News 28

Szczegóły Gastly Community Day

Czas na drugie miejsce w głosowaniu trenerów, w którym wybieraliśmy pokemony na dwa kolejne Community Day – mowa oczywiście o Gastly. 

Niantic nie zapomniało o ankiecie i zgodnie z obietnicą lipcowy Community Day będzie znał pod znakiem ducha z regionu Kanto.

Data i czas
  • 19.07.2020 (niedziela) od 11:00 do 17:00

Atrakcje

  • Gastly będzie częściej pojawiał się na dziko,
  • Podczas robienia zdjęć czeka nas niespodzianka,
  • Specjalny atak dla Gengara – Shadow Punch,
  • Promocyjna dostępna do jednorazowego zakupu paczka z Elite Fast TM, 30x Ultra Ball, 2x Incense i 2x Super Inkubatorem (1280 monet).

Bonusy

  • 1/4 dystansu dla jajek (tylko jajka włożone do inkubatora po starcie wydarzenia),
  • Aktywowane w trakcie wydarzenia Incense będą trwały 3h.

Tym razem specjalna eventowa paczka będzie zawierać Elite Fast TM – specjalny rodzaj TM, który pozwoli nam wybrać dowolny szybki atak dla pokemona, nawet z puli ruchów eventowych i już niedostępnych w “normalny” sposób.

Shadow Punch to atak, który będzie dla Gengara przydatny wyłącznie w PvP – jeśli nie fascynują was walki w GO Battle League to lepiej poczekać do godziny 19:00 (do tej godziny ewolucja Hauntera w Gengara da nam Shadow Punch) i celować w Shadow Balla.

Pamiętajcie, że Gastly/Haunter to jeden z pokemonów, który po wymianie wymaga 0 candy do finalnej ewolucji w Gengara – warto powymieniać się Gastly/Haunterami nawet w trakcie samego wydarzenia, bo można dzięki temu zaoszczędzić sporo cukierków.

Poniżej rodzina ewolucyjna Gastly wraz z wariantami shiny:

Źródło: https://pokemongolive.com/events/community-day/

28 komentarzy

  • Reply
    Piasecki88
    Lip 02, 2020 9:12 pm

    Gastly z ankiety za drugie miejsce?! Pewnie kolejny pok w sierpniu za trzecie miejsce w tej ankiecie. Tak na serio odechciewa się grać w CD powtarzam moim celem jest uzupełnienie poków,których w rejestrze brak taki Gastly to codziennie się sypie.Shiny nie zbieram

    • Reply
      Gafffking
      Lip 02, 2020 9:53 pm

      Jeszcze nigdy CD nie był na nowe pokemony ja na przykład mam cały pokedex a REGIO i legendy na cd nigdy nie będzie więc zbieram shiny (chociaż gastly mam 6 a gengar 3 xd)

    • Reply
      CHARLESXAVIER
      Lip 02, 2020 10:14 pm

      A Ty żeś się z choinki urwał? Było mówione, że jedynie dwa pierwsze miejsca w ankiecie będą realizowane w CD, ponadto, skoro nie zbierasz shiny to nie musisz grać podczas CD, nikt Cię nie zmusza, a Gastly nie sypie się codziennie, jest to właśnie stosunkowo rzadki pokemon. I nie wiem czego Ci brakuje do tego dexa? Regionalnych? To jeździj sobie po świecie i łap, bo nikt Ci ich za darmo nie da + od jutra będzie dostępny nowy pok w grze, może to Cię zadowoli.

    • Reply
      Kosiarcia
      Lip 02, 2020 11:09 pm

      To już Twój problem 😛

    • Reply
      Alojzy Bombelkowicz
      Lip 03, 2020 5:15 am

      Graj jak chcesz. Tylko nie męcz. Jestem szczerze zaskoczony że jeszcze masz to zainstalowane na telefonie. Widocznie jesteś typem który wiecznie widzi gdzieś problem. Typowo roszczeniowa postawa beneficjenta programów socjalnych. Tylko dej i dej.

    • Reply
      BB11
      Lip 05, 2020 7:34 am

      To zacznij 🙂

    • Reply
      MusG
      Lip 05, 2020 10:46 pm

      Dobrze podczas tej całej COVID19-fobii nie odwołali wydarzeń z cyklu comunity day – więc dali trochę mniej atrakcyjne pokemony zeby nikt nie robil z tego afery. Przecież podczas tych 6 godzin można złapać masę shiny nie wychodząc z domu.
      Jak sytuacja globalna wróci do “normalności” to i CD wrócą do normalności – startery z piątej geny itp

  • Reply
    Majka8
    Lip 02, 2020 11:10 pm

    Ja się cieszę, zawsze chciałam mieć shiny Gengara. Tylko szkoda, że tak mało się różni.

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Lip 03, 2020 6:04 am

      No właściwie to shiny gengar jest praktycznie taki sam.

      Wogole ciekawi mnie czemu niektóre shiny zrobili w zupełnie innej kolorystyce, niektóre prawie identyczne, albo lekko zmienili odcień

      • Reply
        hejterhejterów
        Lip 03, 2020 8:03 am

        Jak ciekawi, to czemu się nie dowiesz? Każdy kto gra w poki wie, czemu shiny majątki taki kolor a nie inny i odpowiedź jest dosyć prosta w przypadku pierwszej generacji.

      • Reply
        BB11
        Lip 05, 2020 7:31 am

        Oni tam robią coś z kolorami, tylko nie tak jak im się podoba tylko jest tam jakiś schemat z tym. Albo to robią od tyłu albo jakoś inaczej, kiedyś wiedziałem.

      • Reply
        MusG
        Lip 05, 2020 10:29 pm

        Moim zdaniem najmniej różnic ma shiny Blissey
        Jest delikatnie jaśniejsza

    • Reply
      SameTu Gruszki
      Lip 03, 2020 12:14 pm

      Niby się nie różni, ale zobacz jak wygląda mega ewolucja shiny Gengara.

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 02, 2020 11:23 pm

    Też się cieszę bo czytam że on się często respi, a i mnie przez 3 miesiące tylko 2 trafiłem. A shiny mnie jeszcze bardziej zadowala ^^

  • Reply
    Shunpx
    Lip 03, 2020 12:06 am

    Łeee… Mam 6 gengarów z halowen 2019, 3 w czapeczce z ostatniego eventu na nie w tym jeden shiny z czapką. Jeszcze 1 shiny zwykly.. Malo przydatny pokemon aktualnie.. O tyle dobrze ze jajka 1/4 i to tyle z dobrych newsow na ten cd xd

  • Reply
    Dargon2991
    Lip 03, 2020 6:32 am

    Chociaż mam shiny gastlego to i tak pójdę na yo cd, będzie się czym wymieniać na Lucky ftiendzie a może 100 Lucky się trafi byłoby fajnie 😀

    • Reply
      Dodemika
      Lip 11, 2020 7:33 am

      Popieram. Raz,że może uda się trafić 1OO a jak nie będzie na trade.

  • Reply
    Gracz
    Lip 03, 2020 6:56 am

    Witam. Dawno mnie tu nie było, ale czytając komentarze odnoszę wrażenie ze hen piasecki to ten sam trol i parówka (bez urazy) kiedyś machrid czy cos podobnego? :/ hmm ewolucja. Brawo za rozwój, a z rzeczy waznych i istotnych to spoko że za te “darmowe” i nie wymagające Rządnego wysiłku tygodniowe paczki dali larwe, po takiej przerwie przyda sie dobry starter… Nawed “starym”. A co do gastliego to spoko bo od roku na niego się czaje i pucha 🙁 nie licząc gen garów w czapce, moim zdaniem większość Shiny wygląda dużo lepiej w pierwszej, drugiej formie finalna evolva często minimalnie się różni, ale z tego co wiem to kolory przenoszą bezpośrednio z konsoli nie wymyślają na bieżąco (a mogli by czasami pozwolić zagłosować:)

  • Reply
    Gracz
    Lip 03, 2020 7:03 am

    A i jeszcze raz chciałbym zapytać, bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji,
    orientuje się może ktoś kiedy będzie można znów edytować lokalizację pokestopów bo mamy w okolicy kilka błędnych lokalizacj a kilka chcielibyśmy edytować by zrobić miejsce na nowe…?

    • Reply
      Levy
      Lip 03, 2020 9:28 am

      Znajdź gracza z ingress to Ci przesunie stopa

      • Reply
        Gracz
        Lip 04, 2020 6:55 am

        Levy Dzięki za odpowiedź, ale może być z tym mały problem bo niestety z tego co się orientuję to w moich okolicach nie zauważyłem takowego (z 10lwl) sam pogrywam od czasu do czasu i mam ledwo 6lvl natomiast w PGO jast nas kilkoro z 40lvl i ta opcja mnie bardziej interesuje, z drugiej zaś strony szczególnie nie zdziwiło mnie zablokowanie opcji przez graczy w PGO, bo na dzień dzisiejszy to tylko kwestja kilku miesięcy wbijanie serduszek z frendzlami, bez większego zaangażowania i wysiłku więc np. Montowanie ekipy na rajd Hour do wbijania XP odchodzi do lamusa, szkoda…

  • Reply
    hejterhejterów
    Lip 03, 2020 9:13 am

    płacz nooboów na zadanie z 50 exelentami za 3… 2… 1…

    • Reply
      Kamionekxd
      Lip 03, 2020 5:46 pm

      Jakich 50 Excelentów w jakim wyzwaniu?

    • Reply
      bartekswt
      Lip 04, 2020 4:13 pm

      Ja bym raczej plakal, ze za skonczenie tego zadania nie ma nic ciekawego. Daliby jakas czapke dla avatara albo medal chociaz. Nie jest to jakies szczegolnie trudne. Zajelo mi moze kilka godzin i tylko dlatego tak dlugo bo nie robilem akurat zadnych raidow, gdzie rzucenie w Zekroma kilkunastu excelentow na jednym rajdzie to normalka. Jednak nawet jak jest to latwe to nagroda w postaci chyba jakis poke balli troche rozczarowujaca.

      • Reply
        Dodemika
        Lip 11, 2020 7:29 am

        Zgadzam się, nagroda faktycznie marna. Zwłaszcza, że dla mniej wprawionych graczy 50 exellent’ów stanowi prawdziwe wyzwanie.

  • Reply
    SzybkiBil
    Lip 11, 2020 8:49 am

    Google nareszcie wsparł technologią ar+ Xiaomi