News 43

Szczegóły Safari Zone w Dortmundzie

Do dziś wiedzieliśmy jedynie, że Safari Zone tego roku również się odbędzie i tym razem tylko w jednym miejscu w Europie – Dortmundzie. Dziś Niantic zdradziło nam więcej szczegółów.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Pokemon GO Summer Tour 2018 rozpocznie się w Westfalenpark, gdzie zorganizujemy Safari Zone przy wsparciu władz miasta Dortmund w Niemczech! Trenerzy w każdym wieku będą mogli eksplorować naturę i łapać różnorodne pokemony, w tym te, które nie są często widywane w Europie. Podróżuj przez jeden z największych europejskich parków śródmiejskich i doświadcz wielowymiarowej historii Zagłębia Ruhry w Dortmundzie od 30 czerwca do 1 lipca!

Westfalenpark jest jednym z największych śródmiejskich parków w Europie i posiada rozbudowane instalacje wodne, japoński ogród oraz duże place zabaw dla dzieci oraz rodzin. Lury będą aktywowane przez całe dnie na PokeStopach w Westfalenpark a specjalne jajka 2km będą dostępne po obróceniu ich fotodysków. Podczas spacerów po obszarze, pokemony takie jak Unown czy Corsola będą pojawiały się na dziko, dając szansę na złapanie ich.

Dodatkowo, aktywności będą rozszerzone na całe miasto, zapraszając graczy z Europy do odkrywania historii i kultury miasta poprzez Pokemon GO. Na terenie Westfalenpark nie będą dostępne raidy oraz gymy, ale na pobliskich obszarach czeka więcej przygód na tych, którzy będą chcieli walczyć z potężnymi bossami raidów. 

Poza zwiększonymi spawnami pokemonów i kilkoma wyjątkowymi niespodziankami, to Safari Zone będzie zawierało inne aktywności, w których mogą uczestniczyć trenerzy. Jeśli potrzebujecie odpoczynku od przygody, dostępne będą tematyczne loże zespołów, gdzie znajdziecie stacje do ładowania telefonów i szansę na uzupełnienie sił za pomocą przekąsek oraz napojów. Podczas wydarzenia będą również rozdawane przedmioty związane z Pokemon GO a trenerzy będą mogli wziąć udział w ogromnym zdjęciu grupowym w trakcie obu dni. Pojawi się również mnóstwo okazji do zrobienia zdjęcia z waszymi ulubionymi pokemonami, w tym specjalna szansa na zdjęcie z Pikachu!

Jest to bezpłatne wydarzenie, z którego mogą korzystać wszyscy trenerzy na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, więc planujcie wcześniej, by zapewnić sobie transport i zakwaterowanie na imprezę. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia. Nie zapomnijcie podzielić się swoimi planami za pomocą hasztaga #SafariZoneDortmund na wszystkich kanałach mediów społecznościowych. Nie możemy się doczekać, by was tam zobaczyć!

Zespół Pokemon GO

Podsumujmy:

  • Regionalny pokemon spoza Europy: Corsola
  • Pojawią się Unowny, według źródeł niemieckojęzycznych składające się na napis DORTMUND
  • Z PokeStopów w parku będą wypadać specjalne jajka 2km, w zeszłym roku wypadały z nich rzadsze pokemony, które normalnie są w jajkach 10km oraz była zwiększona szansa na shiny Pichu. Szczegóły dotyczące jajek poznamy zapewne dopiero po starcie wydarzenia.
  • W parku nie będzie gymów ani raidów, nie wiemy czy w pozostałej części miasta będą jakieś specjalne bossy. Rok temu w miastach gdzie odbywało się Safari Zone pojawiły się legendarne ptaki.
  • Uczestnicy mogą liczyć na drobne upominki wzorem roku ubiegłego – być może naklejki, smycze lub przypinki.

Niestety, mimo że Safari Zone w tym roku odbywa się tylko w jednym mieście, to nie zostanie rozbudowane względem ubiegłych wydarzeń tego typu. Oczywiście jeśli zdecydujecie się jechać będziecie mieli okazję uzupełnić pokedex o Corsolę, złapać kilka dodatkowych Unownów i skorzystać z rzadkich spawnów, czy też zyskać większą szansę na jakiegoś shiny z jajka.

Źródła:

https://pokemongolive.com/en/post/safarizonedortmund/

43 komentarze

  • Reply
    Levy
    Maj 30, 2018 8:19 pm

    Kurde daleko. Mam wybór, nad morze z rodziną czy do Dortmundu…

  • Reply
    W
    Maj 30, 2018 9:09 pm

    Bedą jakies bonusy dla osob kotre nie bedą mogly przybyc?

    • Reply
      Kardyś
      Cze 01, 2018 9:51 am

      Tak, każda osoba na świecie, która nie przyjdzie dostanie miliard dolarów

      • Reply
        W
        Cze 04, 2018 10:39 am

        a tak serio?

    • Reply
      ag0nKe
      Cze 12, 2018 5:05 pm

      A za co ty chcesz upomniek? Dlaczego jest tak dużo na tym świecie idio…, luzdzi o niskim ilorazie inteligencji

      • Reply
        ???
        Cze 30, 2018 8:53 am

        Takich jak tych

        Luzdzi

  • Reply
    Sarutorobi
    Maj 30, 2018 11:11 pm

    Osobiście uważam to wydarzenie za nie ferr w stosunku do innych graczy mimo że jest ono darmowe brak opłaty za wstęp. Wielu graczy chciało by uczestniczyć w takim wydarzeniu a z racji na odległość mało kto będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Takie wydarzenia powinny być ogólnodostępne dla wszystkich

    • Reply
      BSRF
      Maj 31, 2018 12:12 pm

      według mnie ma to sens. Gdyby takie eventy były dostępne dla wszystkich to gra szybko straciłaby sens

      • Reply
        jeambean
        Cze 08, 2018 10:13 am

        Wydaje mi się, że ta gra pada więc Niantic robi wszystko aby wyciągnąć od graczy jeszcze jak najwięcej kasy. Rok temu na event się czekało długo miesiąc albo i dwa. Dziś jeden event się kończy a zaczyna drugi. BYWA TAK ZE MASZ DWA EVENTY RAZEM. W tym evencie masz jeszcze community day.

      • Reply
        jeambean
        Cze 08, 2018 10:27 am

        Wydaje mi się, że ta gra pada więc Niantic robi wszystko aby wyciągnąć od graczy jeszcze jak najwięcej kasy. Rok temu na event się czekało długo miesiąc albo i dwa. Dziś jeden event się kończy a zaczyna drugi. BYWA TAK ZE MASZ DWA EVENTY (wydarzenia) RAZEM. W tym evencie masz jeszcze community day.

    • Reply
      Orochimaru
      Maj 31, 2018 9:26 pm

      Mistrzu Sarutobi…

  • Reply
    Bvkz
    Maj 31, 2018 12:33 am

    Na tym polega ta gra. Na podróżowaniu. Cieszcie się, że w Dortmundzie, a nie w jakimś Zihuantanejo.

  • Reply
    Karolina z Obłuża
    Maj 31, 2018 1:22 am

    A co z osobami, których nie stać na wyjazd. To jest nie fer, że kogoś stać i będzie się chwalił korsolą i innymi rzadkimi pokemonami, które tam występują. A niektórych nie stać i uważam, że w Polsce też powinno być specjalne wydarzenie dla tych co nie pojadą np. Rzadkie pokemony z jajek 2, 5 i także więcej jajek 10 km z pokestopów i gymów.

    • Reply
      Sponsor
      Maj 31, 2018 1:17 pm

      Karolina dla Ciebie zostaje tylko sponsoring, jeżeli tak bardzo Ci zależy ☺️

  • Reply
    Grun4berg
    Maj 31, 2018 5:21 am

    Kto ma głowę na karku, załatwił sobie wyjazd za naprawdę śmieszne pieniądze. Z dziewczyną zaraz po pojawieniu się informacji o Safari Zone zarezerwowaliśmy lot z Poznania (240zł w obie strony za osobę) i nocleg z soboty na niedzielę (150zł za osobę). Wbrew pozorom to nie są duże sumy, biorąc pod uwagę fajny, wakacyjny wyjazd 😉

    • Reply
      DawidPolakL
      Maj 31, 2018 7:59 am

      Gratulacje. Ja np do Poznania mam 470 km . Nie będę już pisał ile do Dortmundu. Gdybym mieszkał w dużym mieście którym jest lotnisko to bym zrobił podobnie jak ty. Jednak nie mam żadnych pretensji. Szkoda tylko że w naszym kraju nie ma kogoś kto by coś podobnego zorganizował.

      • Reply
        evoLucjan
        Maj 31, 2018 8:48 am

        Wiesz to by byla niezla opcja, Irvin moglibyscie cos pomyslec o wycieczce autokarowej do Dortmundu ;-D

        • Reply
          Ivrin
          Maj 31, 2018 12:17 pm

          Teraz już niestety za późno na organizację, znaleźć nocleg w mieście dla jednej osoby graniczy z cudem a co dopiero całego autokaru. Samemu niestety nawet ciężko byłoby mi coś takiego organizować.

  • Reply
    R
    Maj 31, 2018 8:16 am

    Do Dortmundu mam jakieś 160km, ale to przecież okres wakacyjny i będę daleko w świecie. Ech, Niantic jak zwykle kocha swoich graczy i uwielbia ich zniechęcać do siebie. Nic nowego…

    • Reply
      DawidPolakL
      Maj 31, 2018 8:57 am

      No widzisz ja tylko 1185,9 km haha

      • Reply
        Eleranya
        Maj 31, 2018 12:25 pm

        Ja tylko 1057km, hihi. Zawsze ciut mniej.:D

        • Reply
          DawidPolakL
          Maj 31, 2018 5:06 pm

          Spoko po drodze mogę cię zabrać na stopa

  • Reply
    evoLucjan
    Maj 31, 2018 8:40 am

    Nie rozumiem stwierdzenia, ze potrafia zniechecic, ze daleko itp. Na codzien mamy event za eventem, a jak niantic robi cos specjalnego dla europy to chyba nie ma co marudzic. Na tym to polega, ze dostaja bonusy Ci co sa w stanie byc: specjalny medal, corsola czy specjalne dwojki. Wszystko fajnie, ale jak nie masz opcji zeby jechac to chyba tez nie ma co plakac z tego powodu. Ja moze sie wybiore za rok jesli praca za granica mi wypali w tym roku to i za rok na wyjazd bede mial czas i opcje zeby sobie pozwolic.

  • Reply
    treneiro
    Maj 31, 2018 4:26 pm

    a jeśli ktoś np. nie chce jeździć za granicę bo nie lubi

    • Reply
      DawidPolakL
      Maj 31, 2018 5:05 pm

      No widzisz ja np jestem około 15 razy w miesiącu za granicą tylko kurde nie za tą co trzeba hahaha

      • Reply
        evoLucjan
        Cze 01, 2018 6:56 am

        Zwierzenia przemytnika papierosow co Dawid XD
        A teraz tak bardziej serio, ja to chcialbym byc przynajmniej raz w zyciu w takim Dortmundzie, czy Pradze tak jak bylo rok temu. Nawet nie na sam event, ale zeby troche swiata zobaczyc. W polsce juz jest takie nastawienie, ze nie jade bo mnie niestac, a urlop biore w wiekszosci zeby zapied**** w domu. Ja mam nastawienie, ze trzeba tak zyc zeby nie zalowac.

      • Reply
        Kopyt
        Cze 02, 2018 10:59 am

        O czym Ty mówisz dziecko, nie udawaj kogoś kim nie jesteś, jak 15to latek miałby wyjeżdżać tyle razy w miesiącu za granicę?

        • Reply
          DawidPolakL
          Cze 02, 2018 8:59 pm

          No widzisz akurat byłem wczoraj, dzisiaj i pewnie będę jutro. Taka praca kopytko. A po za tym naucz się pisać kulturalnie.

  • Reply
    ja
    Maj 31, 2018 5:18 pm

    „a jeśli ktoś np. nie chce jeździć za granicę bo nie lubi”
    To tak samo nie musi grać w gre która polega na jeżdżeniu. Każna zanim zaczął grac wiedział jakie są zasady, więc po co zaczynał skoro teraz mu te zasady nie pasują?

  • Reply
    Paweł
    Maj 31, 2018 7:20 pm

    Możecie sobie marudzić, ale Niantic ma gdzieś Polaków bo nie zarabia na nas żadnych sensownych pieniędzy. Cieszcie się, że w ogóle są spawny, gymy i pokestopy 😉

  • Reply
    DawidPolakL
    Maj 31, 2018 8:04 pm

    No i czerwono oki Aron przyszedł sam do domu i to na dwa konta

  • Reply
    Levy
    Cze 01, 2018 11:32 am

    A może tak jak za starych dobrych czasów mały plecak i na stopa. Z kierowcami ciężarówek w dwa dni da radę zajechać. Spanie pod chmurką w końcu to lato. A jak się człowiek dobrze zakreci to ktoś może przewaletuje 🙂

  • Reply
    Art
    Cze 01, 2018 2:06 pm

    Event za eventem, prawie wszystkie Pokemony są teraz w zasięgu ręki ( nie jak w 2016, gdzie drowzee i rataty na każdym rogu) a i tak dalej źle – po co gracie w zbieranie skoro wam się zbierać nie chce :V

    • Reply
      evoLucjan
      Cze 01, 2018 9:03 pm

      No ja obstawiam podobnie, jest co robic i na ogolnych eventach i community day. Moze i unowny to atrakcja ale corsola to juz lipa, zdecydowanie wolalbym taurosa albo heracrossa, to by bylo cos !!! Jesli bedzie szansa za rok to jade;-)

  • Reply
    Fyeno
    Cze 01, 2018 2:09 pm

    Wiadomo czy jest już Articuno?

    • Reply
      adaś
      Cze 01, 2018 10:38 pm

      Już jest, od 22 godz.

  • Reply
    EDiox
    Cze 01, 2018 3:22 pm

    Są na to jakieś bilety/wejściówki? Czy wystarczy pojechać żeby złapać corsole?

  • Reply
    Matti
    Cze 01, 2018 3:25 pm

    Hej, tak z innej beczki. Dziś przeglądałem swoje stworki i zauważyłem, że jednego brakuje. Transfer nie wchodzi w grę, był oznaczony jako favorite, nigdy nie stał w gymie, nie walczyłem nim, po prostu wyparował. Nie robiłbym z tego wielkiego halo, ale to była ostatnia forma startera z Hoenn a u mnie (mieszkam na wsi) bardzo ciężko o startery (jedynie z jajek, zresztą tego tak zrobiłem). Jestem strasznie wkurzony bo pokemon miał niezłe IV i idealny moveset. Mieliście kiedyś taki przypadek? Orientujecie się czy można coś takiego gdzieś zgłosić?

    • Reply
      xyz321
      Cze 01, 2018 7:36 pm

      Ja tak się osrałem kiedyś jak zniknął mi Mewtwo 3,5k cp, na szczęście okazało się, że miałem ustawione sortowanie po HP, a Mew2 był padnięty. Może zrobiłeś to samo?

  • Reply
    Matti
    Cze 01, 2018 8:01 pm

    Nie, jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że jakoś przypadkiem odznaczyłem go i poszedł na transfer, ale czy to możliwe? Koledze ostatnio gra się przycięła jak był w sklepie i „jakoś” kupiła mu za wszystko co miał incubatory…

  • Reply
    bart
    Cze 07, 2018 10:07 am

    Ten cały dortmunt to taki odpowiednik Radiomia, niby mają lotnisko ale nic tam nie lata (najbliższe czynne lotnisko to dusseldof). Połączenie kolejowe bez przesiadki praktycznie nie istnieje – czas podróży 14-15 godzi.
    Na mapie Googla dortmund potrzebuje sporego powiększenia by pokazała się nazwa miasta (podobnie jak Radom lub Sosnowiec).

    A już myślałem nad ciekawym weekendowym wypadem.

    Zostaje liczyć że coś im nie wyjdzie i serwery padną jak co roku i w nagrodę dadzą namiastkę safari zone na inne państwa.

    • Reply
      DawidPolakL
      Cze 07, 2018 10:23 am

      Spokojnie nawet jak im nic nie padnie to i tak pewnie coś dadzą dla nas. Ostatnio są bardzo szczodrzy i rozdają wszystko za nic więc pewnie i teraz tak będzie.

  • Reply
    kadam
    Cze 07, 2018 1:36 pm

    Ciekawe czy gdzieś w Polsce gracze będą potrafili się na tyle skrzyknąć żeby przekonać swoje miasto do patronatu i organizacji takiej imprezy.