News 15

Zmiany w kodzie gry – raidy na odległość, Abra Community Day itd.

W kodzie gry pojawiło się kilka istotnych zmian, które wskazują, że w kwestii raidów z domu coś w końcu zaczęło się dziać.

Dataminerzy odkryli kilka ciekawostek, które na pewno zwrócą waszą uwagę – nie będę wchodził w szczegóły dotyczące samego kodu gry (ten możecie znaleźć w źródle na końcu wpisu) a wymienię to, co dla nasz graczy wydaje się najważniejsze.

1. Raidy na odległość

Na potrzeby raidów na odległość został dodany nowy rodzaj przedmiotu – Remote Raid Pass. Jest on wymagany żeby wziąć udział w raidzie nie będąc w pobliżu gymu i można go kupić w sklepie gry (cena jeszcze nieznana). Wygląda na to, że zwykłe Battle Passy nie pozwolą nam walczyć na odległość.

Gracze biorący udział w walce na odległość będą zadawać mniej obrażeń niż gdyby byli na miejscu (o ile mniej jeszcze nie wiemy). Nasi przyjaciele będą mogli zapraszać nas do udziału w raidzie. W kodzie gry pojawiła się też wskazówka, że każde lobby będzie mieć ograniczoną liczbę miejsc dla walczących na odległość.

2. Buddy przynoszący prezenty dla przyjaciół

Buddy mają nam przynosić prezenty identyczne jak te, które możemy zdobyć z PokeStopów, tak żebyśmy mogli wysyłać je do przyjaciół.

3. Powrót Abra Community Day?

Pamiętacie płatny Special Research, który miał towarzyszyć Abra Communty Day? W kodzie gry pojawił się on ponownie, a opis „biletu” i medalu jaki będzie można zdobyć wskazuję datę 25 kwietnia.

Czy wydarzenie na pewno odbędzie się w tej dacie? A jeśli tak to czy w tej samej formie co zwykle? Tego nie wiemy – być może Niantic przygotowało sobie kod na wszelki wypadek, ale znów przesunie wydarzenie.

4. Marill Battle Day

Według kodu gry ma zostać wprowadzony pierwszy tematyczny dzień z nagrodami w postaci pokemonów w GO Battle League – Marill to dość interesujący wybór, biorąc pod uwagę, że podczas nadchodzącego wiosenno-świątecznego eventu będziemy go mieli na pęczki. Być może Marill ma służyć tylko jako „obiekt” testowy.

5. Graj aż wygrasz

Zmiana zapowiadana już wcześniej, dla której pojawiło się kolejne wsparcie w kodzie – nasz set walk w GO Battle League ma trwać tak długo aż wygramy choć jedną walkę. Data wprowadzenia nieznana.

6. Zmiany w sekcji Today View

Dla sekcji Today View (tej gdzie możemy sprawdzić nadchodzące eventy, streaki, pokemony w gymach) zostało dodane wsparcie, które pozwoli na wyświetlanie trwających w grze eventów oraz bonusów – do Stardustu, XP, dystansu jajek itd.

Źródło: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/fwtnt8/remote_raid_pass_details_abra_event_is_back/

15 komentarzy

  • Reply
    cowartowiedziec
    Kwi 08, 2020 11:29 am

    Zawiodłem się zdalnymi raidami. Liczyłem, że przez ten czas siedzenia w domach bym poraidował z ludźmi z okolicy którzy nigdy nie rajdują na pieszo i się dowiedział o ich istnieniu. Tymczasem nie dość, że płatne, że słabsze, to w dalszym ciągu przy braku informacji kto jest chętny do radowania, nie ma możliwości spotkać się z przypadkowa osoba w radzie.

  • Reply
    Hejterhejterow
    Kwi 08, 2020 11:45 am

    Przy bardziej ambitnych bossach może to się przydać , obecna 5* to banalny pok do pokonania dwoma kontami z pokami na 35lvl i zostaje 60sekund do końca.
    Nie wspominając że z GBL często wypada.

    Fajnie że pracują cały czas nad czymś nowym , częściej by mogli dawać kody promocyjne.

  • Reply
    Kriss
    Kwi 08, 2020 12:40 pm

    Tak na prawdę Niantic nic dla nas nie robi tylko ciągnie kasę ,gra się coraz gorzej ,ciągle coś naprawiają ,słabo im to idzie ,najlepiej to im wychodzi zawieszanie kont ,czasowo i na skałę ,tych co grają spoferem i tym co na łęgu ,masakra

    • Reply
      xxxxxxxxxxxxx
      Kwi 08, 2020 1:05 pm

      To czm jeszcze w to grasz?

    • Reply
      bsddjdsds
      Kwi 08, 2020 11:18 pm

      Niantic to firma a nie fundacja. Na czymś musi zarabiać bo nawet PvP dali bez km/płacenia i legendę w nagrodę więc jeśli nadal Ci mało to płać.

  • Reply
    Ropucha
    Kwi 08, 2020 12:50 pm

    Nie wiem jak u was, ale u mnie sa jakies zaklucenia na pokach. Ciagle cos miga na ekranie i tez przez to troche sie zacina. Wszystko po ostatniej aktualizacji

  • Reply
    Ach
    Kwi 08, 2020 1:18 pm

    Graj az wygrasz? wolalabym zeby za wszystkie przegrane walki zabrali nagrode czyli stardust

  • Reply
    Villemo77
    Kwi 08, 2020 1:44 pm

    Hej
    Czy ktoś z Was ma problem z grą po ostatniej aktualizacji?
    Po włączeniu po paru sekundach ekran zamiera i nic nie można zrobić. Mam Samsung Galaxy S20 Ultra, na innych telefonach i tabletach Samsunga nic takiego się nie dzieje. Zaktualizowałam Androida, przeinstalowała grę i nadal tak samo. A taka mała ciekawostka… jeśli w tym krótkim czasie uda mi się podłączyć Go-Tcha Evolve to mimo zwiechy gry łapie pokemony.

  • Reply
    Siwy218
    Kwi 08, 2020 3:02 pm

    PROMO KOD DI UZYCIA W SKLEPIE
    Daje trochę ananasów i kulek

    EMRK2EZWLVSSZDC5

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Kwi 09, 2020 7:53 am

    Jak zwykle, miało być super a wyszło jak zawsze.

  • Reply
    R
    Kwi 09, 2020 9:57 am

    Poczekamy, zobaczymy. Walki na odległość miały być remedium, założenia do nich okazują się bardzo słabe. Jaki sens na odległość, jak ograniczona liczba miejsc, a potrzeba więcej osób do zbicia bossa? To bzdura!!! Nie pomaga to wcale przy zakazie wyjścia z domu, tylko jedynie pojedynczym osobom na kwarantannie. Mało tego – trzeba kuźwa za to zapłacić i jeszcze WIEDZIEĆ, że ktoś siedzi w domu i może by zagrał. I trzeba mu wysłać zaproszenie… Zwróćcie uwagę, że zaproszenie jest nie na EX-Raid, tylko na raid. A z doświadczenia w raidach wiem, że niektórzy mają tak, że i 2 godziny się do telefonu nie zbliżają (albo jest wyciszony) i nawet wydzwonić się ich nie da. Co wtedy? Jak zebrać drużynę?
    Także jak to w przypadku Niantic – szumne zapowiedzi, a gówniane rozwiązanie. Za to o okazji zarobienia paru groszy to już nie zapominają.

    Wracając do samej aplikacji, to może oni lepiej niech nic nie robią. Ilość błędów jest już przerażająca – aplikacja co kawałek się wiesza (kliknięcie w pokemona, utrata internetu, karmienie buddy itp.), a tabunu starożytnych błędów wcale nie poprawiają. Mnie do pasji wśród najnowszych bugów doprowadza ten z ograniczoną edycją stringów w grze – wklepywanie stringu wyszukiwania to masakra – np. mój telefon ma jakieś wspomagacze klawiaturowe i dodaje/kasuje pewne znaki. Bez możliwości tapnięcia w określone miejsce stringu (trzeba kasować wszystko od końca) to droga przez mękę.

    • Reply
      R
      Kwi 09, 2020 9:59 am

      Acha, wpienia mnie też strasznie powiększenie promienia wokół pokestopów, podczas gdy przekręcić się ich jednak nie da. Nigdy cholera nie wiem jak blisko muszę podejść, żeby w końcu zebrać przedmioty. Nie mogliby jednolicie tak jak z gymami? Łosie.

  • Reply
    Chmielufion
    Kwi 10, 2020 12:52 pm

    Czy po najnowszej aktualizacji podczas gry wygasza się wam ekran? Da się to gdzies przywrócić? Chodzi o to, że idą sobie około 15 sekund bez interakcji z grą ekran przechodzi w czas czuwania (przyciemnia się) i muszę go ponownie odblokowywać tak jak bym w ogóle nie używał żadnej aplikacji… Przed updatem ten problem nie występował

  • Reply
    Daniel
    Kwi 11, 2020 11:03 pm

    Buddy będzie przynosić gifty ale skąd jak niektórzy zapewne nie mają w pobliżu domu gymu lub PokeStopa i podejrzewam że jest dość duża liczba takich osób ja do najbliższego PokeStopa mam lekko ponad pół kilometra a Buddy wątpię żeby się tak oddalał to dobre rozwiązanie dla graczy z miast. Niestety Niantic w dalszym ciągu nie myśli o pozostałych graczach

  • Reply
    Xsiz
    Kwi 15, 2020 9:39 am

    Jak dla mnie gra zmierza pomalu ku temu co każda gra. Na pierwszym miejscu mikrotransakcje kosztem psucia gry. Gra miała na celu nas z domu wyciagac a teraz robi się na odwrót. Nie podoba mi się ten pomysł, kolejny taki i więcej nie zagram.