News 7

Transfery na konsole?

Powiązanie Pokemon GO z najnowszą serią gier konsolowych zatytułowanych Pokemon Sun/Moon było przedmiotem dyskusji już jesienią ubiegłego roku. Właśnie pojawiły się nowe informacje, które mają dość solidne potwierdzenie. 

Przy okazji premiery kolejnej odsłony produkcji studia Game Freak pojawiły się plotki, jakoby Pokemon GO miało być w jakiś sposób połączone z Sun/Moon w kwestii przenoszenia pokemonów między grami. Miałoby to stać się możliwe dzięki funkcjonalności zwanej Pokemon Bank. Spieszę z wyjaśnieniem – seria Pokemon na konsole Nintendo, dzięki programowi Pokemon Bank, umożliwia przechowywanie stworków złapanych we wszystkich częściach gry, a także przenoszenie ich do wybranego tytułu z nowszych generacji. Gracze posiadający najnowszą część wciąż czekają na aktualizację, która ma dodać nowe funkcje oraz umożliwić przeniesienie pokemonów ze starszych tytułów. Jak się okazuje, do grona gier, z których posiadacze Nintendo będą mogli transferować swoje stworki, może dołączyć Pokemon GO.

W plikach przygotowywanej aktualizacji Pokemon Banku ciekawscy odnaleźli nowe specjalne oznaczenie pokemona łudząco przypominające literę “O”, w której znajduje się litera “G”. Według doniesień nazwa pliku zawierającego ten znak wskazuje na produkcję przeznaczoną na smartfony. Druga informacja dotyczy dialogów znalezionych w nadchodzącej aktualizacji samej gry na konsole:

Thank you for playing Pokemon GO! Please pick up your gift from the deliveryman in any Pokemon Center.

Thank you for playing Pokemon GO! You have already picked up your gift from the deliveryman.

Jedną z możliwości jest ta, że ów komunikat gracze Pokemon Sun/Moon ujrzą po przetransferowaniu pokemona z Pokemon GO do ich gry. Aktualizacja Pokemon Banku została przewidziana na styczeń, który wielkimi krokami zbliża się do końca. Być może przyszły tydzień przyniesie nam bardzo ciekawe informacje, bo właśnie na ostatnie dni stycznia przypada okres, kiedy powinniśmy spodziewać się nowego update’u dla Pokemon GO.

 

AKTUALIZACJA: Pokemon Bank właśnie otrzymał swój update, ale nie ujawniono jeszcze jakichkolwiek szczegółów na temat jego kompatybilności z Pokemon GO. Musimy jeszcze poczekać na ewentualne aktualizacje związane z grą produkcji Niantic.

 

Źródło: http://pokejungle.net/2017/01/24/first-pokemon-bank-update-details-revealed/

7 komentarzy

 • Reply
  Yorickai
  Sty 25, 2017 8:26 am

  Czyli zrobili update dla konsolowców zamiast zająć się drugą generacją. Nawet mój optymizm co do ich updatów właśnie zmalał. Aż mnie skręca na myśl, że będziemy znowu długo czekać na kolejny update, który znowu pewnie przyniesie tylko tekstowe poprawki zamiast czegoś użytecznego. Przyznam szczerze zawiodłem się. Chociaż dla konsolowców ta informacja pewnie jest mega.

  Ech Niantic Niantic kiedy ty wreszcie dasz nam to co obiecałeś…

  • Reply
   Paczi
   Sty 25, 2017 10:14 am

   Przecież Naiantic Ci nic nie obiecał… Gdzie masz napisane, że wprowadzą 2 generację w jakimś konkretnym czasie? T nie są samobójcy i w zimie 2 generacji nie będzie! Będzie jesień/lato, bo wtedy jest ciepło i znów gawiedź nakręcona nowymi stworkami zacznie wchodzić pod koła samochodów, zapatrzona w telefony 🙂

   • Reply
    Paczi
    Sty 25, 2017 10:14 am

    *wiosna/lato

    • Reply
     MicRus1
     Sty 26, 2017 10:00 pm

     Też byłbym zaskoczony gdyby przy ujemnych temperaturach na półkóli północnej pojawiła się 2 generacja. Podejrzewam, że 2 generacja może się pojawić wraz z wersją 1.0. Wypadałoby żeby załatwili jakoś kwestię konturów budynków na coś jakkolwiek bardziej przystępnego (może daszki na palach, albo wiejska zabudowa z Kanto). Wcześniej już prędzej spodziewałbym się uzupełnienia drzewek rozwoju obecnych pokemonów Steelix itp.

 • Reply
  Michel74PL
  Sty 25, 2017 10:13 am

  Nigdy. Póki gramy i płacimy to po co rozwijać grę. Tak umarły konsole i gry Nintendo, a wypuszczanie zacofanej na starcie konsoli czy reanimacja gier Nintendo na smartfony to tylko łabędzi śpiew. To zgon na własną prośbę.

  • Reply
   Yorickai
   Sty 25, 2017 10:31 am

   Określenie fajne ale zgodzę się, że nintendo jako konsola to zabytek i próba ratowania się przed upadkiem. Dzisiaj króluje ps i xbox. A co do wcześniejszej wypowiedzi #paczi to oni trochę za bardzo się rozbijają. Próbują grać na wszystkie fronty z pewnymi sukcesami i to w moim odczuciu ich póki co spowalnia.

   • Reply
    Snorlax
    Sty 27, 2017 4:30 pm

    Nintendo zabytek ? Przecież to najnowsza przenośna konsola. JA też nie jestem za nintendo ale szanujmy innych. W Japonii to nadal cool konsola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.