News 28

Szczegóły kolejnych atrakcji Pokémon GO Fest 2021

Do Pokemon GO Fest 2021 pozostał nieco ponad tydzień i Niantic zdradza nam kolejne szczegóły wydarzenia.

Z oficjalnego wpisu na pokemongolive.com wiemy, że podczas GO Fest 2021 czekają nas poniższe atrakcje.

Dla wszystkich trenerów (nawet tych bez biletu):

  • Do 6 Special Trade każdego dnia od piątku 16 lipca o 22:00 do niedzieli 18 lipca o 22:00,
  • Pikachu z czapką o motywie Meloetty będzie pojawiał się na dziko podczas godzin wydarzenia, wraz z wariantem shiny,
  • W sobotę 17 lipca w raidach będą pojawiać się poniższe pokemony:
    • Galarian Ponyta i Galarian Zigzagoon z czapkami inspirowanymi Meloettą, Deino w raidach poziomu pierwszego (wszystkie dostępne w wariancie shiny),
    • Galarian Weezing, Hitmontop i Cranidos w raidach poziomu trzeciego,
  • Kirlia ewoluowana w Gardevoir w godzinach eventu w sobotę lub niedzielę będzie znała atak Synchronoise,
  • Vibrava ewoluowana w Flygona w godzinach eventu w sobotę lub niedzielę będzie znała atak Earth Power.

Dla posiadaczy biletu:

Zanim przejdziemy do podpunktów warto przypomnieć, że Special Research będzie działał jak ten testowany podczas Bidoof Day – na pewnych etapach czekają nas wybory określonych ścieżek, które w pewnym stopniu wpłyną na wrażenia z gry.

  • Pikachu Pop Star znający atak Draining Kiss lub Pikachu Rock Star znający atak Meteor Mash jako nagrody ze Special Research,
  • Gardevoir z Synchronoise lub Flygon z Earth Power noszące czapkę inspirowaną Meloettą jako nagrody ze Special Research. Oba pokemony będą pojawiały się z Incense, ale ten którego nie wybierzemy podczas Special Research pojawi się z Incense bez czapki,
  • Pikachu Pop Star lub Pikachu Rock Star jako niespodzianki podczas robienia zdjęć – będzie pojawiał się ten, którego wybierzemy podczas Special Research,
  • Gardevoir z czapką lub Flygon z czapką jako niespodzianki podczas robienia zdjęć – będzie pojawiał się ten, którego wybierzemy podczas Special Research,
  • Pikachu którego wybierzemy sprawi, że w grze usłyszymy określony motyw muzyczny (inny dla każdego z nich). Dodatkowo poza jaką otrzymamy w nagrodę również będzie zależeć od tego wyboru.

Niantic wspomina również o tematycznych ubraniach dla postaci:

  • W sklepie gry od 16 lipca o 20:00 pojawią się koszulki z wzorami inspirowanymi Whismurem, Loudredem i Exploudem, naklejki na twarz oraz plecak w kształcie pokrowca na gitarę,
  • Trenerzy z biletami otrzymają koszulkę z motywem Meloetty za ukończenie Special Research,
  • Darmowa koszulka z motywem Pokemon GO Fest 2021 dla wszystkich graczy.

Ultra Unlock

Wzorem roku poprzedniego tym razem również otrzymamy cogodzinne wyzwania, które na resztę danej godziny odblokują nam specjalny bonus (np. 2x Stardust za złapanie określonej liczby pokemonów przez wszystkich trenerów posiadających bilet). Dodatkowo za ukończenie określonej liczby tych cogodzinnych wyzwań odblokujemy bonusy jakie pojawią się już po zakończeniu Pokemon GO Fest – za ukończenie 24 otrzymamy wszystkie 3 zaplanowane bonusy/wydarzenia:

  • Część pierwsza: Czas
    • Wydarzenie ma trwać od 23 lipca o 10:00 do 3 sierpnia o 20:00 i skupiać się na pokemonach z różnych er (skamieliny?). Warto również zaznaczyć, że uosobieniem czasu jest Dialga (potencjalna premiera shiny?),
  • Część druga: Przestrzeń
    • Wydarzenie ma trwać od 6 sierpnia o 10:00 do 17 sierpnia o 20:00 i skupiać się na pokemonach z różnych “miejsc” (cokolwiek to znaczy). Tak jak Dialga uosabia czas, tak uosobieniem przestrzeni jest Palkia, o której Niantic na razie nie wspomina,
  • Część trzecia: ???
    • Wydarzenie ma trwać od 20 sierpnia o 10:00 do 31 sierpnia o 22:00 a jego atrakcje pozostają na ten moment tajemnicą.

Źródło: https://pokemongolive.com/post/pokemongofest2021-ultraunlock/?hl=en

 

28 komentarzy

  • Reply
    Corgi610
    Lip 09, 2021 1:03 am

    “Pokemony z różnych miejsc” – jak dla mnie brzmi to tak, jakby regionalne poksy miały być dostępne na całym świecie.

  • Reply
    Adam
    Lip 09, 2021 1:08 pm

    Czy ten plecak w kształcie pokrowca na gitarę będzie do kupienia też dla graczy bez biletu?

  • Reply
    Zielona
    Lip 12, 2021 8:43 pm

    Hej chicorite jakiego zadania mogę dostać?

  • Reply
    Zielona
    Lip 13, 2021 7:19 am

    Jak zdobyć chicorite??? Proszę nie kasować komentarza bo potrzebuje pomocy!

    • Reply
      ach
      Lip 15, 2021 9:28 am

      Use 5 Berries to help catch Pokémon – trzy losowe pokemony w tym Chikorita, krokodylek i Cyndaquil

  • Reply
    deaththekidd
    Lip 17, 2021 2:21 pm

    J2FRTGH78 do special research

  • Reply
    Emi
    Lip 17, 2021 3:00 pm

    1358 4107 1437

  • Reply
    Eleranya
    Lip 17, 2021 7:00 pm

    Hejo, potrzebuje nowego frienda do zadanka. 5423 5125 5130

    • Reply
      Ach
      Lip 18, 2021 12:30 am

      Wystarczy usunąć i dodać ;starego friends zawsze zaliczalo

      • Reply
        Ach
        Lip 18, 2021 12:32 am

        Oczywiście jeżeli ma kod

  • Reply
    adaś
    Lip 18, 2021 9:55 am

    3006 0922 0133

  • Reply
    Piasecki88
    Lip 18, 2021 11:34 am

    Nie mogę uwierzyć to co zrobiłem jakieś 3 minuty temu pokonałem i złapałem razem z 6 innymi trenerami Reshirama.

  • Reply
    Angiee
    Lip 18, 2021 12:10 pm

    Mam już dość tego miasta. Nikt już w to nie gra? Tyle pokemonow do złapania, do zbicia nie mam z kim!

  • Reply
    Bartolino2011
    Lip 18, 2021 1:38 pm

    277495499011 100% akceptacji zapraszam

  • Reply
    Piasecki88
    Lip 18, 2021 2:41 pm

    Jejku oszaleć można to mój najlepszy go fest w życiu co chwilę same legendy mi się trafiają

  • Reply
    ach
    Lip 18, 2021 6:38 pm

    z biletem..
    podsumowanie: nareszcie koniec..
    szaleństwo: 35 rajdów i padam na pyzior. Nawet pokestopami nie kręciłam i zapomniałam cukierki do Tyrka uzupełnić.
    hardcore

    • Reply
      ach
      Lip 18, 2021 6:56 pm

      w momencie kiedy przechodzi się do zaproszeń na rajd przy nicku powinna być możliwość wpisania krótkiej treści np nie zapraszać / zaproscie lub nazwa legendy którą chcemy zdobyć…
      wysłałam dzisiaj sporo zaproszeń do osób online, ale nie wiem czy chciały czy też się wkurzały czy trafiłam z zaproszoną legendą czy ktoś skorzystał? Nie wiem, szkoda że takiej możliwości nie ma.

      • Reply
        Cobra
        Lip 18, 2021 7:15 pm

        Fakt denerwujące to jest. Z jednej strony rozumiem czemu nie chcą dodać prywatnych wiadomości w grze ale dwa wyrazy jako status przy nicku w momencie gdy zapraszamy na rajd chyba nikomu nie zaszkodzą…
        Na chwilę obecną jedyna opcja interakcji to nazwa pokemona tylko komu by się chciało skakać po profilach i czytać przed rajdem 🙁

        • Reply
          ach
          Lip 18, 2021 7:31 pm

          Zaglądanie do nazwy faktycznie odpada (jeszcze zmieniać między rajdami)
          ale w nazwie pokemona też można wpisać nie wiadomo co… do nazwy pokemona zaglądam jak trzeba lvl frienda wbić, ale ludziska nie piszą.
          35 rajdów i żadnego shiny haha hihi

  • Reply
    Kwiliniosz
    Lip 18, 2021 6:47 pm

    Nie wiem jak u Was, ale u mnie trochę posucha z shiny pokemonami. Tylko siedem, z czego sześć w sobotę, a dzisiaj jeden, ale legendarny. Ogólnie event na plus, było sporo chętnych do raidów.

  • Reply
    Cobra
    Lip 18, 2021 7:20 pm

    Ogólnie event zaliczyłbym do udanych, wczoraj zdobyłem sporo shiny których nie miałem. Dzisiaj łapała tylko go-tcha w tle więc tutaj bez szału (prawie 800 pokemonów złapała) Na plus spora ilość raid passów jakie można dzisiaj było zgarnąć. Gdybym miał podsumować tylko jednym słowem napisałbym CHAOS!!! bo tak właśnie wyglądało rajdowanie. Trochę tak jak wyprzedaże przed świętami, wszędzie “promocje” i weź tu coś wybierz :)) Na wielki minus brak shiny pikachu z czapką ale cóż, nie możńa mieć wszystkiego prawda?

    • Reply
      Cobra
      Lip 18, 2021 7:25 pm

      ps. zauważyliście małą hoopę na ekranie startowym? W tekście profesorka też coś o niej było.

  • Reply
    Piasecki88
    Lip 18, 2021 10:14 pm

    A Hoopa nie była do zdobycia jako misja specjalna Strange Rings?

    • Reply
      Cobra
      Lip 19, 2021 2:35 pm

      Nie, ale nawiązanie było dosyć oczywiste. Hmm może zawita do nas przy ultra unlock część 3??

  • Reply
    Piasecki88
    Lip 19, 2021 9:32 pm

    Hoopa była do zgarnięcia dla osób posiadający bilet podczas Go festu za spiralny research a a dla osób nie posiadający biletu nie było

    • Reply
      Tttt