Niezbędnik gracza 223

Pokemon GO – poradnik dla nowych graczy

Pokemon GO – poradnik dla nowych graczy

 

Od kilku dni każdy może już łapać swoje własne kieszonkowe potwory czające się na jego podwórku. Jednakże sama gra nie tłumaczy należycie wszystkiego i nowi gracze mają problemy w odnalezieniu się w świecie Pokemon GO. Poniższy tekst będzie naprawdę podstawowym how-to, który wynika z doświadczeń moich oraz użytkowników forum Pokemon GO Polska.

 

1. Poruszanie się i łapanie pokemonów

Po pierwsze rozgrywka toczy się na mapie wzorowanej na naszym prawdziwym świecie. Mamy tutaj blokowiska, parki, lasy, jeziora i rzeki dokładnie takie same jak te nasze prawdziwe. Do poruszania się po świecie wykorzystujemy własne nogi, by znaleźć się w odpowiednim miejscu.

W prawym dolnym rogu ekranu znajduje się swego rodzaju PokeRadar. Wyświetlane są na nim pokemony, które czają się w pobliżu. Szare ikony oznaczają pokemony, których jeszcze nie zdobyliśmy. Stworki, które już mamy są przedstawione jako kolorowe obrazki.

pokemon go poradnik 1

Po kliknięciu na radar otworzy nam się okno z dokładniejszymi informacjami o ilości pokemonów w pobliżu. Nie jesteśmy za to w stanie poznać kierunku, w którym mamy szukać danego pokemona. Musimy metodą prób i błędów sprawdzać, w którą stronę zmierzać. Gdy znajdziemy pokemona stajemy z nim oko w oko i możemy go schwytać. Oczywiście jeśli posiadamy wolne Poke Balle.

pokemon go poradnik 2

 

2. PokeStop – czyli uzupełniamy swój plecak

Na mapie możemy znaleźć miejsca zwane PokeStopami. Są to punkty powiązane z miejscami wyróżniającymi się w naszej przestrzeni. Mogą to być np. pomniki, urzędy, murale, zabytki. PokeStopy są oznaczone na mapie jako niebieskie „słupki” z platformą i unoszącym się rombem. Gdy podejdziemy na tyle blisko, by móc go użyć, wyraźnie zmienia swój kształt.

Po kliknięciu na niego, pokazuje nam się ekran, na którym widzimy zdjęcie miejsca, do którego dany PokeStop jest przypisany. Gdy zakręcimy zdjęciem, wypadną nam bańki z przedmiotami, które automatycznie wpadają do naszego plecaka. Po wykorzystaniu PokeStop zmieni kolor na fioletowy zarówno w widoku zdjęcia jak i na mapie. Dzięki temu z daleka możemy zobaczyć, który PokeStop jest wykorzystany, a do którego możemy śmiało iść po nowe przedmioty.

Przedmioty, jakie wypadają z PokeStopów są uzależnione od poziomu trenera, jaki mamy. Na pierwszych poziomach wypadają same Poke Balle i jajka pokemon. Od poziomu piątego, gdy zaczynają być dostępne walki, w PokeStopach możemy zdobyć również potiony.

Więcej o PokeStopach poczytacie w tym miejscu: PokeStopy i wypadające z nich przedmioty.

pokemon go poradnik 3

 

3. Jajka pokemonów

Jak napisałem wcześniej, jajka pokemonów możemy znaleźć w różnych PokeStopach. Nigdy nie wiemy, co wykluje się z danego jajka. Żeby zacząć hodować jajko, musimy włożyć je do inkubatora. Na początku gry zaczynamy z podstawowym inkubatorem, którego możemy używać nieskończoną ilość razy.

Naraz możemy do niego włożyć tylko jedno jajko. Z czasem w grze będziemy mogli zdobyć inne inkubatory, które będą do użycia tylko kilka razy ale za to pozwolą nam „wysiadywać” więcej niż jedno jajko naraz. By wykluł się pokemon, musimy z jajkiem w inkubatorze przejść odpowiednią odległość. Dystanse to 2, 5 oraz 10 kilometrów. Niestety gra weryfikuje naszą prędkość i nie da rady ekspresowo wykluwać pokemonów podczas jazdy samochodem. Tak przebyte kilometry nie są brane pod uwagę.

Więcej o jajkach poczytacie tu: Jajka i jak je wykluć.

pokemon go poradnik 4

 

4. Nasze własne pokemony

Gdy już złapiemy lub wyklujemy pokemony, pojawia się pytanie „co dalej?”. Żeby odnaleźć się w ogromie złapanych przez nas pokemonów pomoże nam przycisk w prawym dolnym rogu ekranu na liście pokemonów. Dzięki niemu możemy sortować pokemony zgodnie z tym, czego akurat potrzebujemy.

Nasze pokemony są opisane przez różne statystki np. waga czy wysokość. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na CP naszego pokemona czyli jego Combat Power. Wartość ta określa jego siłę w walce. Druga istotna wartość to HP czyli Hit Points. Określają zdrowie naszego pokemona.

Poza tym z naszymi stworkami związane są jeszcze dwa przedmioty. Są to Stardust oraz Pokemon Candy. Gwiezdny pył jest zawsze taki sam i jest wymagany do trenowania naszego pokemona. Cukierki są inne dla każdego pokemona. Są potrzebne do treningów i ewolucji.

Na temat ewolucji możecie poczytać też tu: Pokemon GO – jak ewoluować naszego Pokemona.

pokemon go poradnik 5

 

Pierwszą opcją dostępną na ekranie podglądu pokemona jest POWER UP. Opcja ta kosztuje zarówno nasz gwiezdny pył jak i cukierki. Pozwala na zwiększenie CP oraz HP danego pokemona. Biały półokrąg nad wizerunkiem pokemona zapełnia się w trakcie trenowania i gdy dojdzie do końca, będzie to oznaczało, że nasz pokemon osiągnął swój limit.

Druga opcja to ewolucja pokemona. Jej koszt jest wyrażony tylko w cukierkach. Co ważne ewolucja nie zależy od tego, jak silny jest nasz pokemon. Oznacza to, że możemy go wcale nie trenować i ewoluować lub najpierw podnieść jego CP do maksymalnego poziomu, a dopiero potem ewoluować.

Gdy przewiniemy ekran w dół znajdziemy informację o znanych przez pokemona atakach. Ostatnia dostępna opcja to transfer pokemona. W ten sposób możemy pozbyć się słabych lub rannych pokemonów, wysyłając je do profesora. Takiego pokemona już nigdy nie będziemy w stanie odzyskać. Jednak w zamian zyskamy miejsce na nowe oraz cukierka do ewolucji.

pokemon go poradnik 6

 

5. Wabimy pokemony!

Na koniec chciałbym jeszcze opisać działanie jednego przedmiotu. Incense czyli rodzaj kadzidełka wabiącego pokemony swoim zapachem. Użyty przedmiot sprawia, że wokół nas przez pół godziny unosi się obłoczek przyciągający pokemony. W praktyce wygląda to tak, że co kilka minut pokazuje się przy nas pokemon, którego możemy złapać. Osobiście testowałem ten przedmiot siedząc w domu, ale w marszu działa tak samo. Pojawiają się zarówno stworki, które już mamy jak i te wcześniej niespotkane.

pokemon go poradnik 7

 

Na chwilę obecną jest to już koniec poradnika. Mam nadzieję, że pomoże nowym graczom wejść w świat i mechanikę Pokemon GO.

 

A teraz życzę owocnych łowów i złapcie je wszystkie!

 

pokemon go poradnik 8

 

 

Pozdrawiam

Zubi

 

 

223 komentarze

 • Reply
  Kaszalot
  Lip 08, 2016 9:28 pm

  Brakuje jednej rzeczy. Wygląda na to że pokemony wytrenowane, a potem wyewoluowane są silniejsze, i mają większy potencjał przyszłego treningu, niż pokemony od razu wyewoluowane, bez żadnego treningu.

  • Reply
   Kamil
   Lip 17, 2016 11:17 am

   Wie ktoś jak uleczyć pokemona po walce w gymie ?

   • Reply
    Zygmunt
    Lip 17, 2016 3:30 pm

    musisz je odwieźć do szpitala, albo zadzwonić po karetkę.

    • Reply
     Kartonovaa
     Lut 21, 2018 8:14 pm

     Najpierw trzeba pokemona power up’ować
     A potem trzeba użyć potiona

   • Reply
    Gutek
    Lip 17, 2016 10:29 pm

    Potionem

  • Reply
   milubik
   Lip 18, 2016 11:29 am

   a wiek ktos jak zmienic jezyk?

  • Reply
   Zytek
   Lip 18, 2016 10:08 pm

   Chciałbym się spytać czy jest możliwość złapania pokemona w domu lub jakimś pomieszczeniu. Pytam dlatego że słyszałem jak jedna osobą mówiła że siedziała na kiblu I złapała aż dwa pokemony. Czy można? Jeśli tak to jak?

   • Reply
    Pytek
    Lip 19, 2016 2:24 pm

    Zapach je zwabił…

   • Reply
    arek
    Lip 19, 2016 4:29 pm

    można 🙂

   • Reply
    donKretone
    Lip 20, 2016 6:08 pm

    punkt 4. HP to health points (punkty zycia)nie hit points.
    Spoko poradnik dla poczatkujacych, szkoda, ze gra nie ma samouczka lepszego

    • Reply
     kazmazynowy krol
     Lip 22, 2016 2:02 pm

     ja bym powiedział, że hit points ( punkty wytrzymałości). Bardziej pasuje do gier, zwłaszcza, że można je przywracać.

   • Reply
    Kacper
    Lip 21, 2016 5:16 am

    Jasne ze mozna, ja sobie siedzialem i gralem na komputerze z wlaczana na telefonie obok aplikacją PokemonGO i przyszły do mnie z 4

   • Reply
    Anonim
    Lip 21, 2016 6:46 pm

    Ja nie dawno też kiedy byłam na kiblu i włączyłam ten wabik złapałam ich aż 4 xD

   • Reply
    Ewa
    Lip 24, 2016 12:17 pm

    Ja złapałam tylko 4 pokemony poza domem ( w sumie mam już ich około 30 xD)

   • Reply
    anu
    Lip 27, 2016 10:55 pm

    ja wszystkie moje pokemony (22) zebrałam w 4 dni, nie wychodząc z domu. Może to dlatego ze mieszkam w mieście w uk i pod moim oknem jest parking na którym zawsze pojawiają się pokemony. Swoją drogą, po wyjściu z domu telefon traci zasięg gps pomimo, że mam włączone wszystkie opcje lokalizacji etc. Czy to wina miejsca czy telefonu? Kto wie…

  • Reply
   Daft
   Lip 21, 2016 8:36 pm

   ewoluuje się słabe pokemony z lucky eggz po exp a później i tak lecą do profesora.

  • Reply
   Varflock
   Kwi 06, 2017 1:34 am

   Mógłby to ktoś potwierdzić jakimś linkiem? Szukałem i jak dotąd nie znalazłem informacji czy kolejność wzmacniania i ulepszania stworka ma wpływ na jego statystyki.

   • Reply
    at3at3
    Kwi 06, 2017 11:26 am

    Temat stary, ale podpinam się! Czy jak ewoluuję teraz np. wonder Sunkern z niskim CP, to moja Sunflora będzie miała ten sam potencjał rozwoju?

   • Reply
    Goodka
    Kwi 06, 2017 2:57 pm

    Nie ma to najmniejszego znaczenia w jakiej kolejności zrobimy max-power-up / evolve.

    Każdy pokemon ma określone bazowe statystyki staminy-ataku-defa. Te statystyki odpowiadają maksymalnemu levelowi pokemona, a dla pokemona na niższym levelu są odpowiednio skalowane (zmniejszane). To oznacza, że podczas wykonywania power-up statystyki NIE rosną – one są tylko odpowiednio przeskalowane. Bazowe statystyki każdego pokemona rodzaju X są wciąż takie same, niezależnie od levelu, są jedynie mnożone przez odpowiedni współczynnik i to ten współczynnik ulega zmianie wraz z levelem. Jeśli ewoluujemy pokemona X uzyskując pokemona Y, to ten pokemon Y będzie miał swoje własne (inne niż X) bazowe statystyki, które będą skalowane w taki sam sposób (tym samym współczynnikiem), jak w przypadku pokemona X.

    Innymi słowy, robiąc power-up stopniowo zbliżamy swoją matrycę (pokemona) do ideału; robiąc ewolucję tylko zmieniamy matrycę, ale “odstęp” do ideału pozostaje ten sam.

    Można poszukać w googlach pod “cp formula”, w języku angielskim obszerne rozważania na TheSilphRoad.

 • Reply
  Dragyen
  Lip 08, 2016 9:51 pm

  >Pokestopy są oznaczone na mapie jako niebieskie „słupki” z platformą i unoszącym się rombem.

  TO JEST BRYŁA!!! w końcu mamy tu pseudo-3D 😀

  jajka są też na 10 kilosów.

  swoją drogą, na pierwszym pokestopie chyba minut spędziłem klikając w niego żeby ogarnąć jak się zbiera itemy XD

  • Reply
   Kuba
   Lip 20, 2016 1:26 pm

   ja siediałem i myślałem że trzeba coś kupić bo wyswietlał mi się sklepik

 • Reply
  Sss
  Lip 08, 2016 10:30 pm

  Z tego co się dowiedziałem, można też dostawać Daily Bonus w zakładce sklepu. Odnawia się co 21h. To ponoć niezły sposób na zdobycie stardust.

  • Reply
   markos50
   Lip 08, 2016 11:24 pm

   Prawda. jak klikniesz w menu postaci i tam w monetę to Cię przekieruje do bonusu

   • Reply
    Ayakashi909
    Lip 09, 2016 5:09 pm

    Właśnie, o co z tym dokładnie chodzi? Ja czegoś takiego nie mam ;C

    • Reply
     Patryk
     Lip 14, 2016 10:33 am

     Trzeba najpierw powiązać pokemona z Gymem żeby dostać defender bonus

    • Reply
     AlbercikW
     Lip 14, 2016 1:03 pm

     musisz mieć przejęty gym

  • Reply
   a
   Lip 08, 2016 11:29 pm

   Jak?

 • Reply
  Kev
  Lip 09, 2016 3:39 am

  Jak qy wszyscy popraliscie te gre?

  • Reply
   Wiktor
   Lip 09, 2016 9:12 am

   pewnie nielegalnie

   • Reply
    Olo
    Lip 11, 2016 7:24 am

    Jak nielegalnie ? Na app storze jest niedostępne w Polsce i wielu innych państwach mimo, że po premierze gry. Nowozelanczycy mogą legalnie, a w Europie już przestępstwo ? Gra jest dostępna na różnych stronach z appkami, jedne bezpieczne inne nie.

    • Reply
     MrNyko
     Lip 12, 2016 12:53 pm

     A ja to mam a mieszkam w zadupiu XD

     • Milos
      Lip 19, 2016 3:44 pm

      Łączmy się 😀

  • Reply
   Wiki
   Lip 14, 2016 9:56 am

   Wpisz sobie na telefonie czy czymś tam pokemon go dobreprogramy to taka fajna stronka polecam :))

 • Reply
  Kamill
  Lip 09, 2016 4:13 am

  Lepiej złapać pokemon a z małym CP i go expic czy lepszy będzie pokemon odrazu z dużym CP jak to określić? Po wielkości pokaż nie które póki są większe od reszty bo waga jest określana XS,XL. Chciałbym wiedzieć jak ”wyma sterować” poka wyexpic do granic jego możliwości czy od pidgeya 10 CP czy wystarczy złapać pidgeota i się tak nie bawić.

 • Reply
  Grimm
  Lip 09, 2016 6:53 am

  Mi trafiło się jajko z dystansem 10 km. No coz, psa na smycz, rower i heja 🙂

  • Reply
   Kondziu
   Lip 10, 2016 4:07 am

   Rowerem nie da rady, probowalem dzisiaj przejechalem ponad 5km i mi naliczylo 0,2km

   • Reply
    KAMIL
    Lip 10, 2016 3:03 pm

    Da rade tylko trzeba jechać tempem spacerowym 🙂

    • Reply
     Kondzix
     Lip 12, 2016 12:10 pm

     ja jeżdżę samochodem i mi zalicza

     • asz keczam
      Lip 14, 2016 8:16 am

      najlepiej w korkach expić jaja polecam!

   • Reply
    mazzzak
    Lip 14, 2016 11:29 am

    A gdzie to liczy te kilometry.? i co zrobić kiedy skończyły mi się pokebole

 • Reply
  Grimm
  Lip 09, 2016 7:12 am

  Ja nalapalem pidgey’ow i z 10 szczurów, wybralem najmocniejszego z nich (rattata 87 cp) i go ewoluowalem. Dzieki temu raticate 223 cp wyszedl. Kolega ewoluowal rattate 35cp i mu raticate 99cp tylko wyszedl

 • Reply
  frezze
  Lip 09, 2016 8:02 am

  Czy wam też źle wyświetla tekst i grafikę jak wejdziecie w Pokedex i wybierzecie jakiegoś pokemona? Bo mi się wyświetlają litery pionowo zamiast poziomo, a zdjęcia ewolucji są tak przesunięte, że prawie ich nie widać. Gra nie działa w tle, prawda?

  • Reply
   frezze
   Lip 09, 2016 8:03 am

   I dzięki za poradnik, bo nie wiedziałem o co chodzi z tym radarem, teraz życie jest jeszcze lepsze :3

  • Reply
   Gr3g93
   Lip 13, 2016 11:38 am

   Mam podobnie, z tym że wyświetla mi cały czas mojego pierwszego poke’a – charmandera, nie ważne którego wybiorę, kilka linijek tekstu jest normalny opis a potem już po jednej literce na linijkę i poprzesuwane obrazki… Ktoś wie jak to naprawić?

  • Reply
   Akrapovic
   Lip 21, 2016 9:07 am

   Jaa mam to samo na huwawei p8 lite

 • Reply
  Ciquel
  Lip 09, 2016 8:07 am

  Ktoś ma pojęcie, co sygnalizuje ta “skacząca” trawa? Podchodzę do niej, naciskam na nią, i nic, a czasami pokemon sam z niej wyskakuje

  • Reply
   Zubi
   Lip 09, 2016 11:17 am

   Na chwilę obecną nie wiadomo o co dokładnie chodzi z trawą. Z dotychczasowych obserwacji wynika, że losowo 50/50 albo wyskoczy pokemon albo nie.

 • Reply
  Scypafa
  Lip 09, 2016 9:57 am

  Cześć, a ja mam pytanie ponieważ nie widzę pokemonów na kamerce przez aparat. Normalnie jak zmienię na “świat gry” wszystko jest w porządku ale to nie to samo przecież…
  Może mi ktoś podpowiedzieć co mogłam zepsuć? Albo jak to można włączyć?

  • Reply
   Rfau
   Lip 09, 2016 11:57 am

   Prawdopodobnie nie masz kompasu w telefonie. To samo mam bez kompasu, ale mi to w sumie nie przeszkadza, gdyż oprócz tego, że w kamerce nie widze pokemona, to gra działa normalnie

   • Reply
    kacper
    Lip 17, 2016 5:02 pm

    A gdy zainstaluje kompas do telefonu będzie działać notmalnie ?

   • Reply
    susan
    Lip 20, 2016 9:53 am

    nie kompas, raczej chodzi o żyroskop, a to już kwestia modelu telefonu

  • Reply
   ambitnanazwa
   Lip 09, 2016 1:19 pm

   Nie masz telefonu z zyroskopem.

   • Reply
    Aneta
    Lip 18, 2016 8:24 am

    Ja mam telefon z zyroskopem i tez nie widac pokemonow

 • Reply
  AfuRa
  Lip 09, 2016 12:19 pm

  HP to heal Point :p

  • Reply
   Xio
   Lip 09, 2016 2:38 pm

   od ang. hit point lub health point, słowo heal to leczenie a nie zdrowie -_-

   • Reply
    Kkostuch
    Lip 10, 2016 11:24 am

    Koledze chyba chodziło o Health Points (ang. Punkty zdrowia)

 • Reply
  NikkaPL
  Lip 09, 2016 2:14 pm

  Bokeballe w drugim punkcie

 • Reply
  Filip
  Lip 09, 2016 7:43 pm

  Czy ktoś wie, jak można leczyć pokemony po stoczeniu nimi bitwy?

 • Reply
  Mat
  Lip 10, 2016 1:10 pm

  Zauwazylem ze przykladowo pidgey na 40cp ma 19hp a drugi na tym samym cp posiada 25hp wiec teoretycznie chyba bardziej sie oplaca trenowac pokemony od zera niz lapac z wyzszym cp. Dodatkowo ataki sie roznia nie wiwm od czego to zalezy… jeszcze do tego nie doszedlem. Moze ktos podpowie

 • Reply
  Gnojotrzepak
  Lip 10, 2016 9:16 pm

  A dlaczego jak klikam w ta ikonę go catch em to otwiera mi sie agario ze skinami głów Pokémonów ?

 • Reply
  Piotr
  Lip 11, 2016 11:29 am

  Jak dołączyć do siłowni np.niebieskiej bo jestem we frakcji niebieskiej (nie zdobyć walką tylko dołożyć pokemona i mieć siłownie z kimś).Dziękuję jak ktoś by wiedział.

  • Reply
   OWCZAR
   Lip 11, 2016 6:32 pm

   po prawej dolnej stronie masz przycisk walcz, a po lewej dolnej stronie masz przycisk dołącz do siłowni

 • Reply
  Eryk
  Lip 11, 2016 4:59 pm

  Witam. Co jeśli mieszkam w miejscowości, która liczy sobie około 3tyś. mieszkańców i nie mogę znalezc żadnego gyma i pokestopa? Znajduje się u nas kilka takich miejsc, które że tak powiem są “odwiedzane” Dodatkowo skończyły mi się pokeballe i czy bez pokestopów moge je uzupełnić? (nie wydając pieniędzy na grę)

  • Reply
   Maggie
   Lip 13, 2016 7:27 pm

   po przejsciu nastepnego lavel dostaniesz pokeballs

  • Reply
   kryceb
   Lip 15, 2016 6:32 pm

   Ja kupiłem pokeballe i nie dostałem ich na kanto :/

 • Reply
  Jarosław Cichociemny
  Lip 11, 2016 6:25 pm

  Czy ktos wje jak mieci bitke z innymi pocemonami

 • Reply
  ciekawa
  Lip 11, 2016 8:31 pm

  A co jeśli skończą mi się pokemonball a nie mam możliwości dokupienia nowych, kiedy pojawiają się nowe?

  • Reply
   Vikin6
   Lip 11, 2016 10:28 pm

   W pokestopach dropi ich od groma. złapałem ze 100 poków(średnio 3 zużywam) a mam 150pokeballów 🙂

 • Reply
  Komandore
  Lip 12, 2016 5:19 am

  Jak włączyć ten świat gry? Żeby widzieć poki przez kamerę?

 • Reply
  Krzysiek
  Lip 12, 2016 7:45 am

  Dlaczego nie mogę złapać pokemona startera na samym początku ? Byłbym wdzięczy za poradę . Pozdrawiam

  • Reply
   Klon
   Lip 12, 2016 8:54 am

   ja tak samo 🙁 apka mi się zacina i wyłącza

  • Reply
   kontownik
   Lip 12, 2016 2:41 pm

   Crashowanie się apki to brak internetu albo lag, wylacz wi-fi i ustaw pakiet internetowy.

  • Reply
   Ada
   Lip 17, 2016 3:06 pm

   Mam to samo

 • Reply
  Bartek
  Lip 12, 2016 10:02 am

  Mam pewien problem moja postać sama się porusza kiedy ja pozostaje w miejscu a kiedy ja się poruszam to postać idzie w inną stronę Ola help

 • Reply
  Ewelina
  Lip 12, 2016 12:11 pm

  a kiedy lub jak dostajemy stardust ?

 • Reply
  Kurosaki-kun
  Lip 12, 2016 12:26 pm

  Kolejna rada dla początkujących – jeśli macie problemy z baterią i gra mocno obciąża telefon, to włączcie funkcję oszczędzania baterii w Pokemon GO. Tutaj jest to opisane dokładnie: http://www.download.net.pl/pokemon-go-jak-oszczedzac-baterie-podczas-gry/n/8778/

  Można zaoszczędzić sporo baterii podczas gry.

 • Reply
  Emilka
  Lip 12, 2016 1:51 pm

  Jak zdobywać te cukierki ?

  • Reply
   Whiite00
   Lip 14, 2016 8:12 pm

   musisz zdobyć wiecej okazów danego gatunku np jak chcesz zrobić z kakuny beedrila to musisz lapac weedle i wszystko z jego sciezki ewolucyjnej, kazdy zlapany pok daje ci 3 cukierki, a transfer daje ci dodatkowy 1. Warto zaznaczyc ze wyklucie poka daje duzo cukierkow np dostalem 13 za wyklucie ponyty

 • Reply
  Piotr
  Lip 12, 2016 1:57 pm

  Jak podnieść level Gyma bo nie mogę dołączyć do frakcji swoich.
  Nie mam tej ikonki w lewym dolnym rogu jak chcę dołączyć do Gyma.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Reply
   Adrian
   Lip 17, 2016 3:00 pm

   Dołączam sie do pytania…

   • Reply
    Maczopl
    Lip 20, 2016 9:26 pm

    Lvl Gyma mozna podnieść chyba przez prestiż jak robisz trening walke ze swoja frakcja czy teamem to za fail albo wygrana Gym dostaje prestige.
    2k prestige to 1 slot na pokemona czyli jak 4x siedzi i jest 8k a podnisiesz do 8.001/10.000 to 5 pokemon moze byc dodany i sie zrobi chyba 10k ale nie jestem pewien.

  • Reply
   XimalX
   Lip 20, 2016 3:13 pm

   Należy ćwiczyć w Gymie a po osiągnięciu odpowiednego prestiżu Gyma można dodać pokemona

 • Reply
  Mirt
  Lip 12, 2016 3:10 pm

  Dobry.
  Chciałam się o coś was zapytać tak ogólnie. Czytałam Faq i czy ktoś z was ma dwa konta jeśli nie działa wam Pokemon Club ??

  • Reply
   Maczopl
   Lip 20, 2016 9:30 pm

   Można mieć 2 konto z tym samym nickiem od Google login ale wchodzisz bez logowania. A tak co nowy email mozesz nowe konto zrobic na stonie Pokemon Trainer Club bo nie ma opcji kasowania konta lub restartu od nowa na ten sam nick.

 • Reply
  mmm
  Lip 13, 2016 10:47 am

  Czy ktoś wie dlaczego gdy włączę transfer danych to tak jakby gubił mi się GPS i mapę widzę tylko gdy jestem w zasięgu wifi?

  • Reply
   Tolo
   Lip 19, 2016 12:03 am

   To samo mam. LG L9 II here.

 • Reply
  Mateusz
  Lip 13, 2016 12:18 pm

  A jeśli ktoś ma problem z połączeniem GPS to jak tak miałem że jak włączyłem 4G to mnie połączyło. Może komuś to pomoże z tym 🙂
  Pozdrawiam i dobrych pokemonów zyczę 😉

 • Reply
  Marta
  Lip 13, 2016 1:25 pm

  Skąd mam wziąsc Candies ptrzebne do ewoluowania ?

 • Reply
  Paulina
  Lip 13, 2016 7:39 pm

  Hejka
  Mam taki problem, że zainstalowałam stworzyłam postać, ale później nic się nie dzieje na tle sama postać i tylko obracać nią mogę. Nie wiem o co chodzi podotykałam cały ekran i nic.. 🙁

  • Reply
   Maczopl
   Lip 20, 2016 9:32 pm

   Lagg zresetuj gre to zaczniesz od miesca gdzie ci sie zawiesiło.

 • Reply
  Ola
  Lip 13, 2016 7:52 pm

  Dlaczego po zainstalowaniu gry nie moge na nią wejsc bo ciągle się zacina ?!

 • Reply
  Wercia
  Lip 13, 2016 9:56 pm

  Beka.. Pierwszy raz jak w to grałam,to normalnie wybrałam sobie mojego pierwszego pokemona i nagle coś nacisnełam myślałam,że ,,power up” a ja swojego jedynego pokemona do profesora wysłałam Dzięki wielkie za poradnik☺..Już myślałam,że coś zepsute mam.

 • Reply
  Kamil
  Lip 13, 2016 11:45 pm

  Nie mogę wpisać nazwy trenera po złapaniu pierwszego pokemona ? Ocb ?

  • Reply
   marcin
   Lip 17, 2016 10:43 am

   jak rozwiązałeś ten problem ?

 • Reply
  Metakadokarizo
  Lip 14, 2016 8:30 am

  Mam pytanie czy w tej grze można spotkać innego gracza czy to gra solowa a i czy są tu pojedynki pokemonów ???

 • Reply
  Wiki
  Lip 14, 2016 9:58 am

  Jak zdobyć kadzidełka ? (Incense)

 • Reply
  Stempel
  Lip 14, 2016 4:41 pm

  Jak leczyć pokemony??

 • Reply
  Ayame
  Lip 14, 2016 6:18 pm

  czy pokestopy uzupełniają się co jakiś czas? bo w mojej miejscowości są tylko 2, które już są opróżnione 🙁

  • Reply
   Dawid
   Lip 19, 2016 10:58 am

   Tak pokestopy uzupełniają się co jakiś czas i możesz je zbierać i zbierać do woli 🙂

 • Reply
  Krzysztof
  Lip 14, 2016 7:29 pm

  Dlaczego nie wyświetla się pokemon w realu jak zapale aparat ?

  • Reply
   Ayame
   Lip 15, 2016 5:15 pm

   nie masz w telefonie żyroskopu, też mam ten problem 🙁

 • Reply
  Whiite00
  Lip 14, 2016 8:07 pm

  dodaj info odnośnie Lure Module, który możemy umieścić na PokeStopie, działa on jak kadzidło ale na Stopa i działa dla każdego gracza w okolicy, więc można zebrac ekipę i pofarmić na takich lurach np jak się zrobi mega gorąco a ochota na grę nadal będzie

 • Reply
  Marcin
  Lip 15, 2016 4:42 am

  Jak wyłączyć świat gry aby widzieć przez kamerke ?

 • Reply
  dem
  Lip 15, 2016 7:11 am

  Fajnie, ale tak po ludzku – jaki jest cel tej gry ?

  • Reply
   Ayame
   Lip 15, 2016 5:16 pm

   masz zebrać wszystkie pokemony i być największym koxem 😀 żadna gra nie ma sensu, ma po prostu sprawiać frajdę.

 • Reply
  kris
  Lip 15, 2016 8:08 am

  Czy jakoś da się włączyć żeby kamerka działała przy łapaniu pokemonów ? Czy jak się grę odpala to automatycznie powinno to działać, a jeżeli nie działa to znaczy że tak czy siak nie pójdzie ? Ewentualnie czy jest opcja na telefonie, że trzeba jakąś apke włączyć.
  Pozdrawiam

  • Reply
   gracjan
   Lip 15, 2016 6:00 pm

   musisz posiadać żyroskop w telefonie inaczej nie będziesz mógł szukać przez kamerke pokemonów 🙁 . Na google poszukaj o tym żyroskopie bo ja się na tym w cale nie znam xD . Niestety ja tego nie mam i musze łapać pokemony bez AR

   • Reply
    Kuba
    Lip 20, 2016 1:41 pm

    po pierwsze łatwiej łapać pokemony w ich ”Naturalnym świecie,, a AR to tylko dodatek dla frajdy

 • Reply
  Olivier
  Lip 15, 2016 12:26 pm

  Mi jak wlaczam pokemon go zamiast mojej ulicy itp mam jakby morze i nawet tego pokemona nie moge zlapac,moge tylko ruszac ekranem ..Pomoze ktos?

  • Reply
   katja
   Lip 15, 2016 3:57 pm

   mam to samo 🙁

  • Reply
   gracjan
   Lip 15, 2016 5:57 pm

   włącz lokalizacje ewntualnie w ustawieniach lokalizacji zmień na najbardziej dokładną 😉

  • Reply
   Dawid
   Lip 19, 2016 11:02 am

   Musisz mieć włączonego GPS-A i Dane komórkowe oraz ustawione w ustawieniach o GPS Wi-Fi,Dane,GPS jakoś tak i ile masz tą opcję

 • Reply
  Xd
  Lip 15, 2016 5:37 pm

  Kiedy wchodz na pokemon go to pojawia mi się napis: failed to detect location i nie pojawiają się ani gymy ani poke stopy co robić???

 • Reply
  kacper
  Lip 15, 2016 6:54 pm

  Jak włączyć ten świat gry? Żeby widzieć przez kamerę?

 • Reply
  Szymon
  Lip 15, 2016 7:35 pm

  Czy pokemony same sie leczą, po walkach mają 0HP i noe wiem czy samo sie napelni czy co trzeba zrobic? Prosze o odpowiedz na emaila ktokolwiek wie 🙂 juniuni34@gmail.com

  • Reply
   Ranel
   Lip 19, 2016 11:21 am

   Musisz używać potion’ów oraz revive aby uleczyć pokemona

 • Reply
  Iwo
  Lip 15, 2016 7:54 pm

  Pokestopy się co pewien czas lub co pewna ilość przemierzonej drogi – wiem, bo sam przejechalem kawałek drogi i mogłem jeszcze raz zebrać pokeballe

 • Reply
  Kuba
  Lip 15, 2016 8:08 pm

  Jak się leczy pokemony po walce pls pomocy!

  • Reply
   Ranel
   Lip 19, 2016 11:22 am

   Musisz użyć potion’ów i Revive znajdujących sie w twoim ekwipunku (item)

 • Reply
  Mateusz
  Lip 15, 2016 11:01 pm

  Co oznaczaja liscie na mapce swiata podczas gry ?

 • Reply
  Jagoda
  Lip 15, 2016 11:12 pm

  Hej.. A pokeballe sie jakoś odnawiają czy coś ? Bo zużyłam wszystkie i nie mam wiecej.. Nie wiem co dalej xD

  • Reply
   Ranel
   Lip 19, 2016 11:25 am

   Jest kilka sposobów.
   1. Szukać pokestopów i odwiedzać je co jakiś czas, z tego co wiem kązdy pokestop można odwiedzić po ok. 10 min ( to wiem z doświadczenia).
   2 Trzeba wbić kolejny lvl, łapiąc pokemony. (wiem ,że jeśli nie masz pokeballi to ciężko ci będzię , ale jest taka możliwość)
   3. Kupić pokecoinsy ,bądź zdobyć je za pomocą przejęcia gymu

 • Reply
  Vater27
  Lip 16, 2016 10:31 am

  Mam Problem!
  podczas odwiedzania pokestopa jest napisane zebym zainstalowal pokestop module z kad to sie sciaga badz kupuje

 • Reply
  bidziu
  Lip 16, 2016 1:03 pm

  Nie mogę wpisać nazwy trenera po złapaniu pierwszego pokemona ? Ocb ?

 • Reply
  Dziku kiku
  Lip 16, 2016 2:22 pm

  Dlaczego nie mogę się zalogować do gry????
  Ciągle wyskakuje mi:
  Our servers are humbled by your incredible response. We are working to resolve this issue. Please try again soon!

  • Reply
   Dawid
   Lip 19, 2016 11:04 am

   Serwery nie działają jak zaczną działać to najlepiej zaloguj się przez Google i już 🙂

 • Reply
  Nugat
  Lip 16, 2016 6:23 pm

  Miałam pokemon go od kilku dni,ale moj kumpel-idiota skasowal mi dzis całą apkę.Po ponownym pobraniu nie mogłam odzyskac konta i moich osiągnięć. Czy jest na to jakis sposob czy muszę zaczynać od zera?

 • Reply
  Klaudia
  Lip 16, 2016 6:41 pm

  Czy do tej gry potrzebny jest internet? Bo ogólnie probowalam bez i normalnie działa mi GPS ale nie wiem czy te wszystkie pokemony tam były i czy moglabym bez internetu je złapać?

  • Reply
   Ranel
   Lip 19, 2016 11:26 am

   Tak internet jest potrzebny

   • Reply
    Maczopl
    Lip 20, 2016 9:35 pm

    Tak internet jest potrzebny jak nie Wi-fii to transfer danych komorkowych na pakiet jakis 0,5GB mi starcza po schodzi 20 MB na dziń. A tak jak ci działa na GPS tylko to PEWNIE CI ZRZERA KASE Z KONTA 😛

 • Reply
  Rafidex
  Lip 16, 2016 8:24 pm

  Siemka Czyli jesli mój pokemon przegra walke to już muszę szukać nowego a tego odesłać bo nie ulecze go?

  • Reply
   Ranel
   Lip 19, 2016 11:27 am

   Leczysz go za pomocą revive oraz potion w twoim “items”

 • Reply
  Tyszczuk
  Lip 16, 2016 9:08 pm

  Mam taki malutki błąd. Od Polskiej premiery(dziś) przy wszystkich pokach mam trzy łapki. Łaziłem po mieście dobre 3 godziny i nic, wszędzie trzy łapki… Ktoś wie jak to naprawić? Reinstalacja, czyszczenie Cache i wymuszanie zamknięcia nic nie dają.

  • Reply
   Tustechan
   Lip 18, 2016 12:16 am

   Też mam ten problem i pytałam się znajomych- wszyscy też się na to skarżą… Chyba pozostaje nam czekać aż naprawia

   • Reply
    Maczopl
    Lip 20, 2016 9:43 pm

    Bo ogólnie sa 3 łapki a tu na stronie dali błędne info ze im bliżej tym mniej łapek. Ja szukam Pokemony na tych samych spotach od danego punktu jak koło mojego domu 2x spoty mam co 1h sie respią losowo nowe pokemony na innych spotach też co 1h nowy pokemon. A jak sie go nie złapie to znika przed 1h i nowy sie pojawia w tym samym miejscu zawsze albo bardzi blisko tego miejsca na mapie. Tak poza tym zawsze sa 3 lapki tylo musisz wybrać z listy pokemona ktorego szukasz robi sie kołko wokolo niego i pojawia sie na pasku tylko on powiekszony a jak sie zbiżasz do niego to pasek prostokątny mignie ci na zielono a ciągle sa 3 łapki.

 • Reply
  Soq
  Lip 17, 2016 9:27 am

  Po złapaniu pierwszego pokemona pojawia się okienko do wpisania trenera. Co mam wpisać żeby przejść dalej?

 • Reply
  Milena
  Lip 17, 2016 11:25 am

  Czy ktoś gra na iPhonie 4 ? Mnie na tym telefonie gra się zacina. Proszę o pomoc.

  • Reply
   Chejron
   Lip 18, 2016 7:07 am

   Nie bardzo można Ci pomóc. Gra jest przystosowana do iPhone 5 i wyżej.

 • Reply
  K
  Lip 17, 2016 1:42 pm

  Mi liczba łapek wgl sie nie zmniejsza a szlam bardzo długo w rożne strony. Pokemony pojawiają sie nagle i nie ma ich w okienku nearby. Wcześniej tak nie miałam. Albo dzis pokazywało mi ze pokemon jest 3 stopy daleko a sie pojawił od razu jak przeszłam 2km. Mam iPhone 6s

  • Reply
   K
   Lip 17, 2016 1:43 pm

   2m*

  • Reply
   Furionek
   Lip 17, 2016 9:40 pm

   Mam dokładnie tak samo, cały czas 3 łapki a później pokemon wyskakuje pomimo ze mial 3 lapki. ktos wie jak to naprawić?

  • Reply
   Hohlik
   Lip 19, 2016 6:40 am

   Mam identycznie od samego początku gry… Jedyne na co mogę liczyć to na szczęście, że przypadkiem trafię na niego :/

 • Reply
  Pauli
  Lip 17, 2016 2:26 pm

  Czy wie ktoś może jak zacząć grę od zera? Żeby usunąć dotychczasowe osiągnięcia

 • Reply
  Chlebek
  Lip 17, 2016 2:44 pm

  Nie wiem jak wam ale mi radar zupełnie nie działa. Nie znikają łapki i myślę że ani razu nie złapałem pokemona którego szukałem. Czy ktoś ma podobny problem?

  • Reply
   Furionek
   Lip 17, 2016 9:41 pm

   Mam dokładnie tak samo. Strasznie denerwujące i nie wiem jak naprawić 🙁

 • Reply
  Grzegorz
  Lip 17, 2016 4:40 pm

  Wyświetla mi się pole gdzie znajduje się pokemon ale go nie widzie i nie moge go złapać. Co mam zrobić?

 • Reply
  Ada
  Lip 17, 2016 5:56 pm

  Czy ktoś wie jak naprawić błąd serwery?

 • Reply
  Keiichirouu
  Lip 17, 2016 6:57 pm

  Czy każdy ma pokedex tylko do 090?

 • Reply
  John6
  Lip 18, 2016 9:20 am

  Mam problem,złapałem pierwszego pokemona i wyskakuje mi komunikat żebym dodał przyjaciela czy coś w tym stylu dodaje nicki obcych graczy i nic.Nikt z moich znajomych w to nie gra a ja nie mogę przez to kontynuować gry,jeśli ktoś z was wie co zrobić proszę o radę.

  • Reply
   Zuza
   Lip 20, 2016 10:58 am

   Mam to samo 🙁

 • Reply
  Adi
  Lip 18, 2016 2:44 pm

  Mam ten sam problem nie wiem co wpisac na poczatku o jaki nick chodzi i ciagle stoje w miejscu.. 🙁

 • Reply
  Kayah
  Lip 18, 2016 3:00 pm

  Czy te punkciki na mapie to są tam tylko te banki czy są to miejsca pokazane gdzie jest pokemon?

 • Reply
  Marta
  Lip 18, 2016 6:57 pm

  Hej Jak uwidocznic pokemona na kamerce?

  • Reply
   Zuza
   Lip 20, 2016 9:49 pm

   musisz włączyć funkcję “ar” czy cos takiego

 • Reply
  BidWids
  Lip 18, 2016 8:56 pm

  Witam wszystkich , mam taki malutki problem iż gdy łapię pokemony i chodzę po mieście nie na radarze nie znikają łapki. Wie ktoś co z tym zrobić? Bo trochę to nie fajne jak się chodzi 3h i znajduje się 3 pokemony.
  Pozdrawiam

  • Reply
   Ranel
   Lip 19, 2016 11:29 am

   Jest to spowodowane słabym sygnałem internetu lub lagami serwera, ja w takiej sytuacji resetuje grę, nie zawsze pomaga ,lecz czasami się uda

 • Reply
  Patryk
  Lip 18, 2016 10:07 pm

  Czy warto boostować swoje pokemony na niskim lvlu czy lepiej zbierać ten pył i poczekać na wyższy lvl skoro wtedy łapiemy silniejsze pokemony(cp)?

  • Reply
   Ranel
   Lip 19, 2016 11:30 am

   Lepiej poczekać i zbierać pył, ja zbieram ok 6000 i wtedy dopiero ulepszam pokemony

 • Reply
  andrzej
  Lip 19, 2016 7:34 am

  ja mam pytanko: nie wiem dlaczego ale jak wchodze na pokemon go to nie mogę sie zarejestrowac na google … dlaczego?

  • Reply
   Ranel
   Lip 19, 2016 11:31 am

   możliwe ,że jesteś wylogowany z konta google, spróbuj się zalogować , jeśli nie chodzi o to , to niestety nw jak ci pomóc.

 • Reply
  Julka
  Lip 19, 2016 12:15 pm

  Mam pytanie, da się jakoś zmienić team? Np. Z team blue do team red :/

 • Reply
  Dawid
  Lip 19, 2016 2:41 pm

  wie ktoś czemu znikły mi pokemony po zalogowaniu się na drugie konto i ja k je odzyskać

  • Reply
   BidWids
   Lip 19, 2016 8:41 pm

   Każde konto posiada swoje pokemony. Jeżeli grałeś na koncie X i miałeś tam pokemony i przeszedłeś na konto Y to musisz zbierać pokemony od nowa, chyba że powrócisz do tamtego konta.

   • Reply
    Dawid
    Lip 20, 2016 7:58 pm

    Ale to było konto kolegi a ja wrucilem do tamtego konta i pokemonów już nie było

 • Reply
  Macio
  Lip 19, 2016 7:50 pm

  Cześć. Potrzebuje pomocy.
  Skończyły mi się pokeballe. Jeżdżąc do pokestopów (no może z 6 po kolei) wyświetla mi się “Can Have a PokeStop Module installed”. Co to oznacza? Nie chcę kupować ich za pieniążki 😉 Czy to jednak jedyne co mi pozostało?

 • Reply
  Belllllla
  Lip 19, 2016 8:23 pm

  Biedaki…. nie widzicie, że to kolejny sposób, żeby inwigilować i kontrolować ludzi? Wiedzieć gdzie są w każdym momencie? jacy jesteście glupawi… Bawcie się ale, powodzenia! Buahahah

 • Reply
  Roch
  Lip 20, 2016 6:44 am

  Witam. Czy można zwiększyć atak pokemona?

  • Reply
   Gosia
   Sie 15, 2016 12:42 pm

   Czy atak nie jestem pewna, ale opcja “Power Up” zwiększa CP. Im wyższy lvl trenera, tym więcej CP dostaje pokemon.

 • Reply
  Dawwix
  Lip 20, 2016 7:26 am

  Wie ktoś dlaczego w pokedexie mam tylko 17 pokemonów

  • Reply
   Crew
   Lip 23, 2016 5:55 am

   Masz tylko 17, bo tylko 17 dotychczas złapałeś (tzn. złapałeś 17 różnych “gatunków”), kolejne pokażą się, jak będziesz łapać nowe ” gatunki”.

 • Reply
  M
  Lip 20, 2016 8:41 am

  Witam mam pytanie , ponieważ nie mogę grać.
  Skończyły mi się poke balls i nie mam pieniędzy i nie mogę łapać pokemonów, czy ktoś z Was wie jak zdobyć poke balls lub pieniądze ? Albo jak sprzedać pokemona, jest taka opcja ?
  Proszę o pomoc i pozdrawiam

  • Reply
   Crew
   Lip 23, 2016 5:58 am

   Pieniądze możesz zdobyć nanarenie. Pokeballe możesz za darmondostać w pokestopach – zazwyczaj wyskakuje ich od 3 do 5 z wylosowania. Musisz znaleźć najbliższy Pokéstop i co 5 minut “zakręcić” zdjęciem które rozwija się na ekranie po kliknięciu na obracające się nad punktem sfery.

 • Reply
  Mateusz
  Lip 20, 2016 10:20 am

  Witam. Wlaczam gre , przy mojej postaci stoja 3 potworki, nie moge wybrac ani jednego. Nawet nie moge sie ruszyc… pomocy

  • Reply
   Isheida
   Sie 04, 2016 2:25 pm

   Hej, mam ten sam problem. Udało ci się jakoś odblokować grę?

 • Reply
  Zuza
  Lip 20, 2016 10:56 am

  Hej gdy złapie 1 pokemona musze “zadzwonic” czyli co wpisac?

 • Reply
  Janusz
  Lip 20, 2016 4:54 pm

  Wie ktos dlaczego jak chodze po miescie to nie znikaja lapki?
  Cały czas widac trzy

 • Reply
  Dominika
  Lip 20, 2016 6:17 pm

  Czy Wy też macie problem z pokazywane odległości pokemona od Was ? Ja mam ciągle 3 łapki odkąd gram . Odinstalownie nic nie dało , co jest, pomoże ktoś ?

  • Reply
   Maczopl
   Lip 20, 2016 9:45 pm

   Bo ogólnie sa 3 łapki a tu na stronie dali błędne info ze im bliżej tym mniej łapek. Ja szukam Pokemony na tych samych spotach od danego punktu jak koło mojego domu 2x spoty mam co 1h sie respią losowo nowe pokemony na innych spotach też co 1h nowy pokemon. A jak sie go nie złapie to znika przed 1h i nowy sie pojawia w tym samym miejscu zawsze albo bardzi blisko tego miejsca na mapie. Tak poza tym zawsze sa 3 lapki tylo musisz wybrać z listy pokemona ktorego szukasz robi sie kołko wokolo niego i pojawia sie na pasku tylko on powiekszony a jak sie zbiżasz do niego to pasek prostokątny mignie ci na zielono.

   • Reply
    Maczopl
    Lip 20, 2016 9:50 pm

    A moze te łapki nie znikają tylko sie ładuja np jak sa 3x na szaro to daleko jest pokemon, a jak sie zbliżasz to 1/3 łapka sie robi zielona i słabo to widać ale coś mi miga wokolo paska zanim sie pojawil pokemon ktorego wybrałem do szukania.

    • Reply
     Ranel
     Lip 20, 2016 11:24 pm

     Jeśli chodzi o łapki , to one pokazują jak daleko jesteś od pokemona. Im mniej łapek tym bliżej pokemona jesteś, niestety na tę chwilę jest to wyłączone ,najprawdopodobniej ze względu na lagi serwera. Miejmy nadzieję , że jest to tymczasowe i powróci do gry

 • Reply
  MistrzuXxDd
  Lip 20, 2016 7:28 pm

  WIE KTOŚ JAK WŁĄCZYĆ WIRTUALNĄ RZECZYWISTOŚĆ??????
  prosszę pomocy!!

  • Reply
   Maczopl
   Lip 20, 2016 9:53 pm

   Tylko jak łapiesz pokemona to możesz włączyć aparat na rzeczywistość lub włączyć na zielone tło ale jak probowałem to w miejscu na mapie w rzeczywistość na drodze czy chodniku go nie widze jak na reklamach…

   • Reply
    Ranel
    Lip 20, 2016 11:26 pm

    By widzieć pokemona w kamerce, w realistycznym świecie, twój telefon musi mieć żyroskop.

 • Reply
  Kacper
  Lip 21, 2016 5:20 am

  Wie ktoś skąd mogę zdobyć PokeCoinsy (te menety ze znaczkiem Pikachu), bo nie mogę nic kupić ze sklepu.

  • Reply
   Gosia
   Sie 15, 2016 12:39 pm

   Za przejęcie Gymu dostaje się 10 PokeCoins. Innego sposobu niestety na razie nie ma, jeśli nie chcemy wydawać realnych pieniędzy.

 • Reply
  Lili
  Lip 21, 2016 9:36 am

  Hej a jakie sa tam dostepne imiona bo ja wpisuje i wpisuje i mowi ze to imie jest niedostepne czy cos w ten desen

 • Reply
  Miku
  Lip 21, 2016 12:14 pm

  Wie ktoś jak zmienić tło na kamerkę gdy się łapie pokemony? Bo ja jak łapie zawsze za nimi jakiś las XD

  • Reply
   Gosia
   Sie 15, 2016 12:36 pm

   Podczas łapania pokemona, w prawym górnym rogu znajduje się przycisk “AR”. Ostrzegam, w trybie kamery trudniej łapie się pokemony 😉

 • Reply
  Wolodia
  Lip 22, 2016 10:30 am

  Wie ktoś jak odzyskać konto pokemon go , zawiesił mi się tel i konto wcięło

 • Reply
  pokes
  Lip 24, 2016 1:46 am

  Witam, co zrobić jak zbliżam się do liczby 250 pokemonów?
  mam je ewoluować i transferować? za ewolucję zawsze jest doświadczenie a za transfer cuks. Szybko nabijać expa czy lepiej tylko łapać pokemony i je odsyłać do profesora?

 • Reply
  hanstimenrmans
  Lip 25, 2016 10:57 am

  No wiec – jest to gra pobierana w Polszcze nielegalnie, bo legalna jest tylko w krajach, co wymienione na stronie poczatkowej. Nielegama jest tez waluta, w UE obowiazuje Euro lub Dojcze Mark, albo Rubel Sowiecki, a nie ajkies inne zlotowki.

 • Reply
  M
  Lip 25, 2016 10:51 pm

  Chcę zmienić telefon, jak uzyskać dane dostępowe do konta na którym gram? Podczas logowania na stronie pokemon go mam komunikat, ze nie odnaleziono mojego adresu.

 • Reply
  Przemek
  Lip 26, 2016 8:22 am

  Hej. Czy da sie zmienić gym ? Wybralem jak bylwm w innym miscie bardzo daleko ode mnie i teraz mam lipe. Pomocy

 • Reply
  Wiola
  Lip 26, 2016 5:20 pm

  Dlaczego nie mogę użyć z plecaka Pokeball?

 • Reply
  Bisiunia
  Lip 27, 2016 12:19 pm

  Mam pytanie- dopiero stawiam kroki w pokemon go- jestem na 4levelu i jak robilam zdjecie podczas lapania pokemona to nie wiem czy to sie zapisuje? A jesli tak to gdzie? W galerii nie mam

  • Reply
   Gosia
   Sie 15, 2016 12:50 pm

   A może lepiej zrobić screena? 😉

 • Reply
  lol
  Lip 30, 2016 9:42 am

  jak się zajerejstrować bez użycia google??/

 • Reply
  ppp
  Lip 31, 2016 4:22 pm

  Aby uniknąć problemów z gps najlepiej pobrać mapę offline

 • Reply
  magda
  Sie 03, 2016 3:13 pm

  Może ktoś wie dlaczego nic mi nie wyskakuje z pokestops robie wszystko jak trzeba i nic nie chce wyskakiwać

  • Reply
   Gosia
   Sie 15, 2016 12:33 pm

   A jest Pani w odpowiedniej odległości? Pokestop jest koloru niebieskiego i w kształcie dysku? Połączenie z internetem w porządku? Czasem wystarczy zakręcić nim lekko 🙂

 • Reply
  Ipilas3
  Sie 05, 2016 8:26 am

  Czy liczba transferów do profesora jest ograniczona? Zbliżam się ponownie do 250 a opcja transferu zniknęła

  • Reply
   Gosia
   Sie 15, 2016 12:49 pm

   A nie jest to spowodowane aktualizacją aplikacji? Wcześniej opcja była na końcu strony, teraz należy kliknąć przycisk w prawym dolnym rogu i wybrać opcję “transferuj”.

 • Reply
  Katy-Ro-Wave
  Sie 07, 2016 7:14 am

  W poradniku jest napisane, że podczas szukania pokemonów w liście nearby powinny się pojawiać pod nimi stupki, u mnie niestety się nie ukazują. Z czego to wynika?

 • Reply
  adriamo7297
  Sie 07, 2016 3:52 pm

  dołaczam sie pytania Katy-Ro-Wave. dlaczego nie moge w liście nearby wybrac jednego pokemona by moc go wysledzic ????

  • Reply
   Gosia
   Sie 15, 2016 12:46 pm

   Twórcy usunęli opcję radaru pokemonów. Niestety oficjalnie nie wiadomo dlaczego :/

 • Reply
  Historia Pokemon Go
  Sie 11, 2016 11:25 pm

  Mnie bardziej interesuje, czy komuś uda się powtórzyć sukces tej gry – czyli zarobić mega dużo kasy i przy okazji zrobić coś dobrego dla ludzi. Wyciągnąć ich sprzed komputerów do świata. Propsy.

 • Reply
  AnnYa242424
  Sie 12, 2016 6:16 pm

  Cześć gracze! powie mi ktoś jak włączyć tryb treningu, będąc w Gymie?

  • Reply
   jakoushirou
   Sie 15, 2016 1:33 pm

   Musisz mieć 5 level i znajdować się w gymie należącym do Twojej frakcji (koloru).

 • Reply
  NevG
  Sie 12, 2016 8:17 pm

  Mam problem bo gdy włączam gps i dane komórkowe to moja postac i tak sie sama rusza a jak podjade pod mały lasek to gps mi niedziała . Mam samsunga galaxy s3 4.4.4 2gb ram . Czy to gps’a wina ?

  • Reply
   jakoushirou
   Sie 15, 2016 1:32 pm

   Czasem w trybie oszczędzania baterii GPS wariuje. Być może też kwestia iż, s3 ma ponad 4 lata. Chociaż mój s4 (dużo lepszy niż s3) daje radę.

 • Reply
  Tomasz
  Sie 15, 2016 10:19 am

  Osiagnolem liczbę pokemonow 250 i dalej nowych łapać nie moge, ktos pomoze co mam teraz zrobić? Dziękuję z góry.

  • Reply
   Gosia
   Sie 15, 2016 12:31 pm

   Proszę usunąć powtarzające się gatunki. Np. ma Pan w swojej kolekcji 5 Eevee, należy zostawić tego z najwyższym CP. Reszta nie jest potrzebna (chyba, że ma Pan odpowiednią ilość cukierków do ewolucji). Klikamy na pokemona, w prawym dolnym rogu znajduje się przycisk. Wybieramy opcję “transferuj” (jeśli ma Pan starszą wersję aplikacji, trzeba zjechać na koniec strony i również kliknąć “transferuj”). Dostajemy wtedy jeden cukierek, potrzebny do wyżej wspomnianej ewolucji lub zwiększenia siły (power up). Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam!

   • Reply
    tmDino
    Sie 17, 2016 3:11 pm

    Niekoniecznie z najwyższym CP. Czasem te które mają niższy CP mają większy atak 😉

  • Reply
   jakoushirou
   Sie 15, 2016 1:30 pm

   Musisz część z nich odesłać za pomocą opcji Transfer (na stałe). Albo zakupić większy magazyn.

 • Reply
  Julka
  Sie 22, 2016 10:36 am

  A ja niemam tych łapek czemu?

 • Reply
  ferdas
  Sie 27, 2016 8:50 pm

  jest jakiś sposób zeby wyłączyć tryb AR? mam rozwaloną góre ekranu i nie mg wyłaczyć Trybu ar ani wejść w ustawienia

 • Reply
  Monika
  Sie 30, 2016 7:36 am

  Dla mnie sie zadne lapki nie pojawiaja przy pokemonach..czemu?!?! Poza tym nie mam pojecia jak odeslac slabeuszy do profesora..Nie znalazlam nigdzie takiej opcji :/ …Help!!!!

 • Reply
  Olka
  Sie 31, 2016 12:31 pm

  Kto wie jak nazwać swojego trenera w pokemon go?

 • Reply
  ktoś_napewno
  Sty 21, 2021 9:02 am

  kto ma 42 poziom w poksach? xD

 • Reply
  ktoś_napewno
  Sty 21, 2021 9:03 am

  KTO MA 40 LEVEL? XD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.