News 24

Zmiany w związku z koronawirusem

Niantic wprowadza pewne zmiany dotyczące eventów oraz samej gry, w związku z obecną sytuacją i rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie.

Poniżej wszystkie zmiany, na jakie zdecydowało się w ostatnich godzinach Niantic:

 • Abra Community Day i Special Research z nim związany zostają przełożone i nie odbędą się w najbliższą niedzielę. Nowa data jest jeszcze nieznana.
 • Special Raid Weekend z Lugią oraz Coablionem będą wydłużone – Cobalion będzie w raidach od 17 do 23 marca , a Lugia od 24 do 31 marca (22:00 polskiego czasu we wszystkich tych dniach).

Na nieokreślony jeszcze czas zostały też wprowadzone poniższe zmiany:

 • W sklepie gry można kupić box 30x  Incense za 1 PokeCoin. Incense trwa teraz godzinę i częściej pojawiają się z niego pokemony.
 • Dystans dla jajek skrócony do 1/2 po włożeniu ich do inkubatora.
 • Z PokeStopów częściej wypadają prezenty.
 • Zwiększona ilość spawnów pokemonów na dziko.

Pamiętajcie, że zdrowie wasze i waszych bliskich jest ważniejsze niż gra mobilna – nie ryzykujcie i jeśli macie taką możliwość pozostańcie w domach.

Źródła:

https://pokemongolive.com/post/updatedevents-abracommunityday

https://pokemongolive.com/post/cobalion-lugia-raid-events

24 komentarze

 • Reply
  R
  Mar 13, 2020 10:05 am

  Po kiego grzyba odwołali CD, gdzie się łazi samemu, a zostawili weekend z Giratiną? Acha, rozumiem, kasa się musi zgadzać – na raidach z szajni się dużo zarabia…

  To psie amerykańskie, zakłamane syny, nastawiłem się jak zawsze na zapitalanie rowerkiem w Community Day (zwłaszcza, że wiosna), to wzięli i odwołali. Jak są tacy wspaniali i dali nam te Incense, to jeszcze niech dadzą piłki, bo się nie da wyżyć bez nich. Albo niech zatwierdzą hurtem propozycje pokestopów, bo w niektórych lokalizacjach to się miesiącami czeka zanim się społeczność “zdecyduje”.

  A wracając jeszcze do Incense, to muszę pochwalić – to naprawdę miły gest, tym bardziej że nareszcie efektywność tego narzędzia jest taka, jaka powinna być zawsze – trwa długo (godzinę) i pokemony wyskakują naprawdę co kawałek.

  • Reply
   BLACKSHADOW245
   Mar 13, 2020 11:02 am

   Na CD w dużych miastach jest full ludzi w jednym miejscu np. Manufaktura w Łodzi to jest full. Dlatego odwołują a na Raid to idziesz z ekipą którą znasz.

   • Reply
    bori
    Mar 13, 2020 11:59 am

    a jak kogos znasz to sie od niego nie zarazisz? skoro przez pierwsze dni nie widac objawow choroby?

   • Reply
    Panda
    Mar 13, 2020 12:11 pm

    Co za głupota. Jak znasz to się nie zarazisz? A potem ludzie się dziwią, że choroba się tak rozprzestrzenia

   • Reply
    Marxy
    Mar 13, 2020 3:35 pm

    W Szczecinie na rajdy zbiera się czasami nawet 100 osób na raid hour, na CD tak samo można zauważyć spore grupy ludzi. Moim zdaniem i jedno i drugie powinno zostać odwołane/przełożone.

 • Reply
  marcinekk24
  Mar 13, 2020 11:17 am

  Że Co????!!!!!!!!!! No kuźwa mać. Wy chyba rozum straciliście. Macie z powrotem dać CD z Abrą.
  To jest zwykłe PRZYZIĘBIENIE, które przechodzi w zapalanie oskrzeli i w 99% jest wyleczalne. CO za czarnogród!!!!

  • Reply
   PoProstuRoju
   Mar 13, 2020 11:30 am

   O lekarz zawitał na stronę. Do niektórych nie dociera, że czasem lepiej odpuścić nawet jakby to miało być zwykle przeziębienie. Zdrowie najważniejsze, ale rozum również, więc może zacznij się tym kierować.

  • Reply
   cowartowiedziec
   Mar 13, 2020 2:13 pm

   Nikogo nie obchodzi, że TY złapiesz przeziębienie i je przechorujesz, tylko że będziesz wówczas nosicielem i będziesz zarażał osoby starsze i ze słabą odpornością, dla których choroba jest śmiertelna, a jeszcze nie potrafimy ich leczyć.

  • Reply
   Xyz
   Mar 13, 2020 4:43 pm

   Też właśnie przez czarnogród myślący w podobny sposób, to chińskie gówno jeszcze długo będzie się roznosić.
   Wuhański czarnogród również sobie z tego nic nie robił (bo przecież to zwykle przeziębienie) dopóki ludzie nie zaczęli się przewracać na ulicach a szpitale zostały przepełnione zarażonymi.

  • Reply
   SpS
   Mar 13, 2020 9:48 pm

   Oh, umrze tylko 1%. Luzik. To tylko potencjalnie 240 000 osób w Polsce. Bo sugeruje się, ze nawet 70% ludzi złapie wirusa.
   A później jeszcze dojdzie epidemia, bo nie nadążymy chować trupów.

 • Reply
  Alex
  Mar 13, 2020 1:53 pm

  Jeśli uważasz że jesteś odporny na tą grypę to ok. Idź grać ale nie wracaj do domu gdzie mogą na ciebie czekać osoby starsze u których ta choroba zrobi kompletne spustoszenie w zdrowiu do okrutnego końca wlacznie. Adresuje te słowa do wszystkich zapaleńców bez rozumu.

  • Reply
   R
   Mar 13, 2020 3:36 pm

   Niantic wykazało “pełne zrozumienie” dla tego stanu rzeczy zwiększając spawny pokemonów na dziko i zwiększając liczbę wypadających z pokestopów prezentów. Brawo!
   Tym samym też rozpoczął się event z pokami walczącymi, których to nadmiar skutecznie zniechęca do opuszczania domu.

   Funta kłaków warte te “zmiany na koronawirusa”. Jeśli by byli serio zaangażowani, to wyłączyliby grę – np. wyłączając w ogóle spawny i chowając pokestopy, albo by np. na takie CD poprzestawiali respy, żeby głównie szły w dużych terenach zielonych, a nie po pokestopach w centrach handlowych, makdonaldach, centrach miast itp. Mogliby też naprawdę włączyć czasowo większą ilość pokestopów, żeby nie gnać w jedno miejsce pod taki powiedzmy kościół, żeby wziąć piłki do zwiększonej dodatkowo przez Incense liczby pokemonów.

   • Reply
    Rev
    Mar 13, 2020 8:29 pm

    Chłopie przestań to coś brać,albo bierz w mniejszych ilościach. W większości krajów ludzie pracują, a ty mówisz o wyłączeniu gry. W sumie takim jak ty już dawno powinni wyłączyć

    • Reply
     R
     Mar 14, 2020 5:43 pm

     Ty lepiej weź cos na myślenie. Szydzę z pozorowanych ruchów Niantic.

 • Reply
  shrek
  Mar 13, 2020 1:57 pm

  Czy Wam też walka podczas rajdu tak się tnie?

 • Reply
  GramGdyMamCzas
  Mar 13, 2020 11:01 pm

  Zaistniałe okoliczności niosą za poważne konsekwencje,aby tragizować, że nie możemy się bawić. Uwielbiam Pokemon Go, ale czytam i słucham ze zrozumieniem. Chyba oddam smartfona do domowego aresztu i zajmę się puzzlami, czym bądź, bo gry w domu nie będzie. W plecaku kilkanaście piłek, ok. 150 monet, Friendsy z giftami przystopowali. Innym też będzie gry brakowało. Oby koronawirusy odpuściły.
  Trzymajcie się. :)))

 • Reply
  Siodry
  Mar 14, 2020 8:47 am

  Co będzie z ballami?

 • Reply
  Omg123
  Mar 14, 2020 10:30 am

  Na co komu insensy skoro trzeba iść i łazić żeby pokebole zdobyć , czyli defakto musisz wyjść z domu no chyba ze kasa kasa kasa

 • Reply
  magma
  Mar 14, 2020 10:37 am

  Kochani, ciężko to będzie jak nam i Waszym rodzicom zabraknie pieniędzy. Jak nie będzie z czego zapłacić podatków i ludziom pensji. Nie wszyscy są emerytami, biorą 500+ i pracują w budżetówce. To są bardzo realne problemy. Warszawa wygląda w tej chwili jak wymarła.
  Nie wiem czy kiedykolwiek dotrze do ludzi, że jeśli te działania będą dalej narastały to będzie totalny krach. Gospodarka padnie bardzo szybko. Jedynie życie w miarę normalnym trybem i rytmem mogłoby coś uratować. Ale jak wiadomo nie wolno.
  Nie chcę drążyć tego smutnego tematu dalej. Żyjemy aktualnie w bardzo złym czasie. I jeśli nie będzie zmian na lepsze to będzie tragicznie.
  Za 2 tygodnie tutaj zajrzę i zobaczymy czy nie daj Boże miałam rację.
  Co do POGO to mam 74 friendsów, tak, daję radę ich obsługiwać. Niektórzy zamilkli, ale i tak miewam 2 dniowe opóźnienia. Są do tego przyzwyczajeni, bo oni też tak robią.
  Piłek i wszystkiego innego mi nie brakuje, na koniec dnia wyrzucam po 50 piłek revivów i innych, albo i więcej. Fakt kręcę mnóstwo poków po drodze. Jest mniej ludzi na rajdach, ale są. Nie chodzę po galeriach, zresztą już są zamknięte. Wszystko jest w parkach i na ulicach.
  I qrde nie mam zamiaru zmieniać swoich przyzwyczajeń. Dalej będę wychodzić i na rajdy i żeby zakręcić.
  Czego i Wam życzę.
  Trzymajcie się zdroworozsądkowo.
  Magma
  ps
  macie problem z friendsami? mogę paru dodać, prezenty będziecie mieli max co 2 dni. Najwyżej wywalę tych z Włoch i Korei 🙂
  7675 9026 8709

  • Reply
   GramGdyMamCzas
   Mar 14, 2020 11:59 am

   Dodałam Twój kod i dziękuję za akceptację. Mocno odstaję od Twoich osiągnięć w grze, ale po pre-sezonie w lidze, nosimy takie same buty i getry :))))
   Pozdrawiam Cię wraz z moim aktualnym buddy Palitoad-em. 🙂

  • Reply
   R
   Mar 14, 2020 5:45 pm

   Myślę dokładnie to samo co Ty. Brawo za odwagę w napisaniu tego!

 • Reply
  Lelek
  Mar 14, 2020 6:42 pm

  Po co komu tyle incens jak nie ma poke ball . Powinni dać każdemu graczowi po kilkaset balli zeby mógł z domu lapać

 • Reply
  magma
  Mar 16, 2020 11:23 am

  Hej kochani
  Dodałam sporo friendsów, którzy wzięli mój nr z tej strony. Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
  GramGdyMamCzas: wcale nie mam lepszych osiągnięć, tylko numerek poziomu jest trochę lepszy:)
  Chciałabym jednak porozumiewać się z Wami, bo jesteście z różnych miast. W Warszawie radzę sobie w sumie bez problemu, ale może przyda się strona, która nie tylko będzie służyć do ewentualnego umawiania się na raidy, ale przede wszystkim żeby pogadać. O wszystkim, nie tylko o PoGo. Założyłam prywatną grupę na Facebooku Pokemon GO dla przyjaciół. To strona dla Was. Tak na szybko to chcę napisać, że staram się wysyłać Wam gifty od razu jak mam. Z otwieraniem jednak może być kłopot, bo mam naprawdę dużo friendsów. Sądzę, że co 2 dni góra trzy dam radę.
  Serdecznie pozdrawiam
  Magma

 • Reply
  Grey
  Mar 17, 2020 12:22 am

  Chce kupić i pokazuje, że mój plecak jest przepełniony a tak nie jest. O co chodzi z tym 1 coinem? Kasę posiadam i miejsce w plecaku też…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Genesect i płatny event w Pokemon GO

Przecieki z kodu gry już wcześniej podpowiadały nam, że Genesect zmierza do Pokemon GO - teraz mamy oficjalną zapowiedź. Na...

Zamknij