News 35

Zamieszanie z Sinnoh Stone i raid bossami

Jeśli ktoś z was otworzył paczkę za stemple niedługo po zakończeniu ostatniego wydarzenia to pewnie spotkała was niemiła niespodzianka – Niantic nieco namieszało z Sinnoh Stone.

Gdy Sinnoh Stone zadebiutował w Pokemon GO był gwarantowanym przedmiotem w paczce za skompletowanie siedmiu stempli (tzw. Research Breakthrough). Jednocześnie Niantic zapewniało nas, że w przyszłości zostaną dodane inne sposoby na pozyskanie tego przedmiotu ewolucji.

Producent Pokemon GO nie byłby jednak sobą, gdyby czegoś po drodze nie zrobił po swojemu, w nie do końca zrozumiały dla nas sposób. O godzinie 22 wczorajszego dnia (wtorek 27.11), z jakiegoś powodu z paczek przestały wypadać Sinnoh Stone i stan ten utrzymywał się jeszcze przez około 2-3 godziny.

Po upływie tego czasu gracze znów zaczęli otrzymywać Sinnoh Stone z Research Breakthrough, ale tym razem… losowo. Niantic nie zmieniło tego aż do chwili, w której czytacie ten tekst, tak więc prawdopodobnie jest to już stała zmiana (ale jak wiecie z tą firmą niczego pewnym być nie można). Jeśli weźmiemy pod uwagę zapewnienia z pierwszego akapitu, że otrzymamy dodatkowe sposoby na zdobycie nowego kamienia ewolucji, to ruch Niantic nabiera jakiegoś sensu – nadal ten sens jest jednak niewielki, bo najpierw powinniśmy otrzymać te inne sposoby a dopiero potem przedmiot mógłby wypadać losowo z paczek za stemple i problemu by nie było.

Na ten moment Sinnoh Stone wypada z paczek losowo i nie wiemy jak wysoka jest na to szansa.

Raid bossy

Z końcem eventu spodziewaliśmy się również zmiany raid bossów i rzeczywiście ona nastąpiła – tyle że nie do puli znanej nam sprzed wydarzenia a zupełnie innej, w której brakuje m. in. ekskluzywnych dla raidów pokemonów (w tym z 4 generacji) takich jak Shinx, Buizel, Alolan Raichu oraz Alolan Marowak. Legenda w raidach poziomu 5 pozostała oczywiście ta sama.

  • T1: Magikarp, Omanyte, Kabuto, Wailmer
  • T2: Electabuzz, Sudowoodo, Mawile, Manectric
  • T3: Machamp, Onix, Jolteon, Aerodactyl
  • T4: Golem, Rhydon, Tyranitar, Absol
  • T5: Cresselia

Ponownie ciężko określić czy to błąd czy może celowe działanie Niantic. Brak kilku wymienionych wyżej ekskluzywnych dla raidów pokemonów może sugerować, że stan podany powyżej nie potrwa długo i w najbliższym czasie znów nastąpią zmiany w puli pokemonów na raidach. Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji.

Źródła:
https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/a0z3de/did_sinnoh_stone_just_disappear_from_the_research/

https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/a10i8y/i_just_got_a_sinnoh_stone_from_research/

https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/a0zmd2/megathread_raid_bosses_have_changed_the/

Źródło obrazka z nagłówka: https://pokemongohub.net/post/guide/using-the-sinnoh-stone-how-to-prioritize-your-evolutions/

35 komentarzy

  • Reply
    K.G
    Lis 28, 2018 8:50 am

    Mam jeszcze kilka dni do kolejnego kamienia…Całe szczęście…

  • Reply
    mics82
    Lis 28, 2018 9:12 am

    Jak dla mnie dobrze się stało jak by wypadał za każdym razem za 7 stempli to by było za łatwo i za szybko. Inne przedmioty do ewoluowania też wypadają rzadko z pokestopów i każdy kto wykorzystał pewnie teraz i tak wywala żeby zrobić miejsce w bagażu.

    • Reply
      Syriusz
      Lis 28, 2018 9:32 am

      Z tą różnicą, że do ewolucji wypadają randomowo, ale możesz mieć np. 3 w ciągu dnia. Ten kamień jest nie dość, że raz w tygodniu to jeszcze może być a nie musi. To jak ktoś ma pecha, to przez miesiąc nie dostanie ani jednego?

    • Reply
      Pokeman
      Lis 28, 2018 9:36 am

      Tak tylko wcześniej jedn przedmiot służył do ewolucji maksymalnie 2 pokemonów a teraz sinoh stone służy do ewolucji wszytkich ewolucji pokemonów z poprzednich generacji (22 pokemony) gdyby sinoh stone wypadał co tydzień w paczkach jako gwarantowana nagroda to potrzeba około 5 miesięcy na skompletowanie wszystkich ewolucji jak dla mnie to dość długi czas oczekiwania a teraz jak wypada losowo to może zająć nawet rok chyba że niantic da inne sposoby na jego zdobycie. Za rok to będziemy się do 5 gen szykować :/

    • Reply
      Dexo
      Lis 28, 2018 9:39 am

      Ale inne kamienie masz gwarantowane za 7days streak… A tu pomimo robienia questow przez 7 dni nie dostajesz nagrody na którą liczyles

    • Reply
      Gnoll
      Lis 28, 2018 9:47 am

      Przedmiot ewolucyjny był gwarantowany przy zakręceniu dyskiem siedem dni z rzędu. Więc zawsze jakaś gwarancja była. Przy tym kamieniu też jakaś powinna być.

    • Reply
      Mała
      Lis 28, 2018 11:37 am

      Serio? 4 miesiące na wszystkie pokemony to za łatwo?

  • Reply
    bart
    Lis 28, 2018 10:00 am

    Buizel – pojawia się na dziko w deszczową pogodę, więc nie tak wielka strawa. Szkoda Shinx-a

  • Reply
    florian
    Lis 28, 2018 10:38 am

    Zapominacie o jednym, nie każdy jest maniakiem i gra to jego życie, wiele osób nie zrobiło zadania let’s go więc taka lista bossów jest jak najbardziej logiczna… XD

    Kamień powinien wypadać losowo z innymi 7 dnia za przekręcenie dyskiem, a nie gwarantowany…

  • Reply
    R
    Lis 28, 2018 10:43 am

    Buizel i Shinx – szkoda, bo cukierki były potrzebne. Jednakże można oba ustawiać na buddy i łazić. Wczoraj właśnie zrobiłem ostatnią ewolucję Shinx’a i zacząłem tym razem łazić z Buizel’em jako buddy. Z tym łatwiej, bo potrzebuje tylko 3km. A na dziko nigdy jeszcze go nie spotkałem.

    Z kamieniem ewolucji to totalna porażka – za 2 dni mam odbierać swoją nagrodę, mam nadzieję, że się sytuacja naprawi. Na dobrą sprawę mogliby go potraktować jak każdy inny kamień, tj. żeby wypadał z pokestopa lub z prezentów. Jakby tak było, to z czasem każdy się tym nasyci i każdy zdąży zewoluować brakujące wpisy do pokedex’u. Pośpiechu na ten kamień nie ma, bo i tak niewiele jest osób, która mają wystarczająco dużo ciasteczek dla każdej ewolucji.

    BTW – mam wrażenie, że ostatni weekend obfitował w shiny. Czy tylko mi się tak wydaje, czy to może efekt tego, że występowało tak wiele z pokemonów, które mają wersję shiny? W ostatnie parę dni eventu złapałem 10 sztuk na 3 konta i to żadnego Magnemite, tylko starsze shiny… A dzisiaj od rana niestety bida z nędzą…

    • Reply
      astinus
      Lis 28, 2018 5:45 pm

      Buizel pojawia się na dziko. Nie złapałem, ale 3 razy widziałem na radarze.

  • Reply
    Gamma
    Lis 28, 2018 11:28 am

    Jestem wściekła, bo straciłam 2 kamienie. Jeden bo pieczątkę odebrałam chwilę przed wejściem kamienia do gry i dzisiaj bo Biantik miało kaprys. Tak nie powinno to wyglądać.

  • Reply
    BLACKSHADOW245
    Lis 28, 2018 12:01 pm

    Poszukuje kontaktu z aktywnymi graczami z Łodzi i Poddębice(woj. łódzkie)

  • Reply
    Pan Piksel
    Lis 28, 2018 12:20 pm

    nie wiem teraz co lepsze nie dostać kamyka przez fukup ninatic, czy przez smutny rng :rofl:

  • Reply
    adaś
    Lis 28, 2018 1:06 pm

    Kto mi podpowie jak zdobyć Scythera ??

    • Reply
      Smash
      Lis 28, 2018 1:33 pm

      Zadanie: Evolve 2 Anorith (Ewoluuj 2 Anorithy) -> Scyther

    • Reply
      Marcin
      Lis 28, 2018 2:26 pm

      Najłatwiej to znajdź kogoś kto się wymieni

    • Reply
      pimpim
      Lis 28, 2018 3:10 pm

      Zadanie na 2 ewolucje

    • Reply
      mikos77
      Lis 28, 2018 3:13 pm

      Był do wczoraj w rajdach i jako nagroda za ewolucję 2 anorithów. Obecnie przeglądnąłbym mapę nestów czy nie masz gdzieś w pobliżu.

  • Reply
    Kage
    Lis 28, 2018 2:39 pm

    Suuuuper… nie ma to jak szczescie… nie dosyc ze jak weszly shinnoh stone to odbieralam paczke tuz przed komunikatem o ich wejsciu (itydzien zbierania na swoj pierwszy kamulec) to jak mialam szanse odebrac drugi w koncu… to go nawet w paczce nie ma….:’D to sie nazywa wyczucie czasu. Gratuluje tym co zdobyli kamyki jak jeszcze byly.
    Swoja droga moze przerzuca shinxa czy buziela na dziko a wstawia cos nowego?

  • Reply
    NoSerio
    Lis 28, 2018 6:28 pm

    szkoda, szczególnie dotkliwe dla tych co odebrali paczki a chwile później wypuścili kamienie i teraz gdy mieli do odbioru w kolejny dzień a tu kupa kamieni pupa…….

    Co do częstotliwości…… to i dobrze i źle…. w końcu muszą jakoś walczyć ze zbliżającym się końcem generacji Pokemonów….

    sam zbieram kamienie aż do momentu aż będę mógł w jednym rzucie ewoluować wszystkie naraz….. więc pewnie będzie to dopiero w połowie 2019tego……. jeżeli mają być jeszcze rzadsze niż dotychczas

    • Reply
      R
      Lis 28, 2018 7:16 pm

      Zaraz zaraz… Ja zdążyłem odebrać DWA kamienie, a za dwa dni odebrałbym kolejny. Także jak ktoś „ma pecha”, to i jednocześnie codziennie nie robił zadań 😉

      Buizel jest rzeczywiście na dziko. Dzisiaj już jednego spotkałem – jeszcze ze 3-4 spotkania i na ewolucję mi wystarczy 🙂

      A ktoś pytał o Scythera: jest w rajdach 3 poziomu (dzisiaj widziałem). Ciasteczka tradycyjnie – albo poświęcić te uniwersalne, albo go ustawić na buddy.

      A swoją drogą: skoro ktoś ZNA TĄ STRONĘ i tu ZAGLĄDA, to było dużo czasu, żeby zapoznać się z artykułem o liście zadań na Meltana i szczegółami ostatniego eventu. Zapobiegawczy zapewnili sobie i Scythery i „złapią” w odpowiednim czasie tego pterodaktyla, który również był do wczoraj jako nagroda za zadanie (wyewoluuj 2 jajka). Zresztą podobnie w nagrodach robiło się zadanie „złap Ditto”.

      Naprawdę nie ma co narzekać, tylko trzeba grać. Jeśli się nie gra, to do nikogo pretensji mieć nie można. Co najwyżej na Niantic, jeśli ich oprogramowanie akurat zawiera błędy. Ale jeśli nie zawiera, to zasady do utrzymania postępu i zdobywania nagród w grze nie są aż tak drastyczne. Oczywiście musimy też i sami zachować umiar, a nie uznawać, że jak pojawia się szansa wyklucia sinego baby-pokemona, to my też koniecznie musimy go wykluć…

  • Reply
    adaś
    Lis 28, 2018 7:51 pm

    Dziękuję za cenne uwagi, dziś mam zadanie złap Cubone. Wczoraj było ich pełno a dziś zrobiłem chyba z 15km i ani jednego.
    Wymiana nic nie daje.

    • Reply
      BORI
      Lis 29, 2018 12:45 am

      meltan to wpis to co Ci robi za roznice?

    • Reply
      R
      Lis 29, 2018 8:26 am

      Ale ja mam to samo – też kościeja muszę złapać. No i co? No i nic, spokojnie poczekam. Na jednym koncie syna zadanie na Celebi robiło się 3 miesiące. Trzeba tak zaraz, za 3 dni tego pokemona mieć? Nie, nie ucieknie i to dosłownie (choć z Niantic nic nie wiadomo).

      Nie od dziś wiadomo, że Niantic chodzi o kasę. Taki jest wydźwięk zadania o 10 rajdach – chcesz się zmieścić w okienku eventu? Zapłać za przepustki i dokończ zadania wtedy, kiedy będzie łatwo. Nie chcesz płacić? To czekaj na okazję.

      Naprawdę nie ma co się frustrować, w tej grze nie jest łatwo jechać na maksie, więc należy odpuścić ambitne czasowe wyzwania, ale z drugiej strony trzeba maksymalnie wykorzystywać te okazje, które są.

  • Reply
    dalbak
    Lis 29, 2018 2:35 am

    1802 1250 7065

  • Reply
    Beata
    Lis 29, 2018 8:15 am

    Witam
    Dziś mija mój 7 dzień I oczywiście zdziwienie Sinnoh Stone nie ma .
    Ta zmiana mnie wnerwił.

  • Reply
    Kordeks
    Lis 29, 2018 10:12 am

    Ciekawa sytuacja. Wczoraj mój syn rzucił sobie exelenta i zalegające zadanie Let’s Go chciał odebrać (nie wiem po co je trzymał bo dawno już dito zaliczył). Po trafieniu Pidgej z kulki wyskoczył i zwiał. Myślałem, że te z nagród z zadań nie uciekają? A może to przez zakończenie eventu? Piszę to ku przestrodze dla tych co noszą aerodaktyla do finalnego zadania.

    • Reply
      dsds
      Lis 29, 2018 8:49 pm

      nawet jak zwieje to jest w pokemonach – sprawdź to tylko taki bug animacji

  • Reply
    Yerek
    Lis 29, 2018 10:16 am

    Miał błąd „gps signal not found”. Stracił sygnał gps. Tylko tak poki z zadań potrafią dać dyla.

    • Reply
      Kordeks
      Lis 29, 2018 10:38 am

      Oby tak było. Choć na zewnątrz w odsłoniętym terenie byliśmy przez ponad 1,5h (trening drugiego syna) i ani pół raza problemu z gps nie miałem. Ale może akurat u syna coś wtedy zaszwankowało? Kto wie?

    • Reply
      Ches
      Lis 29, 2018 8:51 pm

      Nie tylko tak. Udają też czasem że dają dyla ale są w składzie pokemonów. To tylko taki bug animacji. Bardzo rzadki

  • Reply
    CzP
    Lis 29, 2018 10:25 am

    Super, właśnie odebrałem 7 pieczątkę i kamienia nie dostałem 🙁 super sprawa, niantic ty bulwo!