News 10

Zmiany w atakach i PvP

Niantic postanowiło ponownie zmienić dostępne dla niektórych pokemonów ataki oraz wprowadziło dwa nowe, niedostępne dotąd w grze ruchy.

Jak zaznacza Niantic w notce na pokemongolive.com zmiany zostały wprowadzone głównie ze względu na PvP i potencjalną przydatność tych ataków właśnie w walkach między trenerami. Poniżej lista pokemonów oraz ruchów, które zostały dodane do dostępnej dla danego stworzenia puli (żadne dotychczas posiadane przez te pokemony ataki nie zostały im odebrane):

  • Alolan Raichu – Grass Knot,
  • Vileplume – Sludge Bomb,
  • Hypno – Fire Punch, Ice Punch, Thunder Punch,
  • Electrode – Foul Play,
  • Aerodactyl – Rock Throw,
  • Articuno – Ancient Power, Ice Shard,
  • Zapdos – Ancient Power, Drill Peck,
  • Moltres – Ancient Power, Wing Attack,
  • Sceptile – Dragon Claw,
  • Aggron – Smack Down,
  • Claydol – Mud Slap,
  • Bronzong – Bulldoze, Psyshock,
  • Electrivire – Ice Punch.

Nowe ataki

  • Charm (typ: wróżka/fairy) – Raichu, Clefable, Wigglytuff, Wobbuffet, Granbull, Donphan, Gardevoir, Delcatty, Latias, Togekiss, Gallade
  • Skull Bash (typ: normalny, efekt PvP: zwiększa defensywę z każdym użyciem) – Blastoise, Raichu, Lapras, Snorlax, Rhyperior

Warto zaznaczyć, że wraz z wprowadzeniem ataku Charm po raz pierwszy w historii w Pokemon GO stał się dostępny pełen moveset typu wróżka (fairy), wcześniej szybkie ataki tego typu po prostu nie istniały w grze.

Drugą istotną zmianą jest dodanie Wing Attack dla Moltresa – dzięki temu ognisty legendarny pokemon z Kanto może uzyskać pełen latający moveset, o ile oczywiście posiadacie egzemplarz znający Sky Attack, który był dostępny do złapania podczas Moltres Day.

Moltres z movesetem Wing Attack/Sky Attack to obecnie najsilniejszy pokemon typu latającego, wyprzedzając nawet Rayquazę.

Dodatkowo w PvP zostały/zostaną wprowadzone dwie zmiany:

  • Próba zmiany pokemona w trakcie walki spowoduje jej zatrzymanie (wprowadzone),
  • Używanie ładowanych ataków w PvP ma zostać usprawnione (jeszcze niewprowadzone).

Jeśli lubicie infografiki to poniżej wszystkie powyższe informacje przekazane właśnie w tej formie:

Post image

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/trainerbattle-rebalance-july2019/

10 komentarzy

  • Reply
    Elvitas304
    Lip 10, 2019 8:34 pm

    Wow, Charm zadaje obrażenia! Będzie kontra na Hydreigona

  • Reply
    xDeOx
    Lip 11, 2019 1:55 am

    Przydatne, dzięki

  • Reply
    ach
    Lip 11, 2019 8:59 am

    poprosimy kontry na Mjutasa 🙂

  • Reply
    Magda
    Lip 11, 2019 5:32 pm

    Mam pytanie do graczy, proszę o pomoc.
    Otóż gram od kilku miesięcy, wielu zadań typu „wymień Pokemona” nie jestem w stanie zrobić ponieważ nikt ze znajomych nie gra i nie chce grać, raidów również nie ma z kim robić, pisałam już o tym i ktoś z Was poradził abym poszła pod jakiś gym w trakcie raidu i znalazła kogoś do wymiany. Niestety pustki. Dostałam też radę aby grać na dwa konta, tak też zrobiłam ale nie da się mieć jednocześnie zalogowanych obu kont na jednym telefonie żeby zrobić wymianę. A przynajmniej na Huaweiu P20, bo niektórzy pisali że na Xiaomi to jest możliwe. Mam drugi telefon, stary iPhone 5, już się ucieszyłam że do gry będzie w sam raz, okazało się że na iPhone 5 nie można pobrać gry…
    Nie mam już sił, od kilku miesięcy nie mogę zaliczyć zadań. Postanowiłam kupić jakiegoś smartfona, taniego, używanego, takiego który będzie mi służył tylko do gry. Co polecacie ze starszych smartfonów? IPhone 5 jak widać odpada, starszy Alcatel też bo sprawdzałam… Macie jakieś sprawdzone modele na których gra działa? Nie chciałabym znów wydać pieniędzy na telefon na który nie będę mogła pobrać gry…

    • Reply
      KarlFranz
      Lip 14, 2019 10:22 am

      Mam htc m8s,samsung s6 edge i gra sie ok.s6 dziala bardzo dobrze,nie widac roznicy z s10 i s8.

  • Reply
    Machrid
    Lip 11, 2019 5:59 pm

    po co to ?
    skoro i tak wszyscy walcza tylko legendami.
    pozmieniaja se ataki bo im sie tak wymysli i nagle ktos bedzie zbijal gym aerodactylem ?
    czy niby ku czemu ma to sluzyc.
    bezsens.

    • Reply
      Dendiz
      Lip 12, 2019 11:53 am

      Nie wiem czy pan zdaje sobie sprawę ale te ataki są wprowadzone pod pvp

  • Reply
    ach
    Lip 11, 2019 7:40 pm

    z innej beczki… ma ktoś jakąś metodę na odbieranie 7 stempla, że wie co mu wpadnie czy tak mega losowo wychodzi?

  • Reply
    Ala
    Lip 12, 2019 3:13 pm

    Witam mam pytanie. Potrzebuję jakiegoś taniego smartfona do gry w Pokemon Go, tylko i wyłącznie do gry. Czy na starszych telefonach jak np LG K10 albo LG X Power gra będzie działać?

  • Reply
    M.
    Lip 12, 2019 5:27 pm

    I kolejny atak który działa niezgodnie z oryginałem. Mam na myśli charm oczywiście