Niezbędnik gracza Poradniki 14

Nowe raidy poziomu 3 – poradnik

Końcówka ubiegłego tygodnia upłynęła pod znakiem rotacji bossów w raidach. Choć zostało z nami kilku starych znajomych a nowi przeciwnicy nie zachwycają, to warto przyjrzeć im się z bliska – przynajmniej tym trudniejszym do pokonania.

Dzisiejszy wpis jest poświęcony raidom poziomu trzeciego. Z ich puli wypadł Arcanine, Vaporeon, Jolteon i Flareon a na ich miejsce Niantic dodało Ninetalesa, Scythera, Omastara i Porygona. Zmiany nie dotknęły Gengara, Alakazama ani Machampa, które były już omawiane na łamach strony.

Trójki budzą najwięcej emocji, ponieważ pokonanie tych bossów w pojedynkę jest możliwe (w większości przypadków), ale wymaga składu dopasowanych kontr o wysokim poziomie. Tak więc jeśli waszym celem jest tzw. solowanie bossów z trzeciego poziomu to ten poradnik zdecydowanie wam się przyda. Najlepsze kontry są wypisane według najwyższych obrażeń, od największych do najmniejszych na 39 lvl pokemona.

Scyther

Scyther

Scyther jako boss posiada 17358CP a maksymalne CP jakie możecie uzyskać przy łapaniu dla 100% IV to 1408. Podwójna słabość na ataki kamienne czyni go łatwym przeciwnikiem, bo zapewne wielu z was ma dobre Golemy, które służyły za kontry na legendarne ptaki.

Ataki szybkie: Fury Cutter, Air Slash

Ataki ładowane: Night Slash, X-Scissor, Aerial Ace

Słabości: Kamienny (x2), elektryczny, ognisty, latający, lodowy

Najlepsze kontry: Golem (Rock Throw/Stone Edge), Omastar (Rock Throw/Rock Slide), Moltres (Fire Spin/Overheat), Raikou (Thunder Shock/Wild Charge), Entei (Fire Spin/Overheat), Flareon (Fire Spin/Overheat)

Porygon

Porygon

Porygon w roli bossa ma 11419CP a ten z perfekcyjnym IV przy łapaniu posiada 895CP. Wydawałoby się, że jest to banalny przeciwnik, ale w niektórych przypadkach może sprawić kłopoty nieco mniej zaawansowanym graczom. Głównie dlatego, iż jako ładowany atak może posiadać Solar Beam a jego jedyną słabością jest typ walczący.

Ataki szybkie: Charge Beam, Hidden Power

Ataki ładowane: Hyper Beam, Solar Beam, Zap Cannon

Słabości: Walczący

Najlepsze kontry: Machamp (Counter/Dynamic Punch), Heracross (Counter/Close Combat), Mewtwo (Confusion/Focus Blast), Dragonite (Dragon Tail/Outrage), Primeape (Counter/Close Combat), Alakazam (Confusion/Focus Blast)

Omastar

Omastar

Omastar jako boss posiada 18915CP a dla 100% IV jego CP przy łapaniu wynosi 1534. W tym momencie jest to jeden z trudniejszych bossów poziomu trzeciego możliwych do pokonania w pojedynkę i wymaga silnych kontr przede wszystkim typu trawiastego, na który Omastar jest podwójnie wrażliwy. Jego Hydro Pump potrafi zaboleć niezależnie od typu używanych pokemonów.

Ataki szybkie: Water Gun, Mud Shot

Ataki ładowane: Ancient Power, Hydro Pump, Rock Blast

Słabości: Trawiasty (x2), ziemny, elektryczny, walczący

Najlepsze kontry: Exeggutor (Bullet Seed/Solar Beam), Victreebel (Razol Leaf/Leaf Blade), Venusaur (Vine Whip/Solar Beam), Vileplume (Razor Leaf/Solar Beam), Tangela (Vine Whip/Power Whip), Machamp (Counter/Dynamic Punch), Raikou (Thunder Shock/Wild Charge)

Ninetales

Ninetales

Ninetales jako boss w raidzie posiada 14914 CP a perfekcyjne IV daje mu 1233 CP w trakcie łapania. W tym momencie jest to zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik do pokonania solo, ponieważ posiada najwyższą defensywę i nie ma żadnej podwójnej słabości. Ponadto jednym z jego ładowanych ataków jest Solar Beam. Określa się go nowym Flareonem raidów trzeciego poziomu – pokonanie go w pojedynkę być może jest osiągalne, ale wymaga perfekcyjnego składu pokemonów, przemyślanej strategii unikania ładowanych ataków oraz oczywiście braku błędów ze strony gry oraz serwera. Strona pokebattler.com prowadzi obecnie konkurs na pierwszego gracza, któremu uda się ta trudna sztuka (https://articles.pokebattler.com/2017/11/06/announcing-the-1st-pokebattler-contest-solo-a-ninetales-win-a-year-long-pokebox-membership/).

Ataki szybkie: Feint Attack, Fire Spin

Ataki ładowane: Heat Wave, Solar Beam, Overheat

Słabości: kamienny, ziemny, wodny

Najlepsze kontry: Mewtwo (Confusion/Shadow Ball), Golem (Rock Throw/Stone Edge), Vaporeon (Water Gun/Hydro Pump), Dragonite (Dragon Tail/Outrage), Omastar (Rock Throw/Hydro Pump), Feraligatr (Water Gun/Hydro Pump)

14 komentarzy

 • Reply
  Kadaj
  Lis 09, 2017 2:55 am

  Czas wypróbować co z tego da się sklepać. :3

  Swoją drogą wspominanie o kontrach na legendarne ptaki to zuo, przecież one były nierabialne. ;d

 • Reply
  DawidPolakL
  Lis 09, 2017 9:04 am

  A ja zebrałem wczoraj ekipę na metapoda. Przyszło 15 osób i rozwaliliśmy drania wypasionymi pidgeyami.

 • Reply
  Grajek
  Lis 09, 2017 9:32 am

  Cloyster z 2 nie jest taki łatwy 😉

  • Reply
   JohnWayne
   Lis 09, 2017 1:18 pm

   Tentacruel też, solo musiałem dwa razy klepać, a za drugim razem zdążyłem w ostatnich 5 sekundach, mam 32 lvl

  • Reply
   A'Tomek
   Lis 09, 2017 6:53 pm

   Zwłaszcza ten z Hydropompą.

 • Reply
  gosc
  Lis 09, 2017 10:11 pm

  dostał ktoś już zaproszenie na ex raid listopadowy?

 • Reply
  Levy
  Lis 10, 2017 4:13 pm

  A ja rozwalilem dzisiaj porygona czterema drago. Ale zostało mi 5 sec do końca.

 • Reply
  Michaił
  Lis 10, 2017 11:39 pm

  Mam taki problem, że w momencie rozpoczęcia wali mam albo 171 albo 176/175 sekund. Ponadto czasem walka kończy się ok. 5 sęk przed upływem limitu czasu – wyskakuje wówczas komunikat Times up. Czy ktoś ma jeszcze taki problem? Reinstalacja nie pomogła

  • Reply
   Tom
   Lis 12, 2017 10:43 am

   Jeżeli masz androida, wystarczy ustawić w opcjach telefonu czas operatora. Tyle

   • Reply
    Michaił
    Lis 12, 2017 7:24 pm

    mam ustawioną automatyczną datę i godzinę, przy innym ustawieniu aplikacja w ogóle nie chce działać. Nie mam innych sensownych opcji w panelu data i godzina. Mój tel to samsung j5. Szukałem również w opcjach programistycznych i tam również nic co by mogło pomóc. Nie mam nigdzie opcji aktualizowania czasu przez sieć

  • Reply
   PanGospodarzVI
   Lis 12, 2017 12:26 pm

   Spróbuj wejść w ustawienia telefonu, dokładniej ustawienia czasu. Zmień, żeby czas był aktualizowany przez sieć.

  • Reply
   Adam987
   Lis 13, 2017 8:44 am

   Standard. Zbijasz bosa, licznik xp już zatrzymany a oczekiwanie na dupiatą animację pomniejszania trwa kilka sekund i time up. Drugi przypadek gdy przy 5 sekundach pojawia się time up też jest normalną rzeczą. Masa niedopracowań nadal.

  • Reply
   Kropianka
   Lis 13, 2017 9:18 am

   Mam tak samo na Xiaomi RN 3. Czas automatyczny. Mój rekord to walka od 165 sekund.

 • Reply
  pokemaniac
  Lis 25, 2017 1:01 pm

  A ja jestem słaby i sandslasha sam nie mogłem powalić bo mam tylko 23 lvl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.