News 20

Tylko jeden Mew na gracza?

Japońska strona Pokemon GO udostępniła wpis, w którym zdradza kilka kolejnych szczegółów systemu zadań.

Jeśli jeszcze nie wiecie to Pokemon GO posiada swój japoński „odłam” strony, który jest oczywiście prowadzony przez pracowników Niantic z tego kraju (pokemongo.jp). Nad ranem naszego czasu pojawił się na niej wpis dotyczący zbliżającego się systemu questów i ujawnia on kilka ciekawych detali. O ile tłumaczenia przez translatora mogły wydawać się wątpliwe, to przełożenie tekstu przez serwis serebii.net (najbardziej wiarygodne źródło informacji o grach pokemon) możemy uznać za poprawne. O czym mówi japoński tekst?

  • Po zebraniu 7 stempli mamy szansę na spotkanie legendarnego pokemona, na dołączonym screenie widzimy Moltresa;
  • Field Research są przypisane do PokeStopu – dany pokestop w ciągu jednego dnia posiada jeden rodzaj zadania, jeśli je skasujemy i wrócimy do tego samego pokestopu to otrzymamy identyczne zadanie. Rotacja następuje kolejnego dnia. Nie jest pewne czy po wykonaniu misji będziemy musieli po prostu poszukać kolejnego pokestopu czy będzie on w danym dniu dawał ciągle to samo zadanie.
  • Special Research prowadzi do spotkania z Mew. Mogą je wykonywać gracze od poziomu 5 wzwyż a według tego wpisu serie zadań Special Research można wykonać tylko raz.

Zrzuty prezentujące Moltresa jako nagrodę za zebranie 7 stempli

Wszystkie te punkty wydają się dość jasne, ale nadal nie możemy być pewni wszystkiego w stu procentach.

W pierwszym punkcie czytamy o szansie na spotkanie legendy w nagrodzie za 7 stempli – prawdopodobnie będziemy spotykać również nielegendarne, ale rzadsze pokemony.

Przypisanie zadania do pokestopu rodzi kilka kolejnych pytań:

  • Czy zadanie w pokestopie będzie identyczne dla wszystkich? Jeśli tak to gracze będą mogli informować się wzajemnie gdzie można znaleźć zadania z lepszymi nagrodami.
  • Czy wykonanie zadania z danego pokestopu spowoduje, że będziemy musieli znaleźć kolejny by otrzymać następną misję? Jeśli tak to miejscowości z mniejszą ilością pokestopów znów stracą.
  • Czy będziemy mogli posiadać tylko jednego Mew? A może oznacza to wyłącznie, że serie zadań można wykonać raz, ale Niantic będzie je udostępniać ponownie w jakichś odstępach czasu?

Miejmy nadzieję, że wszystkie odpowiedzi poznamy już w ciągu kolejnych kilku dni.

Źródła:

http://www.pokemongo.jp/topics/123/

https://www.serebii.net/index2.shtml

20 komentarzy

  • Reply
    Sniki
    Mar 30, 2018 11:08 am

    Nie mam questów a zaktualizowałem dziś o 9

    • Reply
      Ivrin
      Mar 30, 2018 11:12 am

      System questów musi zostać uruchomiony przez Niantic, na razie czeka on na aktywacje w plikach gry. Prawdopodobnie questy zobaczymy w godzinach wieczornych naszego czasu.

  • Reply
    mystic40
    Mar 30, 2018 11:11 am

    @Sniki bo prawdopodobnie pojawią się dzisiaj o 22 🙂

  • Reply
    seba
    Mar 30, 2018 12:14 pm

    nieźle sie zapowiada

  • Reply
    patrykknights
    Mar 30, 2018 4:33 pm

    To już dzisiaj 😀

  • Reply
    Pika
    Mar 30, 2018 7:46 pm

    Nie mogę się zalogować ani pobrać aktualizacji :///

    • Reply
      adaś
      Mar 30, 2018 8:14 pm

      Wyłącz WiFi

    • Reply
      adaś
      Mar 30, 2018 8:15 pm

      Wyłącz WiFi powinno pomoc

  • Reply
    Pika
    Mar 30, 2018 8:27 pm

    Dzięki, już jest!

  • Reply
    Wojci3ch
    Mar 30, 2018 8:39 pm

    Moltres pierwszy i faktycznie jeden Mew na konto

  • Reply
    Wojci3ch
    Mar 30, 2018 9:58 pm

    100% na złapanie Mew jest i 12 fast move ma a 34 czy 37 charged

  • Reply
    Gracz
    Mar 30, 2018 10:02 pm

    Już jest!

  • Reply
    Bart
    Mar 30, 2018 11:46 pm

    Trzeba dokładnie czytać zadania , nawet nie wiedziałem że tak trudno rzucać ‚najsy’, kilka qestow na exp też zrobionych. Ciekawe jak będzie poziom trudności się zmieniał.

  • Reply
    Reds
    Mar 31, 2018 8:05 am

    Systemay zadan są takie same dla każdego trenera przy tym samym pokestopie. Mozna wziąć tylko 1 zadanie z pokestopu dziennie

  • Reply
    Pika
    Mar 31, 2018 8:25 am

    Podoba mi się! Jestem typem pracującym, uczącym się zadaniowo, wiec taki sposób gry tez mi odpowiada, ciekawe jak będzie wzrastał poziom trudności, wykluj 3 jajka mam już teraz…

  • Reply
    Kasia
    Mar 31, 2018 8:37 am

    Jak to hest ze stemplami? Gram okazjonalnie i o ile pierwszy stempel wczoraj zrobiłam na spokojnie, to wyklucie 3 jajek dziś się może nie udać. Czy wtedy progres mi przepada? Trzeba wykonywać te zadania co dziennie? Czy po prostu jak zrobie to będzie drugi stempel ale zdobyty później niz reszta graczy?

    • Reply
      Czikorita
      Mar 31, 2018 9:00 am

      możesz kasować zadania i losować inne. Wystarczy zrobić jedno dziennie. Możesz zrobić kolejne 20, ale nie będą się wliczały do stępla. Tylko pierwsze, które wykonasz w danym dniu.

      • Reply
        bart
        Mar 31, 2018 1:57 pm

        można zrobić 3 zadania na 3 dni (nagrody odbierać w kolejne dni 😉 )

  • Reply
    pokemaniac
    Mar 31, 2018 12:26 pm

    Najgorsze są te questy z raidami….mieszkasz na zadupiu i nie masz szans tego zrobić:(

  • Reply
    Triss