News 10

Ulepszone AR i skanowanie PokeStopów

Niantic przypomina nam, że Pokemon GO to aplikacja oparta przede wszystkim na rozszerzonej rzeczywistości i nie ustaje w wysiłkach jej rozwoju.

Na pokemongolive.com pojawił się wpis dotyczący dwóch nowych funkcjonalności, o które zostanie ulepszony “moduł” rozszerzonej rzeczywistości w Pokemon GO.

Reality Blending

W luźnym tłumaczeniu Niantic przygotowało coś co pozwoli się pokemonom “wtopić w rzeczywistość”.

AR+ (znane teraz jako Niantic AR) zostanie ulepszone o możliwość wykrywania obiektów i wierniejszego umieszczania pokemonów w prawdziwym świecie. Oznacza to mniej więcej tyle, że gra wykryje przeszkody i będzie “ukrywać” za nimi pokemony:

Po lewej obecnie, po prawej ulepszony moduł AR. 

Na początku funkcja zostanie wprowadzona dla telefonów takich jak Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S10, Google Pixel 3 i Google Pixel 4. Według Niantic teraz pokemony nie tylko będą “chowane za przeszkodami” tak jakby rzeczywiście się za nimi znajdowały, ale też będą mogły zza nich wyskakiwać.

Skanowanie PokeStopów

W skrócie – Niantic zamierza pozyskać darmowych pracowników do zmapowania całego świata w siatce 3D.

Pół żartem, pół serio, ale tak mniej więcej można nazwać funkcję skanowania PokeStopów, która jest już znana graczom Ingressa. Niantic chce powiększać swoją bazę danych o skany 3D obiektów, które są teraz punktami zainteresowania w grze tj. PokeStopami i gymami.

Gracze z 40 poziomem (na początek tylko z tym poziomem) otrzymają możliwość nagrania 10-sekundowego wideo, którego celem jest ujęcie obiektu z jak największej liczby kątów – w praktyce wykonania pewnego rodzaju skanu 3D. Twarze lub tablice rejestracyjne mają być zamazywane automatycznie, ponieważ Niantic nie chce zbierać danych prywatnych lub możliwych do zidentyfikowania z konkretnym graczem.

W kodzie gry już od jakiegoś czasu istnieje medal za skanowanie PokeStopów/gymów, więc będziemy darmowymi, ale za to odznaczonymi pracownikami Niantic w walce o lepszą rozszerzoną rzeczywistość. Twórcy Pokemon GO zamierzają wykorzystać uzyskane dane to dalszego rozwoju funkcji związanych z AR.

 

Data uruchomienia obu funkcji jest nieznana.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/realityblending-announcement/

10 komentarzy

 • Reply
  Piasecki88
  Maj 26, 2020 8:13 pm

  Skanowanie pokestopów niestety obawiam się, że mogę tylko pomarzyć zepsuty aparat do robieniu a zdjęć i mój telefon nie spełnia wymagań dob+AR:(

 • Reply
  Orlos007
  Maj 26, 2020 8:38 pm

  A masz 40 lvl wgl? Kiedyś będziesz miał nowy telefon więc spoko

 • Reply
  Mtp
  Maj 26, 2020 10:53 pm

  Nie działa. Dalej widać pokemony przed przeszkodami

  • Reply
   Xxx
   Maj 28, 2020 12:39 am

   Bo nie wiadomo od kiedy to ma być. Czy ty czytasz ze zrozumieniem? I czy masz któryś z ww modeli tel?

 • Reply
  Xsizo
  Maj 27, 2020 12:57 pm

  Fajna funkcja ale tak trochę niedopracowana, ale to dopiero początki, więc na pewno w przyszłości będzie lepiej. Mogliby też w przyszłości pomyśleć o lepszym wtapianiu się w te tła, tak żeby np. Pokemon stał na jakimś obiekcie a nie leżała teksturka, nie wiem czy wiadomo o co mi chodzi, bo ciężko mi jest to wytłumaczyć

 • Reply
  R
  Maj 27, 2020 3:28 pm

  Jedyne, co mnie boli, to rosnące wymagania ze strony gry. Gra staja się coraz cięższa, żre coraz więcej MB. To chore i niestety nie pomaga przy wszelkich rozgrywkach, gdzie liczy się płynność działania. Nie chodzi tylko o starsze fony, tylko np. o raidy w lasach na granicy zasięgu szybkiego internetu. Do czasu wprowadzenia raidów na odległość to były martwe areny, nawet zbić było bardzo ciężko.
  Teraz jak gra spuchnie, to będzie jeszcze gorzej – nawet o łapaniu pokemonów będzie można zapomnieć, bo gra będzie chciała ciągnąć zbyt dużo danych.
  O grze np. z dzieciakami nawet nie wspomnę – nie każdy telefon pociech musi mieć kartę z internetem, włącza się hot-spot i jedziemy… Niestety będzie to działało coraz gorzej.
  Jest jeszcze taki bardzo ciekawy aspekt, jak gra w roamingu. Jak jesteśmy w UE to pół biedy, ale ktoś, kto pojechał poza UE, to wie ile KOSZTUJE MB i jak szybko gra zżera setki MB kupione za chore pieniądze w paczce… Więc jak mam jechać na regionalne pokemony, jak nie będzie stać mnie, aby je łapać? 😉 Przesadzam trochę, ale sens jest taki, że nie zawsze w danym miejscu jesteśmy na tyle długo, żeby opłacało się (czy było możliwe) kupno lokalnej karty z internetem.

 • Reply
  Hideharu_Mijahira
  Maj 27, 2020 8:09 pm

  Nie mam ar+ więc nic mi po tym.

 • Reply
  Piksel
  Maj 28, 2020 2:39 pm

  Za wydarzenia każą płacić a skanować może za darmo? O nie… ale frajerzy się znajdą…

 • Reply
  Małgosia
  Lis 13, 2020 1:42 pm

  Jak próbuję zeskanować PokeStop lu Gym – ściana i koniec; trzeba restartować grę. W pobliskim miasteczku jest już chyba zeskanowany Gym i nie daj Boże nim zakręcić – ścina i koniec i to na różnych smartfonach. niech się wypchają. Za niedługo trzeba będzie mieć telkę za minimum półtora tysia, żeby grać, a wtedy to ja zrobię ByeBye Pokemon

 • Reply
  Rejan1998rok
  Gru 27, 2020 6:10 pm

  Kiedy będą dostępne na Huaweii P Smart Z?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.