News 21

Usprawnienia dla powiadomień i dzielenie się EX Raid Passami!

Niantic udostępnia nam nową aktualizację, w której wprowadza kilka drobnych, ale istotnych poprawek a także pozwala nam dzielić się EX Raid Passami!

Update opatrzony numerem 0.119.1 trafił do pierwszej, testowej grupy graczy, dzięki którym wiemy co nowego zobaczymy w tej wersji aplikacji. W oficjalnym opisie Google Play producent Pokemon GO wymienia:

  • Zgłaszanie PokeStopów będzie dostępne dla graczy z 40 poziomem w Brazylii oraz Korei Południowej,
  • Teraz można usunąć pokemona z ulubionych w trakcie wymiany,
  • Można dzielić się swoim EX Raid Passem z jednym przyjacielem,
  • Można usuwać powiadomienia z ekranu przeciągając je,
  • Poprawki błędów i usprawnienia w wydajności.

Zgodnie z zapowiedzią pierwsza faza testów zgłaszania PokeStopów rozpocznie się właśnie w Brazylii i Korei Południowej dla graczy z 40 poziomem, do czego oczywiście potrzebna jest ta aktualizacja.

Możliwość usunięcia „gwiazdki” (tzn. usunięcie z ulubionych) w trakcie wymiany, bez potrzeby wychodzenia z trade by to zrobić to zmiana, która na pewno ułatwi życie wielu z was. To samo w przypadku usuwania powiadomień z ekranu – wcześniej trzeba było czekać aż same znikną a często przysłaniają one sporą część ekranu.

I w końcu najważniejsze – wraz z tą aktualizacją możemy dzielić się EX Raid Passem z jednym wybranym przyjacielem.

O czym Niantic nie napisało?

Standardowo pod pojęciem „poprawki błędów” kryje się kilka innych istotnych rzeczy, o których Niantic nie pisze wprost.

  • Naprawiono bug, który powodował, że zdjęcia w trybie AR na Androidzie nie zapisywały się,
  • W pokedexie ponownie można obracać modele pokemonów oraz odtwarzać ich dźwięki,
  • Teraz gdy spotkacie shiny to nad paskiem z nazwą i CP jest wyświetlana specjalna ikona:

Co znaleziono w kodzie?

W kodzie znalazło się kilka interesujących rzeczy:

  • Dodano Crabhammer oraz dźwięk dla tego ataku – sprawa jest o tyle ciekawa, że jedynie rodzina ewolucyjna Krabby oraz Corphisha może nauczyć się tego ataku,
  • Zaktualizowano dźwięk Kecleona, jednego z brakujących pokemonów trzeciej generacji,
  • Dodano atak Power-Up punch – w naturalny sposób (poprzez levelowanie) na konsolach uczy się go kilka pokemonów a jednym z nich jest Lucario z czwartej generacji,
  • Dodano elementy graficzne dla ataku Meteor Mash (flagowy atak Metagrossa z gier na konsole),
  • EX Raid Passem możemy dzielić się z jednym, wybranym przyjacielem – warunkami będą: odpowiedni poziom przyjaźni (jeszcze nie wiemy jaki), brak zaproszenia na ten sam raid u zapraszanej osoby oraz to że EX Raid jeszcze się nie rozpoczął.

Link (apkmirror) do aktualizacji: https://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-119-1-release/pokemon-go-0-119-1-android-apk-download/

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9fay7b/new_update_01191/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9fdxuo/the_silph_roads_apk_teardown_of_v01191_is/

 

21 komentarzy

  • Reply
    ZombiaqWKZ
    Wrz 13, 2018 12:07 pm

    Całkiem poprawna aktualizacja,czekamy na więcej

  • Reply
    R
    Wrz 13, 2018 12:29 pm

    No i fajnie. To też oznacza, że ExRajdy nie znikną. Ale co na nich będzie, skoro M2 będzie można za parę dni kosić na zwykłych piątkach?

    • Reply
      WieRtaR
      Wrz 13, 2018 1:26 pm

      Bedzie shiny Mewtwo i znów przez rok bedziemy mogli go męczyć 🙂 A Nianticowi hajs się będzie zgadzał.

    • Reply
      pimpim
      Wrz 13, 2018 2:32 pm

      deox. Zapewne jego formy.

    • Reply
      Szymon
      Wrz 13, 2018 5:31 pm

      Tym kanto eventem Niantic chce kupić sobie trochę czasu. Na razie do zwykłych raidów z mewtwo jeszcze będzie on. Gdy M2 wyjdzie na normalne raidy, to EXy zostaną na ten czas wstrzymane i potem na EXach będzie Arceus, jako zapowiedź 4 generacji.
      *teoria*

  • Reply
    trenerpokemonów573963
    Wrz 13, 2018 1:25 pm

    Znowu będzie Mewtwo na EX Rajdach. Jakiś trener do Niantic napisał i wyjaśnili. Na Twitterze wystarczy poszukać.

  • Reply
    Buba
    Wrz 13, 2018 2:51 pm

    A czy bedzie mozna dzielic se raja pasami premium

  • Reply
    Kolo
    Wrz 13, 2018 6:33 pm

    Macie jakieś pewne miejsce do złapania dragon? Mam dwa wyzwania na smoki, ale od jakiegoś czasu ani śladu

  • Reply
    pimpim
    Wrz 13, 2018 9:11 pm

    Czy są jakieś 100% pewne informacje jak uzyskać exPassa? Nie domysły, sugestie i czytanie z fusów.
    Tylko pewne wytyczne?

    • Reply
      PlutoVALOR
      Wrz 14, 2018 7:08 am

      Wybrać jedwn parkowy gym i klepac w tyle osob ile sie da doslownue kazdy raid

    • Reply
      bart
      Wrz 14, 2018 8:08 am

      Jak może coś być pewne jak jest losowe ? Na forum kasyna też byś się pytał o sposób jak wygrać na 100% z kasynem ?

      Jedyny sposób przy odrobinie szczęścia to zrobić rajd na popularnym exowym gymie. Sugestię by klepać rajdy w parku są słabe jeśli nie znajduje się ten gym jako exowy i cell L13 to nie zdobędziesz zaproszenia https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/7wlugv/ex_raid_change_to_l13_cells_and_more/
      od siebie dodam, że wystarczą 2rajdy na exowym gymie w popularnym miejscu i masz zaproszenei na 90%.

      Obecnie Mewtwo będzie zwykłym pokiem z rajdów za parę dni, po co Ci zaproszenie ? teraz nie są rozdawane nawet.

      • Reply
        pimpim
        Wrz 14, 2018 10:24 am

        Wiem że trochę losowe.
        Mamy park, i liczymy sobie punkty. Ilość kont * lvl. Czyli 10 biło 5* to 50 punktów.
        Jeden park, jeden gym. Były na nim exy.
        Ale losowo. Dlatego pytałem czy są już jakieś pewne metody żeby właśnie dopomóc szczęściu.

  • Reply
    6473 2056 0569
    Wrz 13, 2018 10:27 pm

    witam pytanie male jak odblokowac forum na google chrome? bo wyskakuje mi „połączenie nie jest prywatne”

  • Reply
    Tobajas
    Wrz 13, 2018 10:28 pm

    szukam ludzi z Debicy aby chodzic na raidy…. dajcie szanse zlapac legendy i MewTwo …. czekam

    • Reply
      Yyg
      Wrz 13, 2018 11:38 pm

      Radzę poszukać na Facebooku lub discordzie

  • Reply
    ghost
    Wrz 14, 2018 8:07 am

    Dajcie znać czy z jajeczka komuś już wypadł jakiś regionalny pok ( powinni u nas Mr Mine usunąć z jaj)

    • Reply
      CarbonLuki777
      Wrz 14, 2018 8:50 am

      Z tym to sie zgadzam. U mnie MrMime to na kazdym rogu sie respi.

    • Reply
      PokeHunter
      Wrz 14, 2018 9:30 am

      Nie dość że masz szanse wykluć Mr Mima to jeszcze dostaniesz dodatkowo Tanhele i Porygona

    • Reply
      CarbonLuki777
      Wrz 14, 2018 4:29 pm

      Wlasnie wyklulem kanghaskhana

  • Reply
    Anetos
    Wrz 14, 2018 10:00 am

    Mi wczoraj kangashkan sie wyklul

  • Reply
    Mario
    Wrz 16, 2018 11:40 am

    Czy u kogoś po aktualizacji jest problem z przelogowaniem się na inne konto?