News 51

Throwback Challenge 2020: Sinnoh

Przed nami kolejne wyzwanie oraz event z serii Throwback Challenge – pora na region Hoenn i trzecią generację pokemonów.

To już ostatni etap wyzwania, które najwytrwalszych nagrodzi darmowym dostępem do Special Research z Genesectem i galariańskimi pokemonami. Jeśli jednak wam się nie uda, to jak już wspominaliśmy TUTAJ, nic straconego!

Atrakcje eventu z regionem Sinnoh

Data i czas: od piątku 22 maja o 13:00 do piątku 29 maja o 13:00 lokalnego czasu

  • Pokemony z Sinnoh takie jak Cherubi i Glameow częściej pojawią się na dziko,
  • Pokemony z regionu Sinnoh w raidach,
  • W jajkach 7km znajdą się pokemony takie jak: Cranidos, Shieldon, Glameow, Chingling, Bonsly, Happiny, Gible, Munchlax, Riolu i Mantyke,
  • Z okazji wybrania Lucario pokemonem roku z regionu Sinnoh, na dziko pojawi się Pikachu z czapką Lucario,
  • Debiut shiny Glameow,
  • Field Research z pokemonami z regionu Sinnoh,
  • Star Piece, Incense i Lucky Egg będą trwać godzinę
  • Nagrodą za ukończenie wyzwania jest Cresselia z atakiem Grass Knot.

Nowe shiny – Glameow i Purugly

Poniżej wszystko co wiemy o trwającym już wydarzeniu.

Zadania Field Research

ZadanieTłumaczenieNagroda
Play with your buddyBaw się z buddyBuneary
Earn a heart with your buddyZdobądź serce ze swoim buddyCroagunk
Catch 3 Normal-type PokemonZłap 3 pokemony typu normalnegoGlameow
Catch 2 PokemonZłap 2 pokemonyTurtwig
Give your buddy a treatDaj buddy malinkęPiplup
Battle another trainerWalcz z innym trenerem w PvPStarly
Transfer 3 PokemonTransferuj 3 pokemony do profesoraChimchar
Hatch an eggWykluj jajkoShieldon
Power up a PokemonUlepsz pokemonaBurmy

Zwiększone spawny

  • Pikachu (z czapką Lucario), Turtwig, Chimchar, Piplup, Cherubi, Croagunk, Glameow, Snover, Kricketot, Buneary, Cherrim, Burmy, Hippopotas

Raid Bossy

  • T1: Turtwig, Chimchar, Piplup, Drifloon, Timburr, Klink
  • T2: Cranidos, Combee, Croagunk, Lumineon, Mawile
  • T3: Roserade, Bastiodon, Floatzel, Skuntank, Alolan Raichu
  • T4: Bronzong, Hippowdon, Drapion, Abomasnow, Absol
  • T5: Terrakion

Nowy Pikachu w czapce + wariant shiny

Throwback Challenge 

Poniżej wszystkie etapy wyzwania oraz jego nagrody

Etap 1

  • Take a snapshot of a Rock-type Pokémon (Zrób zdjęcie pokemona typu kamiennego) – 500x Stardust
  • Power up a Pokemon (Ulepsz pokemona) – Burmy (losowa forma)
  • Catch 3 Fire, Grass or Water-type Pokemon (Złap 3 pokemony typu ognistego, trawiastego lub wodnego) – 10x PokeBall

Nagrody za etap: 1x Pinap Berry, 2x Razz Berry, Cranidos

Etap 2

  • Send a Gift to a Friend (Wyślij prezent do przyjaciela) – Combee
  • Take a snapshot of a Grass-type Pokémon (Zrób zdjęcie pokemona typu trawiastego) – 5x Razz Berry
  • Catch a Grass-type Pokemon (Złap pokemona typu trawiastego) – 500x Stardust

Nagrody za etap: 2x Pinap Berry, 1x Razz Berry, Grotle

Etap 3

  • Make 3 Nice Throws (Wykonaj 3 rzuty z bonusem typu Nice) – 1x Magnetic Lure Module
  • Hatch an Egg (Wykluj jajko) – Bronzor
  • Catch an Grass-type Pokemon (Złap pokemona typu trawiastego) – 500x Stardust

Nagrody za etap: 1x Pinap Berry, 2x Razz Berry, Monferno

Etap 4

  • Earn a Candy walking with your buddy (Zdobądź cukierek chodząc z buddy) – 10x Great Ball
  • Catch a Water-type Pokemon (Złap pokemona typu wodnego) – 500x Stardust
  • Catch a Ground-type Pokemon (Złap pokemona typu ziemnego) – Skorupi

Nagrody za etap: 2x Pinap Berry, 1x Razz Berry, Prinplup

Etap 5

  • Battle another Trainer (Walcz z innym trenerem w PvP) – 1x Charged TM
  • Use 3 Berries to help catch Pokemon (Użyj 3 malinek łapiąc pokemony) – 1x Sinnoh Stone
  • Catch a Ghost-type Pokemon (Złap pokemona typu duch) – 500x Stardust

Nagrody za etap: 1x Pinap Berry, 2x Razz Berry, Drifloon

Etap 6

  • Take a snapshot of an Steel-type Pokemon (Zrób zdjęcie stalowemu pokemonowi) – 10x Ultra Ball
  • Give your Buddy 3 treats (Daj buddy 3 malinki) – Hippopotas
  • Catch a Steel-type Pokemon (Złap pokemona typu stalowego) – 500x Stardust

Nagrody za etap: 2x Pinap Berry, 1x Razz Berry, Shieldon

Etap 7

  • Earn a Candy walking with your buddy (Zdobądź cukierek chodząc z buddy) – 1x Glacial Lure Module
  • Evolve a Pokemon (Ewoluuj pokemona) – Gible
  • Catch a Ice-type Pokemon (Złap pokemona typu lodowego) – 500x Stardust

Nagrody za etap: 1x Pinap Berry, 2x Razz Berry, Abomasnow

Etap 8

  • Power-up Pokemon 3 times (Ulepsz pokemona 3 razy) – 1x Starpiece
  • Make 3 Great throws (Wykonaj 3 rzuty z bonusem typu Great) – 1x Fast TM
  • Catch an Electric-type Pokemon (Złap pokemona typu elektrycznego) – 500x Stardust

Nagrody za etap: 2x Pinap Berry, 1x Razz Berry, Shinx

Etap 9 (brak zadań, same nagrody)

  • 3000 XP
  • 3000 XP
  • 3000 XP

Nagrody za etap: 10x Rare Candy, Cresselia z Grass Knot

Źródła:

https://leekduck.com/events/throwback-challenge-sinnoh/

https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/go9foo/2020_sinnoh_throwback_challenge_megathread/

51 komentarzy

  • Reply
    Gregorius
    Maj 22, 2020 5:55 pm

    W 3 etapie jest złap pokemona walczącego, a nie trawiastego.

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 22, 2020 6:45 pm

    Gdzie znajdę ziemnego poka z sinnoh??? stanołem na 4 etapie

    • Reply
      Zaba1
      Maj 22, 2020 8:11 pm

      Ja złapałem od Drużyny R schadow Sandshrew.
      Teraz utknąłem na duszku, chyba będzie trzeba z rajdów upolować ^^

      • Reply
        Ach
        Maj 22, 2020 8:32 pm

        Wlasnie z Rocket – Grunt zrobilam walke ke ke ke jest Misdreavus niestety stercze na ziemnym ech

        • Reply
          Fido890429
          Maj 23, 2020 12:03 pm

          Hippowdon, Geodude, Sandshrew się nawet trafia. Ja leżę aktualnie na duchu, nie mam remote raid passow a w deszcz nie widzi mi się łażenie.

          • Ach
            Maj 23, 2020 9:11 pm

            U mnie sie Drifloon sporadycznie pokazuje leze na stalowym

          • Melekhov
            Maj 24, 2020 1:40 am

            Stalowe są z pvp, albo w raidach pojawia się Mawile.

    • Reply
      Ach
      Maj 22, 2020 8:14 pm

      Ja tez styrcze trzeba rajdy sprawdzic I wszystkie zadania pewnie cos bedzie

    • Reply
      Tezetwu
      Maj 22, 2020 11:11 pm

      Magnetic lure i wyskakuja Geodude albo Digletty.

    • Reply
      ach
      Maj 22, 2020 11:33 pm

      Battle another trainer – na innej stronce geodude?

  • Reply
    roddi12
    Maj 22, 2020 9:01 pm

    Zrobione

  • Reply
    Chrapion
    Maj 22, 2020 9:42 pm

    Ja mam problem na 1 etapie bo nie mogę odebrać nagrody

  • Reply
    Lilith07Sunneth
    Maj 23, 2020 12:31 am

    Chce ktoś może nową koleżanke? Nie mam komu wysyłać prezentów :/ W mieście nikogo nie znam a widzę że grają codziennie chociażby po pobliskich gymach ale to pewnie dzieci z bloków.

  • Reply
    Zenwolfero
    Maj 23, 2020 1:32 am

    Typ walczący potrzebny … Ktokolwiek widział ktokolwiek wie bo kisze na trzecim etapie… Jest coś poza timburem w rajdach ?

    • Reply
      Ech
      Maj 23, 2020 1:58 am

      Oczywiście, Craogunk np ^^

    • Reply
      Atropina
      Maj 23, 2020 6:45 am

      Croagunk, respi się na dziko i jest w zadaniu earn a heart with your buddy

    • Reply
      Derek
      Maj 23, 2020 7:48 am

      Croagunk

    • Reply
      Lilith07Sunneth
      Maj 23, 2020 8:50 am

      Jestem na tym samym etapie i właśnie łapiąc Croagunk’a zaliczyło mi tą część 😉 u mnie pojawia się on często więc u innych też musi 🙂 pozdrawiam

    • Reply
      ach
      Maj 23, 2020 9:22 am

      walczący? Croagunk

      • Reply
        Zenwolfero
        Maj 23, 2020 12:56 pm

        No zapomniałem o tej żabie 😛 Z rańca wpadł timbur to już po ptokach 😀

  • Reply
    Lerek86
    Maj 23, 2020 10:18 am

    Słuchajcie stalowy lub ground dostaniecie jak będziecie grać w battle. Duszek będzie się pojawiał szczególnie nad ranem, ja mam gorzej ice type..

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 23, 2020 11:40 am

    Event po dwóch dniach skończony było ciężko ale warto zwłaszcza te ziemny,duch i stalowy (mogliby dać więcej respaw tych typów do zadań)
    Cresselia zdobyta teraz ten specialny.

    • Reply
      Pok
      Maj 23, 2020 12:40 pm

      Jakiego poka typy stalowego udało się znaleźć?

  • Reply
    Nikt istotny
    Maj 23, 2020 12:05 pm

    Macie błąd w artykule. Na początku, odnośnie regionu 😉

  • Reply
    Wojto
    Maj 23, 2020 3:39 pm

    Gdzie mógłbym znaleźć stalowego pokemona z sinnoh? (poza Bronzongiem z raidow)

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 23, 2020 11:31 pm

    Jeżeli macie problem ze znalezieniem stalowych to wykorzystajcie magnetic lure albo poszukajcie Klinka w raidach

    • Reply
      ach
      Maj 24, 2020 9:39 am

      stalowy wykluj jajko Shieldon, pvp Metagross. No tak magnetic lure 🙂 zapomniałam, że coś takiego jest, dzięki.

  • Reply
    Krzysztof018
    Maj 24, 2020 12:19 am

    od 2 dni, nie da się grać ciagle wszystko się wiesza, gdy sie kreci gymem to trwa do 10 sek zanim się
    zakręci, czasem wywala błąd serwera jak wysyła sie pokemona do profesora i inne drobne np. karmienie pokemona na gymie, raidy zawieszaja się.

  • Reply
    Marco
    Maj 24, 2020 12:46 am

    Udało mi sie w cztery godziny z tym uporać. Hipopotas, drifloonow u mnie groma- respia sie na zawołanie, oraz klink z rajda. Ze stalowych zostaje Jeszcze bastodion w rajdach

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Maj 24, 2020 3:40 pm

      Ja sklepalem sierre i belduma ogarnąłem

      • Reply
        Rev
        Maj 24, 2020 5:21 pm

        I magnetic lure zawsze zostaje, a jest chyba z wczesniejszego zadania z tego co pamietam.

  • Reply
    Agawas
    Maj 24, 2020 11:45 am

    Do kadzidelka przychodza same seedoty :/

  • Reply
    Lilith07Sunneth
    Maj 24, 2020 3:51 pm

    Wie ktoś może o co chodzi że mam raid pass i raid pass premium a i tak każą mi kupić w sklepie jak chcę wziąć udział w raid’zie. Dodam że drugi raz mam okazję wziąć udział bo granie w domu to ściema, gym bardzo blisko a i tak nie moge startować, tak jak napisałam powyżej, dopiero drugi raz mam szansę.

    • Reply
      ach
      Maj 25, 2020 12:59 pm

      najprawdopodobniej jesteś za daleko gymu, żeby wejść do raidu na odległość musisz mieć remote raid pass, który jest płatny.
      tak w skrócie
      raid pass -1 dziennie za darmo przez zakręcenie z gymu – do walk na blisko
      premium battle pass – do zakupienia w sklepie – do walk na blisko
      remote raid pass – do zakupienia w sklepie – do walk na odległość w zasięgu gymów, które widzisz

  • Reply
    xElixaxx
    Maj 24, 2020 10:15 pm

    Shiny Cresselia wpadła
    Dodawajcie 1396 5298 5299

  • Reply
    Kalinka
    Maj 24, 2020 10:41 pm

    Użyłam remote raid pass do raidu z combee, wygrałam walkę i w tym momencie „error” gra się zawiesiła. Straciłam raid pass, mój pokemon stracił życie, ale nie otrzymałam nagród za wygraną, ani możliwości złapania combee. Co mogę z tym zrobić? Zgłosić ?
    Pomóżcie

    • Reply
      Rev
      Maj 25, 2020 11:34 pm

      zużyc remote na combee, to juz dalej mi sie nie chce tłumaczyć….

      • Reply
        Kalinka
        Maj 28, 2020 12:08 am

        Każdy zużywa na to czego mu brakuje 🙂 nie chodzi tu o rodzaj pokemona z 1 czy z 5 poziomu, bo zasada jest jednakowa, a o problem z błędem w grze. Jeśli nie potrafisz pomóc lub doradzić to proponuje się wcale nie wypowiadać 🙂

  • Reply
    Fuji
    Maj 25, 2020 2:03 am

    Czemu nie mam tych field reaserch z pokemonami tylko same balle i Berry?
    Kręcę różnymi stopami i nic, nawet jak mam wolne miejsce na zadanie.

    • Reply
      ach
      Maj 25, 2020 11:11 pm

      1 pokestop to 1 zadanie na dzień. Jeżeli zakręcisz,zrobisz zadanie i odbierzesz to drugiego zadania nie pobierzesz w tym samym dniu.

      • Reply
        Fuji
        Maj 26, 2020 12:13 am

        Ale ja nie mam w ogóle zadań ze stopów, tylko te bonusowe co same się pojawiają o północy.

        • Reply
          ach
          Maj 26, 2020 7:44 pm

          ale itemy dostajesz? poke balle maliny i inne? (odinstaluj, zainstaluj?)

        • Reply
          Rev
          Maj 27, 2020 1:34 am

          Zablokowałeś sobie 3 miejsca bonusowymi zadaniami zapewne.

  • Reply
    Kuepsi
    Maj 25, 2020 10:56 am

    Juhu na tych trowbackach zdobyłem shiny mewtwo i creselie

  • Reply
    Kocura