News 18

Testy walk z liderami i shiny shadow pokemony?

Niantic udostępniło nową funkcjonalność związaną z liderami Team GO Rocket – jednak póki co tylko w wybranych miastach.

Wczoraj (05.11) w godzinach wieczornych pojawiły się pierwsze informacje, że niektórzy gracze za walki z członkami Team GO Rocket zaczęli otrzymywać tzw. Tajemnicze Komponenty (Mysterious Components). Jak się okazało Niantic postanowiło udostępnić długo zapowiadaną funkcjonalność, której głównym punktem są walki z liderami Zespołu R, ale w tym momencie jedynie w formie testów w kilku miastach na całym świecie – wśród nich nie ma niestety żadnego polskiego miasta.

Poniżej wszystkie informacje, które jak dotąd uzyskaliśmy od graczy mających dostęp do nowego contentu:

  • Za walkę z członkami Zespołu R otrzymujemy Tajemniczy Komponent (gwarantowany),
  • Po zebraniu 6 komponentów możemy stworzyć Rocket Detector – w tym momencie nie można zbierać kolejnych elementów aż do czasu gdy zużyjemy Rocket Detector,
  • Rocket Detector to przedmiot, dzięki któremu znajdujemy liderów Team GO Rocket – użycie go uruchamia nowy tryb mapy kierujący nas bezpośrednio do lidera,
  • Rocket Detector zużywa się po pokonaniu bossa, by walczyć z kolejnym musimy ponownie zebrać 6 elementów,
  • Walki z liderami są dostępne w godzinach od 6 rano do 22 wieczorem.

W przeciwieństwie do zwykłych członków Team GO Rocket, liderzy używają tarcz. Co ciekawe, gracze łapali już również shiny shadow pokemony po walce z liderami takie jak Meowth, Sneasel oraz Scyther:

Post imagePost imagePost image

Póki co nie wiemy czy po globalnej premierze w walkach z liderami również będą dostępne shiny shadow pokemony, czy zostały one udostępnione tylko dla testów/przez przypadek.

Do tej pory liderzy używali następujących pokemonów:

LiderSlot 1Slot 2 (losowo jeden z wymienionych)Slot 3 (losowo jeden z wymienionych)
CliffMeowthSandslash, Snorlax, FlygonTyranitar, Torterra, Infernape
SierraSneaselHypno, Lapras, SableyeAlakazam, Houndoom, Gardevoir
ArloScytherGyarados, Magnezone, CrobatCharizard, Dragonite, Scizor

Wśród nagród za pokonanie liderów znalazły się Max Revive, Revive, Max Potion, Sinnoh Stone i… Unova Stone – jeden z graczy zyskał z jednej walki nawet dwa kamienie, jednak to również może się zmienić do czasu globalnej premiery.

W tym momencie nie wiemy kiedy Niantic udostępni nową zawartość dla wszystkich graczy.

Źródła:
https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad
https://pokemongohub.net/post/guide/team-go-rocket-leader-guide/

18 komentarzy

  • Reply
    mat556
    Lis 06, 2019 5:57 pm

    Kurde, nie mogę się doczekać aż udostępnią to na całym świecie

    • Reply
      Hiszpn
      Lis 07, 2019 5:25 pm

      Ja dzisiaj otrzymałem 🙂

  • Reply
    Bbb
    Lis 06, 2019 6:35 pm

    Nie ma ma co czekać szczególnie. Parę walk i na koniec jeden trochę mocniejszy a potem te shadow są bardzo słabe, jedynie meowth shiny nowy ale to tyle a zachodu dużo. Nie wiadomo też z jaka szansa na shiny

    • Reply
      7Nabu
      Lis 13, 2019 8:55 am

      Nie zgodzę sie że są słabe. Trafił mi się Shadow larvitar 13-15-13 co po zrobieniu purify daje maxa 100% i będzie super Tyrek 🙂

  • Reply
    Alex
    Lis 06, 2019 8:05 pm

    Po jakie licho mam zbierać jakieś komponenty. Przecież to widać na ekranie telefonu gdzie znajduje się „” zatruty” pokestop. No może chodzi o tych którzy łączą długie spacery ze zdobywaniem kamieni

    • Reply
      Bolek
      Lis 06, 2019 9:46 pm

      Zatrute pokestopy to nie to samo co bossy rocketów. Z grafik na innym portalu widać że są w przypadkowych miejscach na dziko trzeba użyć detektora i wtedy mapa wygląda inaczej znikaja gymy i pokestopy a pokazują ikonki z bosami

    • Reply
      AsuraDxD
      Lis 07, 2019 7:38 am

      Może Liderów można zobaczyć dopiero po połączeniu komponentów

    • Reply
      R
      Lis 07, 2019 8:48 am

      No nie, to będzie jak Ex-Raidy – te komponenty będą specjalnego rodzaju przepustką do walk z liderami. Swoją drogą mnie najbardziej ciekawi funkcjonalność tej nowej mapy. Jakby była fajna, to przecież każdy z nas liczy na zmianę tej dotychczasowej, tj. zakładki gdzie pokazują się pokemony w okolicy. Toż to marzenie każdego trenera, żeby móc sobie filtrować widok pokemonów w zakładce 🙂
      Druga rzecz, która mnie ciekawi, to czy shiny zostaną utrzymane i jaka jest na nie szansa 😉 Wszak to nie byle kliknięcie pokemona na mapie, tylko wygranie 7 walk, aby przystąpić do łapania shiny shadow.

      • Reply
        Rr
        Lis 07, 2019 9:28 am

        Na ten moment mapa zmienia się tylko na chwilę i pokazuje drogę do lidera zespołu R. Nie ma żadnych dodatkowych funkcji jak na razie jest to tylko kosmetyczna zmiana.

        • Reply
          R
          Lis 07, 2019 10:04 pm

          Było coś więcej, a może zwyczajnie też i gra się buguje – mi pokazywał drogę z bardzo wysokiej perspektywy. I potem po walce tej perspektywy nie chciał zmieniac – zero widoku pod kątem, tylko płaska mapa pionowo z góry. Dopiero restart gry pomógł.
          Ale masz rację – to w zasadzie tylko zmiana kosmetyczna.

  • Reply
    Krystian89
    Lis 06, 2019 9:23 pm

    Vojtosamu zgłoś się

  • Reply
    Piorun 97
    Lis 07, 2019 2:30 am

    Tak owszem widać które pokestopy są zajęte przez team go rocket ale po zebraniu dowiemy się gdzie jest jeden z nowych liderów team go rocket a może nawet sam Giowani.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Lis 07, 2019 12:43 pm

    Mam pytanie, może ktoś pomoże i podpowie o co kaman. Byłem wczoraj na rajdzie, w lobby około 10 osób, lecz jak zaczął się rajd to nagle na polu walki wraz ze mną były 3 osoby a właściwie to tak jakby tylko ja bo poki innych nie atakowaly ani nie spadały. Osoby obok widziałem że zrobiły ten rajd i go skończyły. Ja jako że zostałem sam na 5* nie dałem rady. O co chodzi?

    • Reply
      Krystian89
      Lis 07, 2019 2:40 pm

      Wczoraj był jakiś przypał bo na 4 gymy miałem tylko jeden rajd o 18stej. Gdzie zawsze w środę są wszystkie obstawione

      A może zrobili sobie grupę prywatną bo zobaczyli że im wpadłeś? Mnie tak kiedyś z exa wyjebali

  • Reply
    ewa.
    Lis 07, 2019 7:08 pm

    Ja dostałam dzisiaj komponent.

    • Reply
      R
      Lis 07, 2019 10:05 pm

      Od 15-tej każdy kto ukończy walkę z Teamem R dostanie komponent. Zbierasz 6 sztuk i masz ten radar, dalej robisz walkę z liderem i abarot to samo – zbierasz komponenty…

  • Reply
    Rafik2345