News 35

Today View i kolejne zmiany

Niantic nie ustaje w staraniach, by ten trudny czas był dla nas nieco mniej uciążliwy, przynajmniej w kwestii Pokemon GO. Dodatkowo zapowiedziano nową funkcjonalność.

Obecnej sytuacji na świecie na pewno nie trzeba wam przedstawiać, bo niestety w znaczącym stopniu wpłynęła na to, jak wygląda nasze życie. Wiele firm stara się choć trochę ułatwić nam codzienność – w tym również samo Niantic. Po zmianach w zakresie spawnów, jajek, czy GO Battle League, producent Pokemon GO zapewnia nam kolejne udogodnienia:

– W sklepie gry pojawił się pakiet 100 PokeBalli, który będzie stawał się dostępny do odebrania raz na tydzień (obecny pakiet jest dostępny do 30 marca o 22:00). Kolejny pakiet Incense za 1 PokeCoin również stanie się dostępny po tej dacie i ma się odnawiać raz na tydzień.

– 3x XP oraz 3x Stardust do bonusu za pierwszego pokemona i PokeStop dnia,

– w plecaku można posiadać do 20 prezentów, limit prezentów możliwych do otworzenia dziennie został zwiększony do 30. Gifty zawierają też więcej PokeBalli,

– Lugia Raid Week został anulowany. W zamian do 31 marca o 22:00 w nagrodach z GO Battle League i raidach będzie dostępny Cobalion.

Today View

Nadchodzi funkcja, która nie zmieni zbyt wiele w samej rozgrywce, ale będzie gigantycznym ułatwieniem dla graczy. Dzięki Today View będziemy wiedzieli o wszystkim co dzieje się obecnie w Pokemon GO. Zakładka ma się znajdować tam, gdzie obecnie są również Field i Special Research.

Nowa zakładka Today View pokaże nam:

Trwające eventy: jeśli nakłada się ich na siebie kilka to każdy otrzyma osobną zakładkę. Krótko po starcie Today View funkcja ma jeszcze nie działać, ale zostanie uruchomiona niedługo potem.

Pokemony w gymach: informacja na temat tego jakie pokemony mamy obecnie w gymach, jaki posiadają poziom motywacji i jak długo bronią już areny. Dodatkowo zobaczymy jakie pokemony wróciły tego dnia z gymów i ile monet zdobyliśmy.

Streak: wskaźnik pokaże nam, na którym dniu bonusu za złapane pokemony i przekręcone PokeStopy jesteśmy, a także czy odebraliśmy już dzisiejszy.

Nadchodzące eventy: będziemy mogli sprawdzić jakie wydarzenia czekają nas w nadchodzących dniach.

 

Pokémon GO

Funkcja ma być w przyszłości rozwijana. Today View ma zostać udostępniony „wkrótce”.

Źródła:

https://pokemongolive.com/en/post/today-view-launch/

https://pokemongolive.com/en/post/updates-20200323/

https://pokemongolive.com/en/post/lugia-raid-weekend/

35 komentarzy

  • Reply
    R
    Mar 24, 2020 9:35 am

    No! Nareszcie konkretne, pozytywne wiadomości!!! Właśnie na takie ruchy czekałem – Incence, piłki, prezenty – nareszcie pozytywne i przydatne zmiany w związku z obecną sytuacją, a nie tylko irytujące pozorne ruchy przynoszące przypływ $ Niantic.
    Wiadomość z przedłużeniem raidów na Cobaliona jest też bardzo miła, nieustannie poluję na shiny. Mój licznik wskazuje już 39 wygranych raidów (!) i niestety nic.

    I na koniec info o nowej zakładce – to wydaje się, że będzie super! 🙂 Jakby rozbudowali w końcu kiedyś zakładkę z mapą pokemonów czy raidów (dodanie filtrów), to byłaby bajka, ale nie można mieć wszystkiego.

    • Reply
      BLACKSHADOW245
      Mar 24, 2020 1:04 pm

      Dali by w nagrodach Alola Morowak bo samemu to nigdy nie da się go zbić.

      • Reply
        Azhael
        Mar 27, 2020 8:37 am

        Zakładasz drugie konto, mając drugi telefon jesteś samowystarczalny w kwestii raidow do 4

        • Reply
          Sly
          Mar 31, 2020 8:39 am

          Chyba nie próbowałeś duo Marowaka albo Metagrosa. Pierwszy jest bardzo trudny a drugi jeszcze bardziej.

  • Reply
    Colorekk
    Mar 24, 2020 10:36 am

    Teraz niech niantic zrobi coś z miejscem w plecaku. Po co mi darmowe pokeballe czy incense jeżeli nie mam na nie miejsca. Mam sporo pinapow (srebrnych i zwykłych), a przecież ich nie usunę bo są zbyt drogocenne w tej chwili.

    • Reply
      Kryniek89
      Mar 24, 2020 11:08 am

      Też mam około 500 ananasów i 200 zlotych malin. Plus zapas pokeboli 400 niebieskich i 150 zlotych. Do tego po 15 przedmiotów do ewolucji Plus po kilkanaście lurów jajek gwiazdek itp. Miejsca mam jeszcze 800. 100 revivów i 100 Max poitionów

      Z ciekawości co tam trzymasz?

    • Reply
      PoProstuRoju
      Mar 24, 2020 11:20 am

      Jak to mówią daj palca, a weżnie cała ręke. Miejsce w plecaku możesz wykupić, albo po prostu na bieżąco kasować to co niepotrzebne.

    • Reply
      Azhael
      Mar 27, 2020 8:39 am

      Na co ci az tyle złotych malin? Ja trzymam po 30 w bagu i nie czuje ze coś tracę… W ogóle jagody w tej grze to zbędne gówno

      • Reply
        Kryniek89
        Mar 27, 2020 11:49 am

        Malinki używam dla poków w gym’ie oraz dla Buddy’ego

  • Reply
    j.w
    Mar 24, 2020 11:17 am

    Te zmiany o.k, ale mogli by coś wreszcie zrobić z wysyłaniem prezentów. Dodać opcje sortowania znajomych po tych którym mogę wysłać prezent, albo chociaż jakąś ikonkę przy znajomym, s nie tak jak teraz klikać na darmo i szukać komu mogę wysłać, z kto posiada nieidebrany.

    • Reply
      Ach
      Mar 24, 2020 11:54 pm

      Tu sie zgodze w 100% jakas ikonka typu wyslij prezent, dla mnie rowniez fajna bylaby informacja o czasie wyslania prezentu np do 5 dni zolta ikona do 10 zielona I powyzej czerwona. Jak jest sporo znajomych to sie zgubic mozna.

  • Reply
    pytacz
    Mar 24, 2020 5:36 pm

    jak chcą ułatwiać to mogliby wycofać fake’owych Giovanich. Nie będę się pół mieścimy włóczył w poszukiwaniach tego prawdziwego. Podchodzę do jedynego wyświetlanego i niestety fake’owy.

  • Reply
    W
    Mar 24, 2020 5:38 pm

    Jest tu ktoś z Poznania kto chciałby duować thundurusa z samochodu w weekend?

  • Reply
    m
    Mar 24, 2020 5:58 pm

    Jeszcze jakby niantic dał możliwość kręcenia pokestopami, akcji w gymach w zasięgu wizji to byłoby ok.

  • Reply
    KarlFranz
    Mar 24, 2020 9:33 pm

    Zmiany ok, ale Niantic nie robi tego z dobrego serca tylko zeby utrzymac graczy. Ile osob z tych co przestaja grac wraca. A ile osob siedzacych w domu bedzie gralo w gre która co do zasady polega na chodzeniu i spotkaniach w grupie. Tak wiec Niantic kombinuje zeby jak najmniej osob przestalo grac.

  • Reply
    Bart
    Mar 25, 2020 8:27 am

    Na logikę to opcja dla nikogo, jeśli ktoś jest zaawansowanym graczem to gra codziennie i nie musi wiedzieć czy tego dnia łapał poka, bo łapał idąc/jadąc do/z pracy/szkoły itd. plus sesja przy insens lub spacer, podobnie z pokestopem.
    Info o pokach w gymach już jest, wystarczą 2kliknięcia, chwalili się tą opcją jak było to wprowadzane.
    Co do eventow to szkoda mówić jeszcze jedno okienko? Przecież jest ta ikonka z eventami wystarczyło dodać na dole symbole.

    Zmiany bez sensu wprowadzą tylko więcej ikonek/zakładek.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Mar 25, 2020 10:23 am

    Jak to jest z charge tm, gdy ma się dwa ataki? Zmieni oba, pierwszy, drugi czy wybrany? Dzięki z góry za pomoc

    • Reply
      hejterhejterów
      Mar 25, 2020 11:25 am

      Masz do wyboru, który chcesz zmienić.

    • Reply
      Ach
      Mar 27, 2020 12:27 am

      Fast tm pierwszy atak. Druga tm drugi atak ale na iventowr z cd nie zmienisz

    • Reply
      Ach
      Mar 27, 2020 12:33 am

      Sory, sory zle zrozumialam nie wiem

  • Reply
    Hejterhejterow
    Mar 26, 2020 9:15 am

    Jutro od godziny 8:00 nowy event o nazwie „Psychic Spectacular” i nowe pokemony.

  • Reply
    Kordeks
    Mar 27, 2020 11:03 am

    Mam pytanie odnośnie walk z bossami? Poległem i powtarzam walkę. Przeciwnik ma ten sam skład pokemonów co we wcześniejszej, przez co łatwiej dobrać własną ekipę. Ale czy również ataki pokemonów pozostają te same co w poprzedniej walce, czy tu już jest losowość? Np. Salamence złoiła mi lodowego poka bo ognisty atak miała. czy w powtórce walki też będzie ognisty czy może nastąpić zmiana?

  • Reply
    Ach
    Mar 27, 2020 2:22 pm

    Mam wrazenie ze jest mniej pokemonow niz zawsze… zawsze w domu byly 4/5 a dzis 1/2 sztuki sie respia…

    • Reply
      GramGdyMamCzas
      Mar 27, 2020 5:48 pm

      Moje wrażenie jest zupełnie odmienne. Mało, że jest ich więcej, to jeszcze przeróżne, gdy odpalę Incense :)))

    • Reply
      GramGdyMamCzas
      Mar 27, 2020 10:57 pm

      Skończyłam „polowanie” po około 50 minutach działania Incense.
      Notowałam pojawiające się pokemony a łapałam wyłącznie Gothity.
      W tym czasie złapałam 18 szt. Gothita a gdybym nie oszczędzała balli, to były takie:
      Mankey – x3, Treecko – x2, Cyndaquil -x1, Exeggcute -x4, Lunatone -x2, Slowpoke – x2, Spoink -x6, Natu -x1, Baltoy -x4, Drowzee -x1, Ekans -x1, Oddish -x1.
      Wyłączam grę, bo cały czas się respią.

      • Reply
        Ach
        Mar 28, 2020 9:02 pm

        Kadzidelko dzialalo wczoraj aj aj… polowe czasu respil sie Solosis a druga Gothia praktycznie, tylko te zwykle respy byly marne jakby ktos polowe pokemonow ukradl ale dzis juz ok. Dzieki

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Mar 28, 2020 2:21 pm

    Za złapanie chiemeco jest 1000 dusta. Ciekawe

  • Reply
    Piasecki88
    Mar 29, 2020 11:40 am

    Orientuje się ktoś do kiedy ten event z wykluwaniem skamielin za 7km i jaki pok w kwietniu w paczkacz?

    • Reply
      PoProstuRoju
      Mar 29, 2020 12:08 pm

      Nie ma podanej daty końcowej. Co do paczki również jeszcze nie ma oficjalnego info.

    • Reply
      Tomek
      Mar 30, 2020 10:36 pm

      na reddicie pisali, ze 2 tyg.

  • Reply
    Kryniek89
    Mar 30, 2020 11:27 am

    Poluje na ruffleta a tu 15sty cobalion, dobrze że shiny

  • Reply
    MOFO