News 39

Zmiany w jajkach i Research Breakthrough

Po kilku miesiącach stagnacji Niantic postanowiło zmienić pokemony dostępne w nagrodzie za 7 stempli oraz jednocześnie zawartość jajek. 

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się z wami zmianami w Research Breakthrough oraz jajkach w nadchodzących tygodniach.

Research Breakthrough

  • Lugia, Ho-Oh, Latias i Latios będą dostępne jako nagrody z Research Breakthrough od 1 maja 2019 o 13:00 czasu PDT (22:00 naszego czasu) do końca czerwca.

Jajka

  • Inne pokemony będą wykluwać się z jajek od 26 kwietnia o 13:00 czasu PDT (22:00 naszego czasu)
  • Trenerzy mogą się spodziewać Turtwiga, Chimchara, Piplupa, Bonsly i wiele więcej z jajek 2km.
  • Trenerzy mogą się spodziewać Cubone, Combee, Buizela, Glameow, Bronzoa, Skorupi, Croagunka i wiele więcej z jajek 5km.
  • Trenerzy mogą się spodziewać Mawile, Absola, Shinx, Cranidosa, Shiledona, Riolu i wiele więcej z jajek 10km.

Na dokładną listę pokemonów z poszczególnych jajek (2, 5 i 10km) będziemy musieli jeszcze poczekać – jak wiadomo Niantic podało tylko niektóre, prawdopodobnie najbardziej interesujące pokemony, ale poza nimi z jajek będą wykluwać się zapewne również te mniej pożądane.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/mayjuneresearch2019/

39 komentarzy

  • Reply
    mlk
    Kwi 25, 2019 10:37 pm

    2km – na papierze wyglada niezle, ciekawe jaka % szansa bedzie, ale pewnie na Chimchara to specjalna koniunkcja planet na niebie. 10km Absol,Cranidos wow ale ℅ szanse pewnie jak na drugiego papieza Polaka na przyszlym konklawe. bedzie ciekawieb chociaz, jestem na TAK.

  • Reply
    MusG
    Kwi 25, 2019 10:58 pm

    Co z 7?

  • Reply
    12321
    Kwi 25, 2019 11:03 pm

    Bardzo fajnie

  • Reply
    Machrid
    Kwi 26, 2019 12:11 am

    Wreszcie jakieś ciekawe zmiany w tej grze. Coś ruszyło. Dobrze, że wprowadzają zmiany, zmotywowali mnie do gry.
    Wszystkim radości z gry życzę!

  • Reply
    Machrid
    Kwi 26, 2019 4:17 am

    powstaje pytanie po kiego grzyba chodzic na raidy 5 skoro i tak daja te pokemony potem do zlapania za znaczki i jest na to szansa 100% .
    a z raidami to roznie bywa czasem nikt nie przyjdzie, czasem sie nie zlapie.
    zmiany w jajkach jak zawsze nic nowego .bezsens.

    • Reply
      BLACKSHADOW245
      Kwi 26, 2019 7:59 am

      A Ty jeszcze piszesz myślałem że już inni Cię dopadli 😉

    • Reply
      hejterhejterów
      Kwi 26, 2019 8:17 am

      To zrób 5 Research Breakthrough w jeden dzień geniuszu a później odbierz z 10-15 rare candy za te questy + TM-ki.
      Już nie wspomnę o 50k expa i masowym naliczeniu przyjaźni.

      Nie masz z kim robić rajdów na 5* odbieraj nagrody za 7 dni – codziennie jeśli potrafisz, powodzenia,

    • Reply
      Kamyki21
      Kwi 26, 2019 10:06 am

      Oj Machrid. Wiem, że Tu już masz wszystko i ta gra Cię nudzi. Ale ja nie mam tych poków i wielu graczy też. My z chęcią złapiemy je z tych skrzynek za stemple.

    • Reply
      baron
      Kwi 26, 2019 7:51 pm

      Nagrody za stemple to ukłon w stronę tych, którzy mieszkają w okolicach, gdzie raidów się nie zrobi, zresztą ich CP jest nie do porównania. Poza tym do stempli wprowadzane są tylko legendy, które były w raidach już dawno, nowości są zawsze przez te co najmniej pół roku zarezerwowane dla tych, którzy je wyraidowali. Nie wspominając o tym, że nagród jest możliwych tyle, że masz może 1/8 szans na spotkanie legendy, na której ci zależy. Tak się złożyło, że nie mam Regice, liczyłem, że zgarnę go za stemple, ale nie miałem szczęścia. A tak poza tym nie s..jmy żarem, nie od dziś wiadomo, że Niantic doprowadza grę do stanu, w którym wszyscy mogą mieć wszystko bez większego trudy, bo ludzie są niecierpliwi i inaczej by nie grali. Jeśli nie ze stempli, to możesz mieć wszystkie z wymianek, a stemple są o tyle ok, że przynajmniej wymagają od gracza codziennej aktywności.

    • Reply
      Gregorosaur
      Kwi 27, 2019 9:04 am

      Spróbuj nie krytykować wszystkiego to może znowu ludzie zaczną przychodzić na rajdy a nie uciekać jak zobaczą Cię w pobliżu 🙂

  • Reply
    Jan bez nerki
    Kwi 26, 2019 7:01 am

    Bo za raidy masz jeszcze itemki, dużo ekspa i satysfakcję kmiocie.

  • Reply
    BornOfDarkness
    Kwi 26, 2019 9:02 am

    Zmiany nie takie złe, ale mogliby w końcu dać kolejną falę poksów z 4 generacji…

  • Reply
    shrek
    Kwi 26, 2019 9:18 am

    Rozumiem iż Ci którzy jadą po nim uważają, że gra się rozwija i z miesiąca na miesiąc jest coraz lepsza? Przesuniemy suwak i będzie więcej tego sie respić, zmienimy nagrodę za pieczątki, a może zaszalejemy i nowe zadania będą i gra się rozwija? Hahaha…

    • Reply
      Lisek
      Kwi 26, 2019 10:22 pm

      A czego Ty oczekujesz po grze AR, która polega na łapaniu wirtualnych pokemonów w mieście? Rozgrywki w stylu Dark Souls czy Metal Gear Solid? To jest tylko gra mobilna. Wciągacz czasu. I portfela. Jak takiś mądry, zapodaj swoje pomysły. Pewnie nie masz. No właśnie.

    • Reply
      Gregorosaur
      Kwi 27, 2019 9:10 am

      Nikt nie twierdzi że gra jest idealna i pozbawiona wad. Chodzi tylko o to że kolega Machrid krytykuje wszystko, zawsze i bez końca. Krytyka jest dobra jeśli jest obiektywna.

  • Reply
    kocia_mendka
    Kwi 26, 2019 10:10 am

    A ja się z Machrid zgadzam. To nie malkontenctwo tylko szczera prawda. Niantic wprowadziło jajka 7 km i był szał, bo to taka nowość i co tylko a w pewnym momencie co jajko to Muk czy inna zaraza. I nagle ludzie starannie zaczęli unikać wykluwania 7. Raidy 5 * no nie powiem fajna rzecz tylko że dla kogoś, kto mieszka w DUŻYM mieście i jest w stanie zgromadzić ekipę. Wprowadzenie legend do paczek owszem dlaczego nie tu szansa na złapanie jest 100 % więc to coś dla graczy którzy dopiero zaczęli przygodę z PokemonGO, dla starszych graczy to zwyczajna nuda, po co mi 10 sztuk Ho-Oh? Bo MOŻE trafię shiny ? Zmiany w jajkach tia, masowa szajba na kupowanie boxów, wykluwanie hurtowo i znów będzie podejrzewam to samo, co jajko to Piplup czy inny Chimchar o czymś lepszym raczej ciężko nawet marzyć choć być może się trafi. Spójrzmy prawdzie w oczy, Niantic po raz nty odgrzewa kotleta dla niepoznaki oblewając go sosikiem. Nie jest ważne,że ten kotlet odbija się już wszystkim czkawką i powoduje mdłości, liczy się fakt,że COŚ robią. Grać nie przestanę, lubię tą grę ale przyznaję szczerze, to już się zwyczajnie robi nudne. Dobiję do 40 poziomu i co ? Trzeci rok gry na rynku, 40 poziomów stoi jak ruskie wojska pod Stalingradem i ani drgnie. Lucy friends fajnie, super, już pakuję walizki i śmigam w każdy zakątek świata żeby się potrejdować. I uprzejmie proszę nie sugerować mi podania loginu i hasła do konta tej osobie z którą mam lucky. Własnej siostrze bym nie podała a co dopiero osobie o której nie wiem nic poza tym,że też gra. Osobiście myślę,że jednak lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dodawania pokestopów bo Polska jak zawsze 100 lat za Murzy… Tego no, za osobnikami o innej (ale też ładnej) barwie. Jakiś czat dla graczy online? Możliwość nawiązania kontaktu z takim graczem w celu umówienia się na raid a nie bazowanie na grupach z fejsa gdzie co drugi post brzmi mniej więcej „Nie mogem sie zalogować na swoje kąto pomuszcie” . Odgrzewany kotlet ot co. A lada moment ten kotlecik zacznie nader podejrzanie pachnieć… Machrid szacunek i ściskam dłoń za prawdę która jak widać jest strasznie niewygodna… 🙂

    • Reply
      bart
      Kwi 26, 2019 11:38 am

      1. nikt nie kazał Ci brać znajomych z całego świata – głupota (osobiście mam tylko znajomych z rajdów albo messenger-a)
      2. jest coś takiego jak power up poków, jak masz 2 konta to za zwykłe złapanie poka masz 5 cukierków, 8 z malinką (jak nie umiesz tego obliczyć, nic Ci już nie pomoże)
      3. z jajek na bieżąco podawane są poki, jakie się klują. Można unikać tych niechcianych i skupić się na eventowych (których to eventów podobno jest za dużo)
      4. poki legendy się przydają np Rayquaza mam ich 28 złapanych i 2 power up na 38lvl + 2 Salamence z outrage + 2 dialgi (tych tylko 15 złapanych reszta z RC) i nie widzę problemów z robieniem innych smoków 5* w 2 osoby na 4 konta albo w 3 osoby. Rayquaze z bustem na spokojnie robiło się w 3 konta miałeś szanse ich nałapać ile chciałeś a na pewno 1 dziennie.

      Radzę spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa i dostrzec możliwości jakie daje gra. Masz 6 różnych typów legend po jednej sztuce każdej i nie wiesz po co kolejne łapć ? Nie umiesz grać.
      Gra polega na ulepszaniu poków, baz „odgrzewanych kotletów” to byłoby niemożliwe. Czekam na Graudona i Kyogre
      Chat online a przynajmniej wskazie aktywnych graczy jak najbardziej by się przydało.

      • Reply
        ILDHUR
        Kwi 26, 2019 11:13 pm

        No kurcze głos rozsądku 😛 Ludzie tak narzekają na grę a jednak dalej grają, więc, aż tak tragiczna być nie może. Bywają chwile, że nie mam co robić, ale i tak odpalam, żeby zrobić pieczątkę, czy zebrać nagrody za ciągłość. Z jajek to wykluwam tylko 7, bo ta mogą być baby pokemony. Sporo chodzę, więc jajka same się wykluwają. Teraz do szczęścia z 7 brakuje mi tylko Riolu. Grałem w sporo gier i jeśli coś mi się nie podobało,przestawałem grać, to samo życzę wszystkim tym, którzy narzekają dla samego narzekania 🙂
        PS: Riolu można wykluć z 7km jajek ?

    • Reply
      Lisek
      Kwi 26, 2019 10:32 pm

      Nie wiem czy dużym mieście. Wystarczy na grupie zgadać się. Zwykle u mnie ze 4 osoby około się zgłaszają. Albo nie zgłasza się nikt. I raid wychodzi lub nie. Pok złapany bądź nie. Ale ruszyło się dupsko, pogadało, pośmiało. Kilku dzieciaków nazywało Cię panem, bo jesteś już za stary na pokemony, a i tak w to grasz… i jakoś się dało. A sam dużo czasu na raidy nie mam. Często nikt się na nie nie zgłasza. Ale od tego jest grupa na fejsie, Discord, cokolwiek, gdzie można się umówić. CZY ktoś przyjdzie. TYLKO z Twojego miasta.

      Co do Research Breakthrough… może gdyby poki w PGO nie były takie identyczne, że giratina nie wiele się siłą różni od Exeggutora, to byłoby to dziwne, że rozdają rzadkie poki. Ale Giratina to słaby pok w PGO. Po prostu nie robi wrażenia. Nie aż takiego, jakiego można by się po legendarce z base stats powyżej 700 spodziewać. Więc co z tego, że rozdają te same poki, co w raidach, skoro nie są one wcale super silne. A czy rozdają i tu, i tam… każdy sam uzna co jest lepsze. Niektórzy mają 10 giratin dziennie. Inni mają 1 losową legendarkę co tydzień. Wcale więc te Research nie jest przegięte, bo dla chcącego, można mieć dużo częściej, dużo lepsze poki. A niektórzy mają dziesiątki premium raid passów. Więc nie kumam narzekania Machrida.

      Mi przeszkadza w PGO to, że wiele świetnych mechanik z oryginalnych gier zostało wyrzuconych, a była to idealna okazja aby je zrobić. Ewolucja przez transfer. No kurde… Coś takiego, idealnego wręcz dla gry, która polega na spotykaniu się z randomami… a i tak tego nie zaimplementowali. Ale nie tylko tego. Ale czy mi przeszkadza samo to, że jajka są takie? Skoro i tak PGO to nie Pokemon oryginalne, to mi to wisi. Jajka i tak wykluwam, przy okazji. Byłoby bez sensu jakby każdy z jajek dostawał to, co chce. Na tym to polega. Na losowości. A przetasowanie puli to dobra metoda na NIE odgrzewanie kotleta. Nie jest to coś mega nowego, ale co mają zrobić? Dać same dobre poki w jajach 2km?

      Mogliby uzupełnić pokedex o poki aż do Aloli… to jedyne, czego oczekuję. I dodać jak najwięcej Poke Stopów. Z wszystkiego.

    • Reply
      Wiktor
      Kwi 27, 2019 12:17 am

      Ślicznie napisane kocia_mendka. Popieram. Nic się nie dzieje od dawna w tej grze. Wyklułem masę jajek na 3 kontach i same śmieci poleciały. 4500 Golda poszło się….. Nie chcę mi się więcej pisać, bo szkoda czasu.

  • Reply
    Violette
    Kwi 26, 2019 11:33 am

    Dzień dobry, mam pytanie. Ale czy tym samym z jajek 10km odpada np Dratini?

  • Reply
    belzebub
    Kwi 26, 2019 12:40 pm

    Zero nowości same odgrzewane kotlety sami sobie je niantic zbierajcie! Nie zobaczycie ani grosza ode mnie bo na co na te marne legendy, ktore za miesiac dostana inny atak i bedą bezużyteczne?

    • Reply
      Machrid
      Kwi 26, 2019 1:02 pm

      szanowny Belzebubie o nowosciach mozesz zapomniec, a na nowe poki bedziesz musial czekac jeszcze bardzo dlugo, moze dadza ze 3 jakies pod koniec roku.
      slusznie robisz-ze nie masz zamiaru wydawac ciezko zarobionych pieniedzy na golda ,tworcy gry nie zasuguja na to poprostu.

    • Reply
      Ross
      Kwi 26, 2019 1:56 pm

      Do kogo ty to gadasz, belzebub? xD
      Napisz maila do Niantic, zamiast w necie się pluć. Jestem pewien, że obchodzi ich twoja opinia równie bardzo, co twoje 3 zł miesięcznie, które byś na coiny wydał xD

    • Reply
      ILDHUR
      Kwi 26, 2019 11:15 pm

      Ale, czy ktoś ci każe płacić 😛 Ja goldy tylko na ubrania wydaję, a mam praktycznie cały pokedex 🙂

  • Reply
    minja
    Kwi 26, 2019 3:58 pm

    mawile z jajek 10 km i to jeszcze jako „ten lepszy” pokemon, hahahaha dobry żart

  • Reply
    A
    Kwi 26, 2019 10:07 pm

    Aż się odechciewa zaliczać fieldy… wciąż te same legendy do znudzenia które każdy i tak pewnie ma. Nowości jak zwykle brak.

  • Reply
    A.
    Kwi 27, 2019 10:20 am

    Ogólnie to nie ma co robić fieldów do końca czerwca. Znowu te same legendy do znudzenia które i tak każdy ma. Nowości brak. Poza tym gra jawnie mnie oszukuje na przebytym dystansie. Przejdę lekko 1km ( w lini prostej żeby nie było) A nalicza mi 200 m. A z jajek wychodzą same g….

    • Reply
      PeterParker1916
      Kwi 27, 2019 11:15 am

      spróbuj połączyć pokemony z google fit. Też miałęm problem ze złym naliczaniem km dopóki nie połączyłem aplikacji z google fit 🙂

    • Reply
      Czikorita
      Kwi 27, 2019 1:22 pm

      Mi nalicza dobrze, więc może masz coś zwalone. Fakt z jajek same gunwo, bo wszystko co można wykluć już mam. A jeśli chodzi o zadania to spoko. Nie ma tych śmietników, a bardzo chciałbym mieć szajni Lugię albo Ho-oh.

      • Reply
        A.
        Kwi 27, 2019 4:05 pm

        Tak, po ostatniej cudownej aktualizacji się spsuło. Przecież trzeba coś popsuć żeby potem niby naprawìć. I tak w kółko. A i trzeba się nahapać bo A nóż ktoś kupi konsolę żeby mieć ewolucję meltana

        • Reply
          Czikorita
          Kwi 27, 2019 4:49 pm

          Wystarczy, że masz jakiegoś znajomego, który ma Switcha 🙂 nie musisz mieć konsoli

          • Wiktor
            Kwi 28, 2019 9:00 am

            Sorry, ale gracze w pokemon go powinni skupić się na możliwościach wyłącznie wobec wersji na telefony a nie na szukaniu kogoś z konsolą i jego dobrej woli współpracy. Równie dobrze mogą za chwilę dać pokemona za kod z paragonu ze sponsorowanych lokacji – np za zakupy za 100 zł w sieci McDonald’s czy galerii handlowej.

  • Reply
    Wooper
    Kwi 27, 2019 10:30 pm

    Jest już Mime Jr. w grze? Mam wszystkie bejbi prócz tego, ale w sumie to chyba go nie ma jeszcze, chociaż pojawaiał się na obrazkach.

  • Reply
    SqngfuPanda
    Kwi 27, 2019 11:28 pm

    Dobra, a jakis special research nowy sie zapowiada? Bo te 3 dawno lykniete i zakladka do wyrzucenia…

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Kwi 28, 2019 7:16 pm

    Dobrze że nie pozmieniali zadań. Ehhh… Przydałoby się zmienić już te fieldy, albo chociaż nagrody

  • Reply
    MasterPokeTrainer
    Kwi 28, 2019 8:27 pm

    Nie zmienią fieldów bo one są kluczowe by zakończyć zadanie na melatana (ślimak, kabuti, areodaktyl, anorith, lilip itp itd). A pokomon go to gra nie tylko dla starych graczy ale też dla nowych, którzy dopiero zaczynają

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Kwi 30, 2019 7:41 am

      To rozumiem, ale są zadania które spokojnie mogliby zmienić.

  • Reply
    Bubafiniusz
    Maj 01, 2019 8:29 am

    z 2km powinny kluć się wyłącznie startery, baby pokemony i aloańskie. Trzeba pamiętać o nowych graczach z pustym pokedexem, oni jak przegapili rajdy rok temu nie mają już szans na złapanie mewtwo na przykład