News 36

Zmiany w raidach i mega ewolucje w grze

Potwierdziły się wszystkie informacje przekazane nam przez Eurogamer – mega ewolucje są już w grze i wiemy o nich całkiem sporo.

Na początku jednak warto wspomnieć o zmianach jakie Niantic przy okazji wprowadziło w kwestii wszystkich raidów:

  • Zniknęły raidy poziomu 2 i 4,
  • Raidy poziomu 1 dają teraz takie nagrody jak wcześniej poziom 2, natomiast raidy poziomu 3 dają teraz takie nagrody jak wcześniej poziom 4,
  • Trudność raidów poziomu 1 i 3 (czyli w praktyce ilość punktów życia bossa) pozostała taka sama jak wcześniej,
  • W efekcie niektóre pokemony zostały przesunięte na pozostałe w grze poziomy raidów – np. na tierze 3 zobaczycie teraz Alolan Marowaka.

Obecnie pula pokemonów w raidach wygląda następująco:

  • Tier 1: Sandshrew, Kingler, Marowak, Gligar, Wailmer, Prinplup, Shinx, Oshawott, Timburr
  • TIer 3: Alolan Raichu, Machamp, Onix, Alolan Marowak, Rhydon, Vaporeon, Donphan, Claydol
  • Tier 5: Heatran
  • Mega Raidy: Mega Venusaur, Mega Blastoise, Mega Charizard (X i Y)

Zmiany dotknęły również bonusowych Premier Balli przyznawanych po walce:

  • Zniknął bonus do Premier Balli za obrażenia zadane przez dany team,
  • Zamiast tego bonusowe Premier Balle są przyznawane za jak najszybsze pokonanie raid bossa – im szybciej “zbijemy” raid tym więcej otrzymamy Premier Balli,
  • W raidach z mega pokemonami szybsze zbicie bossa da nam więcej Mega Energy zamiast Premier Balli.

Ile Premier Balli/Mega Energii otrzymamy za dany próg czasowy pokonania bossa? Tego do końca jeszcze nie wiemy i podamy wam aktualizację gdy tylko gracze zbiorą odpowiednią próbę danych na ten temat.

O mega ewolucjach wiedzieliśmy bardzo dużo już wczoraj – wszystkie informacje z wczorajszego wpisu się potwierdziły. Poniżej to czego dowiedzieliśmy się w dniu dzisiejszym:

  • Ilość Mega Energy wymagana do wykonania mega ewolucji różni się między gatunkami pokemonów – widać to na przykładzie starterów z  Kanto (200 Mega Energy za pierwszym razem, 50 Mega Energy kolejne) i Beedrilla (100 Mega Energy za pierwszym razem, 25 Mega Energy kolejne),
  • Statystyki mega pokemonów (atak, defensywa i HP) są bezpośrednim przełożeniem statystyk z gier konsolowych,
  • Za jeden raid otrzymujemy około 30-45 Mega Energy, w zależności jak szybko pokonamy bossa,
  • Mega Raidy mają własny kolor jajka, specjalne oznaczenie a raid boss posiada tyle HP ile zazwyczaj pokemony w raidach poziomu 5,
  • Blastoise, Venusaur, Charizard i Beedrill są teraz dostępne do złapania w wariancie shiny (wcześniej w tym wariancie złapać można było tylko pierwsze ich formy),
  • Mega ewolucja trwa 4 godziny,
  • Z mega raidów można otrzymać Silver Pinap Berry,
  • W tym momencie zdobywanie Mega Energy jest możliwe jedynie poprzez mega raidy i Special Research (Beedrill).

Poniżej etapy Special Research z Mega Beedrillem w roli głównej:

Etap 1

  • Send 3 Gifts to Friends (Wyślij 3 prezenty do przyjaciół) – 10x Poke Ball
  • Earn a Candy walking with your Buddy (Zdobądź cukierka chodząc z buddy) – 10x Super Potion
  • Catch 15 Pokemon (Złap 15 pokemonów) – 25x Beedrill Mega Energy

Nagrody za etap: Weedle, 3x Rare Candy, 5000 XP

Etap 2

  • Power up Pokemon 5 times (Ulepsz pokemona 5 razy) – 20x Weedle Candy
  • Evolve 1 Weedle (Ewoluuj Weedle) – 2000x Stardust
  • Defeat 3 Team Go Rocket Grunts (Pokonaj 3 członków Team GO Rocket) – 1x Premium Raid Pass

Nagrody za etap: 100x Beedrill Mega Energy, 1x Charged TM, 5000 XP

Etap 3

  • Win a Raid (Wygraj raid) – 6x Revive
  • Battle in a Mega Raid (Walcz w mega raidzie) – 2x Silver Pinap Berry
  • Catch 10 Pokemon (Złap 10 pokemonów) – 6x Hyper Potion

Nagrody za etap: 25x Beedrill Mega Energy, 3x Rare Candy, 5000 XP

Etap 4

  • 1500 XP
  • 1500 XP
  • 1500 XP

Nagrody za etap: 25x Beedrill Mega Energy, 1500x Stardust, 5000 XP

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/ihq0kd/a_mega_discovery_special_research/

https://pokemongolive.com/en/post/raid-changes-2020/

36 komentarzy

  • Reply
    Piasecki88
    Sie 27, 2020 11:09 pm

    Coś mi tu okropnie śmierdzi przecież miałobyć Gyarados jako pierwszy, który wykonamy mega ewolucje.
    To po co ten CD??
    Żal
    Mega Bedrill na 4 godziny? Żal
    Szkoda, że nie można zachować na stałe ja wam mówię idzie 6 generacja chociaż nie wszystkie poki z Unovy były

    • Reply
      Yz
      Sie 28, 2020 6:14 am

      Nie może być na zawsze, bo w grach z kanonu mega evo trwała jedynie podczas walki/do śmierci w walce. Więc i tak jest lepiej że trwa 4h ale za to hajs za rajdy się zgadza

    • Reply
      mat556
      Sie 28, 2020 7:22 am

      Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale tobie chyba mega ewolucje się nie podobają. Patrz dostajesz nowe raidy, special research i do tego samą możliwość mega ewolucji 4 pokemonów.

  • Reply
    Beznadzieja
    Sie 28, 2020 7:38 am

    4 godziny, po co mi tyle? Lepiej byłoby aktywować kiedy się chce a nie raz i zleci całość

  • Reply
    Karolina z Obluża
    Sie 28, 2020 8:29 am

    Co z tego. Jak gra jest teraz mało grywalana. Mapę gdzieś wcieło. Sa same pokestopy

    • Reply
      hejterhejterów
      Sie 28, 2020 8:42 am

      A po co Ci mapa do gry ? Nie widzisz gdzie idziesz ? Trzeba się cieszyć, że GPS działa i poki i gymy się pokazują.

      Same ewolucje są bez sensu, jednorazowy wpis do nowego dexu i tyle. Szkoda zachodu dla 4 godzin i 1 sztuki mega poka na raz.

      • Reply
        cowartowiedziec
        Sie 28, 2020 9:05 am

        Po co Ci mapa do gry polegającej na wyłącznie chodzeniu po mapie, chyba tylko Niantic ma takich wyrozumiałych graczy.

        • Reply
          hejterhejterów
          Sie 28, 2020 11:46 am

          Gra nie polega na chodzeniu po mapie w telefonie a chodzeniu po realnym mieście i patrzeniu co się pojawia na ekranie telefonu: jaki stworek do złapania i czy są gymy i rajdy.

          Od kiedy nie ma kresek (ulic) na telefonie jest dużo bardziej przejrzyście i przyjemniej się gra.

          Sytuacja analogiczna go gry w CS na najniższych ustawieniach graficznych i kontraście. Sugeruje zainteresować się pro trikami w grach.

          Powinna się pojawić opcja w pokach polegająca na wyłączeniu ulic na mapie.

          • R
            Sie 28, 2020 3:31 pm

            Ty serio piszesz? Po co mapa??? Choćby po to, żeby widzieć jak się dostać do pokestopa czy gymu w nieznanym terenie. Im mapa dokładniejsza, tym lepiej. Szczególnie istotne są takie przewężenia na grubo malowanych ulicach, bo one mówią, żeby tych miejsc unikać, bo w rzeczywistości może tam nie być przejazdu (czy choćby nawet przejścia).

            O funkcji nawigacyjnej (takiej rzeczywistej) nawet nie wspomnę – kto nie jeździł furą po mieście w 3-godzinnych eventach z raidami, ten tego nie zrozumie.

    • Reply
      Hesiek
      Sie 28, 2020 11:49 am

      Odinstaluj i zainstaluj grę a mapa wróci

  • Reply
    cowartowiedziec
    Sie 28, 2020 9:07 am

    Special research – alolan raichu, w raidach – alolan raichu…

  • Reply
    R
    Sie 28, 2020 9:47 am

    Hmm, jest tak jak wczoraj narzekałem, czyli dno! Właśnie sklepałem Charizarda, dostałem 45 cukierków… Do mega ewolucji potrzebuję 200, czyli muszę machnąć 6 raidów!!! Do tego dochodzą jeszcze 3 mega ewolucje, czyli razem trzeba machnąć 23-24 raidy przy pomyślnych wiatrach. Ile to jest kasy jak ktoś chce to zrobić w parę dni? Jak długo będą z nami obecne boss’y?

    Paskudny skok na kasę, a przydatność tego w obliczu niemożności korzystania z mega ewolucji w lidze niestety jest zerowa. Nie wspominając o tym, że używanie tego w walce też nie jest darmowe, tylko kosztuje zrobienie wcześniej > 1 raidu!!!

    Jeśli kogoś rajcuje ta funkcjonalność, to ja tego absolutnie nie rozumiem. Gdyby dało się zbierać energię za chodzenie z pokemonem na buddy, czy karmienie cukierkami, to jeszcze OK. Ale tylko z raidów???

  • Reply
    R
    Sie 28, 2020 12:24 pm

    Uwaga – choć mega raidy są 5-poziomu, to nie zaliczają zadania na wygranie minimum 3-gwiazdkowego raidu… Paranoja!

  • Reply
    wojtek
    Sie 28, 2020 1:15 pm

    8933 7838 6732 wbijajcie

  • Reply
    TechnoPoke
    Sie 28, 2020 1:18 pm

    Wszystko spoko tylko beznadzieja z tym że za kolejne mega ewolucję trzeba marnować candy. Powinno być tak że pierwsze odblokowanie kosztuje te 200 candy a później już można za darmo powiedzmy raz dziennie na godzinę.Tak to skok na kasę bo nikomu nie będzie się oplacalo robić mega ewolucji do zwykłego raida.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Sie 28, 2020 1:48 pm

    Same te mega evo to dla mnie żadna frajda, ale podoba mi się mocno możliwość bicia solo dawnych 4* i lepsze nagrody za to, no i dla funu można se zbić mega rajda, wkoncu to coś nowego. No i special reasearch z dobrymi nagrodami na +

    • Reply
      Ach
      Sie 28, 2020 9:24 pm

      No nie wiem… Napisali ze ilość punktów do zabicia pozostała taka sama czyli jak miałeś problem z Marowakiem alola to dalej będzie problem go zbić w pojedynkę… Dobrze kumam?

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Sie 29, 2020 9:34 am

        Na poziomie 3 pozostała taka sama, a 4* spadły hp. np alola marowak został znerfiony do poziomu rajdu 3* i teraz jest słabszy,a już wczoraj roztrzaskałem go solo więc się da.

      • Reply
        bart
        Sie 31, 2020 8:16 am

        Zamiast pisać głupoty lepiej sprawdź sam, Marowaka Alolańskiego robi się obecnie solo 3 pokami.

  • Reply
    Cobra
    Sie 28, 2020 5:51 pm

    Ehh tak się nakręciłem na mega ewolucje a wyszła żenada….robisz rajdy by zbierać mega energię po to by mega ewoluować pokemona….po to by zadawać więcej obrażeń na mega rajdach po to by dostawać więcej mega energii za szybsze ukończenie rajdu.
    Widzicie tą bezsensowność?

    Moim zdaniem powinni podnieść koszt mega ewolucji do powiedzmy 500 na poka ale tylko jedno razowo, wrzucić limit 2 mega dziennie po te 4h i tyle. Kto normalny będzie płacił za każdym razem by mieć te x% bonusu do obrażeń?!

  • Reply
    Piasecki88
    Sie 28, 2020 7:48 pm

    Żenada z tymi mega ewolucjami skok na kasę zamiast tych mega cuksów powinny być jakieś przedmioty https://pokemon-go.pl/news/mega-ewolucje-nowe-informacje-z-kodu-gry/takie jak te

  • Reply
    Niuffa
    Sie 28, 2020 11:21 pm

    Ja mam grę całkiem zlagowana nic nie pomaga odinstalowanie i ponowna instalacja. Dziś nie mogę grać wczoraj do 00.00 było ok. Nie wiecie może o co chodzi?

  • Reply
    Amarth
    Sie 29, 2020 3:56 am

    251431239053 zapraszam

  • Reply
    Ankamaka
    Sie 29, 2020 8:09 am

    Gdzie jest ta megaenergia z zadań nie mogę jej zlokalizowac

  • Reply
    Czytalski
    Sie 29, 2020 10:02 am

    Czas zbicia mega pokemon 2:10 – w nagrodę 45 mega Candy.

    • Reply
      R
      Sie 30, 2020 9:49 am

      Da się i 50 punktów energii z raidu otrzymać – wtedy trzeba zbić boss’a w około 1 minutę (dokładnie nie wiem). Wczoraj 3 razy uczestniczyłem w takim raidzie. Fakt, że w zależności od boss’a musi być kilkanaście osób i trzeba tłuc niemiłosiernie z dobrymi kontrami, a nie zbieraniną nieprzygotowanych poków.
      Przy takim obrocie sprawy do megaewolucji potrzeba “tylko” ukończenia 4 raidów… I tak bzdura!

      Megapokemony mogą być przydatne przy 3-godzinnych okienkach raidowych. Tylko pytanie kiedy będzie najbliższy i co to będzie za pokemon (w sensie, czy przyda się nam jeden z obecnie dostępnych megapokemonów). Kolejne pytanie o sens użycia tego megapokemona, skoro może być na raz tylko jeden tego typu, czyli drużyny to specjalnie nie wzmocni. Lepiej jedną osobę do raidu więcej, niż szarpanie się z megapokemonem.
      Wniosek na razie jest taki, że dopóki nie udostępnią w lidze możliwości korzystania z tego (i że przyniesie to rzeczywistą korzyść, a nie “obowiązek” posiadania na ligę megapokemonów, bo inaczej nie da się wygrywać), to megaewolucje są w tej chwili TYLKO I WYŁĄCZNIE nowym osiągnięciem do uzyskania w grze, urozmaiceniem – i niczym więcej. Zaliczy się wpis do pokedex’u i “po zawodach”.

      Acha, znajomy dostał shiny Venusaura z raidu, więc to miły plusik, że Niantic pozostawiło tą możliwość!

      • Reply
        Xyz
        Sie 30, 2020 11:34 pm

        Oj tam, oj tam. Ładnie wyglądają. No i w sumie tylko ładnie wyglądają, bo przydatności zero 😀

  • Reply
    CR25
    Sie 29, 2020 6:51 pm

    Wiadomo jak długo beda mega raidy?

  • Reply
    Trener
    Sie 30, 2020 10:12 am

    Cześć , zacząłem grać w PG battle league i zastanawia mnie jedna rzecz . Może ktoś będzie mógł mi pomóc. W trakcie walk przeciwnik ( np. Dragonite na Dragonite ) na używa ataku ładowanego Outrage. Używam tarczy i natychmiast po poprzednim ataku ma drugi ładowany atak Outrage. Muszę wrzucić drugą tarczę . I dostaje atak trzeci . Mój Dragonite 100iv ale mu się atak tak szybko nie ładuje. Czy ktoś mnie oszukuje czy jest jakiś sposób na przyspieszenie ataków ? Dziękuję za odpowiedź.

    • Reply
      Tatajagody777
      Wrz 03, 2020 7:55 pm

      Wiele zależy od tego jaki Twój pokemon ma szybki atak. Jak zapewne zauważyłeś są różne. Niektóre z nich zadają więcej obrażeń, ale generują wolniej energię dla głównego ataku. Możliwe jest też, że przeciwnik nie używa Outrage a Dragon Claw, czyli ataku, który ładuje się szybciej, ale zadaje mniej obrażeń. Zauważ też, że załadowane główne ataki się kumulują – pozwala to wiec skumulować je podczas walki i zużyć później.
      Pozdrawiam

  • Reply
    Domka
    Sie 30, 2020 1:13 pm

    Witam, moj syn zaczął grać w Pokemon Go. Ja jestem w tym całkowicie zielona chciałam się dowiedzieć gdzie może sprawdzic kiedy są rajdy..

    • Reply
      Tatajagody777
      Wrz 03, 2020 7:57 pm

      Nie można. Zazwyczaj zaczynają się po godzinie 6 00 a kończą o 21 00. Można jedynie podglądać czy nie będzie się zaczynał jakiś w okolicy

  • Reply
    Kiyiubi
    Sie 31, 2020 3:15 pm

    lucky Zigzagoon – Galarian z trade-u zamienił się w nie galarianskiego linoona po ewolucji… Wie ktoś dlaczego tak się stało?

  • Reply
    Nabu
    Wrz 01, 2020 9:27 am

    Tak dla poprawienia jak ktoś nie wie. Z mega rajdu można dostać od 35-55 cukierków. Dokładnie tyle:
    0-0:30 sec – 55 cukrów
    0:30-1:15 – 50
    1:15-2:30 – 45
    2:30-3:45 – 40
    3:45-5:00 – 35

    Mi osobiście najszybciej udało się w 40 sec
    Pozdro.

    • Reply
      ach