News 43

Zespół R i Shadow Pokemony w Pokemon GO!

Odkryte już jakiś czas temu w kodzie gry walki z Zespołem R oraz Shadow Pokemony pojawiły się w Pokemon GO. We wpisie zbieramy wszystkie najważniejsze informacje na temat ostatnich nowości.

EDIT: Inwazja Zespołu R z jakiegoś powodu została na ten moment wycofana z gry – nie wiemy czy Niantic chciało nam tylko pokazać nowa mechanikę przed docelową „premierą”, czy uznało że jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy.

Jak mówi tweet na oficjalnym profilu Pokemon GO: „Profesor Willow zauważył, że obserwacje pozbawionych koloru PokeStopów i pokemonów z nietypową aurą nagle zniknęły. Ten fenomen sprawia tym więcej problemów im bardziej się w niego zagłębiamy.”

Shadow Pokemony to mechanika znana ze spin-offów (gier pobocznych) Pokemon na konsole – Pokémon XD: Gale of Darkness oraz Pokémon Colosseum. Historie tych produkcji opowiadają o przestępczej organizacji Cipher, która wpływa na osobowość pokemonów i zamyka ich serca na wszelkie uczucia. W ten właśnie sposób powstały shadow Pokemony – „złe” wersje stworzeń, które można przywrócić do normalności za pomocą procesu zwanego puryfikacją. Shadow Pokemony są silniejsze niż ich zwykłe odpowiedniki, ale w oryginale nie mogły zdobywać doświadczenia, ewoluować oraz zmieniać ataków.

W Pokemon GO Shadow Pokemony zostały wprowadzone wraz z inwazjami Zespołu R na PokeStopy. Poniżej tłumaczenie opisu nowej mechaniki z oficjalnej strony Pokemon GO:

Zespół GO Rocket przeprowadza inwazje na PokeStopy na całym świecie. Takie PokeStopy wyglądają inaczej niż zwykłe – miejcie oko na każde miejsce, które drży i wygląda na pozbawione kolorów. Gdy się zbliżycie do takiego PokeStopa, zobaczycie członka zespołu GO Rocket oraz charakterystyczne logo nad nim.

Po zbliżeniu się do PokeStopu, na którym trwa inwazja, możecie włączyć się do walki z Zespołem GO Rocket. Zwycięstwo da wam szansę na złapanie Shadow Pokemona.

Ta funkcjonalność jest dostępna dla trenerów od 8 poziomu.

Walki z Zespołem GO Rocket

Po zbliżeniu się do PokeStopu na mapie pojawi się członek Zespołu GO Rocket, którego możecie wyzwać do walki.

Wystarczy nacisnąć na postać, by rozpocząć walkę o obronę PokeStopu. Możecie również najpierw nacisnąć na PokeStop, obrócić jego dyskiem i wtedy rozpocząć walkę.

Walki z zespołem GO Rocket działają podobnie do walk między trenerami. Wybierzcie team składający się z trzech pokemonów i używajcie ich ataków szybkich oraz ładowanych, by pokonać Shadow Pokemona przeciwnika.

Po wygranej walce, otrzymacie punkty doświadczenia oraz szansę na złapanie Shadow Pokemona, którego pozostawił członek Zespołu R. Jeśli przegracie walkę, wciąż otrzymacie punkty doświadczenia i możliwość powtórzenia walki lub wyjścia do widoku mapy świata gry.

Łapanie Shadow Pokemonów

Podobnie jak w przypadku raidów, otrzymacie pewną ilość Premier Balli, które możecie użyć do złapania pozostawionego Shadow Pokemona.

Premier Balle są zapewniane zaraz przed sekwencją łapania i są możliwe od użycia tylko podczas tego spotkania. Liczba Premier Balli zależy od tego jak wiele waszych pokemonów przetrwało walkę, waszego poziomu medalu dotyczącego puryfikacji pokemonów oraz medalu za pokonanie Zespołu R. Każdy Shadow Pokemon zna ładowany atak zwany Frustration.

Puryfikowanie Shadow Pokemonów

Po złapaniu Shadow Pokemona, możecie wybrać opcję jego puryfikacji, która wymaga cukierków oraz Stardustu. Puryfikacja uczyni pokemona silniejszym i zredukuje ilość Stardustu oraz cukierków wymaganych do wzmacniania, ewolucji lub nauki nowego ataku (w porównaniu do zwykłego pokemona przyp. red.). Atak ładowany Frustration zostanie zastąpiony przez nowy ekskluzywny dla tej funkcjonalności ruch Return, a aura wokół stworzenia zmieni się z ciemnej na jasną.

Powyższy tekst przedstawia główne założenia nowej funkcjonalności. Poniżej zbiór wszystkich szczegółów jakie udało się ustalić graczom na reddicie The Silph Road:

  • Każdy gracz widzi możliwość walki z Zespołem R w taki sam sposób (tj. na tych samych PokeStopach), inwazja nie znika gdy jeden gracz odbędzie walkę.
  • Inwazje pojawiają się również poza godzinami raidów i trwają około 30 minut na danym PokeStopie.
  • Puryfikacja sprawia, że pokemon zyskuje +2 do każdej statystyki IV – jeśli Shadow Pokemon posiada IV 13/13/13 to po puryfikacji na pewno otrzymamy 15/15/15. Dodatkowo poziom stworzenia zostaje zwiększony do 25.
  • Koszt wzmocnienia Shadow Pokemona jest wyższy niż normalnie.
  • Shadow Pokemona można umieścić w gymie.
  • Pokemony użyte w walce z Zespołem R wymagają użycia potionów/revive, w przeciwieństwie do zwykłych walk w PvP, gdzie pokemony są leczone automatycznie.
  • Każde stworzenie posiadające wariant Shadow ma w pokedexie specjalny licznik, który tak jak w przypadku Lucky, pokazuje ile takich pokemonów udało nam się puryfikować. Wymiany Shadow Pokemonami, których jedna ze stron nie złapała nigdy wcześniej, traktowane są jako Special Trade.
  • Członkowie Zespołu R w walce używają trzech pokemonów, przeważnie reprezentują tę samą rodzinę ewolucyjną – na końcu łapiemy jednak zawsze pierwszego użytego przez nich pokemona.
  • Pojawiły się dwa nowe medale – jeden za liczbę puryfikowanych pokemonów a drugi za wygrane walki z Zespołem R. Tak jak wspominał oficjalny tekst wpływają one na liczbę Premier Balli otrzymywanych do złapania Shadow Pokemona.
  • Ataki Frustration oraz Return, jak wszystkie ruchy typu normalnego, nie zachwycają – Return może być jedynie dobrą opcją dla np. Snorlaxa lub Chansey.
  • Puryfikowane pokemony prawdopodobnie posiadają 10% niższy koszt cukierków oraz 20% niższy koszt Stardustu dla wzmacniania, ewoluowania i odblokowywania nowych ataków.
  • W tym momencie dostępne Shadow Pokemony to rodziny ewolucyjne: Bulbasaura, Charmandera, Squirtle, Rattaty, Zubata oraz Snorlax.
  • Puryfikowane pokemony nie mogą być przesyłane na Nintendo Switch do gier z serii Let’s GO.
  • Ataku Frustration u Shadow Pokemona nie można zmienić za pomocą TM, atak Return jest możliwy do zmiany.
  • Możliwe jest uzyskanie Lucky Shadow/Purified pokemona poprzez wymiany.

Źródła:

https://niantic.helpshift.com/a/pokemon-go/?l=en&p=web&s=top-articles&f=team-go-rocket-shadow-pokemon

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/cgk39i/compilation_of_reported_things_about_the_team/

43 komentarze

  • Reply
    R
    Lip 23, 2019 9:17 am

    Wszystko fajnie, zawsze to jakaś nowość i kolejne wersje pokemonów do zdobycia dla kolekcjonerów. Tylko gdzie to wszystko trzymać? Plecak na pokemony pęka w szwach, przyblokowany mocno zwłaszcza po Dortmundzie i wakacjach w ciepłych krajach… :-/

  • Reply
    Lizard
    Lip 23, 2019 10:16 am

    Czyli dobrze rozumiem? Shadow Pokemon jest mocniejszy od zwykłego, a Purified jest mocniejszy od wersji Shadow? Czy też Shadow (oprócz wyglądu) nie różni się niczym od swojej zwykłej wersji?

    • Reply
      Konował
      Lip 23, 2019 12:16 pm

      Dobre pytanie, może ktoś znajdzie na nie odpowiedź, bo również nie rozumiem czy to jakiś błąd w artykule czy takie stopniowe wzmacnianie względem wersji podstawowej?

  • Reply
    Srebrny
    Lip 23, 2019 10:35 am

    Z tego co zrozumiałem, one w ogóle się nie różnią bazowymi statystykami. Różnią się tylko IV. Shadow będzie miał IV coś jak z rajdu, a Puryfi +2 do każdego IV.

    • Reply
      Lizard
      Lip 23, 2019 12:31 pm

      Ok, dzięki za wyjaśnienie.

  • Reply
    Avi
    Lip 23, 2019 12:58 pm

    Czy to prawda,że jest to przeznaczone tylko dla 40 lvl?

    • Reply
      Radek
      Lip 23, 2019 5:17 pm

      Shadow pokemony dostępne dla graczy z lvl min 8!

  • Reply
    Ryjcio
    Lip 23, 2019 1:00 pm

    A to już weszło? Bo na razie nic nie widzę…

    • Reply
      R
      Lip 23, 2019 1:09 pm

      Podobno weszło, ale ja w okolicy nic nie widzę, a w zasięgu widzenia mam teraz około 20 pokestopów. To będzie szaleństwo, bo jeśli to ma być tak super rzadko i zaledwie przez 30 minut (i jak zwykle w przypadku tej dziadowskiej firmy bez oznaczenia na pokestopie ile minut zostało), to nijak nie da się utrafić takiego pokestopa. Przynajmniej raidy są sygnalizowane godzinę wcześniej i mamy z nimi zakładkę, żeby je zauważyć w okolicy. A z tym? Czysta rozpacz, niczym z tymi specjalnymi lurami – co z tego, że widać, że ktoś użył lure, jak człowiek nie zdąży się zebrać i już po wszystkim, już wygasło.

    • Reply
      Radek
      Lip 23, 2019 5:18 pm

      Tak weszło jest już dostępne 🙂
      Pamiętajcie że to nie jest na każdym pokestopie tylko np w promieniu 70 pokestopów będzie np tylko 1 z R 🙂

    • Reply
      SomeDude
      Lip 24, 2019 7:11 pm

      Dzisiaj kilka godzin łaziłem i ani jednego takiego stopa nie znalazłem…

  • Reply
    Majka8
    Lip 23, 2019 1:23 pm

    Mega ciekawy event! Zastanawiam się tylko, czy te inwazje będą całą dobe czy tylko do 21 jak raidy? No i póki co w całej mojej okolicy nic nie ma, no ale czekam cierpliwie, później zrobię sobie długi spacer 😀

    • Reply
      QBAVSKI
      Lip 24, 2019 9:35 am

      Mają być one także poza godzinami raidów, z tego co słyszałem 🙂

  • Reply
    Vizaci
    Lip 23, 2019 1:43 pm

    Szkoda że nie mogę zagrać w te gre zrobilem 2 konto i na ani 1 nie mogę się zalogować mail był potwierdzony …

  • Reply
    Machrid
    Lip 23, 2019 2:48 pm

    No to już jest po prostu żałosne. Po raz 4-ty mam łapać te same myszy i pidżeje?!? Najpierw wersja zwykła później, szajni, później lucky a teraz jeszcze mroczna i anielska??? Co jeszcze? Po będzie dalej, może srajni lucky purtanied 100% iv ratatatata?
    Gołym okiem widać brak pomysłów autorów na tę grę. Jak tak dalej pójdzie to ja wysiadam

    • Reply
      MasterofPotato
      Lip 23, 2019 6:39 pm

      Ten typ jeszcze gra xD Regularnie od ponad roku pierdzieli jak mu się wszystko nie podoba, ale twardo i tak w tej grze siedzi xD

      • Reply
        Machrid
        Lip 24, 2019 5:04 pm

        ten typ co to pisal to poprostu nie ten typ co myslisz ze to on. ogarniasz?

    • Reply
      Yorickai
      Lip 23, 2019 6:59 pm

      Szczerze ja już wysiadłem. Jak się chce mieć wszystko to codziennie trzeba łapać wszystko co się da a szczerze sam już nie mam na to ochoty.

      • Reply
        Miki
        Lip 23, 2019 9:38 pm

        Mam to samo odczucie, już za dużo tego. Mi sie już nie chce za tym wszystkim ganiać dokończę złote odznaki na gymach w okolicy na których mi zależy i kończę tą grę którą twórcy już na siłę wydłużają

      • Reply
        ach
        Lip 23, 2019 11:21 pm

        mam 36 lvl ale też powoli wysiadam, włączam telefon i 10 pokemonów z czego każdy może być shiny i tak co kilkanaście metrów… no i dużo… za dużo się ostatnio dzieje. Oby mi sił starczyło do 40lvl.

  • Reply
    Machrid
    Lip 23, 2019 3:30 pm

    Zajebista aktualizacja

  • Reply
    Maniek6967
    Lip 23, 2019 4:23 pm

    Czy to tylko działa na każdym koncie np przez google

  • Reply
    Machrid
    Lip 23, 2019 4:36 pm

    Będę zbierał Pokiemony, hurra! Już nie mogę się doczekać tel superaśnej aktualizacji <3
    Buziaczki

  • Reply
    Monimak
    Lip 23, 2019 5:33 pm

    Wiem w którym pokestopie R jest w Łebie 🙂

  • Reply
    Eiten21
    Lip 23, 2019 6:19 pm

    Chcę kupić Gotche i zastanawia mnie jej dzialanie. Działa jak adventure sync czy gra musi być cały czas aktywna? Chodzi mi o to że siadam sobie w parku włączam Pokemon go minimalizuje i na tym samym smartfonie czytam e-booka. Czy Gotcha będzie wtedy działała czy gra musi być cały czas aktywna?

    • Reply
      pimpim
      Lip 23, 2019 7:51 pm

      Będzie. Gotcha działa nawet jak wyłączysz ekran. Bez gotchy pokemony działają tylko gdy są na pierwszym planie, z gotcha zawsze.

      • Reply
        xDeOx
        Lip 23, 2019 11:51 pm

        Mi nie zawsze na blokadzie ekranu działa – wtedy np GPS mi staje w miejscu i się nie Przemieszcza ze mną…

        • Reply
          pimpim
          Lip 24, 2019 5:53 pm

          Dodaj PoGO do wyjątków oszczędzania w telefonie. To tracenie GPS po wyłączeniu to wina telefonu.

  • Reply
    Sezen Aksu
    Lip 24, 2019 1:22 am

    A o zmianach w walkach PvP, zwłaszcza z liderami teamów, ani słowa?

    • Reply
      shrek
      Lip 24, 2019 9:38 am

      Po co pisać o czymś z czego nikt nie korzysta? :]

    • Reply
      Bart
      Lip 24, 2019 11:41 am

      Liderami teamow? A o czym tu pisać? , poziom tych walk jest dopasowany do nowych graczy z lvl 10- bierzesz cokolwiek i wygrywasz

      • Reply
        Sezen Aksu
        Lip 24, 2019 11:46 am

        Że poziom dopasowany, to wiadomo. Czy nikt nie korzysta – no nie wiem, zawsze coś tam wpadnie, czasem warto.
        A o czym pisać? O zmianach w sposobie rzucania ładowanych ataków chociażby. No bo to, że liderzy, zwłaszcza w najwyższej lidze, nauczyli się w końcu blokować nasze ataki, to rzeczywiście drobiazg.

        Ja wiem, że to może mało istotny aspekt gry jako całości, ale chociaż drobna wzmianka na „największej w Polsce stronie” o PGo nie zaszkodziłaby.

  • Reply
    Radek
    Lip 24, 2019 9:10 pm

    Aktualizacja:
    Niantic wyłączyło na razie ten dodatek więc musicie poczekać

  • Reply
    Radziu
    Lip 25, 2019 12:04 pm

    coś wiadomo kiedy znów włączą ?

    • Reply
      EU
      Lip 25, 2019 2:51 pm

      Już wróciły

  • Reply
    GBO
    Lip 25, 2019 3:38 pm

    Jak pokonać te shadow pokemony. U mnie przeciwnikami były odpowiednio Snorlax Charizard i znowu Snorlax. Wszystkie na 9k CP.

    • Reply
      Ewa
      Lip 27, 2019 2:27 pm

      Dołączam do pytania.
      Rzeczywiście ciężko jest pokonać te Pokemony Shadow.

  • Reply
    Radziu
    Lip 25, 2019 4:01 pm

    🙂

  • Reply
    D7
    Lip 26, 2019 9:18 am

    Nie mogę walczyć mocnymi pokami tylko max CP1500.
    Mam 34 lvl , poki po 3700 CP a przy walce mam jakieś dziwne ograniczenie.

    • Reply
      Pablo
      Lip 27, 2019 2:16 pm

      Usuń pokemony w dziale party. Każda z lig ma być pusta

      • Reply
        Pablo
        Lip 27, 2019 2:17 pm

        Masz pewnie ustawione poksy w Great League, dlatego tak sie dzieje

  • Reply
    Jary
    Lip 30, 2019 5:52 pm

    Czy ktoś jeszcze ma tak że każdy Shadow pokemon przy łapaniu wyskakuje i ucieka??? Na kilkadziesiąt walk złapałem 1 squirtle’a…

  • Reply
    Facio
    Sie 07, 2019 1:14 am

    Udało mi się pokonać zespół R ale miałem pełna kolekcje pokemnow no i co wtedy?