Niezbędnik gracza Poradniki 10

Namierz je wszystkie!

Brak obecności sprawnego trackera w grze jest zdecydowanie jedną z bolączek Pokemon GO. System z bety wskazujący dokładną odległość od pokemona został uznany przez twórców za nieodpowiadający ich zamysłowi, a popularne trzy łapki zaraz po premierze przestały po prostu działać.

Właśnie z tego względu od samego początku powstają dedykowane mapy oraz aplikacje wspomagające odnalezienie upragnionego pokemona. Chyba nikt z nas nie chciałby się znaleźć w sytuacji, kiedy na liście pojawia się Dragonite, który za dosłownie kilka minut ma zniknąć bezpowrotnie, a my błądzimy bez skutku w każdą z możliwych stron. Szukanie na “ślepo” może być frustrujące, ale po usprawnieniu systemu skanowania pobliskich pokemonów, który na bieżąco aktualizuje listę już bez błędów, możemy nieco ułatwić sobie to zadanie. Jeśli nie chcecie korzystać z zewnętrznych aplikacji (te, które wymagają logowania grożą wyłapaniem bana), wystarczy zapamiętanie kilku prostych zasad rodem z lekcji geometrii* i trochę wytrwałości.

Pierwszą najważniejszą informacją jest fakt, iż zasięg efektywnego skanowania, w jakim wykrywane są pokemony to dokładnie 200 m. Rysunek pomocniczy znajduje się pod instrukcją.

 • Gdy pokemon pojawi się w sekcji sightings, zrób kilka kroków w tył i przekonaj się czy nie zniknie – skanowanie odbywa się co dziesięć sekund, a ważnym jest, byś znalazł się na samej krawędzi dwustumetrowego okręgu. Zapamiętaj punkt, w którym pokemon pojawia się na liście (na rysunku oznaczony żółtą gwiazdką);
 • następnie cofnij się około 20 metrów i zacznij poruszać się w lewo lub prawo po okręgu, którego środkiem jest wcześniej wyznaczony punkt. Tym sposobem znajdziesz jeden z trzech oznaczonych czerwoną gwiazdką punktów – jeśli po przejściu kilkunastu metrów drugi punkt nie pojawił się oznacza to, że musisz zmienić kierunek;
 • czas na najtrudniejszą część – pomiędzy jednym z punktów, który odnalazłeś (czerwona gwiazdka) a swoją pozycją wyjściową (żółta gwiazdka) musisz narysować w swojej wyobraźni łączącą je linię. Następnie na samym środku tej linii wyznacz prostopadłą, która będzie zawsze prowadzić idealnie do środka okręgu, w jakim znajduje się szukany pokemon (wyznaczamy ją w kierunku odwrotnym do strefy, w jakiej szukaliśmy czerwonych gwiazdek);
 • po przejściu 200 metrów spotkasz poszukiwanego pokemona – odległość ta to około 3/4 powierzchni, jaka jest widoczna na mapie gry po maksymalnym oddaleniu widoku.

namierzanie

Utrudnieniem w omawianej metodzie mogą być nietypowe układy ulic oraz wąskie osiedla – w takich warunkach ciężko jest zawrócić kilkanaście metrów i szukać charakterystycznych punktów, podążając po linii okręgu. Odpowiednie wykorzystanie tej metody daje bardzo dużą skuteczność, uwzględniając jednak, że mamy wystarczająco czasu, zanim pokemon zniknie z mapy na dobre.

Jeśli chcecie zostawić feedback dla autora tej koncepcji lub przeczytać o omawianej metodzie w oryginale zapraszam pod TEN adres. Udanych łowów!

*i kto powiedział, że geometria nie przyda się w życiu? 😉

10 komentarzy

 • Reply
  Anon
  Wrz 10, 2016 12:13 am

  ja to sobie zapamiętuje gdzie się poki spawnują w moim mieście, po miesiącu wiesz gdzie warto zajść, nie złapałem fajnego pokemona, bo się spóźniłem, tylko 2-3 razy,a podobną metodę wykorzystuje jak trafiam do nowego miejsca 😀 w przeciwieństwie do metody prezentowanej, biorę pod uwagę otoczenie, zazwyczaj one trafiają się między blokami,np. trawiaste w parkach, a wodne zazwyczaj przy zbiornikach wodnych, a rzadkie pokemony mają zazwyczaj swoje miejsca spawnów w bliżej określonych okolicach, dziękuję

 • Reply
  Sarutorobi
  Wrz 10, 2016 1:36 am

  Tak jak wyżej także zapamiętałem miejsca w których mogę znaleźć co ciekawsze poki tak łatwiej szukać i rzadko kiedy mi ucieknie zabawa w geometrię jest najlepsza w parkach lub innych otwartych przestrzeniach i przyznam się szczerze ze jeżeli widzę naprawdę rzadkiego i upragnionego pokemona nie mam wyrzutów i odpalam program do szukania pokemonow przynajmniej do czasu aż nie wprowadza innego sposobu namierzania.

 • Reply
  mir
  Wrz 10, 2016 9:34 am

  Pokemony spawnują się gównie na skrzyżowaniach ulic im większe skrzyżowanie na mapce tym więcej pokemonów w tym też tych rzadkich np: porygon, rainhorn, i inne. I zazwyczaj ujawniają się na skrzyżowaniach.

 • Reply
  cyna
  Wrz 10, 2016 9:57 am

  Używa ktoś z Was skanera PokeFast?
  https://www.reddit.com/r/pokemongodev/comments/4y50z8/implementation_pokefast_blazingly_fast_map/
  Sądzicie, że to “bezpieczne” dla naszych kont PTC?

  • Reply
   ZapalniczkaRPK
   Wrz 11, 2016 12:51 am

   NIE POLECAM DOSTAŁAM BANA ZA TO NA TRZY KONTA

   • Reply
    CYNA
    Wrz 11, 2016 2:24 pm

    A nie mylisz przypadkiem PokeFast skanera z botem na Windows?

 • Reply
  Sarutorobi
  Wrz 10, 2016 6:07 pm

  Bezpieczne bo sam to używam poki nie podajesz danych konta twego nie ma jak Ciebie namierzyć a przede wszystkim używając tego skanera nie ingerujesz w swoim kontem w system gry choć przyznaje ze nie znam zasady z czego pobierane są dane o lokalizacji pokemonow

 • Reply
  kielo
  Wrz 11, 2016 11:07 am

  Polecam apke pokefast jest świetna(bez logowania) i działa nawet u mnie na wsi,dzięki niej złapałem Elektrobaza i Snorlaxa

 • Reply
  słabo
  Wrz 11, 2016 8:25 pm

  Skanowanie co 10 sekund? Bardzo ciekawe, czasami jadę kilometr i nic się nie odświeża. Z tego powodu metoda ta jest skazana na porażkę.

 • Reply
  Dajcie jakiś radar...
  Paź 16, 2016 3:20 pm

  Nie sprawdzi się w mieście, nie skręcisz w prawo ani w lewo mając tam budynki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.