News 28

Weekend z Community Day – co warto wiedzieć

Już jutro rozpocznie się weekend z Community Day jako wspomnienie wszystkich tegorocznych (i nie tylko) wydarzeń z tej serii.

Weekend podzielony jest na kilka części, w których dość łatwo się zgubić, poniżej znajdziecie cały rozkład jazdy na sobotę i niedzielę:

Sobota i niedziela

  • Od 9:00 do 21:00 w sobotę i niedziele  – zwiększone spawny wszystkich pokemonów z Community Day w 2019 roku (Totodile, Swinub, Treecko, Torchic, Mudkip, Ralts, Slakoth, Trapinch, Bagon, Turtwig i Chimchar) oraz pokemony z Community Day 2018 w raidach (Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pikachu, Eevee, Dratini, Chikorita, Cyndaquil, Mareep, Larvitar, and Beldum)
  • Od 9:00 do 21:00 w sobotę i niedziele dostępne będą dostępne specjalne ataki z Community Day w 2018 i 2019 roku. Mogą one zostać uzyskane tylko za pomocą ewolucji i działają na pokemonach złapanych również przed wydarzeniem.

Sobota

  • Od 9:00 do 21:00 w sobotę  – w jajkach będą pokemony takie jak Bulbasaur, Charmander, Pichu, Dratini, Totodile, Mareep, Swinub, Larvitar, Treecko, Torchic, Slakoth, and Bagon
  • Od 11:00 do 14:00 w sobotę – okienko w stylu standardowego Community Day ze spawnami i typową dla CD szansą na shiny dla Totodile, Swinub, Treecko, Torchic, Slakoth i Bagon

Niedziela

  • Od 9:00 do 21:00 w niedzielę – w jajkach będą pokemony takie jak Squirtle, Eevee, Chikorita, Cyndaquil, Mudkip, Ralts, Trapinch, Beldum, Turtwig, and Chimchar
  • Od 11:00 do 14:00 w niedzielę – okienko w stylu standardowego Community Day ze spawnami i typową dla CD szansą na shiny dla Mudkip, Ralts, Trapinch, Turtwig i Chimchar
W ciągu obu trzygodzinnych okienek (11:00-14:00) bonusami będzie 2x Stardust za łapanie, 2x XP za łapanie i 1/2 dystansu dla jajek
Jeżeli nadal to wszystko jest dla was zagmatwane to poniżej znajdziecie infografikę w języku angielskim z wszystkimi godzinami i pokemonami w nich dostępnymi:
W godzinach typowego okienka CD (11:00-14:00) szansa na zdobycie shiny będzie taka jak podczas normalnego wydarzenia tego typu. Poza tymi godzinami szansa na shiny nie będzie aż tak wysoka.
Specjalne ataki, które możecie zdobyć w trakcie obu dni od 9:00 do 21:00 to:
AtakPokemon
Frenzy PlantVenusaur, Meganium, Sceptile, Torterra
Blast BurnCharizard, Typhlosion, Blaziken, Infernape
Hydro CannonBlastoise, Feraligatr, Swampert
Smack DownTyranitar
Meteor MashMetagross
Ancient PowerMamoswine
Draco MeteorDragonite
OutrageSalamence
SynchronoiseGallade, Gardevoir
SurfPikachu
Last ResortEevee + wszystkie ewolucje
Body SlamSlaking
Dragon PulseAmpharos
Earth PowerFlygon

Pokemony ze specjalnymi atakami szczególnie przydatne w walkach z Team GO Rocket: Tyranitar, Metagross, Swampert, Blaziken, Mamoswine

Pokemony ze specjalnymi atakami szczególnie przydatne w raidach/gymach: Metagross, Tyranitar, Blaziken, Salamence, Venusaur, Sceptile, Swampert

Pokemony ze specjalnymi atakami szczególnie przydatne w PvP: Venusaur, Swampert, Charizard, Meganium, Umbreon, Blaziken, Gardevoir

28 komentarzy

  • Reply
    dziabong
    Gru 13, 2019 7:35 pm

    A co z lurami? Tylko 30 minut czy tak jak zawsze? Chyba nigdzie nie piszą na ten temat.

  • Reply
    Fifazz
    Gru 14, 2019 12:03 am

    Czy z jajek 2km będzie dostępny shiny larvitar?

  • Reply
    Piasecki88
    Gru 14, 2019 8:58 am

    Nie mogę zalogować się do serwisu co się dzieje?

  • Reply
    Siwy218
    Gru 14, 2019 10:26 am

    @Ivrin dzięki za super kompleksowy wpis. Na Ciebie zawsze można liczyc. Kawał dobrej roboty.

  • Reply
    Ola
    Gru 14, 2019 3:06 pm

    8x shiny

    • Reply
      Alduin000
      Gru 14, 2019 6:41 pm

      Ja przez ostatnie 30 min CD złapałem 6 . (Tylko tyle mogłem grać)

    • Reply
      Armin
      Gru 14, 2019 8:21 pm

      3x shiny leniwiec, 2x bagon i reszta po 1x

  • Reply
    R
    Gru 14, 2019 6:50 pm

    WTF??? Chciałem właśnie zrobić Umbreona,już jest noc. Pokazywało na belce ewolucji Umbreona, a zrobiło standardowo i wyszedł Vaporeon!!! Wiecie było na buddy i miało 10km zaliczone. O co chodzi???

    • Reply
      Gangsterek
      Gru 14, 2019 8:19 pm

      A nie jest to też jednorazowy myk jak ze zmianą nazwy?

    • Reply
      Corgi610
      Gru 15, 2019 12:53 am

      Prawdopodobnie miałeś jakiś problem z GPSem w trakcie ewolucji. Jeśli przeszedłeś z nim 10 km, zebrał 2 candy, był cały czas na buddy i w grze była noc, to nie ma innego wytłumaczenia.

    • Reply
      Czarekg16
      Gru 15, 2019 11:01 am

      Ja mialem identyczna sytuacje, mialem ikonke Umbreona, a wyszedl Vaporeon

  • Reply
    Tigerente
    Gru 14, 2019 7:12 pm

    Ewoluujemy gdy eeve jest buddy, dopiero potem zmiana buddy 🙂 tez miałam kilka podejść zanim doczytałam na forum

    • Reply
      R
      Gru 15, 2019 12:12 am

      Ewoluowalem go,gdy był buddy!!!

      Do kolegi Gangsterem wyżej – to nie jednorazowy myk,tylko oficjalny sposób pozyskania tego pokemona.

  • Reply
    Edit 123
    Gru 14, 2019 9:56 pm

    Dokładnie o 13:59 kliknęłam torchica, okazał się shiny, radocha ogromna, bo nie miałam. Zanim go załapałam była 14:00( zwiał dwa razy z pokebala jak to torchic). Po złapaniu okazało się, że zamiast shiny mam zwykłego kurczaka. Rozumiem, że w trakcie łapania skończył się event, ale skoro kliknięty był jeszcze w czasie trwania, to uważam, że to co widziałam, to powinnam była dostać. Niefajne to trochę.

    • Reply
      Armin
      Gru 14, 2019 11:21 pm

      Mi o 18stej wyświetliło 2gi raz star eventu. Odpalam póki A tam znowu pełno poksów z community aczkolwiek trwało to tylko chwilę

    • Reply
      R
      Gru 16, 2019 12:16 am

      Dzisiaj miałem to samo. Kliknąłem shiny, złapałem i przy zapisie zmienił się w normalnego. Byłem mega rozczarowany.

      W tej wersji aplikacji jest błędów co niemiara, rozsypane fonty, zwiechy itp. Jak można… 🙁

  • Reply
    dziabong
    Gru 15, 2019 7:02 pm

    Możecie mi powiedzieć czemu ewoluowany o 18:00 Pupitar w Tyranitara dostał atak Crunch?

    • Reply
      LoganHK
      Gru 15, 2019 7:21 pm

      Proste: Bo Tyłek ma szybki atak specjalny „Smack Down”, a Crunch to raczej ładowany atak

    • Reply
      R
      Gru 16, 2019 8:50 am

      Kolejny przykład błędu przy ewolucji. Synek miał tak z Pikachu – też nie dostał ewentowego ataku. U mnie tak samo było z ewolucją Pupitara jak u Ciebie. Co ciekawe minuta, dwie później kolejny Pupitar zmienił się już poprawnie.

      Generalnie kicha na maksa, bo o ile można od biedy wybaczyć utratę shiny na koniec eventu (bo można było dużo złapać), to wybaczyć takiego błędu aplikacji nie można! Nie po to człowiek selekcjonuje poki, zbiera ciasteczka, żeby zaliczyć taką wtopę. U mnie zwalone były ze 3 ewolucje (w tym to niepowodzenie z Umbreonem). Ciekawe co na to Niantic?

      • Reply
        Kryn
        Gru 16, 2019 11:37 am

        A mi o 18stej na dwóch kontach wyświetliło ponowny starty commiunity

      • Reply
        dziabong
        Gru 16, 2019 6:28 pm

        Nie no, ten Larvitar to jednak wszedł prawidłowo, bo ten atak eventowy jest w tym przypadku wyjątkowo szybki, a nie ładowalny jak na pozostałych pokemonach. Po prostu źle spojrzałem, a nie jestem aż takim pasjonatem, by to wszystko pamiętać. Co do Pikachu, to Raichu nie ma eventowego ataku. Eventowy atak jest już od razu na złapanym Pikachu podczas CD i nie trzeba z nim już nic robić.

  • Reply
    jojo
    Gru 16, 2019 5:00 pm

    ja miałem lepiej 3x shiny bagon 2x torchic 2x onix i dokładka shiny groudon z paczki.

  • Reply
    Kakarott
    Gru 16, 2019 11:24 pm

    Mam takie pytanie, ostatnio zmieniłem.telefom na Xiaomi redmi note 8T i mam problem z logowaniem się przez konto google gdzie na starym telefonie normalnie się loguje, ale na nowym wyskakuje mi wiadomość „unable to authenticate please try again ” i przez konto google nie mogę za to przez FB tak :), ale pojawia się kolejny problem pojawiają się poki ale mogę je łapać kręcić pokestopami ale po pewnym czasie przestają się respic poki na nearbay wyświetlają się że powinny być w danej lokalizacji i nie zmienia się pogoda, miał ktoś z was taki problem? Jak go rozwiązac?
    Pozdrawiam

  • Reply
    Alex
    Gru 17, 2019 2:42 pm

    Miałem nadzieję na Dratini i Larvitara, no i się zawiodłem…
    Ciekawe co będzie w styczniu?
    Chciałbym Cranidosa

  • Reply
    Pawcio
    Gru 19, 2019 6:38 am

    Mial ktos problem z pokemonami nie chca mi sie wlaczyc pasel ladujacy sie zaladuje i nic poza tym i wyskakuje kominikat niestety, pokemon do zostal zatrzymany