News 35

Zmiana teamu i nowy sposób na spotkanie pokemona?

Niantic rozpoczęło udostępnianie nowej aktualizacji, w której oprócz zapowiadanej funkcji o nazwie GO Snapshot znalazło się kilka innych interesujących dodatków. 

Najnowsza aktualizacja skupia się przede wszystkich na GO Snapshot – czyli możliwości robienia zdjęć pokemonom, które już wcześniej złapaliśmy. Do tej pory zdjęcia można wykonywać jedynie przy łapaniu pokemona, co biorąc pod uwagę niestabilność aplikacji w trakcie używania AR+, niejednokrotnie kosztowało pasjonatów pokemonowej fotografii utratę np. shiny.

UWAGA: Tym razem odradzamy pobieranie aktualizacji przedwcześnie przy pomocy np. apkmirror – aktualizacja zawiera błąd, przez który nie da się uruchomić gry (pokazuje się monit, że telefon nie jest kompatybilny z aplikacją, nawet jeśli to nieprawda). Na pewno Niantic jeszcze przed wymuszeniem update wprowadzi do niego poprawki. 

Nowy ekran ładowania i kod związany z GO Snapshot może sugerować, że wraz z nową funkcją poznamy również nowy sposób na spotykanie pokemonów:

W liście kategorii opisujących sposoby na spotkanie pokemona znalazła się nowa pozycja: photobomb.

Angielskie słowo photobomb oznacza niespodziewane pojawienie się w kadrze podczas robienia zdjęcia (tak jak pokazuje to grafika – trener wykonuje zdjęcie trenerki z Mr. Mime a niespodziewanie w kadrze pojawia się Smeargle). Pozwala to przypuszczać, że podczas robienia zdjęć funkcją GO Snapshot będziemy mieli pewną szansę, iż nasze zdjęcie „zakłóci” np. Smeargle i w ten sposób zyskamy szansę na złapanie go. Przypuszczenie jest tym bardziej trafne, że w kodzie pojawił się równie nowy specjalny medal – Cameraman, którego treść to „Have {0} suprise encounters in AR Snapshot”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Miej x niespodziewanych spotkań z pokemonem korzystając z AR Snapshot”.

Kolejną ciekawostką jest pojawienie się w plikach gry nowego przedmiotu – Team Medallion.

Jego opis w wolnym tłumaczeniu brzmi: Unikalna moneta, która pozwala trenerowi zmienić team. Team Medallion może być zakupiony ze sklepu raz na 365 dni.

Wygląda na to, że zyskamy możliwość kupienia przedmiotu w sklepie gry, który raz na rok pozwoli nam zmienić team. Póki co nie wiemy ile trzeba będzie za niego zapłacić oraz czy trzeba będzie spełnić dodatkowe warunki lub ponieść jakiekolwiek konsekwencje tej decyzji (oprócz oczywiście samej zmiany).

Źródła:

twitter.com/chrales/status/1097265198656827394?s=21

https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/arqjyw/01350_loading_screen_with_no_text_or_loading_bar/

https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/arqiyt/a_unique_coin_that_enables_a_trainer_to_change/

 

 

35 komentarzy

  • Reply
    Lexus
    Lut 18, 2019 6:18 pm

    Pomyśleliby lepiej o starych graczach którzy osiągnęli już 40 level

    • Reply
      Gnoll
      Lut 18, 2019 6:24 pm

      Czyli co mają zrobić? Bo podniesienie poziomu zostało częściowo zapowiedziane.

      • Reply
        dddd
        Lut 18, 2019 6:47 pm

        ta, w zeszłym roku i miało wejść do końca 2018. Ostatnio zamiast tego powiedzieli ze nie mają zamiaru już podnosić levelu przez dłuższy czas

    • Reply
      Dominik1977pl
      Lut 22, 2019 8:15 am

      Juz wiadomo – medalion bedzie kosztował 1000 coins

  • Reply
    Lexus
    Lut 18, 2019 6:38 pm

    To przepraszam,ale o tym częściowo nie czytałem. Może przegapiłem. Nie wiem również na czym miałoby to polegać. Tzn. Jakie byłyby konsekwencje.

    • Reply
      BB
      Lut 19, 2019 5:27 pm

      Może jak w ingress, exp do zera, reszta zostaje

  • Reply
    Machrid
    Lut 18, 2019 7:03 pm

    niestety -aktualizacja nic nie wnoszaca do gry sensownego.
    gracze zobacza o co chodzi z tym pokemonem pojawiajacym sie podczas robienia fotki .
    zlapia co maja zlapac…i wiecej na to nikt nie bedzie marnowal czasu ani tego wlaczal.
    item do zmiany teamu to chyba dobry pomysl -nie wiem…
    ciezko ocenic jak to wplynie na gre -zeby nagle sie nie porobilo ze 80% graczy w miescie bedzie np czerwony team a 10% niebieski i 10% zolty.
    gra i tak jest niezbalansowana pod wieloma wzgledami, tak ze jak zepsuja cos z teamami to sie nie zdziwie.

  • Reply
    A.
    Lut 18, 2019 7:35 pm

    Czy opłaca się przegrać w walce z trenerami (trening)?

    • Reply
      R
      Lut 19, 2019 8:13 am

      Wszystko jedno – gra daje i jednej i drugiej stronie nagrody. Jeśli długo nie dostajesz, to Cię najwyraźniej gra nie lubi, bywa… 😉

      W praktyce to trzymam dwa telefony w ręce, nasuwam palcami równo w oba i zawsze wygrywa jedna strona. Dostają nagrody mniej więcej podobnie, choć równoważy się to oczywiście w dłuższym czasie, a nie w ramach jednej walki czy jednego dnia.

      • Reply
        A.
        Lut 20, 2019 7:29 pm

        No to chyba rzeczywiście gra mnie nie lubi. Robiłam ok 15 walk dziennie (na 2 tel.) i wygrywałam i specjalnie przegrywałam. No i nic. Na ten drugi telefon dostałam tylko jeden kamień i to w jednym dniu. Zwykle dostawałam kompletnie niepotrzebnego mi stardusta. Odpuściłam wiec walki bo nie mają sensu.

        • Reply
          caradeha
          Lut 23, 2019 8:53 am

          Masz GPS podczas walk? Stardusta daje jak są problemy z GPS.

        • Reply
          Wiktor
          Lut 23, 2019 4:51 pm

          Kompletnie niepotrzebny stardust?
          Stardust to właściwie niezbędnik dla każdego szanującego się gracza PG.

          • A.
            Lut 24, 2019 9:42 pm

            Póki co nie używam, mam ponad milion.

  • Reply
    casual
    Lut 18, 2019 7:55 pm

    Wiadomo jak rozłożeni są gracze pomiędzy tymi drużynami? Według częstotliwości zajmowania gymów, to w mojej okolicy najwięcej jest niebieskich (60-80%?), potem są czerwoni (10-20%?), a najmniej żółtych (10-20%?). A jak jest u Was?

    • Reply
      Karolina z Obłuża
      Lut 18, 2019 10:43 pm

      U mnie w Gdyni Obłużu jest najwięcej żółtych potem niebiescy i czerwoni Lecz też to zależy od dzielnicy. W Gdyni Chyloni jest pełno niebieskich, a w Gdyni Centrum czerwonych. Nie wiem jak zresztą dzielnic mówię tylko o tej dzielnicy w, której mieszkam i gdzie często jeżdżę.

    • Reply
      bart
      Lut 19, 2019 9:58 am

      Przecież swojego czasu były statystyki na gamepress, pokemongohub – nr 1 niebiescy, później czerwoni i żółci.
      Wątpię by coś się zmieniło. Wystarczy spojrzeć na krajowe statystyki 30 najlepszych graczy 2-3 żółtych reszta niebiescy i czerwoni.

    • Reply
      jak.w
      Lut 19, 2019 7:20 pm

      z moich obserwacji w kilku większych polskich miastach: niebiescy i czerwoni po 40-45 %, żółci 15-20%.

    • Reply
      j.w
      Lut 20, 2019 12:54 am

      Wg moich obserwacji z kilku większych miast w Polsce:
      niebiescy i czerwoni po 40-45%, chociaż raczej przewaga niebieskich
      żółci: 15-20%

  • Reply
    marcinekk24
    Lut 18, 2019 9:42 pm

    Odradzam aktualizowanie aplikacji. Po za instalowaniu nie mogłem się zalogować, gdzie potem dostałem komunikat tak jak to w artykule jest napisane, że moja wersja jest nie kompatybilna i mam pobrać nową wersję ze sklepu Play. I zostało na tym, że musiałem odinstalować nową wersję pobrać wersję 0.131.1 i zainstalować ją ręcznie. I działa.

  • Reply
    Azhael
    Lut 18, 2019 9:52 pm

    Nie zwiększą poziomów, bo po co? Musieliby inaczej cp rozprowadzić.

  • Reply
    Corgi610
    Lut 19, 2019 12:40 am

    Czyli Smeargle może być złapany tylko podczas robienia zdjęć? A co z graczami, których telefony nie obsługują trybu AR? Swoją drogą, jaki jest odsetek graczy łapiących poki w trybie AR? 1-2%?

    • Reply
      R
      Lut 19, 2019 8:22 am

      Poradziłeś sobie z Celebi i Mew? To poradzisz sobie i ze Szmerglem. Z takiego przynajmniej założenia wychodzi Niantic. Niestety postęp jest nieubłagany – na tych starych telefonach, na których chodziła dawniej gra obecnie już nie chce chodzić – sprawdziłem na swoich starych złomach. Siłą rzeczy też zmieniamy prywatnie telefony, więc nie zaprzątają sobie głowy starymi sprzętami, które i tak trafią do lamusa. To brutalne, ale myślę, że wkalkulowali to sobie.

      Apropos samej aktualizacji: możliwość zmiany teamu jest super, pytanie za ile – zgadzam się z tym w artykule, że nie wiadomo, czy nie stracimy więcej niż jakieś tam coinsy. Prawie trzy lata na to czekałem, a w zasadzie to mój syn, któremu założyłem konto w innej drużynie, bo wtedy nie wiedziałem jakie to ma (a w zasadzie to może) mieć znaczenie. I teraz w sumie się zastanawiam, czy potrzebuję zmieniać mu ten team: wygodnie jest mieć do dyspozycji konto w przeciwnej drużynie, bo wtedy można zbijać własne poki z gymu, żeby dostać coinsy. Ta durna zasada, że w danym dniu musi być pokemon zbity, żeby dostać limit 50 coinsów niestety tego wymaga.

      A samo złapanie Szmergla podczas robienia zdjęć – ja tylko mam nadzieję, że ta operacja nie będzie tak samo wymagająca jak trafienie shiny. Bo jak mam zrobić 400 zdjęć, żeby dostać pokemona, to mnie szlag trafi. No i jeszcze pytanie ile będzie trwało robienie zdjęcia – jeśli przeklikanie się przez interfejs i obejrzenie durnych animacji ma zajmować z 40 sekund, minutę czy dwie, to będzie jakaś masakra. A patrząc na tą grę, to tego się właśnie obawiam 🙁 Obecnie przełączenie do trybu AR jest natychmiastowe, ale łatwo sobie wyobrazić, że dorzucą jakichś pierdół jak przy wysyłaniu/otwieraniu prezentów…

      • Reply
        Azhael
        Lut 19, 2019 10:43 am

        Mój telefon nie ma zyroskopu, nie obsługuje trybu ar, a jakoś wie w jakiej jest pozycji…

    • Reply
      bart
      Lut 19, 2019 10:04 am

      Nie ma telefonów bez AR (żyroskopu) wypuszczonych po 2011. Jeśli masz telefon z androidem 1.6 lub 2.3 i tak nie zainstalujesz poków i na pewno masz za mało ramu.

      • Reply
        Azhael
        Lut 19, 2019 10:44 am

        Xiaomi redmi 5a nie posiada zyroskopu

      • Reply
        Bartosz997
        Lut 19, 2019 12:21 pm

        Ja uzywam telefonu LG K10, czasem Motorola G3 lub tablet Lenovo tab4 i nie mam tam zyroskopu. Do grania w poksy nie jest mi to wcale potrzebne.

      • Reply
        Mjutujutu
        Lut 19, 2019 3:30 pm

        Nie ma go tez popularny huawei p8 z 2015.. Nie mędrkuj więc

      • Reply
        huehue
        Lut 19, 2019 11:11 pm

        Huawei p9 lite też nie ma żyroskopu, nie mogę łapać poksów z AR.

      • Reply
        Mike157
        Lut 26, 2019 7:54 pm

        W Huawei Y6 2018 tez nie ma AR, Android 8.0 polecam

  • Reply
    Degustator
    Lut 19, 2019 10:07 pm

    Pozdrawiam Cie Damian

  • Reply
    Creo
    Lut 21, 2019 8:45 pm

    Pobrałem aktualizację poprzez Sklep Play i jedynie wyświetla mi się biały ekran z logiem Niantic, a potem już nic się nie ładuje. Co w takim przypadku?

  • Reply
    Y
    Lut 22, 2019 2:48 pm

    Ta aktualizacja to pomyłka zżera baterie przynajmniej 4 krotnie szybciej niż było przed nią a ten wielki updated kamery jak nie masz ar+ to po prostu nakładka i nic więcej oj sry możesz sobie tapnac pola by się poruszył wow

  • Reply
    KOWALCZK
    Lut 28, 2019 8:45 pm

    CZEMU NIE MOZNA WYLACZYC AR///? PO AKTUALIZACJI/ CZEMU NIE DA SIE LAPAC?//

  • Reply
    H4rrison
    Mar 02, 2019 1:03 am

    Pojawił mi się smeargle podczas robienia zdjęcia. Później się pojawił koło mnie do zlapania… Złapałem za pierwszym razem… Zrobiłem mu zaraz ze 4 zdjęcia. Wyszedłem ze zdjęć i dupa. Nie ma smeargle’a w pokemonach… Do dupy to…