News 10

Znamy atak dla Eevee na Community Day!

Niantic ogłosiło jaki specjalny atak otrzyma Eevee na Community Day – wbrew pozorom ma on dużo sensu w kontekście przyszłości.

Informacja oczywiście pojawiła się na pokemongolive.com, ale w newsletterze rozsyłanym regularnie na skrzynki mailowe graczy producent Pokemon GO przypomina nam o całym wydarzeniu wraz z ogłoszeniem specjalnego ataku:

Trenerzy, przygotujcie się unikalny Community Day w sierpniu, którego głównym bohaterem jest pokemon typu normalnego – Eevee! Ponieważ Eevee może ewoluować w wiele różnych pokemonów, ten przedłużony Community Day da wam szansę na eksploracje cudów ewolucji. Zarówno w sobotę 11 sierpnia jak i niedzielę 12 sierpnia, pokemon ewolucji będzie pojawiał się na dziko częściej przez trzy godziny każdego dnia a każdy Eevee złapany podczas tego trzygodzinnego okienka będzie znał atak typu normalnego Last Resort. Odłóżcie TM trenerzy! Ten specjalny atak będzie dostępny jedynie dla Eevee złapanych albo wyklutych podczas Community Day. Dodatkowo, zyskacie potrójny bonus do Stardustu łapiąc pokemony a lury będą trwały przez trzy godziny. 

Last Resort na pierwszy rzut oka nie jest niczym specjalnym – mówimy w końcu o Eevee i nawet nowy atak nie czyni z tego stworzenia topowego pokemona.

Co jednak ciekawe Last Resort zyskuje bardzo na znaczeniu w generacji siódmej przy okazji tzw. z-moves. Bez większego zagłębiania się w mechaniki – z-moves są aktywowane przy pomocy specjalnego kamienia i zamieniają zwykły atak w taki, który odpowiada danemu kamieniowi. Dla Eevee kamień zwany Eevium Z zmienia właśnie Last Resort w Extreme Evoboost, który zwiększa wszystkie statystyki tego pokemona na czas walki. Jeżeli do czasu wprowadzenia z-moves system walki w Pokemon GO zostanie przebudowany, to Extreme Evoboost przynosi bardzo wiele ciekawych możliwości na polu walki (efekty można przenosić innymi specjalnymi ruchami na inne pokemony ze swojej drużyny).

Pamiętajcie, że najbliższy Community Day odbędzie się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, w godzinach 11:00-14:00.

Źródło: https://pokemongolive.com/events/community-day/

 

10 komentarzy

 • Reply
  MV
  Sie 07, 2018 6:19 am

  To by oznaczało, że w przyszłości być może w końcu pojawią się ataki, które robią coś ciekawszego zamiast po prostu zadawać obrażenia.

 • Reply
  Marek42
  Sie 07, 2018 1:04 pm

  Na anglojęzycznych stronach widziałem info ze shinny tez bedą

 • Reply
  TheKlucha
  Sie 07, 2018 2:32 pm

  Czyli zgaduje, że jak w przypadku pikachu z surfem po ewolucji atak zniknie?

 • Reply
  W
  Sie 08, 2018 1:39 pm

  jak zdobyc shiny umbreona w sytuacji gdy wykorzystalo sie trik z imieniem?

  • Reply
   Sumomo
   Sie 08, 2018 2:35 pm

   Przejść z Eevee 10 km w buddy, nie zdejmować go z buddy w trakcie przystępowania do ewolucji w nocy (około 21:00, kiedy w pokemonach też zapadnie noc, czyli jak będzie widać, że się ściemniło w grze… najbezpieczniej około 22:00). Espeona zrobić tą samą metodą w dzień.

   • Reply
    migus
    Sie 08, 2018 4:38 pm

    jak przedziemy 10 km to licznik się wyzeruje do 0 km, zadziała i tak?

   • Reply
    W
    Sie 08, 2018 8:34 pm

    Jakbym przejsc z eevee na buddy 10 km w tym oatatni po zmroku to wyjdzie umbreon?

 • Reply
  migus
  Sie 08, 2018 4:39 pm

  Może ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym atakiem last resort bo czytałem newsa i nic nie zrozumiałem z tego. Lepiej przyszłościowo go ewoluować czy zostawić bo jak ewoluuje to straci ten atak?

 • Reply
  pawiani25
  Sie 09, 2018 6:45 pm

  Dobrze że jeszcze nie używałem sposobów z imionami

 • Reply
  Natjalcia
  Sie 11, 2018 3:59 pm

  Czy shiny eevee będą cały dzień w sobotę i niedzielę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.