News 50

Świąteczny event i nowe pokemony!

Niantic ogłosiło świąteczny event, który tym razem będzie miał nieco inną formułę, jeśli chodzi o dodatkowe bonusy.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Radosny nastrój świąt zmierza do świata Pokemon GO, wraz z powrotem Delibirda!

Od 18 grudnia, pokemony typu lodowego będą częściej pojawiać się na dziko, w tym Jynx, Sneasel, Swinub, Snorunt, Spheal oraz Snover! Możecie także spotkać pokemony gotowe na święta, takie jak Pikachu ze specjalną świąteczna czapką, aż do 2 stycznia!

Czym byłoby świętowanie bez prezentów? Pokemony takie jak Smoochum, Azurill i Munchlax będą miały zwiększoną szansę na wyklucie z jajek 7km, tak więc okażcie swoim przyjaciołom troskę wysyłając im specjalne prezenty! by pomóc wam wykluwać jajka podczas tego świątecznego czasu, trenerzy mogą zyskać jeden jednorazowy inkubator dziennie, obracając fotodysk w PokeStopie, aż do 2 stycznia. 

By świętowanie nie miało końca, pojawi się wiele bonusów w trakcie trwania całego wydarzenia! Od 18 grudnia do 22 grudnia, trenerzy będą mogli się cieszyć podwójną liczbą cukierków za łapanie i transferowanie pokemonów. Potem, od 22 grudnia do 26 grudnia, zdobędziecie podwójny Stardsut by pomóc wam ulepszyć wasze pokemony! Od 26 grudnia do 30 grudnia, zdobędziecie podwojone punkty doświadczenia za łapanie pokemonów, by pomóc wam osiągnąć wyższy poziom jeszcze przed końcem roku! W końcu, od 30 grudnia do 2 stycznia, inkubatory będą dwa razy bardziej efektywne. Sprawdzajcie kalendarz regularnie, by zyskać przewagę dzięki wszystkim tym wspaniałym bonusom! 

Podekscytowani by pokazać swojego świątecznego ducha? Przedmioty dla avatara, w tym sweter z Delibirdem, rękawice oraz buty, będą dostępne w sklepie gry od 18 grudnia!

Dodajcie odrobinę radości do swoich świąt wraz z Pokemon GO!

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/holiday2018/

Bonusy

Wydarzenie potrwa od 18 grudnia do 2 stycznia i w trakcie jego trwania będziemy mieli kilkudniowe „okienka” poświęcone danemu bonusowi. Poniżej wymienione w tekście szczegóły:

  • 18-22 grudnia – 2x candy za łapanie i transferowanie pokemonów
  • 22-26 grudnia – 2x Stardust za łapanie pokemonów
  • 26-30 grudnia – 2x doświadczenie za łapanie pokemonów
  • 30 grudnia – 2 stycznia – o połowę krótszy dystans dla jajek w inkubatorach

Bonusy prawdopodobnie będą zmieniać się tradycyjnie o 22:00 polskiego czasu danego dnia. .

Raz dziennie będziemy mogli zdobyć również darmowy, jednorazowy inkubator z PokeStopów (tzn. na 1 użycie).

Event rozpocznie się 18 grudnia o 22:00 polskiego czasu i zakończony 2 stycznia o tej samej godzinie.

Nowe pokemony

Niantic we wpisie wymienia nowe pokemony, ale jak się okazuje, nie jest to wszystko co przygotował dla nas producent Pokemon GO. W tekście znalazły się:

  • Munchlax (baby forma Snorlaxa, jajko 7km)

Munchlax

  • Snover (ewoluuje w Abomasnow)

File:459Snover.pngAbomasnow

W chińskiej wersji newsa w grze znalazły się jeszcze dwa nowe pokemony (jeden z nich widoczny jest na obrazku z nagłówka), które pojawią się w jajkach 7km:

  • Chingling (baby forma Chimecho)

Chingling

  • Mantyke (baby forma Mantine)

File:458Mantyke.png

Dodatkowo, według chińskiej wersji językowej w jajkach 7km obecny będzie również Riolu. Wszystkie te informacje zostały potwierdzone przez Community Managera Niantic.

Źródło: http://reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/a69z3x/7_km_eggs_will_also_contain_chingling_mantyke_and/

Co ciekawe na obrazku widać jeszcze kilka innych, niewspomnianych nigdzie pokemonów z czwartej generacji:

  • Croagunk (ewoluuje w Toxicroak)

CroagunkToxicroak

  • Legendarne trio: Azelf, Uxie, Mesprit

AzelfUxieMesprit

Najpewniej to właśnie któryś z tych pokemonów (a może wszystkie naraz?) zastąpi Cresselie w legendarnych raidach po 19 grudnia.

Nowy shiny

Oficjalna strona serii pokemon w swoim newsie dotyczącym świątecznego wydarzenia w Pokemon GO wspomniała, że pojawi się również shiny Delibird.

Źródło: https://www.pokemon.com/us/pokemon-news/winter-wonders-in-pokemon-go

50 komentarzy

  • Reply
    Adam
    Gru 15, 2018 9:45 am

    Orientuje się ktoś do kiedy będą dostępne świąteczne boxy w sklepie?

    • Reply
      Wooper
      Gru 15, 2018 11:15 am

      Przecież już są od kilku dni 😛

      • Reply
        yayo
        Gru 15, 2018 11:29 am

        pytanie brzmi nie od kiedy, tylko do kkiedy 😉

    • Reply
      Ashstix
      Gru 15, 2018 3:20 pm

      Może do 2 stycznia tak jak cały event trwa

  • Reply
    Gatkoninja
    Gru 15, 2018 10:58 am

    Hmmm… Czekałem na tego Munchlaxa pół miesiąca. Fajny on ^^

  • Reply
    casual
    Gru 15, 2018 11:53 am

    „18-22 grudnia: 2x candy za łapanie i transferowanie pokemonów”
    Dobrze, że poczekałem z transferowaniem Meltanów. Otwarcie MysteryBox też przesunę, by wypadło w tych dniach. Melmetal będzie szybciej niż się spodziewałem 🙂

  • Reply
    Ems
    Gru 15, 2018 12:40 pm

    Jak to jest, jajko 7km musi być zdobyte w czasie trwania eventu, czy wystarczy żeby było wtedy wyklute?

    • Reply
      Wooper
      Gru 16, 2018 2:02 am

      Liczy się od daty. Stare jajka = stare pokémony. Musisz wykluć wszystkie stare i nowe ładować.

      • Reply
        Ems
        Gru 16, 2018 3:05 am

        Dzięki za odpowiedź!

  • Reply
    NIEZNAJOMY
    Gru 15, 2018 12:57 pm

    MAM TO SAMO PYTANIE CZY JAJKO 7KM MUSI BYĆ ZDOBYTE PODCZS EVENTU?

  • Reply
    AC
    Gru 15, 2018 1:22 pm

    Mam pytanko, gdzie mozna zdobyc ta skrzynke mystery box?

    • Reply
      pimpim
      Gru 15, 2018 2:39 pm

      Trzeba połączyć z gra na nintendo switch – letsGO. Po wysłaniu poxa dostajesz 1 box. Box po otwarciu na tydzień się „zamyka” i po tym czasie można znowu połączyć, wysłać poxa i kolejny box mieć.

    • Reply
      SameTuGruszki
      Gru 15, 2018 7:33 pm

      Nintendo Switch => Pokemon Let’s Go Pikachu/Eevee => Mystery Box

      • Reply
        Miki
        Gru 16, 2018 8:52 pm

        Już lecę kupować konsolę za 1500 zł dla jednego pokemona

        • Reply
          Krzysztof018
          Gru 16, 2018 9:21 pm

          To samo u mnie nie mam nikogo aby zdobyć skrzynkę mystery box 🙁

        • Reply
          casual
          Gru 17, 2018 7:46 am

          Nie trzeba od razu kupować Nintendo Switch (choć warto, bo oprócz Pokemon LetsGO Pikachu/Eevee, ma wiele świetnych gier w swojej bibliotece 😉 ). Meltan jest do zdobycia w zadaniu, można też wymienić się z innymi graczami stworkami, lub… poszukać wśród znajomych kogoś kto ma Switcha z Pokemonami (jakiś gracz Nintendo w szkole/pracy/rodzinie prawdopodobnie się znajdzie).

        • Reply
          bart
          Gru 18, 2018 1:11 pm

          jeszcze można chodzić z pokemonem na buddy lub wymienić rare candy

          • P
            Gru 19, 2018 12:14 pm

            Wczoraj z otworzonego boxa po 22 wyleciało aż 20 meltanów. Łapiąc z ananasem mnóstwo cukierków wpadło.

  • Reply
    Pi
    Gru 15, 2018 2:21 pm

    Pierwszego dnia dostałam 2 kamienie za walkę z dwoma osobami. W dwóch kolejnych grach walczyłam tylko z jedną z tych osób i za każdą z 6 walki był pyłek. Czy to pech czy jakieś utrudnienie że kamień dostajemy tylko za pierwszą walkę z daną osobą? Czy ktoś też tak miał?

    • Reply
      Kordeks
      Gru 17, 2018 9:54 am

      Kamienie losowo rzuca. Nie ma znaczenia z kim walczysz. Nawet nieistotne czy coś wygrasz. Pierwszego dnia ani pół kamyka nie dostałem. A dziś dwa wpadły.Mało tego. Po jednym z pojedynków zarówno ja jak i przeciwnik po kamyku dostaliśmy. Sypią się więc te kamienie aż do przesady. Parę dni a ja już wszystkie „kamykowe” ewolucje mam.

      • Reply
        91323X
        Gru 17, 2018 5:58 pm

        Aż do przesady?
        Od startu PVP codziennie robię 3 walki pvp i jedną z trenerem.
        Nie dostałem jeszcze żadnego kamienia.

        😉

    • Reply
      Kaka
      Gru 17, 2018 10:30 pm

      Ja kamień dostałam po trzech dniach, a mój współgracz dopiero dzisiaj chociaż biliśmy się codziennie po 3 razy, więc jak widać są gorsi pechowcy 😉

  • Reply
    Machrid
    Gru 15, 2018 4:34 pm

    obnizyli ilosc rare candy z raidow 3 levelowych.
    zrobilem chyba z 15 raidow i 4 rare candy- ale zal.

    • Reply
      Kefir
      Gru 15, 2018 6:25 pm

      Nie ma chyba reguły. Jak dziś za Sharpedo (też 3*) dostałem 8 Rare Candy to odniosłem przeciwne wrażenie 😉

  • Reply
    abg2
    Gru 15, 2018 8:27 pm

    Czy u kogoś też bardzo wolno nabijają się km na jajka/buddy?
    Trasą którą zazwyczaj bez problemu nabijałam 7km dziś zaliczyło mi może 700m

    • Reply
      Insomnia
      Gru 16, 2018 10:26 am

      Czasami mam wrażenie, że stoję w miejscu a kilometry lecą jak oszalałe, a czasem jest tak że zrobię ich naprawdę dużo, a na liczniku prawnie nic.
      Też zastanawia mnie w czym jest problem, czy to wina GPS czy gry?

    • Reply
      Armel
      Gru 16, 2018 10:14 pm

      Tez to zauwazylem ostatnio.. Na trasie na ktorej zwyczajowo nabijalem 2km.. Nagle jest tylko 1….

  • Reply
    Malutka2003
    Gru 16, 2018 2:08 pm

    super event już jestem mokra na samą myśl :3

    • Reply
      Ems
      Gru 16, 2018 3:38 pm

      To się wytrzyj bo wilka złapiesz, a nie pokemony 😛

    • Reply
      casual
      Gru 16, 2018 8:16 pm

      Tylko pogoda trochę nie sprzyja… Śnieżno, mroźno – tylko dla odważnych 😉

  • Reply
    Radek
    Gru 17, 2018 2:08 am

    Event na masz i się wypchaj 🙂
    Już lepszy był ten z larvitarami bo przynajmniej zbierało się candy na dobrego poka.
    A tutaj według mnie nic ciekawego i to jeszcze w święta…
    Moim zdaniem mogliby raz do roku do…. czym konkretnym żeby każdy wyczekiwał.

    • Reply
      florian
      Gru 17, 2018 10:53 am

      Sneasel oraz Swinub to niby złe pokemony?

      • Reply
        Radek
        Gru 19, 2018 12:37 pm

        Nie no zajebiste i wymarzone pokemony

        • Reply
          Kataryna1983
          Gru 20, 2018 12:02 am

          Nie no, przecież Mamoswine to najgprszy z lodowych poków, co? 😉

        • Reply
          Kordeks
          Gru 21, 2018 11:27 am

          Mamoswine (ewolucja Piloswine), Weaville (e. Sneasel), czy nawet Jynx z lodowymi atakami to elita lodowych poków więc warto troszkę ich nałapać. Do czego mogą się przydać? Niebawem wkroczy być może na raidy Garchomp (smoczo-ziemny). A kto ma bonusa zarówno do ziemi jak i smoka? Lód. A jeśli wróci Rayquaza(smoczo latająca)? Kim ją bić jeśli nie lodowymi pokami? Smoczo latające to też Dragonite i Salamance. Bywają na arenach a może i w raidach kiedyś błysną?

    • Reply
      yayo
      Gru 17, 2018 4:38 pm

      Jaki znowu event z larvitarami ? masz na myśli chyba community day ? a w tym miesiącu już community day było (a w sumie to 3 dni trwało)

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Gru 17, 2018 7:20 am

    Event spoko, nowe poki, fajne bonusy, gitarka.

  • Reply
    Alex
    Gru 17, 2018 8:31 am

    Orientuje się ktoś na jakiej Asadzie przyznawane są przedmioty do nowych ewolucji.. 3 tydzień nie dostałem za znaczki ani nigdy za walkę z liderami :/

    • Reply
      Kordeks
      Gru 19, 2018 10:10 am

      Że za znaczki nie dostałeś to pech i mam niestety podobnie, a że za walkę z liderami- to norma. Za to się nie dostaje. Można się za to kamyków nachapać za walkę z innymi graczami. Od odpalenia PvP już 8 kamyków na tym zarobiłem, a na pewno są też więksi szczęśliwcy. Nie ma znaczenia czy wygrasz. Przegrani też dostają.

    • Reply
      Kataryna1983
      Gru 19, 2018 11:58 pm

      Za walkę jak i za znaczki zależy czy masz szczęście. Ja dostaję kamień praktycznie co tydzień z paczki (teraz dopiero nie dostałam). Za walki przez pierwsze dni nie dostałam nic, a teraz za przegraną leci jeden, za wygraną dwa (i to tylko dzisiaj).

  • Reply
    A.
    Gru 17, 2018 8:33 pm

    Z jakiego jajka wykluwa sie nincada?

  • Reply
    Cipuleńka
    Gru 18, 2018 8:58 pm

    „Od 18 grudnia, pokemony typu lodowego będą częściej pojawiać się na dziko, w tym Jynx, Sneasel, Swinub, Snorunt, Spheal oraz Snover!”

    Nic takiego nie doświadczyłam!!!

    To samo tyczy się nowych itemów w Sklepie!!!

    • Reply
      Ivrin
      Gru 18, 2018 9:02 pm

      „Event rozpocznie się 18 grudnia o 22:00 polskiego czasu” – czytaj proszę cały wpis

  • Reply
    Sachmet981
    Gru 19, 2018 10:13 pm

    Czy Was też denerwuje fakt, że raidy inne niż na legendy albo są non stop takie same (po 6 Machampach człowiek ma dość) albo są to poki spotykane na dziko dość często (obene raidy na Jynx czy Sheldera)? Szkoda tylko raid pasów moim zdaniem

  • Reply
    ckclllcrosser
    Gru 20, 2018 8:13 am

    Croagunka to złapałem na Incensie w miejscu pracy, gdzie na nearby jest ich sporo ale nie respią się żadne to chyba został wprowadzony normalnie do gry już.

  • Reply
    MadaKan
    Gru 21, 2018 12:58 am

    Mialam dzis tak ze byl krotszy dystans do zrobienia by zdobyc candy za chodzenie z buddy. Nie bylo o tym wzmianki w poście. Wiecie cos?

  • Reply
    Blabla
    Gru 30, 2018 9:44 pm

    A ja mam pytanie co z Eventowym Pikachu? Nie można go odesłać do profesora. Czy tak już zostanie?

  • Reply
    Bulba
    Lip 10, 2019 1:13 am

    Ale się grało:P aż podeszwy z butów się starły