News 21

Zmiany w XL Candy już w grze!

Niantic w końcu wprowadza zapowiadane zmiany w systemie XL Candy.

Notka będzie krótka, ale na pewno interesująca – Niantic wprowadziło zmiany w systemie XL Candy i teraz możemy zdobyć gwarantowane cukierki (lub zwiększoną szansę na nie) za określone aktywności.

UWAGA: XL Candy wciąż można zdobywać dopiero po osiągnięciu 40 poziomu.

Wymiany

  • Szansa na 1 XL Candy, która rośnie wraz z dystansem jaki dzielił miejsca złapania obu pokemonów – może jednak wystąpić sytuacja gdy jeden gracz otrzyma XL Candy a drugi nie,
  • Szansa powinna być największa dla pokemonów złapanych 100 km lub dalej od siebie.

EDIT: Prawdopodobnie dla pokemonów złapanych 100 km lub dalej od siebie jest gwarantowany 1 XL Candy za wymianę, ale ta informacja wymaga jeszcze potwierdzenia.

Buddy

  • Za przejście dystansu potrzebnego do uzyskania zwykłego candy mamy jednocześnie szansę (nie jest to 100%) na otrzymanie dodatkowo XL Candy.

Gwarantowane XL Candy 

Za łapanie pokemonów w ich ewoluowanych formach lub stworzeń legendarnych/mitycznych otrzymujemy gwarantowane XL Candy:

  • Pierwsza forma po ewolucji (np. Charmeleon, Metapod, Hariyama, etc.) – 1 XL Candy,
  • Druga forma po ewolucji (np. Charizard, Metagross, Ampharos, etc.) – 2 XL Candy,
  • Pokemony legendarne i mityczne – 3 XL Candy.

Dzięki temu z legend i mitycznych pokemonów można uzyskać aż do 6 XL Candy za złapanie – gwarantowane zawsze są minimum 3 XL Candy. Bonus działa też oczywiście na Meltana.

Źródło obrazka z nagłówka: https://pokemongohub.net/post/guide/xl-candy-guide-how-to-get-power-up-costs-and-mechanics/

21 komentarzy

  • Reply
    TrenerR
    Mar 12, 2021 12:02 am

    I wiadomo co dają te xl candy?

  • Reply
    Piasecki88
    Mar 12, 2021 12:10 am

    Miną lata zanim osiągnę 40 poziom o dziwne mogę już zgłaszać pokestopy nie mając 40 poziomu.Myślę,że powinni stopniowo zmniejszyć.

    • Reply
      Kieubass
      Mar 12, 2021 1:14 am

      Dodawaj dużo friendów, wymieniaj się giftami i przede wszystkim rzucaj excellenty 😀

      Pare miesięcy i wbijesz 😀

      • Reply
        Piasecki88
        Mar 12, 2021 9:43 am

        Rzucanie podkręconych excelentów idą mi po mistrzowsku ale nie każdy pok da się złapać najlepiej zrobić jakieś combo 10xna excelenty plus połączyć to z tym jajkiem co daje mnożnik plus ewolucje.

    • Reply
      LKXL
      Mar 12, 2021 1:15 am

      Podczas ostatniego CD wbiłem 10 mln expa, czyli połowę do 40 levelu. Wystarczy dobrze pokombinować i 40 lvl nie jest czymś odległym.

    • Reply
      R
      Mar 12, 2021 11:30 am

      Wbicie 40 poziomu to naprawdę pestka… Dopiero potem zaczyna się zabawa – progi na kolejne poziomy są odpowiednio większe. Od niecałych 4 tygodni wbijam poziom 48. Jeszcze to potrwa kolejne 4, bo takie są wymagania na tym poziomie. Jednocześnie robię punkty doświadczenia i w czasie tych ponad 3 tygodni zrobione mam ponad 10 milionów. Jeszcze 11 milionów i zbiegnie się to z 8-tygodniowym zadaniem. No i właśnie przejście z poziomu 47 na 48 to to samo, co wbicie od zera poziomu czterdziestego. A gdzie poziomy 49 i 50? ;-))

      • Reply
        PokemonTrenerKnopers2000
        Mar 12, 2021 11:37 am

        Pestka? Łatwo tak mówić! Od ilu grasz lat?

        • Reply
          hejterhejterów
          Mar 12, 2021 12:53 pm

          Ważne jest to ile się zdobywa expa dziennie, u mnie jest to średnio 40 tysięcy w zwykły dzień bez eventów.
          Zaznaczam że 40 tyś XP dziennie bez jajka to wynik bardzo przeciętny uzyskiwany w ciągu 1-2godzin (1 darmowy rajd 5* 10k, 10exelentów – 10k , 20k – questy + bonus dzienny +zwykłe łapanie poków). W takim przypadku lvl 40 jest dostępny po 500 dniach nie licząc expa za przyjaźń i eventów.
          Do powyższych wyliczeń trzeba dodać exp za przyjaźń. Spokojnie można mieć 10x50k co 30 dni x 12 miesięcy = 6milionów/rok przy zerowym wysiłku.
          Po zapisaniu się na discord można mieć optymalne 20x200k = 4kk co 90 dni, w rok 12milionów

        • Reply
          ScorpioPce
          Mar 12, 2021 1:13 pm

          Mogę się jedynie zgodzić z tym, że 40 level na pewno łątwiej wbić teraz niż to miało miejsce na początku gry lub nawet rok temu.
          Aktualnie są mocno podbite wartości, chociażby za rzuty Excellent.

          Kwestia jest jednak ile czasu poświęcasz na łapanie Pokemonów i ile pieniędzy chcesz zainwestować w grę.
          Ja osobiście zarabiam XP na 3 elementach:
          – rzucanie excellentóœ – oczywiście na wielu pokemonach nadal tego nie umiem, ale ogólnie zacząłem ćwiczyć aby rzucać coraz lepiej i coraz częściej.
          – poziomy przyjaźni – nawet z ludźmi obcymi, kodów jest dużo w internecie. Tylko to czasochłonne.
          – walki w rajdach – tutaj niestety idzie kasa na rajd passy. Ale mając dużo nieznajomych we friendsach mam sporo zaproszeń i mogę dużo zbijać.

          Tak jak napisał kolega 40000XP to przeciętny wynik. Ja wbijam jakieś 200-500 tysięcy XP dziennie (lub więcej przy sprzyjających eventach). Ale to kosztuje czas i pieniądze.

        • Reply
          R
          Mar 12, 2021 5:50 pm

          Zacząłem grać 2.10.2020 i mam 40 poziom, a gram codziennie po 1-2h

        • Reply
          Cobra
          Mar 14, 2021 1:56 am

          Bez wydawania pieniędzy 40 poziom można wbić z samych znajomych po 3 miesiącach jak zaczną best friend wchodzić, trzeba tylko trochę pokombinować przy jajkach. Puszczam jajo, odbieram exp za poziomy przyjaźni a przez resztę czasu ewolucje (130-140k)
          Jeśli natomiast ktoś zamierza wydawać na grę kasę to w pierwszej kolejności radzę kupić opaskę go-tcha evolve. Spory jednorazowy wydatek ale nic lepszego do tej gry nie kupicie…

          40 poziom przy obecnych bonusach za rzuty, ewolucje, znajomych pełni rolę swoistego “wprowadzenia” do gry. Zdobywanie XL candy dla rzadszych pokemonów będzie długim grindem nawet po tych zmianach więc im wcześniej będziecie mogli zacząć tym lepiej.

  • Reply
    petrykora
    Mar 12, 2021 10:34 am

    A co jeśli na 38 poziomie przy złapaniu Poliwhirl pojawiło mi się, że dostałam również XL candy ale oczywiście po wejściu w pokemona już nie jest ten XL candy widoczny? Zastanawiam się czy po osiągnięciu 40 poziomu będę miała te cukierki, które niby dostałam.

  • Reply
    ScorpioPce
    Mar 12, 2021 11:56 am

    I jeszcze funkcja “Co może być w jajku” się pojawiła.

  • Reply
    O
    Mar 12, 2021 12:28 pm

    gdzie ta funkcja?

  • Reply
    Zenwolfero
    Mar 14, 2021 4:22 pm

    Takie pytanko… Co wpisać żeby odsortowało mi wszystkie póki 100% ? Jest w ogóle taka opcja?

  • Reply
    Poland bydgosz
    Mar 18, 2021 9:50 am

    Ja to pro gamer

  • Reply
    PokeTrenerEeevee