News 15

Święta w Pokemon GO

Okres świąteczny to czas, w którym powróci kilka dobrze nam już znanych twarzy, ale wśród nich pojawi się także nowy pokemon.

Poniżej atrakcje świątecznego eventu z oficjalnego wpisu na pokemongolive.com:

Data i czas: 22 grudnia od 8:00 do 31 grudnia o 22:00

Atrakcje:

  • Pokemony w kostiumach: Pikachu, Delibird i Cubchoo,
  • Pokemony na dziko: Spheal, Snover i inne, jak również nowy pokemon z piątej generacji – Vanillite,
  • Pokemony w jajkach 5 km: Seel, Swinub, Smoochum, Snorunt, Snover, Vanillite,
  • Pokemony w raidach: Alolan Sandshrew, Dewgong, Jynx, Sneasel, Swinub, Walrein, Cubchoo i Cryogonal. Jynx będzie można złapać w wariancie shiny,
  • Eventowe Field Research z szansą na spotkanie pokemonów takich jak Vanillite i Cryogonal,
  • Zimowe przedmioty dla avatara w sklepie gry,
  • Świąteczne naklejki na prezenty z PokeStopów, giftów oraz w sklepie gry,
  • Eventowe boxy do zakupienia w sklepie gry,
  • Eventowe nagrody z zadań mapowania PokeStopów w AR.

Nowa rodzina ewolucyjna – Vanillite, Vanillish i Vanilluxe

Bonusy

  • Przez cały event:
    • Możliwość otworzenia do 45 prezentów na dzień,
    • Możliwość posiadania do 40 prezentów w plecaku.
  • Od 22 grudnia o 24:00 do 23 grudnia o 23:59:
    • 2x XP z raidów.
  • Od 24 grudnia o 24:00 do 25 grudnia o 23:59:
    • 2x candy za łapanie pokemonów.
  • Od 26 grudnia o 24:00 do 27 grudnia o 23:59:
    • 2x czas trwania Star Piece.
  • Od 28 grudnia o 24:00 do 29 grudnia o 23:59:
    • 2x czas trwania Lucky Egga.
  • Od 30 grudnia od 24:00 do 31 grudnia o 23:59:
    • 2x Stardsut za łapanie pokemonów.

Specjalny weekendowy zimowy event 

Data i czas: od 26 grudnia o 8:00 do 27 grudnia o 22:00

  • Regice w raidach,
  • Specjalne nagrody z zadań na mapowanie PokeStopów w AR jak np. Incense,
  • Incense przyciągnie częściej takie pokemony jak Delibird, Snorunt, Spheal, Snover, Cryogonal i Cubchoo.

Źródło: https://pokemongolive.com/post/holiday2020/?hl=en

15 komentarzy

  • Reply
    Piasecki88
    Gru 15, 2020 12:51 am

    delibird to chyba tradycja z tym polem.

  • Reply
    rwakul
    Gru 15, 2020 5:29 pm

    więcej eventów, więcej eventów a gra od wprowadzenia beznadziejnych tagów, kuleje i odechciewa się grać.

    • Reply
      Kosiarcia
      Gru 18, 2020 6:12 pm

      To nie graj. Jednego marudę w końcu będzie mniej w naszej społeczności 🙂

  • Reply
    ToJa
    Gru 16, 2020 2:46 am

    Za dużo tego. Kto normalny przed świętami ma czas na nieustanne eventy???

    • Reply
      R
      Gru 16, 2020 1:29 pm

      Z myśleniem od dawna w tej korporacji jest na bakier, to oczywista oczywistość. Dobrzy są w zarabianiu kasy, psuciu nerwów ludziom i to wszystko. Z planowaniem, testowanie aplikacji i myśleniem tam jest słabo.
      Po co eventy przed świętami? Po to, po co są te dwa zapowiedziane płatne wydarzenia – maksymalizacji zysku, żeby AD2020 zamknąć rekordowym zyskiem. Jedni upadają, inni kwiczą z bólu przy permanentnym lockdownie, a Hanke z towarzystwem trzepie kasiorę aż miło! Wbrew pozorom przez Covid gra stała się atrakcyjniejsza (raidy na odległość, zwiększony promień przy siłowniach i pokestopach i masa innych drobiazgów), do tego przyciąga coraz większe rzesze ludzi. Niby ludzie zapomnieli o grze, niby sporo osób odchodzi z gry, ale tak w rzeczywistości, to gra zdobywa coraz to nowych użytkowników. Skąd ten fenomen? Ano jak zabrali ludziom inne rozrywki – kina, siłownie, bary itp., to to jest jedna z niewielu rozrywek, którą można sobie uprawiać poza domem.

      • Reply
        hejterhejterów
        Gru 18, 2020 1:34 pm

        Gra jest fenomenem, bo można grać w nią 1 minutę albo 8 godzin dziennie i to jest wielki + . Po premierach Cyberpanka i LoLa mobilnego, myślałem że przystopuje z Pokami , ale szczerze powiedziawszy gram jeszcze więcej w poki i brakuje tylko 1kk do 44lvl. Zamknięte kina i puby nic nie mają do rzeczy.

        LoL – jest slaby z powodu: 1. czas rozgrywki , trafiają się rundy od 10 min do 30min! 2. potrzebna jest precyzja 3. gra bardziej wymagająca sprzętowo długie wgrywania, czekanie na innych graczy itd
        Cyberpank – wielka produkcja gdzie trzeba przysiąść i gra tylko stacjonarna
        Poki – idealne rozwiązanie w drodze z pracy/szkoły do domu by pograć. Na wycieczce zobaczyć “ciekawe” miejsca oznaczone pokestopami. RH jest wprost genialne i SH tez przydatne, godzina 18:00 strzał w 10.

        Ogólnie na temat gry nie powinny wypowiadać się osoby nie mające odpowiedniego poziomu w grze , tak samo jak recenzent nie powinien recenzować gry bez jej przejścia.

  • Reply
    Gracz
    Gru 16, 2020 4:59 am

    A kto Nie normalny się zmusza i przekłada bieganie z telefonem w ręku za pokemonami nad czas świąt, rodzinę, życie prywatne itp? Pikaczu nie zdechnie jeżeli wyłączymy grę na parę dni… To nie tomagotchi. Pozdrawiam

  • Reply
    Tito
    Gru 16, 2020 6:52 am

    Podwójny exp i sturdust to nie są żadne eventy

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Gru 16, 2020 10:24 pm

    Ale akurat nikt nie pisze tu o tym. Mowa o tym, że event goni event. Ludzie mają rację, że niantic jest chore. Tyle tego wszystkiego tuż przed samymi świętami. Mało tego, jak już dadzą coś, frustracja ludzi jest ogromna. Przykład? Balon z zespołem r xD u mnie w mieście pytałem kilku osób i nawet raz go nie spotkały xD

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Gru 16, 2020 10:27 pm

    Mistrzostwo świata xD pazerność Niantic osiągnęła najwyższe granice? XD bilet na go fest 25 i 26 lipca jest do kupienia xD no żarty xD

  • Reply
    Laraya88
    Gru 17, 2020 12:14 am

    Nie rozumiem, w czym tkwi problem. Nie chcecie grać podczas przerwy świątecznej/nie macie czasu, to nie grajcie. To nie są mistrzostwa świata, nie konkurs z nagrodą pieniężną, nie praca, lecz gra dla (wydawałoby się) przyjemności. Niedawno wróciłam do niej po ponad dwuletniej przerwie i sprawia mi mnóstwo frajdy. Już nie jestem, jak niegdyś, “królową małego miasteczka” z najwyższym poziomem w okolicy… I co z tego? 🙂
    Nie wszystkich czekają rodzinne święta, przedświąteczna gorączka i wielka feta. U nas, dla przykładu, nie będzie nikogo, ponieważ rodzice moi i męża są w grupie ryzyka i w święta organizujemy jedynie wideokonferencję przez Discorda. Takie czasy. Fajnie, że Niantic daje takie mikro-eventy. Fajnie, że w czasie pandemii można przynajmniej pobiegać/pojeździć za Pokemonami, skoro inne rozrywki są niedostępne.

    Nie ma co narzekać. Gra zmieniła się na plus. Wiem, co mówię. Grałam od samego (biednego) początku.

    Gdyby nie było żadnych eventów, ludkowie płakaliby, że nic nie ma.
    A my cieszymy się, że jest, a jak przestaniemy, wyłączymy grę.

  • Reply
    Laraya88
    Gru 17, 2020 12:35 am

    Btw, nie mam pojęcia, czemu ta stronka twierdzi, że opublikowałam wiadomość 17 grudnia 😀

    Korzystając z okazji, chciałabym podziękować tym kilku osobom, które przyjęły moje zaproszenie w PoGo. Rajdy robię, niestety, głównie wieczorami/nocą, w ciągu dnia jestem zwykle zbyt zajęta, by wziąć udział, ale kto wie 😉
    Moje Discord ID – Vereida#6323, jeżeli macie ochotę dogadać dyspozycyjność 😉

  • Reply
    Piasecki88
    Gru 17, 2020 8:57 pm

    Nie chcę was straszyć ale rząd ogłosił narodową kwarantanne od 28 grudnia do 17 stycznia Niantic jak grać gdy zakaz wyjścia?

    • Reply
      ***** ***
      Gru 17, 2020 11:25 pm

      Zamiast siać ferment, zapoznaj się z treścią tej “narodowej kwarantanny”…

      PS. Coś mi się wydaje że ty chyba i tak nie możesz wychodzić w tygodniu z domu do godziny 16:00.

  • Reply
    Art
    Gru 18, 2020 11:20 am

    Nie wiem w czym problem. Od 2017 wydałem na tę grę raz (bilet na go fest) a poza tym gram za free. Prędzej czy później i tak wszystkie się złapie, po co się spinać.więcej spokoju życzę ^^