News 10

Zmiany w systemie mega ewolucji

Niantic dokonuje pierwszych zmian w systemie mega ewolucji, których inspiracją byli podobno sami gracze.

Na pokemongolive.com pojawiła się informacja o następujących zmianach w mega ewolucjach:

  • Ilość Mega Energii potrzebnej do ponownej mega ewolucji danego pokemona została zmniejszona,
  • Ilość Mega Energii otrzymywanej z mega raidów została zwiększona.

Zmiany dotyczące pierwszego punktu przedstawiają się następująco:

  • Dla starterów koszt ponownej mega ewolucji został zmniejszony z 50 do 40,
  • Dla Beedrilla koszt ponownej mega ewolucji został zmniejszony z 25 do 20.

Nowa maksymalna ilość Mega Enerii dla przedziałów czasowych:

Próg czasowy ukończenia raiduIlość Mega Energii
30 sekund90
1 minuta 15 sekund80
2 minuty 30 sekund70
3 minuty 45 sekund60
5 minut50

Niantic nadal pracuje nad poniższymi zmianami (jeszcze nie są w grze):

  • Pokonywanie danej odległości z buddy da nam Mega Energię,
  • Więcej sposobów na pozyskanie Mega Energii np. przez zadania i inne aktywności,
  • Zdobywanie dodatkowych cukierków za łapanie pokemonów, które posiadają taki typ jak nasze mega ewoluowane stworzenie.

Źrodło: https://pokemongolive.com/en/post/megaevolution-updates/

10 komentarzy

  • Reply
    Dam dam
    Wrz 03, 2020 10:44 pm

    Póki nie będą to ewolucję płatne tylko za pierwszym razem to ciągle będzie bez sensu. Już nie będą te mega ewolucję ale energia niech będzie pobierana tylko za 1 razem

  • Reply
    Step
    Wrz 04, 2020 5:39 am

    Według mnie system mega evolucji nie daje nam praktycznie nic rozumiem mega raidy itp a dlaczego nie zrobią jak w pokemonach jak się zaczynały mega evo? Trzeba było zdobyć mega kamień dla siebie jak i pokemona.

  • Reply
    Hejterhejterow
    Wrz 04, 2020 6:50 am

    Powinni szybko wprowadzić mega ewolucje jakiś mocnych poków legend, ludzie by tak nie narzekali. Po co męczyć się z jakąś osą jak mega graudon jest od niej o niebo lepszy. Podobne z kyogre vs blastois. Obecne poki to tylko wpisy i nic więcej.

    • Reply
      Jeremichol
      Wrz 04, 2020 8:09 am

      Groudon i Kyogre mają formy primal nie mega i one pewnie będą miały inne mechaniki

      • Reply
        hejterhejterów
        Wrz 04, 2020 12:10 pm

        Może być Rayquaza , chyba że ta również ma inną transformację ?

        Robić po 4-5 rajdów by mieć poka 3 godziny… trzeba pamiętać, że rajdy z obecnymi starterami zaraz znikną, więc trzeba zmagazynować energię, jeśli chce się grać mega pokami w przyszłości.

        Nawet brak mapy mi nie przeszkadza tak, jak lipne rozwiązanie mega ewolucji.
        Po co im ten czas 3 godziny ? Wystarczyło gdyby na stałe mógł być tylko 1 mega pok w pokedeksie. Przy rotacji poków na rajdach (bo do tego tylko mega się nadają) i tak trzeba byłoby robić mega rajdy.

        • Reply
          R
          Wrz 04, 2020 12:42 pm

          Pełna zgoda – te nam po nic, do tego drogo kosztowały. Niech dadzą legendy. No i te bzdurne 4 godziny trwania megaewolucji.

          Wkurzam się, bo ja zrobiłem te ~20 raidów, żeby móc być przygotowanym na megaewolucje. I teraz się okazuje, że mógłbym to zrobić dużo taniej… :-((( Wydałem kasę na przepustki, ze złapanych pokemonów zachowałem tylko 100% Blastoisa, reszta poszła się ganiać z profesorkiem. Strata kasy, Niantic mi tego nie odda, ani nie wynagrodzi – wyszło na to, że byłem głupi. A spieszyłem się właśnie, bo to startery i do tego jak zawsze na początku jakiejś legendarnej nowości jest mocna grupa na raidy, a im później, to tym chętnych mniej, co się równa mniejszej ilości energii z raidu :-///

    • Reply
      Adi
      Wrz 04, 2020 8:31 am

      Myślę, że ciężko będzie im wprowadzić megaewolucje, których nie ma, ale kto wie, może się kiedyś uda 😉

  • Reply
    Bart
    Wrz 04, 2020 7:09 am

    Mają gotowe wartości, poki które wymagaja 10tys pyłu na odblokowanie 2ataku powinny mieć 10Energi na mega ewolucję, 50tys to 50Energi 100tys to 100Energi proste, oczywiste i już przez kogoś wcześniej policzone. Kolejne ewolucje – jakiś % początkowej Energi.

  • Reply
    SzyminsonX
    Wrz 04, 2020 1:27 pm

    Według mnie lepiej by było gdyby mega były by na określoną liczbę walk

  • Reply
    wolffurio