News 37

Update 0.149.0 – nowy system Appraisal

Wraz z nowym update do Pokemon GO trafia coś o co gracze prosili Niantic od dawna i na co zdecydowanie warto było czekać.

Producent Pokemon GO rozpoczął udostępnianie nowej aktualizacji gry opatrzonej numerem 0.149.0 (Android) testowej grupie graczy. Jak się okazało update zawiera całkowicie przebudowany i ulepszony system Appraisal, czyli funkcję umożliwiającą orientacyjne sprawdzanie IV pokemona.

Do tej pory każdy z liderów posiadał charakterystyczne linie dialogowe, które mniej więcej pozwalały nam ocenić w jakim przedziale IV znajduje się pokemon i które ze statystyk są najwyższe oraz w jakich „widełkach” jeśli chodzi o liczbę ich punktów się mieszczą. System był dość nieintuicyjny dla nowych graczy, wymagał przeklikiwania się przez wiele zbędnych okienek, które i tak nie dostarczały zbyt wielu dokładnych informacji. W końcu jednak nadszedł ten dzień i Niantic udostępniło nam odświeżony, a co najważniejsze ulepszony system Appraisal.

Przebudowany Appraisal posiada tylko 2 ekrany dialogowe – pierwszy mówiący o rozmiarach pokemona a drugi obrazowo pokazujący poziom każdej statystyki pod względem IV oraz informujący o dacie i miejscu złapania. Co więcej z poziomu ekranu oceny wcale nie trzeba wychodzić, by sprawdzić kolejnego pokemona – wystarczy naciskać na widoczne po bokach ekranu strzałki lub zmieniać pokemony za pomocą standardowego przewijania. Metoda ta zapewnia o wiele szybsze sprawdzanie IV niż dotychczas dostępne kalkulatory. Na ekranie oceny można także dodać pokemona do ulubionych.

Jak się domyślacie każdy z 3 pasków oznacza 5 z 15 punktów IV, po poziomie wypełnienia paska jesteśmy też w stanie ocenić ile dokładnie punktów IV posiada dana statystyka (każdy segment wypełnia się coraz bardziej co 1 punkt IV), tak jak na poniższej grafice:

Post image

I to nie koniec dobrych informacji dotyczących systemu Appraisal – widoczny w lewym górnym rogu okienka ze statystykami „medal” za pomocą gwiazdek informuje w jakim przedziale IV znajduje się pokemon:

  • 0 gwiazdek: 0-48,9%
  • 1 gwiazdka: 51,1-64,4%
  • 2 gwiazdki: 66,7-80%
  • 3 gwiazdki: 82,2-97,8%
  • 3 gwiazdki i zmiana koloru na czerwony: 100%

Zapytacie – w czym te gwiazdki są pomocne? Otóż w wyszukiwarce pokemonów na ekranie kolekcji możecie użyć filtrów: 0*, 1*, 2*, 3*, 4*, które kolejno wyświetlą wam pokemony należące do każdego z wymienionych przedziałów IV. Ogromne ułatwienie jeśli chodzi o np. Community Day i szybkie sprawdzanie złapanych stworzeń.

Dodatkowo w nowym update:

  • Przycisk służący do uzyskania dodatkowego ładowanego ataku został przeniesiony niżej, pod panel z posiadanymi już przez pokemona atakami.
  • Wyszukiwarka w kolekcji umożliwia teraz stosowanie filtrów dotyczących płci (male, female, genderless).
  • UI ekranu walki zostało nieco zmienione (pod względem graficznym):

PVP/PVE screen redesigned! (Includes CP)

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/cdosey/you_can_use_search_terms_1_2_3_and_4_for_appraise/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/cdnc25/stars_meaning_in_new_update/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/cdob3u/new_appraisal/

37 komentarzy

  • Reply
    pikaczu
    Lip 16, 2019 10:46 am

    Stary sposób pomijania animacji nadal działa, więc nie gadaj głupot, że naprawili.

  • Reply
    Das
    Lip 16, 2019 10:58 am

    Dodali by takie oczywiste rzeczy jak wklejanie iv w nazwę pokemona. Ale wyszukiwanie setek przez komendę *4 jest fajnych pomysłem. Na CD jak gotcha połapie to mamy szybki przegląd. Szkoda że usunęli szybkie łapanie

  • Reply
    Pawerxon
    Lip 16, 2019 11:02 am

    W nowej aktualicacji możesz zrobić to samo wystarczy wpisać 4* & mudkip

    • Reply
      AMD
      Lip 16, 2019 11:51 am

      Tak tylko albo setki albo 3* to 82,2+ z tego co rozumiem? a ja mam 100, 98, 96, 93 np i tyle:)

      • Reply
        pikaczu
        Lip 16, 2019 11:08 pm

        Okej, ale wiesz, że to tak nie działa? To ci pokazuje poki które MOGĄ BYĆ np. 100iv

      • Reply
        Anna
        Lip 18, 2019 8:08 am

        Co znaczy że skopiujesz IV 100 lub inne 98 96 jeszcze przed CD i już masz przygotowane? Jak to działa go raider?

  • Reply
    ach
    Lip 16, 2019 11:14 am

    ciekawe…. czekam oby raz a porządnie to zrobili

  • Reply
    KLIMIOS1984
    Lip 16, 2019 12:37 pm

    Ciekawe ile czasu zwykły szary śmiertelnik na tą aktualizacje będzie czekał 1 rok 10 lat Dodali by diodę przy graczach online co do walk pomiędzy graczami a nie czekanie do usranej śmierci i Lipton a nie sprawdzanie co kto złapał zawsze może pochwalić się na społecznościówce. Chyba że fake-i stanęli okoniem na coś takiego.

  • Reply
    pokemon slayer
    Lip 16, 2019 3:28 pm

    kiedy bedzie dla wszystkich dostepna aktualizacja ? 😛

  • Reply
    tymiankow
    Lip 16, 2019 3:33 pm

    W końcu. Wszyscy na to czekali.

  • Reply
    wrona
    Lip 16, 2019 3:54 pm

    I co z tego że nowa aktualizacja skoro i tak nie można się zalogować przez Google. Pokeball się kręci a gra stoi w miejscu. Porażka :/ może ma ktoś sposób jak się zalogować??

  • Reply
    kamol
    Lip 16, 2019 5:13 pm

    Co się bardziej opłaca? Pokemon z super movesetem ale np 60-70% IV czy pokemon ze słabym movesetem ale 90-100% IV ??
    Nie piszcie że 100% i super moveset bo ja nie mam jak niektórzy tutaj 2000 poków max IV lub chociaż 90%+ i same super movesety ??? Mam po kilka z rodzaju tylko. Pozdrawiam

    • Reply
      Azhael
      Lip 16, 2019 5:45 pm

      IV ważniejsze move set możesz zmienić

      • Reply
        kamol
        Lip 16, 2019 7:47 pm

        Nie mam kart zmian ani Szybkiego ani ładowanego. A nigdzie nie mogę znaleźć. A jak taki event jest to jakiegoś potwora do walki muszę dać. I tu pytanie czy kierować się IV że słabym movesetem czy dobrym ale słabym IV ???

        • Reply
          Steffbergson
          Lip 17, 2019 6:32 am

          IV przede wszystkim. A TM’ki do zmiany ataków najszybciej zdobędziesz przez robienie rajdów 🙂

        • Reply
          Bart
          Lip 17, 2019 6:58 am

          Poki nadające się do walki to albo te z CD albo legendy 5* plus wyjątek machamp, nie zawracaj sobie głowy innymi bo to okazy kolekcjonerske

          • kamol
            Lip 17, 2019 9:18 am

            Chciałbym bardzo połazić po raidach i zbierać póki jak inni przez parę godzin ale nie mam takiej możliwości. Mając firmę, rodzinę, dzieci i dom ma się też dużo obowiązków i mało wolnego czasu. Poki zbieram na spacerze z dzieckiem. A na osiedlach nikt nie robi rajdów. Na rynek nie mam fizycznie czasu jechać. Chciałbym jednak mieć frajdę z gry i mieć poki w razie sytuacji a nóż trafi mi się rajd 5 gdzie będą ludzie lecz ja nie będę mieć satysfakcjonujących poków do zbicia.

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Lip 17, 2019 6:53 am

      IV to wcale nie jest taka super mega roznica. Każdy pok ma bazowa statystyke ataku defa i hp. I np jesli pok ma bazowy atak 210 to przy Iv 100 doda mu tylko 15 do ataku, więc bedzie mial 225,natomiast przy niższym Iv np 67 przy którym atak wyniesie 10 to będzie miał 220. Więc Iv to nie jest aż tak potężna różnica. Owszem no lepiej nie inwestowac dusta i tm w poki o bardzo marnym iv, ale spuszczanie się żeby miał conajmniej 90iv to też przesada. Ja osobiście odrzucam te poniżej 75 Iv

      • Reply
        Firebird1993
        Lip 17, 2019 11:19 am

        Np Mam lucky Groudona 12/13/12 i zwykłego 15/15/14. Czy warto inwestować w tego lucky? z racji na niski koszt dusta i ta roznica w statystykach nie jest widoczna(zamiast 225tys to 112,5tys)

      • Reply
        Pawerxon
        Lip 17, 2019 7:55 pm

        Bardzo duża różnica dla tych co robią w duo legendy.

  • Reply
    bombelq
    Lip 16, 2019 5:25 pm

    ataki mozesz zmienic

  • Reply
    Bum tarch
    Lip 16, 2019 7:31 pm

    Jak to zaktualizować

  • Reply
    PoZiOMka
    Lip 16, 2019 7:51 pm

    A może mi ktoś powiedzieć co z dodawaniem pokestopów w pokemon go na 40lv?

  • Reply
    Nabuchodonozaur
    Lip 16, 2019 8:17 pm

    Jak już ktoś chce to aktualizacja jest na apkpure i nie trzeba czekać. Jednak zespół R oraz „mini gra” w pvp i shadow pokemon bedzie dostępne po globalnej aktualizacji.

  • Reply
    pytacz
    Lip 16, 2019 11:19 pm

    o nie, to teraz się dowiem jak słabe mam poksy

    • Reply
      pytacz
      Lip 19, 2019 10:34 am

      no i wyszły kwiatki… specjalnie przed ostatnimi zadaniami porównywałem swoje Tyrki, żeby wiedzieć którego power-upować na zadaniu. Ten lepszy wg kalkulatorów z neta, którego wzmacniałem na zadaniu: 0 gwiazdek, ten gorszy: 2 gwiazdki… do bani

      • Reply
        ach
        Lip 19, 2019 11:15 pm

        jak się zmienia poka na tym nowym apraisall to trzeba poczekać aż się gwiazdki załadują…. też sprawdzałam poka którego mam 98% i moje zaskoczenie kiedy dostał 2 gwiazdki przewinęłam na innego wróciłam i już miał trzy…
        czekałam na tą nowość no i jestem rozczarowana słabo słabo

        czym teraz sprawdzacie poki bez tych opisów team-owych?

        • Reply
          ACH
          Lip 19, 2019 11:16 pm

          sprawdź jeszcze raz

  • Reply
    A.
    Lip 17, 2019 10:28 am

    czy można mieć w użyciu 2 zaproszenia naraz na ex rajdy?

  • Reply
    combot7
    Lip 17, 2019 5:48 pm

    Aktualizacja DO BANI i znowu zablokowane wychodzę z animacji łapania pokemona pytam się DLACZEGO…??!!

  • Reply
    olixxx
    Lip 17, 2019 6:12 pm

    słabe te nowości

  • Reply
    Zbieramy ile wlezie Panowie ;)
    Lip 17, 2019 8:20 pm

    Po ponad trzech latach gry, gracze stracili już dawno temu nadzieję, na to że system sprawdzania IV zawita do pokemonów, przyzwyczajeni do calcy IV lub podobnych do niej apek zostaliśmy nieźle zaskoczeni. To tak wstępem. Jednakże po tak długmi oczekiwaniu dostaliśmy niestety coś nie sprostowującego oczekiwanią. Ah najfajniej by było wreszcie zobaczyć IV pokemona bez klikania gdzie popadnie w formie procentów, od razu widoczne np. Koło wagi pokemona, ba nawet zamkast niej. Setki widać jak na dłoni, zaś niżej gorzej, pełne piątki danej statystyki fajnie oddzielone są kreseczkami, zaś dzisiaj pomyliłem statystykę 11 z 12, gdyż pasek nie jest zbyt czytelny bo się zlewa. Nawet pomijając to, pozostaje mało czytelna kwestia tego że, 13/15/12 któremu się jeszcze trzeba porządnie przyjrzeć nie jest tym naszym ulubionym prostym 88,9% IV(czy jak to woli 89%)+konrektne statystyki. Tylko trzeba to sobie samemu skminić.
    Zalety są bardzo duże jako wsparcie dla szybszego i lepszego działania calcy IV. Mianowicie koniec z przedziałami IV, tylko konkretne liczby i szybsze sprawdzanie. Więc choć sama funkcja po tak długim okresie rozczarowuje swą jeszcze ciut za małą prostotą to generalnie jako wsparcie dla calcy IV jest tym co wynagradza nam ich posunięcie.

    • Reply
      P1u70
      Lip 18, 2019 1:54 pm

      Bez przesady. To co nie ma 15 na jakieś statystyce jest do bani. 15/15/14, 15/14/15 czy 14/15/15 ma znaczenie. Gram 3 lata, miejsca na poki mam 550, w bagu ok 450. Wywalam syf lub wymieniam i mam okazy z wysokim iv. Setek mam np 19, więcej 98

  • Reply
    Machrid
    Lip 18, 2019 5:43 pm

    jak zwykle zrobili cos bezuzytecznego.
    nie bede sie rozpisywal bo nie ma sensu.
    zal.

  • Reply
    Pgpgpg
    Lip 19, 2019 1:23 pm

    Na iphone od wczoraj jest dostępna aktualizacja