
    małpka
    Gru 30, 2019 11:19 am

    Niantic pomysły ma, ale zwyczajnie nie pali się z ich wprowadzaniem.