News 44

Update 0.129.1

Od wczoraj do graczy zaczął trafiać nowy update, opatrzony numerkiem 0.129.1 (dla Androida), który przynosi kilka poprawek i wskazówek dotyczących przyszłości. 

Oficjalna notka dotycząca nowej aktualizacji wygląda następująco:

  • Możecie połączyć swoje konto na Facebooku, by dodawać stamtąd przyjaciół, którzy również są trenerami w Pokemon GO (i także włączyli te funkcję) do listy przyjaciół w grze.
  • Możecie sortować w sposób odwrotny listę przyjaciół oraz magazyn pokemonów.
  • Pokemony złapane w roku poprzednim do aktualnego, będą posiadać specjalne oznaczenie.
  • Poprawki błędów i wydajności.

Dzięki The Silph Road, które jak zawsze poszukało ukrytych nowości oraz szczegółów dotyczących ogłoszonych oficjalnie zmian, posiadamy następujące informacje:

1. Przyjaciele z facebooka

Połączenie konta Facebook i autoryzacja nowej funkcji wyświetli wszystkich waszych znajomych z Facebooka, którzy również aktywowali funkcjonalność w grze. Dzięki temu będzie można bezpośrednio dodać ich do listy przyjaciół w Pokemon GO.

2. Support z poziomu gry

W kodzie aktualizacji pojawiła się nowa funkcja dotycząca wsparcia supportu – mamy otrzymać chat live, na którym będziemy mogli kontaktować się ze wsparciem technicznym z poziomu gry. Dodatkowo mamy otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach.

3. Wsparcie dla geofence

Jeżeli nie zetknęliście się jeszcze z pojęciem geofence, to jest to wirtualna granica odpowiadająca geograficznej pomagająca administratorowi wykrywać obiekty znajdujące się w niej. W praktyce w przyszłości możemy zobaczyć sytuacje, w której powiadomienia o danym wydarzeniu otrzymują tylko gracze na wybranym przez Niantic obszarze, gdzie się ono odbywa.

4. Odwrotne sortowanie

Tak jak mogliście przeczytać w oficjalnej notce – teraz listę przyjaciół oraz pokemonów można sortować od końca (np. od najniższego poziomu przyjaźni lub od najniższego CP).

5. Znacznik „starszych” pokemonów

W nowej wersji wszystkie pokemony złapane w poprzednich latach kalendarzowych (czyli teraz przed 2018) zyskały specjalne oznaczenia. Prawdopodobnie po to, by gracze od razu mogli zauważyć, które ze stworzeń mają większą szansę stać się lucky po wymianie. Nie wiemy, czy szansa na lucky wśród oznaczonych pokemonów jest taka sama (np. dla pokemona ze stycznia jak i z listopada danego roku).

6. Formy Burmy’ego

Kiedy 4 generacja pojawiła się w plikach gry, wszystkie pokemony posiadające dwie lub więcej form miały je już w kodzie, z jednym wyjątkiem – Burmy. Pokemon ten posiada trzy formy – plant, sandy i trash. W tej aktualizacji zostały one uzupełnione. Nie musi to oznaczać, że niedługo pojawią się w grze, Niantic ostatnim razem mogło po prostu o nich zapomnieć.

7. Zimowy event

W tym momencie niewiele wiadomo, ale w kodzie, w sekcji przeznaczonej dla specjalnie oznaczonych wydarzeń, pojawił się fragment o treści WINTER_2018. Na szczegóły będziemy musieli jeszcze poczekać.

8. Nowy atak – Power-Up Punch

W kodzie aktualizacji znalazł się nowy atak – Power-Up Punch (typ walczący). Na ten moment nie jest przypisany dla żadnego pokemona, ale być może będzie specjalnym ruchem np. dla Lucario, który jako jedyny pokemon obecnie dostępny w Pokemon GO, na konsolach uczy się go w naturalny sposób (przez zwiększanie poziomu a nie TM). Niewykluczone jednak, że otrzymają go również inne stworzenia.

9. Usprawnione ładowanie listy przyjaciół i… bug

W nowej aktualizacji lista przyjaciół przewija się o wiele płynniej niż poprzednio – nie trzeba czekać aż załaduje się kolejna „porcja” przyjaciół. Niestety przy okazji Niantic przywróciło dość irytujący bug, który powoduje, że po otworzeniu lub wysłaniu prezentu, lista przewija się na sam początek.

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9zdxxl/the_silph_roads_indepth_apk_teardown_of_v01291_is/

44 komentarze

  • Reply
    Delaro
    Lis 23, 2018 2:06 pm

    Niech naprawia połączenie z pokeball plus bo na 70 procentach telefonów nie działa.

    • Reply
      Bezczelny Bigos
      Lis 23, 2018 3:19 pm

      Moje ulubione zdupo procenty obrazujące zjawisko na podstawie widzimi się autora 😀

      • Reply
        Delaro
        Lis 24, 2018 7:35 pm

        Prawie na każdym huaweiu i Samsungu nie dziala. Na Google pixelach też nie.internet jest zasypany tym i nawet powstaje lista na redicie na czym działa a na czym nie. Więc moje zdupo procenty są i tak zanizone

        • Reply
          casual
          Lis 26, 2018 4:29 pm

          „U mnie działa” ;D (Nokia5)

  • Reply
    jeambean
    Lis 23, 2018 2:55 pm

    No w końcu zrobili coś z przewijaniem listy przyjaciół. Mam 22 best friendow. A cała lista liczy 105. Paczki wysyłam wszystkim (przynajmniej staram się wszystkim) zaczynając od tych z którymi mam najmniejszy „stopień przyjaźni” i zawsze musiałem przewijać listę na sam koniec.

  • Reply
    Miły Marabut
    Lis 23, 2018 3:23 pm

    Jest oznaczenie komu wysłałem w danym dniu prezent niby trochę pomaga ale wciąż brakuje bardziej przydatnego znaczka że komuś mogę wysłać prezent. Dla przykładu widzę 40 osób którym nie wysłałem dzisiaj prezentu, wchodzę po kolei a tam napis że nie otworzył wcześniejszego prezentu ode mnie, a że każdy szybko nabija limit to na 40 sprawdzonych osób wysyłam 5 prezentów, a dzięki takiemu znaczku mógłbym zaoszczędzić czas. Mogliby nawet zabrać ten mało co pomogający komu już wysłałem.

    • Reply
      Wiktor
      Lis 25, 2018 11:39 pm

      Jak mieliście „kontakt” danego dnia to pojawia się niebieska otoczka wokół głowy, którą sygnalizuje że jesteście już nabici w tym dniu i nie ma sensu cokolwiek odbierać

  • Reply
    MV
    Lis 23, 2018 5:14 pm

    Osobiście podejrzewam, że Geofence może służyć do czegoś więcej niż tylko do powiadomień. Nie wszyscy grali w gry Pokemon z głównej serii na konsole Nintendo więc wytłumaczę jak działa tam ewolucja Magnetona oraz roślinna i lodowa ewolucja Eevee (i być może jeszcze jakieś poczki): otóż żeby mieć Leafeona lub Glaceona trzeba było pójść do odpowiedniej lokacji w grze, dotknąć specjalnego omszałego/zamrożonego kamienia i zdobyć poziom przed wyjściem z niej. Magneton ewoluuje w Magnezone’a tylko w pobliżu elektrowni. Widzicie do czego zmierzam? Sądzę, że w grze być może dodane zostaną specjalne tereny, na których trzeba będzie się znaleźć żeby ewoluować niektóre stworki. Albo nie.

    • Reply
      MV
      Lis 23, 2018 5:15 pm

      EDIT: oczywiście trzeba było zdobyć ten poziom na Eevee.

    • Reply
      pimpim
      Lis 23, 2018 5:44 pm

      Obecnie w ogóle nie działa zmiana różnorodności pokemonów [bo i tak większość w miecie] ze względu na teren – las, pole, miasto, park, nad rzeką/stawem. Nie zauważyłem nawet jakichś specjalnych zmian nad morzem czy w górach.
      Nie ma szans [nie czepiam się, tylko ciągnę twój przykład] żeby gra rozpoznała elektrownie[elektryczne, szpital [chnsey], park[trawiaste] itd.
      A szkoda, byłoby to genialne

      • Reply
        casual
        Lis 26, 2018 11:51 pm

        Coś tam działa, bo rzeczywiście przy pokestopach nad morzem o wiele częściej spotykam Pokemony wodne, a np. w lesie częściej pojawiają mi się owadzie i trawiaste.

  • Reply
    Tankus
    Lis 23, 2018 8:48 pm

    „Niestety przy okazji Niantic przywróciło dość irytujący bug, który powoduje, że po otworzeniu lub wysłaniu prezentu, lista przewija się na sam początek.”

    No ku*** znowu…

  • Reply
    Sarutorobi
    Lis 24, 2018 1:36 pm

    Mam pytanie mianowicie potrzebuje wyewulowac Espeona do zadania mimo blisko 30 prób ani razu nie udało mnie się zdobyć go ani także umberiona niestety już wykorzystałem trik z zmiana imienia. Dodam jeszcze że ewolucję wykonywałem na Eevee które miały dystans 10 km oraz podczas dnia i dalej nic. Czy ja mam pecha czy robię coś źle. Proszę o konstruktywna radę bez zbędnych przytykow

    • Reply
      Filozof
      Lis 24, 2018 2:09 pm

      Bo musi być też cały czas na buddy

      • Reply
        Flemh
        Lis 24, 2018 11:24 pm

        Do tego w czasie ewolucji nie może się wysypać gps bo wtedy będzie ona losowa

    • Reply
      K
      Lis 24, 2018 2:11 pm

      Abu wyewoluować espeona musisz:
      1. przejść z nim 10km jako buddy (zazwyczaj jest to zdobycie dwóch cukierków, jak nie ma żadnych bonusów z eventu)
      2. po przejściu z nim tych 10km nadal musi być Twoim buddy – nie zmieniaj go na innego pokemona, musi być ewoluowany jako buddy
      3. ewoluuj go w dzień (w grze musi być dzień).

      Jeśli chcesz mieć umbreona zrób tak samo, tylko w punkcie 3cim musi być noc.

      Jest pełno poradników jak to robić, nie wiem czemu Ci się nie udaje, pewnie dlatego, że zmieniasz buddy na innego pokemona.

    • Reply
      Strzelec54
      Lis 24, 2018 2:19 pm

      Upewnij się że eevee jest dalej ustawiony na buddy.
      Generalnie schemat jest taki.
      Ustawiasz eevee na buddy-> robisz z nim 10 km-> za dnia robisz ewolucję tego eevee ustawionego na buddy-> otrzymujesz espeona/ w nocy robisz ewolucję tego eevee ustawionego na buddy-> otrzymujesz umbreona.
      Jeśli będziesz postępował tym schematem masz 100% na powodzenie ewolucji

    • Reply
      Anecia
      Lis 24, 2018 5:09 pm

      Aby ewoluować Eevee w Espeona – to musisz mieć dystans 10 km, zaliczone 2 candy, musi być jako buddy – najplepszy czas w dzień pomiędzy 11-14, aby Eevee ewoluować w Umbreona – zasady takie jak wyżej, natomiast czas pomiędzy 18-21.

    • Reply
      Robert
      Lis 24, 2018 11:47 pm

      Musisz z tym konkretnym Eeve przejść 10km i ewoulować za dnia i fakt cały czas musi być jako buddy.

    • Reply
      akima
      Lis 25, 2018 6:21 pm

      i oprócz tego, co już zostało napisane, musi też być stabilny sygnał GPS, więc najlepiej robić to na zewnątrz

    • Reply
      Wiktor
      Lis 25, 2018 11:43 pm

      A u mnie 7.50 rano to nadal była noc. I szlag 10 km trafił.

      • Reply
        PlutoVALOR
        Lis 26, 2018 11:29 am

        Dni mamy coraz krótsze, wiec w pokemonach więcej nocy teraz jest…

  • Reply
    Blablabla
    Lis 25, 2018 4:16 pm

    Jak ewoluowac eevee w espeona? Wpisuje nazwę tamao czy sakura i nic (jednego już mam chodzi o event)

  • Reply
    adaś
    Lis 25, 2018 8:54 pm

    Zbliża się grudzień, czy ktoś już wie co będziemy mieli za 7 znaczków.( field) w grudniu?
    Nigdzie nie ma ani słowa na ten temat.

  • Reply
    Franek kimono
    Lis 26, 2018 6:49 am

    Też tak macie że po odebraniu stempla z zadaniem gdy pojawia się pokemon I niechcecie go złapać aktualnie to jesli wyjdziecie ta nagroda znika.

  • Reply
    Matek
    Lis 26, 2018 8:32 am

    Mam problem po odebraniu zadania gdzie nagrodą był areodactyl gdy się on pojawił kliknołem w lewym górny rogu ikone opuszczenia tego zadania to znikneło okienko z odbiorem nagrody

  • Reply
    morawcik
    Lis 26, 2018 9:26 am

    Aaaaa, oczywiście jak muszę ewoluować Scytera, to nigdzie go nie ma a cuksy wszystkie poszły przed zadaniami…

    • Reply
      PlutoVALOR
      Lis 26, 2018 11:28 am

      Ewolucja adorifów 2 = scyther

      • Reply
        Kordeks
        Lis 26, 2018 12:14 pm

        Zbierasz po pokestopach trzy takie same zadania: Let’s go :ewoluj 2 anorithy i robisz. Nagroda to scyter, łapiesz z ananasami i wypas. Anorithów pełno a i to zadanie bardzo często się powtarza więc nie ma z cuksami problemu.

        • Reply
          morawcik
          Lis 27, 2018 1:06 am

          I właśnie tak zrobiłem 🙂

  • Reply
    Matek
    Lis 26, 2018 11:07 am

    Mieliscie może podobny problem odbieram zadanie z stempelkiem nagrodo jest areodactyl pokazuje mi sie leczy gdy wychodze z mizliwosci go złapania a pitem chce wrocic do niego I sie okazuje ze zniknelo

  • Reply
    Robert
    Lis 26, 2018 12:29 pm

    Komuś wogóle działa to Adventure Sync.Mam Samsung Galaxy J7 2017 i Google Fit wskazuje jak chce a Pokemon GO zero jakiej kolwiek synchronizacji.Ustawione jak trzeba bez Oszczędzania Energi.

    • Reply
      12ahref_blank21
      Lis 27, 2018 9:27 pm

      A masz połączone konto google z fit i pgo?

    • Reply
      pimpim
      Lis 27, 2018 10:28 pm

      Nie. Inny fon i też nie, znajomym też nie.

    • Reply
      Delaro
      Lis 28, 2018 12:03 am

      Mi działa. Huawei p20 pro

    • Reply
      Mer
      Lis 28, 2018 6:54 am

      Galaxy s8 działa bez problemu

    • Reply
      Woocash
      Lis 28, 2018 10:40 pm

      Musisz mieć wyłączone oszczędzanie baterii w pgo i w telefonie

  • Reply
    mics82
    Lis 26, 2018 1:30 pm

    Zabawa z misjami na Meltana to nagroda dla tych co nie mają kolegów z nintendo. Wczoraj byłem na rajdzie gdzie był koleś który się chwalił pokedeksem a tam ok 30 Meltanów złapanych dzięki skrzyneczce mystery box.

  • Reply
    krewanaa
    Lis 27, 2018 8:32 am

    Czy tylko u mnie nie ma dalej aktualizacji?? O.o

  • Reply
    adaś
    Lis 27, 2018 7:59 pm

    Co dostaniemy na FIELD w grudniu ?????????????????????

  • Reply
    MV
    Lis 27, 2018 9:09 pm

    A u mnie wciąż nie pokazuje się ten update…

    • Reply
      pimpim
      Lis 27, 2018 10:29 pm

      Pobierz sobie z apkmirror

  • Reply
    Wooper
    Lis 28, 2018 12:16 am

    Kiedy jest losowanie EX, bo nie było ani wczoraj ani dzisiaj.

  • Reply
    zwyrolek
    Lis 28, 2018 10:17 am

    witam,

    ktoś wie jak wyswietlic znajomych z facebooka którzy połaczyli konto z pokemon go?

    pozdro