News 20

Zmiany w jajkach

Już od jakiegoś czasu pojawiały się glosy, ze jajka 7km po pewnym czasie nie zawierają już nic wartego wykluwania – Niantic postanowiło to zmienić.

Formy Alola pokemonów z Kanto byly atrakcyjne dla graczy tylko przez pewien czas – gdy każdy już zyskał wszystkie z nich, nie było żadnego powodu, by dalej wykorzystywać inkubatory na jajka, które i tak maja dość średnio zachęcający dystans do wyklucia. No, chyba ze jesteście hardkorowymi łowcami pokemonów ze 100% IV.

Niantic musiało zauważyć, ze gracze coraz częściej starają się uniknąć chociażby zebrania jajek z prezentów, otwierając je tylko wtedy, gdy posiadają wszystkie miejsca na jajka zajęte. Dlatego tez zostały dokonane pewne zmiany.

Do puli pokemonów, które mogą wykluć się z jajek 7km zostały dodane wszystkie baby formy pokemonów jakie dotąd zyskały w Pokemon GO warianty shiny – Pichu, Togepi, Wynaut oraz Magby. Oczywiście można je również w wariancie shiny z jajek 7km wykluć.

Jednoczesnie pokemony te zostały wycofane z jajek 2km i 5km. Pozostałe baby pokemony nadal są w „zwykłych” jajkach (Elekid, Smoochum, Cleffa, Igglybuff, Tyrogue, Azurill, Budew, Riolu).

20 komentarzy

  • Reply
    Ems
    Lis 10, 2018 3:51 pm

    Liczy się dzień zdobycia czy wyklucia jajka? Bo mam dwa 7km sprzed kilku dni i ciekawa jestem, czy będą w nim formy Alola czy już baby.

  • Reply
    Grimlockikokos
    Lis 10, 2018 5:47 pm

    No i git. Poluję na Wynauta

  • Reply
    Filo
    Lis 10, 2018 8:50 pm

    Pytanie mam czy jest jakaś zasada wypadania w pokestopów jajek kiedy 2, 5 lub 10km? Czy da się jakoś wyrzucić jajka?

    • Reply
      TheSajmen
      Lis 10, 2018 8:59 pm

      Z pokestopu nie wypada ci jajko tylko pokemon który się z niego wykluwa. Czyli np. jeżeli z 10km wyklujesz larvitara to z pokestopa wypadł ci larvitar a że był z 10 to przez to że jest do niej przyporządkowany

    • Reply
      Gessii
      Lis 11, 2018 11:35 am

      Pytanko w jakim jajku znajdę Riolu? Pozdrawiam

    • Reply
      pimpim
      Lis 11, 2018 7:28 pm

      Losowo wypadają.
      Nie da się wyrzucić.

  • Reply
    chturlik
    Lis 10, 2018 11:42 pm

    Szczerze, to moim zdaniem słaba zmiana… Nadal najwięcej będzie się wykluwało aloli, a raz na ruski rok trafi się jakiś shiny, w dodatku też jakoś nie za bardzo przydatny…

  • Reply
    Omg
    Lis 11, 2018 2:30 am

    Czyli dalej kicha, gdyby w prezencie były też 10tki to bym chętnie przyjął, obecnie 10km wypada jak na lekarstwo :/

  • Reply
    Gessii
    Lis 11, 2018 1:22 pm

    Pytanko mam, w którym jajku można trafić na Riolu? Pozdrawiam

  • Reply
    Jamful67
    Lis 11, 2018 1:48 pm

    Mam pytanie. Osiągnęłem 39 poziom i wychodzi mi że nie mogę już podbić moich pokemonów. Czy tak rzeczywiście jest, że na tym poziomie nie można ulepszyć pokemonów?

    • Reply
      pimpim
      Lis 11, 2018 7:30 pm

      Pokemony mają wspolczynniki „mocy”[IV]. Widocznie dla swoich poków masz max, nie mają 100IV o dlatego ich wzmacnianie się zakończyło.

    • Reply
      PlutoVALOR
      Lis 11, 2018 7:34 pm

      Mając 38lvl postaci możesz maxymalnie już zrobić power up pokemoba na poziom 40.
      Jeżeli zwiększy się lvl postaci to power upy również.

    • Reply
      Podbijanko
      Lis 11, 2018 10:48 pm

      Pokemony można „podbić” na 2 lvle wyżej niż Twój obecny lvl trenera, czyli np. na 20 poziomie trenera można mieć maksymalnie pokemona na 22 lvlu, a mając 38 poziom trenera – pokemona na poziomie maksymalnym (40 lvl).

    • Reply
      Hideharu Mijahira
      Lis 12, 2018 10:19 am

      a jak to jest z tym IV i CP, czy jak jest taki sam pok z tym samym CP a różnym IV, to one się różnią przydatnością w walce, czy IV daje jedynie tyle że można go bardziej wymaxować??

      • Reply
        bart
        Lis 12, 2018 11:12 am

        Skorzystaj z pierwszego lepszego ręcznego kalkulatora IV to zrozumiesz jakie wartości w poku się zmienią. Jeśli dwa poki na tym samym lvl mają to samo CP a różne IV to najczęściej mają też inne HP, analogicznie może być wiele możliwości i kombinacji z lvl poka i poszczególnymi statystykami – atak, obrona, stamina (jak masz poka do ataku to ważne by najlepszą statystyką był atak, jak obrona to ważna jest stamina i obrona)

        Obecnie dobre IV poków przydaje się przy solowaniu poków w rajdach 3* by wyrobić się w czasie. Patrząc w przyszłość IV ma znaczenie jak będą walki PvP – wtedy im lepsze IV tym większe obrażenia, lepsza obrana i więcej życia.

        • Reply
          Hideharu Mijahira
          Lis 12, 2018 10:35 pm

          Dzięki, już rozumiem wsio. jak coś mam Calcy IV.
          a jeszcze jedno pytanie. Mam 32 lvl i niektóre poki w pewnym momencie power-up’owania znacznie zmniejszają przyrosty CP po upie. Czy to kwestia tego że mam za niski level, czy to takie utrudnienie, i już ciągle będą miały małe przyrosty? bo czasem aż boli dać 8 candy i 7000 dustu za +19 do CP gdzie wcześniej było to np. +47

          • Selvan
            Lis 12, 2018 11:14 pm

            Nie, to kwestia tego że wszystkie powyżej 30lvl bodaj mają mniej więcej polowiczny wzrost cp. Po prostu tak jest w grze i dotyczy każdego poka

          • pimpim
            Lis 13, 2018 12:05 pm

            Im bliżej maxa tym mniejszy przyrost

          • bart
            Lis 13, 2018 12:24 pm

            Tak jak kolega wyżej napisał, od 30lvl poka (5000 stardasta) przyrost CP przy power up jest średnio 2x mniejszy.
            max za power up jest 10 cukierków i 10k pyłu. Wykres: https://pokeassistant.com/stardust
            stronka gdzie sprawdzisz CP poków i inne przydatne rzeczy: https://pokemongo.gamepress.gg/pokemon/150

  • Reply
    Jamful67
    Lis 12, 2018 7:48 am

    Dzięki