News 50

Światowy Dzień Turystyki w Pokemon GO

Kolejny event będzie związany z obchodami Światowego Dnia Turystyki, jakie atrakcje nam zaoferuje?

Na pokemongolive.com czytamy:

Szczęśliwego Światowego Dnia Turystyki! We współpracy ze Światową Organizacją Turystyki Narodów Zjednoczonych obchodzimy pierwsze wydarzenie z tej serii w Pokemon GO! 

Nowe atrakcje od 26 września 2019 o 13:00 czasu PDT (22:00 polskiego czasu)

  • Nowa koszulka w sklepie gry, związana ze Światową Organizacją Turystyki Narodów Zjednoczonych
  • Regionalne pokemony w jajkach! Pokemony te będą dostępne w jajkach 5 km w ich regionach występowania: Kangaskhan, Tauros, Heracross, Corsola, Volbeat, Illumise, Torkoal, Zangoose, Seviper, Lunatone, Solrock, Tropius, Relicanth, Pachirisu, Mime Jr., Chatot, Pansage, Pansear, Panpour, Heatmor i Durant.

Atrakcje od czwartku 26 września 2019 o 13:00 czasu PDT do wtorku 1 października o 13:00 czasu PDT (w obu przypadkach 22:00 polskiego czasu)

  • Mime Jr. zadebiutuje w Pokemon GO! Stanie się dostępny w jajkach 5km w Europie. Jeśli wam się poszczęści, możecie wykluć shiny Mime Jr.!
  • Jeśli wam się poszczęści możecie spotkać shiny Zangoose oraz shiny Sevipera w ich regionach występowania!
  • Wymiany pokemonów będą kosztować o 1/4 mniej Stardustu.
  • Kręcenie wcześniej nieodwiedzonymi PokeStopami podczas eventu da wam 2x więcej punktów doświadczenia.
  • Specjalne zadania Field Research dostępne podczas wydarzenia. 

Niestety jak mogliście przeczytać w opisie wydarzenia, regionalne pokemony w jajkach 5km będą dostępne tylko w typowych dla nich regionach – tj. by wykluć Heracrossa musielibyście zebrać jajko np. w Ameryce Południowej. Niantic w tej sekcji podało jedynie datę startu, tak wiec wygląda na to, że regionalne pokemony będą dostępne w jajkach (w ich regionach występowania) na dłużej.

W Europie dodatkową atrakcją będzie możliwość wyklucia Mime Jr. – baby pokemona, preewolucji Mr. Mime. Nie wiemy dlaczego został on umieszczony w sekcji atrakcji trwających od 26 września do 1 października – być może po tym czasie trafi po prostu do jajek 7km.

Światowy Dzień Turystyki wypada w tym roku w piątek 27 września.

Poniżej porównanie shiny wariantów Mime Jr. oraz Zangoose i Sevipera – pamiętajcie, że w naszym regionie z tej dwójki można złapać tylko Zangoose.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/worldtourismday2019/

50 komentarzy

  • Reply
    QBAVSKI
    Wrz 25, 2019 5:56 pm

    Te jajka są pozbawione sensu. Równie dobrze mógłbym złapać takiego Pokemona na dziko, a nie zasuwać dookoła świata, żeby takowego wykluć…

  • Reply
    Andrzej
    Wrz 25, 2019 6:42 pm

    No właśnie. Co to za atrakcja w postaci pokemonów regionalnych w jajkach 5km tylko w ich regionach występowania skoro na dziko można złapać ich mnóstwo?

  • Reply
    Krystian
    Wrz 25, 2019 6:43 pm

    Trochę do bani, że dalej żuka nie ogarnę

  • Reply
    Sevite
    Wrz 25, 2019 8:54 pm

    Jaki jest sens dawania info o regionalnych w jajkach ale tylko tam gdzie są ma dziko? Bezsensowny event i robienie nadziei graczą…

    • Reply
      Kosiarcia
      Wrz 27, 2019 1:06 am

      Bez urazy, ale…
      Graczą xDDDD Mój Boże xDD Jak ja lubię, kiedy ktoś, kto chce wydawać się mądrym, robi skrajnie głupie błędy xD

  • Reply
    dziabong
    Wrz 25, 2019 10:13 pm

    Kiepsko ten event widzę. Tylko Mime Jr. z jajek 5 km jest dla nas atrakcją, a wpadać będą pewnie na złość szroty z 2 km oraz 10 km z Dratini i Beldum 😉 W żaden sposób nie można tym sterować. Kiedyś po prostu sobie wpadnie, tak jak Cherubi, a jak rzeczywiście Mime Jr. docelowo przejdzie do jajek 7 km, to już w ogóle nie ma teraz o czym mówić.

  • Reply
    R
    Wrz 25, 2019 10:31 pm

    Eeee tam! Wiadomość dnia, to to, że namieszalo się w spawnach!!! Poprzemieszczane, wydają się być równomierniej rozmieszczone. Pytanie czy na stałe, czy to dzisiejszy (wieczorny) błąd gry.

    • Reply
      bystrzak
      Wrz 26, 2019 6:32 am

      A słyszałeś kiedyś o aktualizacjach openstreetmap i migracji spawnpointów

      • Reply
        R
        Wrz 26, 2019 5:48 pm

        Takiej grubej zmiany jak ta, to nie było. Niemalże wszystko jest przewrócone do góry nogami. Dla mnie jednak na lepsze, choć niektórzy znajomi narzekają 😉

    • Reply
      shrek
      Wrz 26, 2019 10:10 am

      Trochę dodali ale dalej mało, heh 😉 Ja podczas godzinnego spaceru, ta sama trasa każdego dnia zauważyłem pięć nowych spawnów pokemonów.

    • Reply
      LOLMOL
      Wrz 26, 2019 2:35 pm

      Dokładnie, wcześniej miałem spawn 1 poka pod domem ale coś się zmieniło i mi przesuneło GPS. Dzisiaj rano patrze a w nowym miejscu po 3 poki się respi natomiast w starym miejscu nic.

  • Reply
    Mamtysiak
    Wrz 25, 2019 11:09 pm

    Ototototo, pod moim domem zależenie pokemonów, a mieszkam pod mostem i najbliższy był przeważnie kilometr dalej, a tu taka radocha na wieczór 🙂

  • Reply
    JBLson
    Wrz 25, 2019 11:42 pm

    Z tymi sprawami to prawda. Jestem aktualnie na małej wsi gdzie nigdy nie widziałem dzikich poksów, a dzisiaj już kilka złapałem

  • Reply
    JBLson
    Wrz 25, 2019 11:44 pm

    Spawnami*

  • Reply
    Ach
    Wrz 26, 2019 1:50 am

    Bedzie czas odetchnac kilka dni

  • Reply
    Edmisses
    Wrz 26, 2019 12:30 pm

    Szkoda że tylko we własnych regionach będą te poki zamiast zrobić niespodziankę i by były dostępne u nas. A może się ktoś jak można dorwać farfetcha taurosa i inne bez wyrażania na inny kontynent????

    • Reply
      John
      Wrz 27, 2019 10:36 am

      Na fb jest grupka international pokemon go, wystarczy, że zaprosisz do znajomych kogoś, kto napisał, że jest z USA albo z RPA itd, i jeśli wyśle tobie prezent, to bardzo możliwe, że dostaniesz jajo z tamtego regionu, tylko musisz mieć wolne miejsce na to jajo

      • Reply
        dziabong
        Wrz 27, 2019 12:16 pm

        W giftach nie ma piątek, tylko 7 km. Ale Taurosów i Farfetch’dów już w żadnych jajkach nie ma (ani jednych, ani drugich). Ale to trochę dziwne pytanie, bo zdane praktycznie bezpośrednio po zakończonym na te poki evencie.

  • Reply
    Sopelo
    Wrz 26, 2019 3:30 pm

    mogliście dodać te nowe zadania i nagrody za nie bo nigdzie znaleźć nie mogę

    • Reply
      R
      Wrz 26, 2019 5:50 pm

      Kiedy jeszcze nie są znane 😉 Dzisiaj wieczorem jak się zacznie event, to będzie wiadomo.

    • Reply
      pytacz
      Wrz 27, 2019 10:40 am

      zadanie wymiany pokemonów o odległości złapania ponad 10 tys km i nagroda Zangoose lub Seviper widziałem na grafice

  • Reply
    belzebub
    Wrz 26, 2019 4:34 pm

    beznadziejny event ale podobno po tym ma byc lepszy

  • Reply
    Neutalny
    Wrz 26, 2019 5:40 pm

    Mam takie pytanie wczesniwj koło mojego domu nie było żadnych pokemonow a teraz mam az 7 mieszkam na wsi czy to jest związane z eventem?

  • Reply
    polskiePoGo
    Wrz 27, 2019 8:00 am

    jest quest z opcją shiny sevipera 😉 także nie jest źle…

  • Reply
    Korniszon
    Wrz 27, 2019 9:02 am

    Czy dostaliście nowe specjalne zadanie do tego eventu?

    • Reply
      Ach
      Wrz 28, 2019 2:38 am

      Nie mam zadania a to moze tylkoza dzienne z pokestopow?

  • Reply
    Mariuszek
    Wrz 27, 2019 9:26 am

    Tak dostałem zadanie na trade pokemona z 10 km i nie działa mi, robię póki co mają 800 km 13km i 12km ktoś wie może o co w tym chodzi?

    • Reply
      pimpim
      Wrz 28, 2019 11:12 am

      To jest na 10k km, czyli 10 000.

  • Reply
    teklates
    Wrz 27, 2019 12:20 pm

    Na małego Mima się czaję odkąd gram, także będę wychadzać jajka jak po*ebana, może mi się poszczęści 🙂

  • Reply
    Jr
    Wrz 27, 2019 8:52 pm

    O co z tym chodzi? „zadanie wymiany pokemonów o odległości złapania ponad 10 tys km ” Skąd mam wziąć takiego poka?

    • Reply
      Krystian
      Wrz 29, 2019 2:28 pm

      Ktoś ma pokemon zlapanego w US i A a Ty z Polszy, wymieniacie się i zadanie wykonane

      • Reply
        gangster
        Paź 01, 2019 11:01 pm

        gowno prawda do stanow z zadnego miejsca nie ma 10 000 km dzbanie krystianie

        • Reply
          Krystian
          Paź 02, 2019 1:44 am

          To między Japonią A Polska, prostaku

          • gangster
            Paź 02, 2019 6:43 pm

            tez nie dzbanie tylko ameryka południowa albo australia z oceanią jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj smieciu…

        • Reply
          Machrid
          Paź 02, 2019 1:51 am

          Sianki – San Francisco w linii prostej prawie 9800km więc jest to możliwe. Wali koniku bez przyszłości

        • Reply
          Kama
          Paź 02, 2019 6:58 pm

          Jeśli lecisz na zachód do USA A nie na wschód. Na wschód jest dużo dalej, zadanie zalicza więc się nie spuszczaj. Skończ gimnazjum gangsterku

      • Reply
        Kama
        Paź 02, 2019 1:52 am

        Potwierdzam wystarczy się wymienić z kimś kto ma poka z USA

  • Reply
    Glut
    Wrz 27, 2019 11:54 pm

    Brak nowego specjalnego zadania z tego eventu.
    Mam 36 lvl.
    Dlaczego brak?!

    • Reply
      Ach
      Wrz 28, 2019 2:47 am

      To raczej za pieczatki niz nowe zadania specjalne

      • Reply
        Glut
        Wrz 28, 2019 6:23 am

        Lecz są screeny, że trzeba mieć nowego frienda, wysłać 25 giftow i zrobić trade na 10000 km.
        Nie wiem o co chodzi 🙁

        • Reply
          Nabu
          Wrz 28, 2019 9:08 am

          Te zadania co piszesz są ale to z pokestopów po zakręceniu.

  • Reply
    Piasecki88
    Wrz 28, 2019 2:02 pm

    Jakie są nagrody za takie zadania? Bo nie ma listy Jakie poki?

  • Reply
    Xts
    Wrz 30, 2019 11:34 am

    Te 10k km jest przesadzone, nie będę przecież szukał ziomeczka po drugiej stronie świata

  • Reply
    Mamtysiak
    Wrz 30, 2019 11:48 am

    A czy ditto też zwiększył swoją bywalność? Dostałam takie zadanie za medal w fieldach, nie ukrywam że nadal czekam bo w specjalach też stoję na zlap ditto, jak dorwać tego dziada no jak (mam kilka starych jeszcze z czasów gdy go wprowadzili i był event)

    • Reply
      Krystian
      Wrz 30, 2019 1:49 pm

      Z 2msc temu łapałem około 2 dziennie A teraz dawno nie udało się

    • Reply
      Ach
      Paź 01, 2019 2:48 am

      Ktos kiedys pisal ze poki shiny nie moga byc dito czyli ratata juz sie nie lapie.. czy to prawda? Ja w tymm miesiacu 2 pod biedronka (nie chodzi o sklep) wczesniej sowa

      • Reply
        dziabong
        Paź 01, 2019 10:40 pm

        Jest to prawda. Pokemon, który dostanie wersję shiny, już nawet w wersji podstawowej nie zamieni się więcej w Ditto. U mnie z tego co pamiętam w Ditto zwykle zamienia się Venonat, Hoothoot, Gulpin, Ledyba i Whismur, rzadziej Paras, bo on sam jest w sumie rzadki. Ponoć można też dostać z Remoraida, ale chyba mi się jeszcze to nie zdarzyło. W ostatnim czasie z wiadomego powodu z listy odpadł Sentret i Yanma.

        • Reply
          dziabong
          Paź 03, 2019 9:46 pm

          Do wspomnianej wyżej siódemki dodanych zostało 7 nowych pokemonów, które mogą się zamieniać w Ditto – Weedle, Skitty, Hoppip. Seedot, Spinarak, Bidoof i Numel. Z Weedla już dzisiaj mi się zmienił.

  • Reply
    Piasecki88
    Paź 01, 2019 11:16 am

    Ponawiam pytanie
    Jakie poki są za zadania np.25 prezentów lub nowy przyjaciel 10.000km