News 24

Więcej sposobów na zarabianie… w Pokemon GO

Po prawie czterech latach od premiery gry możemy otrzymać okazję na zarabianie monet w inny sposób niż bronienie gymów.

Na pokemongolive.com pojawił się wpis o planowanych zmianach w systemie zdobywania PokeCoinów. Co zaoferuje nam Niantic?

Producent Pokemon GO zaznacza, że od startu gry pojawiło się w niej wiele nowych funkcji i sposobów rozgrywki, tak więc podjęto decyzję o udostępnieniu graczom większej liczby opcji na zdobycie waluty premium. Najpierw testy ruszą dla graczy w Australii, potem zostaną rozszerzone na cały świat (brak konkretnych dat).

Dla balansu w nowym systemie liczba PokeCoinów zdobywana z obrony gymów zostanie zmniejszona z sześciu monet na godzinę do.. dwóch. Dodatkowo maksymalny całkowity limit monet możliwych do zdobycia w ciągu dnia będzie wynosił 55.

EDIT: Według supportu Niantic w pierwotnym założeniu zadania mają dawać łącznie… 5 PokeCoinów na dzień (a nie jak wielu graczy zrozumiało 5 za każde zadanie). Oznacza to tyle, że 50 PokeCoinów nadal musielibyśmy zdobywać z gymów, które jednocześnie będą dawać monety 3x wolniej niż zwykle. Pozostaje mieć nadzieję, że do światowej premiery system przejdzie jeszcze zmiany. 

Poniżej aktywności/zadania jakie mają nam pozwolić zdobywać PokeCoiny (5 monet za jeden typ zadania):

  • Wykonaj rzut z bonusem typu Excellent,
  • Ewoluuj pokemona,
  • Wykonaj rzut z bonusem typu Great,
  • Użyj malinkę podczas łapania pokemona,
  • Złap pokemona,
  • Ulepsz pokemona,
  • Wykonaj rzut z bonusem typu Nice,
  • Transferuj pokemona do profesora,
  • Wygraj raid.

Podczas testów w Australii Niantic będzie zbierać opinie i dokonywać zmian w nowym systemie jeśli będzie to konieczne.

W pierwotnej formie mamy zarabiać znacznie mniej za obronę gymów, ale za to otrzymamy szansę na zdobycie 50 monet (z dostępnych 55 na dzień) z innych aktywności. O ile oczywiście Niantic planuje udostępnić wszystkie 10 zadań na dzień jednocześnie a nie tylko kilka z nich.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/pokecoinupdate/

24 komentarze

  • Reply
    Hejterhejterow
    Maj 07, 2020 7:38 am

    Jeśli nie zmienią systemu otrzymania monet to ten nowy system będzie do bani. Powinni przywrócić stary system gymow, który był najbardziej sprawiedliwy i wygodny: odbiór monet jednym kliknięciem, jesteś pro gracz jesteś na szczycie , jesteś noob z jedną ratata to się długo nie utrzymasz i szukaj gymu za centrum miasta.

    • Reply
      MagiczneCiastka
      Maj 07, 2020 8:29 am

      +999999999999999999999

    • Reply
      Kasia
      Maj 07, 2020 9:06 am

      No co Ty, teraz to ma sens – gymy się zmieniają, nie ma takiej stangacji, i nabrało to tempa. Mi ten nowy system dużo bardziej pasuje.
      Ale uważam, że te nowe zmiany są bezsensowne utrudniają strasznie :/

    • Reply
      Pefr
      Maj 07, 2020 9:34 am

      U nas na grupie była po prostu zasada, że jak ktoś przejmie gyma to nie można go wyrzucić przez 8.20h, czyli tyle żeby akurat dostać te 50 coinsów. Sprawdzało się super więc szkoda, że się z tego wycofano.

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 07, 2020 11:57 am

    Czytałem newsa,że ma być możliwość kręcenia pokestopami,które są oddalone czy to prawda?

    • Reply
      Kosiarcia
      Maj 07, 2020 11:34 pm

      To już ma miejsce od kilku dni. Przynajmniej u mnie. Nie stoję pod, ale powiedzmy 2 razy dalej, niż poprzedni zasięg i mogę zakręcić 🙂

  • Reply
    R
    Maj 07, 2020 1:07 pm

    Ej, niech się walą z tymi zmianami! Raptem 5 coinsów więcej dziennie, też mi łaska 🙁 Za to jak zwykle wystarczało 2-3 minuty pod areną, żeby stłuc i wsadzić poki (albo dołożyć się gdzieś jak było miejsce, czyli 5 sekund), to teraz będzie trzeba wykonywać sporo zadań, jeździć po pokestopach po okolicy i w sumie zajmie to dużo więcej czasu.
    Jeśli już mają to zmieniać, to niech zrobią zachętę, że się dużo więcej zbiera tych coinsów – 80 na dzień, 100 na dzień, a nie 55… I niech to dadzą za różne czynności – walki, wysyłanie prezentów, łapanie pierwszego pokemona czy przekręcenie pokestopem. Tak, żeby ludzie byli aktywni, ale żeby nie robić ludziom pod górkę!
    A z zadaniami jest problem taki, że na raz można mieć tylko 3, a czasami sloty są zajęte na te najbardziej interesujące, typu “Zrób 5 rajdów”, czy “Rzuć trzy excellent z rzędu”. I co, jeździć z jednym slotem od pokestopa do pokestopa, sprawdzać, realizować, wracać do starego (gdzie było zadanie np. na raid)??? Toż to upierdliwe na maksa! Właśnie w tym jest k.. problem! Mogliby też uszczelnić zasady dot. zadań z pokestopa – jeśli zmieniają się w ciągu dnia zadania na pokestopie, to mogliby resetować fakt wykonania z niego zadania. To mega upierdliwe przy wszelakich eventach 3-godzinnych itp.

    • Reply
      R
      Maj 07, 2020 1:16 pm

      Sorki, chyba nie zrozumiałem dobrze tekstu – zasugerowałem się słowem “zadania”, że to chodzi o te zadania z pokestopów. Wychodzi na to, że się trzeba ekstra narobić na te dodatkowe 5 coinsów – do tego nie zawsze jest czas na zrobienie raidu, czy nie zawsze jest sens robić upgrade pokemona (bo np. nie mamy ciasteczek).
      A biorąc pod uwagę, że teraz pok musi stać na siłowni 3 razy dłużej, czyli ponad dobę (!) wychodzi lipa na maksa. Efektywnie będzie trzeba na razie mieć minimum 2-5 siłowni, co nie dla każdego jest wykonalne. I nie chodzi nawet o ilość siłowni koło domu czy nasze poki i poziom, tylko czy przy siłowni nie mieszka jakiś kmiot, który ją tłucze jak tylko pojawi się nie jego barwa… :-///

      Nieeee, ta zmiana jest zdecydowanie w bardzo złym kierunku 🙁

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Maj 07, 2020 9:23 pm

        Kiedyś miałem gym w chacie i byłem właśnie takim kmiotem. A jak widziałem że ktoś zbija, to czekałem aż będzie miał już ostatnie starcia i wtedy cyk złote malinki. Jakie to było piękne.

    • Reply
      gangster
      Maj 07, 2020 3:52 pm

      najpierw przeczytaj potem komentuj 😀

  • Reply
    Jusko
    Maj 07, 2020 10:42 pm

    50 coinsów powinno być za każdą dobę spędzoną w gymie, a nie że mam kilka stworów, które utrzymują się np. 4 dni i wszystkie wracają jednego dnia dając tylko 50, a nie za ten czas 200 monet.

  • Reply
    KKK
    Maj 08, 2020 9:43 am

    Wy też tak macie, że dostaliście zadania z Johto kiedy ciągle trwa Kanto?

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Maj 08, 2020 10:56 am

      Tak, już mam nawet 7 etap, a tam trzeba stalowego złapać a o niego ciężko z kanto

  • Reply
    KKK
    Maj 08, 2020 9:55 am

    Dużo tego dodatkowego candy do shinxa, aż 26 candy na ananasku

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 08, 2020 9:59 am

    Ja dostałem wczoraj i nie wiem jaka nagroda za 9 etap jestem na 3 etapie

  • Reply
    KKK
    Maj 08, 2020 11:39 am

    Ho-Oh

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 08, 2020 3:13 pm

    Czy możecie dać listę zadań dla Jotho?

  • Reply
    BlackTeela
    Maj 09, 2020 12:19 pm

    Ofc nie podoba mi się dostawanie mniej kasy za gymy, ale pomysł na zarabianie dodatkowego pokehajsu jest całkiem OK. Jeśli wywalić z tego wygranie raidu, to zadania są całkiem proste.

  • Reply
    Alex
    Maj 09, 2020 6:29 pm

    Już widzę te firmy ochroniarskie pod gymami. Będą przepędzać młodzież albo samotnych trenerów. Kiedyś wszystkie trzy teamy mogły praktycznie zgarnąć cały limit dzienny i wszyscy byli happy. Teraz trzeba będzie no stop siedzieć w grze i pilnować albo samemu zatrudnić jakichś ochroniarzy do stania. Możecie nie wierzyć ale jakieś dwa lata temu widziałem gościa który przeganiał z parku dwoje nastolatków. Wolałbym żeby to nie weszło na stałe.

    • Reply
      GramGdyMamCzas
      Maj 10, 2020 11:09 am

      “Pokemon Go” jest dla mnie tylko -i na szczęście nie jedyną – odskocznią podczas przebywania na powietrzu. Co prawda, moje trasy wydłużyły się i niekiedy doprowadziły w miejsca, gdzie raczej nie poszłabym.
      Wygląda na to, że czy chcemy, czy nie chcemy, to bawimy się i będziemy bawić się wg narzuconych zasad.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Maj 10, 2020 7:37 am

    Jak niantic grzebie przy zdobywaniu coinsow to wiadomo że chodzi im tylko o to by utrudnić ich zdobywanie. Graczom powiedzą jacy są wspaniali bo dali dodatkowo 5 coinsow dziennie, a tak naprawdę będzie o nie dużo trudniej. Chamski skok na hajs. BTW liczba dodatkowych coinsow jest wręcz śmieszna względem cen w sklepiku.

    • Reply
      R
      Maj 11, 2020 9:32 am

      Od dawna twierdzę, że żeby grać naprawdę aktywnie, to trzeba płacić. Niektórzy mnie odsądzają od czci i wiary ciułając te drobne, ale taka jest prawda. Od początku tego roku jest niesamowite parcie Niantic na zwiększanie zysku (co chwila eventy). Tak mi się coś zdaje, że może chcą się sprzedać, bo to parcie jest aż nienaturalne. Pożyjemy, zobaczymy.
      Jedno jedynie co mnie cieszy, to sytuacja z wirusem, która ich nieco ostudziła i wymusiła parę ukłonów w stronę graczy. Ale to wiecznie trwać nie będzie.

  • Reply
    IgorexPanda
    Maj 11, 2020 4:58 pm

    Do bani ja już dzienie mogę tylko 50 wyciągnąć pozostałe pokemonybwracaja z gym i nic więcej nie zarabiają tylko jeden na dzień przynosi 50 czy u was tez tak jest ?