News 36

Zapowiedź pierwszego sezonu GO Battle League

Przedsezonowa odsłona GO Battle League dobiega końca – czas na pierwszy pełnoprawny sezon w walkach PvP. Wraz z nim pojawia się również inne atrakcje.

Na pokemongolive.com pojawił się dość długi i przeładowany informacjami wpis, tak więc postanowiłem skondensować dla was najważniejsze informacje, tak by nie zniknęły w ścianie poematu stworzonego przez Niantic.

1. Sezon 1 GO Battle League

Startuje w piątek 13 marca o 22:00 polskiego czasu.

Wszyscy, którzy w presezonie uzyskali rangę 4 lub wyższą otrzymają darmowy Premium Battle Pass. Dodatkowo od dziś (5 marca) o 22:00 do piątku 13 marca o 22:00 w GO Battle League będą dostępne wszystkie trzy ligi do wyboru.

Poniżej lista zmian w sezonie 1 w porównaniu do presezonu:

  • Im wyższa ranga tym większe ilości nagród za wygrane (np. więcej Stardustu, Charged i Fast TM),
  • Wejście do rangi 2 i 3 wymaga teraz wygranych a nie tylko stoczenia walk,
  • Gwarantowaną pierwszą nagrodą na ten sezon w postaci pokemona będzie Metagross, a na randze 4 Beldum. W randze 7 wśród nagród-pokemonów dostępny będzie Rufflet – nowy pokemon z piątej generacji. Na graczy, którzy osiągną rangę 10 (najwyższą) czeka Pikachu Libre (posiada specjalne przebranie oraz atak) – w przyszłości stanie się dostępny jako nagroda również w niższych rangach. Z puli pokemonów-nagród wypadną Machop, Snorlax, Meditite, za to Scraggy będzie pojawiał się częściej.
  • Za zdobycie 10 rangi (najwyższej) otrzymamy przedmioty dla avatara i pozę inspirowaną mistrzem z regionu Hoeen – Stevenem. Są to nagrody ekskluzywne dla sezonu pierwszego.
  • Na koniec pierwszego sezonu każdy kto osiągnie rangę 7 i wyższą otrzyma nowy przedmiot – Elite Charged TM. Przedmiot ten pozwala na wybór konkretnego ładowanego ataku pokemona, nawet tych z Community Day i Raid Day.

Daty dla poszczególnych lig:

  • Great League – od 13 marca do 27 marca
  • Ultra League – od 27 marca do 10 kwietnia
  • Master League – od 10 kwietnia do 24 kwietnia
  • Wszystkie trzy ligi – od 24 kwietnia do 1 maja
  • Sezon 2 – od 1 maja

2. Legendarne i mityczne pokemony jako nagrody w GO Battle League

Przez limitowany czas Darkrai, Giratina Altered i Thundurus będą dostępne w nagrodach w GO Battle League od rangi 4.

  • Od 6 marca o 8:00 do 9 marca o 22:00 jedną z nagród będzie Darkrai (możliwy również w wariancie shiny)
  • Od 13 marca o 8:00 do 16 marca o 22:00 jedną z nagród będzie Giratina Altered (możliwa w wariancie shiny)
  • Poza tymi datami jedną z nagród będzie Thundurus, dopóki Niantic nie ogłosi zmiany

3. Specjalne eventy z okazji pierwszego sezonu GO Battle League

  • Od wtorku 10 marca o 8:00 do czwartku 12 marca o 22:00 pokemony takie jak Skarmory, Swampert, Shieldon (i inne) oraz Registeel i Cresselia będą dostępne w raidach
  • Od piątku 13 marca o 8:00 do poniedziałku 16 marca o 22:00 pokemony uważane za silne w GO Battle League oraz Giratina Altered będą dostępne w raidach. Na dziko pojawi się więcej pokemonów typu walczącego a w raidach dla szczęśliwców dostępny będzie Timburr w wariancie shiny.

  • W tym czasie za wygraną wszystkich pięciu walk z jednego setu w GO Battle League otrzymamy dodatkową nagrodę – Premium Battle Pass. Na czas eventu do siedmiu zwiększona zostanie dzienna liczba dostępnych setów (razem 35 walk). Co więcej otrzymamy więcej Stardustu w nagrodach z GO Battle League.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/gobattleleague-season1/

36 komentarzy

  • Reply
    Panda
    Mar 05, 2020 7:16 pm

    Ja już Thundurusa dostałam z walk. Mile zaskoczenie

  • Reply
    R
    Mar 05, 2020 8:26 pm

    No, to wszystko się kręci już teraz tylko wokół kasy 🙂 Kupuj przepustki, to może po łatwiejszej wtedy wygranej dostaniesz legendę. Naparzaj w lidze ile wlezie, to dostaniesz Pikacza w przedziwnych klamotach. Bleeee.

    Można się było tego spodziewać 🙁

    Nie, nie będę narzekał. Po prostu robię pass, nie będę w to się bawił. Od 3 tygodni nie walczę w lidze i jest mi z tym bardzo dobrze (karierę zakończyłem na 8 poziomie). Nie denerwuję się, nie walę bez sensu w pękniety już ekran telefonu, ogólnie całkiem mi z tym dobrze i zaakceptowałem, że nie będę miał jakichś tam potencjalnych pokemonów w pokedexie – i tak przecież od dawna brakuje mi kilku regionalnych. Jest dobrze 🙂

    Walki w lidze oprócz zszarganych nerwów to jeszcze poświęcenie kolejnego już czasu i to na siedzeniu w fotelu i naparzaniu w ekran. Przypomnę, że i tak już jest mnóstwo obowiązków w grze – obsługa buddy (karmienie, walki itp.), obsługa prezentów, wieczne porządki w pokemonach i przedmiotach (ciągle brakuje miejsca), leczenie padłych pokemonów. Jednak ja wolę tą ideę, którą promował Hanke – żeby się ruszać, żeby chodzić, biegać, jeździć rowerem, żeby to była interaktywna gra. I nawet spodobało mi się to, że się poznaje ludzi, razem gra na raidach. Dzięki grze mam pretekst, żeby ruszyć cztery litery z domu, zwłaszcza w te dni jak teraz, kiedy zimno, mokro i ponuro. Lubię obskakiwać znane mi ciekawe nesty, lubię objeżdżać siłownie i pokestopy. Serio! I to doceniam i przy tym pozostanę.

    • Reply
      Kryniek89
      Mar 05, 2020 9:59 pm

      Mnie irytuje to, że są pokemony np kcelon których nie ma możliwości ogarnąć.

    • Reply
      poi
      Mar 08, 2020 8:20 pm

      No nie trzeba płatnej przepustki ja dostałem Darkrai na zwykłej walce, ale trzeba mieć dobre Pokemony aby wygrać w tych walkach przede wszystkim Orki Dialgi Mewtwo

    • Reply
      Rick
      Mar 09, 2020 10:11 am

      I trzymaj się tej ideii, poksy to tylko dodatek 😉

  • Reply
    Blondynka
    Mar 05, 2020 9:49 pm

    Komentarz typowej blondynki. Czy jesli zagwarantowaną nagroda jest Metagross, to wysuarczy jedna walka i go dostane?

    • Reply
      Hejterhejterow
      Mar 05, 2020 11:31 pm

      Dostaniesz i jest gwarantowany jak dotrzesz do nagrody gdzie dostaje się poka. Poprzednio były to 4wygrane lub 2wygrane z prenium passem.

      • Reply
        Blondynka
        Mar 05, 2020 11:59 pm

        To mogliby zrobic tak aby do drugiej rangi awansowac to trzeba miec 5 wygranych i wtedy Metagross bedzie pewny, ale to byloby za piekne 🙁

  • Reply
    Ach
    Mar 05, 2020 10:47 pm

    Wygląda na to, że teraz zamiast za pieczątki będą legendy za .Dla mnie również nieciekawie to wygląda Oby chociaż wszystko z rajdów było dostępne

    • Reply
      R
      Mar 06, 2020 1:56 pm

      Z raidów będzie dostępne na stówę – jakby nie było, to się płaci za przepustki, a to tylko o to w tym wszystkim chodzi 😉

  • Reply
    bertro
    Mar 05, 2020 11:40 pm

    gra idzie w fatalnym kierunku. Znika idea wspólnego spędzania czasu a wchodzi w jakąś histeryczną rywalizację. Gra totalnie obniża poziom wymusza na graczach mnóstwo poświęconego czasu. najgorsze jest to że jeśli nie pójdziesz tą drogą zostaniesz daleko w tyle. Gra stanie się grą dla małolatów, którzy mają czas bez przerwy klepać w ekran telefonu. To może być początek końca tej gry.

  • Reply
    Basiaczkowo
    Mar 06, 2020 7:26 am

    Może ktoś mi pomoże rozwiązać mały problem. Od stycznia nie złapałam żadnego shiny. Gram codziennie, wykluwam też sporo jajek. Zdarza się, że 50 i więcej w tygodniu (dużo chodzę) i nic. Nawet najzwyklejszego shiny. Czy ktoś z Was tak miał? Czy mam zwyczajnego pecha do shiny?

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Mar 08, 2020 10:51 am

      Też tak mam. Do tej pory miałem 1 shiny z rajdu i 2 z jajek, a wyklutych mam już 1200 około. Na dziko tez bardzo słabo, oprocz CD to w tym roku wpadly dwa w tym jeden koffing którego już miałem,a łapie okolo 50 pokow na dzień. Do tego mam tak że jak się nastwawiam że chce konkretnego shiny to tym bardziej nie wpada.

      • Reply
        Iknowdaway
        Mar 08, 2020 11:37 am

        Statystyki które podajesz są śmiesznie małe – i jeszcze 50 pokemonów na dzień xD Na mojej dzielnicy są ludzie którzy mają wszystko co podałeś w ilości razy 3/4 więcej – więc co drugi dzień ktoś wrzuci na grupę że złapał shiny.

    • Reply
      Kryniek89
      Mar 08, 2020 3:50 pm

      Nie ma reguły czasami 5 tygodniowo czasami 1. W tamtym tygodniu tylko klink. Wcześniej kabuto Aloan vulpix i aerodactyl

  • Reply
    Kamil
    Mar 06, 2020 7:41 am

    Dla jasności. Kiedy dokładnie z puli pokemonów-nagród wypadną Machop, Snorlax, Meditite?

    • Reply
      Kryniek89
      Mar 06, 2020 11:51 am

      No właśnie, od dzisiaj miał być Darkai ale jak go zdobyć?

      • Reply
        PoProstuRoju
        Mar 06, 2020 1:57 pm

        Wygrywając 4 walki lub 2 przy użyciu passa. Mimo wszystko jest to losowe, więc można trafić Darkraia lub NP. Deino.

      • Reply
        R
        Mar 06, 2020 1:58 pm

        Darkrai ma być tak jak i inne, czyli w standardowej nagrodzie wypadnie losowo…

        Marna zachęta, ale to chyba już taki trend. Obecnie Darkrai jest na raidach i na szczęście łatwy do zrobienia. 3 konta 40lvl, przynajmniej jedna armia Machampów na każdym koncie i idzie jak złoto.

    • Reply
      Kryniek89
      Mar 06, 2020 5:02 pm

      Dziękuje, właśnie mi wypadł

  • Reply
    R
    Mar 06, 2020 3:35 pm

    Pytanie całkiem na serio – czy ktoś zna miejsce w sieci, gdzie są AKTUALNE i poprawne wrzucone wszystkie planowane eventy w najbliższych dniach? Bo przyznaję, że już się gubię… Weekendy, godziny, jedna legenda, druga legenda, teraz ta liga… Autentycznie już sam nie wiem co kiedy ma być.
    Przydałby się taki kalendarz. Może Google udostępnia i dałoby się to włączyć w telefonie?

    • Reply
      PoProstuRoju
      Mar 06, 2020 11:30 pm

      Nie wiem czy jest to teraz wszystko dobrze rozpisane ale polecam stronę leekduck, zakładka events.

      • Reply
        R
        Mar 07, 2020 10:30 pm

        Jest całkiem nieźle, dzięki!

  • Reply
    Sopello
    Mar 07, 2020 1:47 am

    Wczesniej była informacja że sezon 1 i następne będą miały 5km na odblokowanie serii meczów zamiast 3km jak teraz, teraz tego nie widze, coś wiadomo na ten temat?

    • Reply
      R
      Mar 09, 2020 11:10 am

      Może zrezygnowali? 😉 Pazerność Niantic ostatnio nie zna granic, może zauważyli, że ludzie nie bardzo mają ochotę płacić słone pieniądze za możliwość kolejnej serii 5 walk czy zwiększenie szansy na dostanie pokemona z walki.

      • Reply
        Kryniek89
        Mar 09, 2020 2:11 pm

        Wygrywam trochę walk. Często dostaję poksy z ligi ale poki co byl raz Darkai a tak to snivy albo inny dziad. Nie poddaję się, mam czas na Darkai ‚a do 22

        • Reply
          R
          Mar 12, 2020 8:58 am

          Ja preferowałem tradycyjne podejście, tj. raidy. I się nie zawiodłem – shiny wpadły, choć zrobiłem grubo ponad 20 raidów…

          Ja nie cierpię tych walk – nie wiem, może to dlatego, że wolę współpracować z ludźmi niż gonić w wyścigu szczurów. A te walki to niestety przykra sprawa – po drugiej stronie telefonu siedzi ktoś napalony jak ja na wygrywanie walk, żeby dostać tego durnego pokemona… I tłucze się w ten ekran telefonu z przekleństwami na ustach – a to na przeciwnika, że mu szybciej naładowało atak, a to na Niantic za lagi. Do tego jeszcze wkurzony jestem na moje dzieciaki podejrzewając ich o to, że mi akurat przyblokowali sieć np. klikając w jakiś film na YT. To ja już wolę z kimś spotkać się przy arenie, pogadać i wspólnie rozwalić bossa. Dużo przyjemniej!

          Inna sprawa to błędy w walkach. Jak raid się wywali (to też bywa), to można wystartować raid jeszcze raz, albo zrestartować telefon i szybko wrócić do walki gdy inni dalej walczą. Jak jest błąd podczas tych walk, to zwyczajnie się przegrywa i nie ma ratunku. W serii 5 walk druga przegrana dla mnie praktycznie eliminuje sens dalszej rozgrywki. Bo co mi po tych „nagrodach”, jak ja chciałem dostać np. Darkrai’a?

  • Reply
    R.
    Mar 08, 2020 1:24 pm

    KrzysiekZch po co podajesz swój kod jak nawet prezentu nie umiesz odesłać?

  • Reply
    Czupki
    Mar 08, 2020 3:23 pm

    Pierwszy battle league i od razu dostałem darkrai

  • Reply
    Kondz
    Mar 11, 2020 7:43 am

    Sory że tak bez tematu ale dopiero zaczynam grać… jak mam zrobić pvp na dwóch telefonach?? To zależy od poziomu przyjaźni tych serduszek???

  • Reply
    shrek
    Mar 11, 2020 2:24 pm

    Start pierwszego sezonu nie powinien mieć miejsca, dopóki są takie lagi i weak connection liga nie ma sensu…

    • Reply
      Kryniek89
      Mar 11, 2020 2:53 pm

      Prawda, ostatnio przegrałem bo nie reagował na klikanie

  • Reply
    zniesmaczony
    Mar 12, 2020 3:25 pm

    Niech wyłączą to niedorobione PVP… w to się nie da grać.

    Giratina A vs Giratina A, ten sam zestaw ciosów i rywal mnie dwa razy atakuje, a ja ani raz!?

  • Reply
    florian
    Mar 12, 2020 5:32 pm

    Moim zdaniem używanie legend w great i ultra league powinno być zabronione, niech ludzie używają normalnych pk…

  • Reply
    pacjent0
    Mar 19, 2020 10:18 am

    Czy idzie jakoś zrezygnować ze złapania pokemona jako nagrody? Skończyły się pokebole a na kwarantannie siedzę.