News 58

Wrześniowe Legendary Raid Hours

Niantic przedstawiło nam rozkład specjalnych godzin z legendarnymi raidami na miesiąc wrzesień.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Z radością ogłaszamy, że we wrześniu odbędą się kolejne wydarzenia z serii Legendary Raid Hours! Każdego środowego popołudnia na godzinę raidy z obecną w grze legendą będą pojawiać się częściej.

Data i czas

Od 18:00 do 19:00 lokalnego czasu w dniach:

  • 4 września 2019: Raikou, Entei, Suicune
  • 11 września 2019: Deoxys
  • 18 września 2019: Mewtwo
  • 25 września 2019: ogłoszenie w późniejszym czasie

Atrakcje

  • Zwiększona liczba raidów poziomu piątego w trakcie godziny wydarzenia.

Pierwszy wrześniowy Legendary Raid Hour odbędzie się już dzisiaj i w trakcie wydarzenia na każdym gymie (poza tymi gdzie jest już zaplanowany EX Raid) pojawią się legendarne raidy z bestiami z regionu Johto.

Legendarny boss dla ostatniego Legendary Raid Hour we wrześniu nie jest jeszcze znany.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/legendaryraidhoursseptember2019/

58 komentarzy

  • Reply
    ach
    Wrz 04, 2019 7:58 pm

    no to tyle w temacie.
    Nie sypie mi prezentów i jajek z gymu, macie podobnie?

    • Reply
      sempaje
      Wrz 05, 2019 12:35 pm

      ..z prezentami mam podobnie..

  • Reply
    Machrid
    Wrz 05, 2019 12:32 am

    mam nadzieje ze dadza kyogre 25 wrzesnia z czapeczka na glowie .
    juz nie moge sie doczekac.

  • Reply
    Janas
    Wrz 05, 2019 5:48 am

    Zapraszam, do znajomych:)
    Kod 5807 4749 7690

  • Reply
    Szyszkaaa93
    Wrz 05, 2019 7:26 am

    Widzę że jest kilku kandydatów na znanego szydercę xP chłopaki, jest jeden i starczy. Ja się ucieszyłam na powrót „psów” bo po zrobieniu 18 rajdów na suicune bez shiny, wreszcie dziada drapnęłam 🙂 Dla wielu graczy jest to szansa na uzupełnienie pokedexu. Nie każdy jest takim maniakiem jak ja że dzień przed porodem lata za Tyrkiem, trochę empatii xd Podpisuję się pod tym ja, gracz z 2016 😉

    • Reply
      R
      Wrz 05, 2019 1:14 pm

      Właśnie wróciłem z 10 raidu na Entei (w tym rozdaniu) i znowu bez sukcesu. Mi właśnie tej bestii brakuje, bo jej nie dostałem w 3-godzinnym evencie.

  • Reply
    gangster
    Wrz 05, 2019 12:24 pm

    z tym raid hour to była jakas kpina na 5 gymow w okolicy tylko na jednym byl raikou. co to za raid hour? niantic – dzbany

    • Reply
      Ach
      Wrz 06, 2019 1:52 am

      My tak z Groudonem mielismy. Gymow 30 a rajdy zbite 2! Na trzeci nie zdazylismy czasowo. Reszta gymow bez Groudona. Za to rajtuza prawie na kazdym gymie byla.

  • Reply
    Drapak
    Wrz 05, 2019 1:49 pm

    Chciałem zapytać kto będzie bohaterem ex-rajdów po Deoxysach ???
    🙂 miłego dnia wszystkim 🙂

  • Reply
    Arczi
    Wrz 05, 2019 3:40 pm

    Teee, a kedy wypadają te 3godzinne raidy?

    • Reply
      ach
      Wrz 06, 2019 9:33 am

      3 godzinne to były specjalne wydarzenia. W środy między 18 a 19 masz zwiększone szanse na pojawienie się legendy która jest w danym miesiącu. (więcej raidów z legendą w tych godzinach)

  • Reply
    bartek
    Wrz 05, 2019 6:23 pm

    Zauważyłem ze ostatnio aplikacja nabija kilometry z roweru. Dosyc duzo jezdzę i w aplikacji wychodzi mi ze przechodziłem 185km tygodniowo 🙂

    • Reply
      pytacz
      Wrz 06, 2019 2:32 pm

      to jak wolno jeździsz? bo mi z rolek jeżeli utrzymuję średnie tempo nie nabija, a z reguły rowerem jeździ się jeszcze szybciej

  • Reply
    dziabong
    Wrz 06, 2019 10:18 pm

    Czy Wam też na radarze pojawiał się dzisiaj Turtwig jako nowy pokemon, którego jeszcze rzekomo nie macie? Myślałem, że to jakaś nowa eventowa forma (coś jak Eevee z kwiatkiem czy Pikachu z kapeluszem), poleciałem po niego, złapałem, ale wygląda dokładnie tak samo. Mało tego, jego ewolucje, mimo że już je posiadam, na grafice przycisku „EVOLVE” wyglądają jakbym ich jeszcze nie miał. Stare Turtwigi i Grottle z plecaka zresztą mają to samo. Chyba coś im się pochrzaniło przed Community Day.

    • Reply
      Pika
      Wrz 06, 2019 10:51 pm

      Tak, miałam tak samo. Jeszcze miałam tak dziś z tym grubym kotem Purugly…
      na 1 koncie udało mi się zlapac 1 unknowna ale czy tylko mi tak mało leci jajek 10km???

      • Reply
        dziabong
        Wrz 06, 2019 11:20 pm

        Leci mało jajek 10 km (choć już nie tak rzadko jak jeszcze na początku tygodnia), ale wyklucie z tego Unowna to już prawdziwy cud. Gratuluję.

        • Reply
          Zenwolfero
          Wrz 07, 2019 7:46 am

          Jaki tam cud 😛 Unowna już w drugim jajku miałem ale za to Gibla jak nie miałem tak nimom heh już tracę nadzieję

          • Pika
            Wrz 07, 2019 8:31 am

            No próbuj próbuj, na drugim koncie mi wypadł z 10-ki ale ja już go miałam bo biegłam po niego z 300m jak się pokazał na radarze już jest nawet z niego Gabite ale chciałabym zebrać jak najwiecej unknownow, bo tylko ten 1 wpadł.

            A propos Gabite – one tez się pojawiają na dziko, widziałam i potwierdzam

          • Zenwolfero
            Wrz 07, 2019 5:43 pm

            Piła proszę ja ciebie możesz coś podpowiedzieć w okolicy czego ci się gible objawił? Mam już przygotowane Rcandy na Garchompa tylko Gibla mi potrzeba

          • dziabong
            Wrz 07, 2019 7:41 pm

            No ja Gibla też nie mam. Na dziko wydziałem go „czarnego” tylko raz, ale był dość daleko.

          • Pika
            Wrz 10, 2019 2:48 pm

            Zenwolfero – u mnie Gible byl 2x w poblizu blaszakow – garazy 😛

      • Reply
        Walentyna
        Wrz 10, 2019 8:52 pm

        Ja złapałam Gibla na osiedlu blokowym przy parkingu

  • Reply
    Alex
    Wrz 07, 2019 6:48 am

    Czy ktoś wie jak długo jeszcze za tygodniowe stemple będzie nagroda mały lisek z różowym glutem na głowie??? Jak to się skończy to mam dużą nadzieję że następna nagrodąnie będzie Pikachu w gumowcach i z widlami… Chodzi mi tylko że to kpina że strony Niantic dawać w nagrodę coś czego nikt nawet nie zatrzymuje w plecaku tylko wysyła do Wilowa. Przynajmniej nikt z moich znajomych nie zatrzymuje ani nie ewoluuje tego stworka

  • Reply
    Krystian
    Wrz 07, 2019 7:31 am

    Co to za nowy turwig na mapie się pojawia? Nie chciało mi się iść bo kawałek drogi było. Pokazuje mi kontury turwiga pomimo, że już go mam

    • Reply
      dziabong
      Wrz 07, 2019 10:59 am

      Błąd gry. Jest to zwykły Turtwig.

  • Reply
    M.
    Wrz 07, 2019 9:31 am

    Ktoś się orientuje czemu na radarze mam turtwiga na czarno pomimo iż mam go już zarejestrowanego w pokedexie?

    • Reply
      Krystian
      Wrz 07, 2019 9:43 am

      Też mnie to interesuje bo nie chciało mi się iść pół miasta

  • Reply
    Pika
    Wrz 07, 2019 11:54 am

    Przecież to błąd, macie wyżej napisane

  • Reply
    pytacz
    Wrz 07, 2019 2:33 pm

    Co się dzieje z rajdami? Pojawiaja się w ogóle bez zapowiedzi. Jestem w trakcie przejmowania gyma, biję sobie poksy, a tu nagle wywala i pojawia się rajd. Którego w ogóle nie zapowiadali. Jakbym wiedział że mam minutę czasu to bym nie rozpoczynał zbijania… Czemu takie niespodzianki są?

    • Reply
      dziabong
      Wrz 07, 2019 8:00 pm

      Poza tym raidy często trwają ponad godzinę, albo odliczanie przedraidowe trwa tylko przez kilkanaście minut. Twój przypadek, że raid się zaczął bez jakiegokolwiek odliczania jeszcze mi się nie przytrafił.

      • Reply
        pytacz
        Wrz 08, 2019 8:36 am

        tak, chyba 10 czy 15 minut odliczanie a rajd godzina z hakiem, niemniej ten pojawił się znikąd nie wyświetlało mi wcześniej odliczania… pewnie pojedynczy błąd

        • Reply
          Krystian
          Wrz 08, 2019 5:03 pm

          Często mam to samo, rajd 1.5h i bez odliczania

  • Reply
    ach
    Wrz 08, 2019 6:49 pm

    no i stało się! Złamałam własne zasady i… kupiłam doładowanie za 20zł 🙁
    bo nie ma boxa za 780. Czy to też jakiś błąd?

    • Reply
      ach
      Wrz 08, 2019 6:51 pm

      a dyszek leci jak na lekarstwo. Skoro tylko tydzień to mogli jakoś to lepiej zorganizować. Jednego „uno” mam na szczęście.

      • Reply
        Krystian
        Wrz 08, 2019 10:08 pm

        Duszek miałem z 5 ale bez unknowa. Dobrze, że mam go z Dortmundu.

      • Reply
        R
        Wrz 09, 2019 11:00 am

        Wg info o jajkach z Silphroad, to posumowana szansa na Unowna z dziesiątek to zaledwie parę procent… Przekładając to na szansę na jajko 10km (22%) mamy szansę na Unowna gdzieś na poziomie 2%. Oczywiście wyliczenie mocno uproszczone, bo wykluwanie dziesiątki wykluwaniu dwójki nierówne, niemniej jednak wnioskując, że raz na 50 (!) jajek wykluje się Unown nie mija się zbytnio z prawdą… :-/

        Ja wyklulełem jednego na jednym koncie i drugiego na drugim. I na każdym koncie dobre kilkadziesiąt jajek przez te parę dni pękło.

    • Reply
      Krystian
      Wrz 08, 2019 10:09 pm

      Też nie mam tego za 780

  • Reply
    pytacz
    Wrz 09, 2019 11:27 am

    Cały misterny plan w …. Wyklułem Unowna i zacząłem spacerować by zwolnić sloty na jajka które chcę odebrać dzisiaj po 22 z giftów. Cały weekend spacerowania, bez losowania z pokestopów by jajek nowych nie połapać, a co za tym idzie nie było czym łapać pokemonów po drodze. Aż tu dziś rano w nagrodę za ponad 50km w poprzednim tygodniu wrzucili mi dwa jajca 🙁 7,5 km w tyłek poszło, z jednego Snover więc bez rewelacji, żeby to chociaż coś porządnego było

    • Reply
      Pika
      Wrz 09, 2019 3:45 pm

      Mi tez wpadly jajka nagrody i licze, ze w tej 10-tce bedzie cos super

      • Reply
        pytacz
        Wrz 10, 2019 11:58 am

        i do snovera z 5 doszła larva z 10, w sumie ma najlepsze IV ze wszystkich przeze mnie posiadanych więc może stanie się mocnym tyrkiem

        za to ta część eventu zaczęła się dobrze, na 6 odebranych giftów 5 jajek wpadło, już z pierwszego wykluty Bizonek

        • Reply
          dziabong
          Wrz 10, 2019 6:13 pm

          Ja już w pierwszym jajku 7 km miałem Farfetch’da, więc jest dobrze 🙂

  • Reply
    R
    Wrz 09, 2019 3:28 pm

    Czytam kolego, wystarczy spojrzeć zaledwie pół ekranu wyżej na mój wpis. Tyle, że nie mam czasu codziennie sprawdzać każdego serwisu i śledzić wszelkich kanałów informacji!!! Akurat przy kompie siedzę głównie w tygodniu podczas pracy, a w wolnym czasie GANIAM ZA POKEMONAMI!!! Czy nie o to chodzi? 😉
    I właśnie jest to k.. m..ć na weekend i jak piszesz trzeba było się bujnąć po 22 w sobotę pod arenę, żeby przekręcić pokestop!!! Kto to normalny robi? Dlatego to czyste skur…two ze strony firmy na N i tyle.

  • Reply
    Ach
    Wrz 09, 2019 5:14 pm

    Jajek 10 w tym tygodniu 4 sztuki! Za to 5 masa! Te wpadki nantica sa zenujace! Dlatego zal mi tylek sciska jak mam zainwestowac kilka zlotych w gre co w moim przypadku wychodzi nie wiecej niz 20zl na pol roku.

  • Reply
    Zenwolfero
    Wrz 09, 2019 10:14 pm

    Taka ciekawostka dzisiaj byłem w miejscu jednej z aren i to moje zdziwienie niema nic… Na liście odwiedzanych aren jest a na mapie już nie. Nie wiem o co chodzi usunęli czy jak ? Spotkaliście się z czymś takim?

    • Reply
      ach
      Wrz 09, 2019 10:27 pm

      nie spotkałam się osobiście ale owszem jest możliwe że usunięto arenę. Ciekawe.. a przy czym arena stała?

      • Reply
        Zenwolfero
        Wrz 09, 2019 10:31 pm

        Przy zbiorniku wodnym. Wcześniej stał tam pokestop potem zmienili na arenę i dzisiaj pyk nimo nic…

        • Reply
          dziabong
          Wrz 09, 2019 11:58 pm

          Oczywiście. Areny i pokestopy są czasem usuwane – w moim mieście, czyli w Katowicach, dość regularnie (mniej więcej raz na miesiąc coś padnie). Ktoś mógł zgłosić, że gym jest na jego prywatnym terenie i sobie nie życzy, albo jakakolwiek inna osoba mogła zgłosić, że coś jest z nim nie tak – brak dostępu pieszych, likwidacja (np. pomnika), zamalowany mural, czy niespełnianie innych wymogów (tymczasowa konstrukcja, teren szkoły itp.). Są tacy nadgorliwcy niestety. Usunięcie gymu zazwyczaj jest równoznaczne z pojawieniem się innego gymu w najbliższej okolicy z dawnego pokestopu (wyjątek jeśli pokestop w okolicy w komórce S17 był tylko jeden). Także się rozejrzyj. Stara odznaka się zachowuje, więc już na zawsze stary usunięty gym będzie widoczny w historii.

  • Reply
    ACH
    Wrz 10, 2019 12:46 am

    czemu nie dodaje moich komentarzy?

    • Reply
      ach
      Wrz 10, 2019 12:48 am

      znalazłam to to

      Trenerzy, cztery pokemony, które wcześniej były niedostępne podczas dzikich spotkań, teraz pojawiają się na wolności! Absol, Mawile, Alolan Vulpix i Sandshrew są teraz dostępne na wolności, w ramach drugiego tygodnia nagród Ultra Bonus!

  • Reply
    Iza
    Wrz 10, 2019 1:41 pm

    Czy tam gdzie w pokedexie są numerki zamiast zarysów postaci, to znaczy, że te pokemony są niedostępne u nas jeszcze?

    • Reply
      dziabong
      Wrz 10, 2019 9:46 pm

      To zależy. Może to być równie dobrze pokemon, którego dotąd nie złapałaś,nie wyewoluowałaś, nie pokonałaś na raidzie, czy nie skończyłaś special questa. Zarys pokemona zamiast numeru pojawia się w momencie kiedy widziałaś go wstawionego na gymie, próbowałaś złapać na dziko lub próbowałaś złapać po wygranym raidzie, ale w obu przypadkach uciekły.

    • Reply
      Ach
      Wrz 11, 2019 4:20 am

      Jak sa numerki tzn ze tego poka nigdzie nie widziales ani na gymie ani na rajdzie ani na dziko. A zarys masz jak widziales a nie zlapales albo jak ktos wstawi poka z innego regionu na gyma I go widzisz tez masz zarys

  • Reply
    Olobolo
    Wrz 10, 2019 7:29 pm

    Pierwsze eventowe jajko i shiny tauros 😉

  • Reply
    D
    Wrz 10, 2019 10:09 pm

    aktualnie jajka mają pomniejszone dystanse o połowę. Orientuje się ktoś czy super incubator zmniejszy je jeszcze o kolejne pół? 😀

  • Reply
    D
    Wrz 11, 2019 9:47 am

    mi z dwóch 7km wypadły Geodude… 😐

  • Reply
    Kondz