Niezbędnik gracza 233

Poradnik Pokemon GO – Gymy – przejmowanie, walki i treningi

Poradnik Pokemon GO – Gymy – przejmowanie, walki i treningi

 

Warto wspomnieć, że około 30-50% portali z Ingress przekształcono w Gymy lub PokeStopy, które możemy spotkać podczas gry w Pokemon GO. Gymy znajdują się nawet w miejscach, które wcześniej nie były portalami w Ingress. Podobno każda wioska/miasto posiadające swoją nazwę na mapie, ma przynajmniej jeden taki Gym w okolicy. To taka ciekawostka dla osób mieszkających w małych miejscowościach, które obawiają się, że mogą mieć ograniczony dostęp do Gymów :).

Gymy stanowią głownie biblioteki, ratusze, muzea, uniwersytety, kościoły i kaplice. Z kolei PokeStopy to mniejsze zabytki, pomniki, tablice informacyjne, miejska sztuka etc. Tak wygląda Gym (w tym przypadku przejęty) na mapie, neutralne są szare:

gym przejęty przez nas

Gym szary

Jeżeli Gym jest wolny (nie przejęty przez żadną z drużyn) – wystarczy zdeponowanie jednego pokemona, aby był nasz (tak… dokładnie jak rezonator). Wchodzicie w tym celu w Gym i klikacie ikonkę w dolnym lewym rogu ekranu:

gym pusty

Lider Gymu (czyli osoba, która zdeponowała najsilniejszego pokemona) ma obok swojego awatara koronę, którą widzą wszyscy gracze. Na ekranie widzimy nick gracza i jego lvl. Możemy też zobaczyć, ile punktów CP ma zdeponowany pokemon.

Dla Gymu najważniejszy jest prestiż, oznacza on jego siłę. Im więcej silnych pokemonów w danych Gymie – tym wyższy jego prestiż. Warto wspomnieć, że dany trener w Gymie może zostawić tylko jednego pokemona. Pozostali trenerzy z teamu powinni dołączyć tam swoje.

gym przejmowanie

Żeby wyzwać Gym na pojedynek, klikamy w ikonkę rękawicy w dolnym prawym rogu ekrany. Po wyzwaniu Gymu przeciwnika mamy możliwość wyboru drużyny składającej się z 6 pokemonów. Poniżej macie przykładową drużynę pokemonów – jeśli chcecie któregoś z nich zmienić, wystarczy na niego nacisnąć i wybrać innego. Jeśli wszystko wam pasuje, naciskamy GO i zaczynamy walkę.
gym walka

walka w gymie

Walka nie jest rozgrywana w systemie turowym – jest to walka w czasie rzeczywistym. Musimy więc skupić się i jak najlepiej rozegrać rozgrywkę, a także zadać jak najwięcej ciosów przeciwnikowi. Atakowanie polega na naciskaniu palcem na przeciwnika – używamy wtedy podstawowego ataku naszego pokemona. Zwróćcie uwagę na jaśniejszy pasek pod HP naszego pokemona – jest to pasek energii dla silniejszego ataku. Jeśli naładuje się – wystarczy przytrzymać dłużej palcem na przeciwniku i użyjemy silniejszego ataku! Bardzo fajnie to wygląda i zadaje o wiele większe obrażenia – spróbujcie!

Tu na przykładzie Pidgeya możecie zobaczyć, ile obrażeń zadaje każdy z jego ataków i ile pasków energii potrzebuje do zadania silniejszego ataku. Wing Attack – podstawowy i Aerial Ace – atak silniejszy:

pokemon

 

Możecie też unikać ataków przeciwnika – wystarczy naciskać na prawo od naszego pokemona lub na lewo – będzie wtedy odskakiwać na boki.

Jeżeli jeden z naszych pokémonów straci przytomność i dobije do 0 HP wyskakuje następny z kolejki do walki. Walka jest szybka, realistyczna i widowiskowa. Jest też ograniczona czasowo. Na pokonanie każdego z pokemonów mamy określoną liczbę czasu – licznik jest umieszczony między paskiem HP naszego pokemon i pokemona przeciwnika.

 

Spójrzcie jeszcze raz na ekran walki. Ikonka uciekającego chłopka pozwala opuścić walkę, a strzałki pod nią umożliwiają nam zamianę aktualnie walczącego pokemona na innego.

walka w gymie

 

Pokonanie lidera obniża prestiż Gymu i dodaje nam punkty XP. Jeśli obniżymy prestiż Gymu do zera, stanie się on neutralny. Po pokonaniu lidera raz, możemy przystąpić ponownie do walki. Trzeba jednak pamiętać, że nasz pokemon będzie ranny, a pokemon broniący Gymu w pełni sił. Warto uleczyć swoje najsilniejsze pokemony przed kolejną rundą.

Jeśli wyzwiemy Gym na pojedynek i wygramy, pokonane pokemony wracają do trenera jako “fainted“.

gym wygrana

Gymie możemy też trenować – nie ma to wpływu na pokemony zdeponowane tam przez trenerów. Po wygranej walce pokemony są uzdrawiane. Trenować możemy w Gymach należących do naszej drużyny – tak jak w przypadku walki klikamy na ikonkę rękawicy.

Jeśli wybierzemy trening, do walki staje przeciwnik „komputerowy”. Pokemony atakują w czasie rzeczywistym, „myślą” i używają przedmiotów. Trening nie jest walką w systemie turowym. Walka jest w czasie rzeczywistym.

Na razie nie ma też limitu na treningi. Można trenować w jednym Gymie w nieskończoność.

 

Dodatkowo, na razie też nie można nic robić ze zdeponowanym w Gymie pokemonem. Nie możemy go podmienić na innego i nie możemy też zabrać go z powrotem do swojej kolekcji. Musimy czekać, aż ktoś go pokona i wtedy wróci na naszą listę. Pokemony, które zdeponowaliśmy w Gymie mają obok swojego obrazka taki oto znaczek Gymu jak np. Oddish:

pokemony

 

 

P.S. Oczywiście to tylko podstawy. Podsyłajcie swoje doświadczenia w tym temacie :).

 

Pozdrawiam

beti89

233 komentarze

 • Reply
  Knsasuke
  Lip 10, 2016 10:59 am

  Jak pobrac ta gre??

  • Reply
   Fastqiub
   Lip 10, 2016 5:45 pm
   • Reply
    tygrysowyyy
    Lip 12, 2016 8:18 pm

    jak przejmiemy gym to ile mozemy zdeponowac pokemonow?

    • Reply
     Maryl
     Lip 14, 2016 10:22 am

     Tyle jak poziom Gymu

    • Reply
     Isandrie
     Lip 14, 2016 7:05 pm

     3 maxymalanie

    • Reply
     KILLOVER
     Lip 20, 2016 7:11 am

     Dlaczego moge walczyć tylko jednym pokemonem o gum a nie 6
     ??

     • Paula
      Lip 22, 2016 11:41 am

      Jeśli w Gym’ie jest tylko jeden poke to oczywistym jest, ze ty też będziesz miał/a tylko jednego.

     • bblos
      Sie 15, 2016 6:40 pm

      Odrykłem że jeśli walczysz z gymem ze swojej drużyny możesz walczyć tylko jednym pokiem a jak z drużyny przeciwnej to możesz wybrać 6.

    • Reply
     AriRaph
     Lip 25, 2016 7:25 am

     Ty możesz zdeponować tylko jednego.
     Inni gracze z tego samego teamu mogą dołożyć o ile level GYMu na to pozwala

 • Reply
  Adam
  Lip 10, 2016 11:04 am

  A można jeszcze tworzyć Gymy lub pokestopy?

  • Reply
   wookyPL
   Lip 11, 2016 2:05 am

   nie mozna i nie było można, ale może bedzie mozna

  • Reply
   tygrysowyyy
   Lip 12, 2016 8:18 pm

   jak przejmiemy gym to ile mozemy zdeponowac pokemonow?

  • Reply
   AriRaph
   Lip 25, 2016 7:23 am

   Bzdura! Zawsze atakujemy GYM 6cioma pokemonami nawet jeżeli broni go tylko jeden.
   Dzięki temu kilkoma słabszymi mamy szansę pokonać jednego silniejszego.

 • Reply
  Shiroyasha97
  Lip 10, 2016 11:36 am

  Jeśli trenujemy pokemony to dostajemy exp, prestiż gymu i CP walczącego pokemona się podnosi?

  • Reply
   rutko1989
   Lip 10, 2016 1:00 pm

   Po pokonaniu jednego pokemona w Gymie (trening lub walka) do dostajesz exp postaci i Gym traci lub zyskuje prestiż, CP pokemonów się nie zmienia

  • Reply
   Stelcio
   Lip 10, 2016 3:15 pm

   CP podnosi się tylko przez Power Up lub ewolucję.

 • Reply
  Krzysztof
  Lip 10, 2016 12:07 pm

  słyszałem że gra bedzie działać od androida 4,0 to prawda ? bo od androida 4,0 kolejne mają ten sam silnik graficzny czy jakoś tak 😛

  • Reply
   rutko1989
   Lip 10, 2016 1:01 pm

   minimum to Android 4.4, na telefonie z Androidem 4.1 nie chciało się zainstalować (z pliku .apk pobranego z neta)

  • Reply
   Dominik
   Lip 10, 2016 2:46 pm

   od 4.4

 • Reply
  Endriu
  Lip 10, 2016 12:33 pm

  Pytanko mam-jak wyciągnąć pokemona z gymu?

  • Reply
   rutko1989
   Lip 10, 2016 1:04 pm

   nie da się tego zrobić ręcznie.

   Można dopisać, że jeśli Gym straci poziom (np. z 3 na 2) to pokemon, który został dodany jako 3 do obrony wraca do właściciela (inne prawdopodobieństwo to że najsłabszy pokemon wstawiony jako obrońca wraca do swojego trenera).

  • Reply
   Kamil
   Lip 10, 2016 2:35 pm

   Dodatkowo, na razie też nie można nic robić ze zdeponowanym w Gymie Pokemonem. Nie możemy go podmienić na innego i nie możemy też wziąć zabrać go z powrotem do swojej kolekcji. Musimy czekać, aż ktoś go pokona i wtedy wróci na naszą listę.

   czytanie ze zrozumieniem :>

  • Reply
   kira_god
   Lip 10, 2016 3:11 pm

   Przeczytaj a się dowiesz.

  • Reply
   Stelcio
   Lip 10, 2016 3:16 pm

   Nie da się. Pokemon wraca z gyma dopiero gdy to zostanie odbite twojej drużynie.

 • Reply
  Kamyl
  Lip 10, 2016 12:56 pm

  Beti, mam pytanie do Ciebie.:) mieszkam w Skawinie (nie wieś, a raczej małe miasto za Krakowem). Mam 3 km do pierwszego Gymu,jeszcze dalej do pierwszego pokestopu,a o ilosci pokemonow w okolicy nie wspominam (3-5 na 1h)…Wczoraj byłem u mamy, która mieszka tuż pod Wawelem, w centrum Krakowa. Na około kamienicy było z 6 pokestopow i 3 gymy w odległosci 1km, poki co pare minut wyskakiwaly, normalnie raj dla trenerow. :P… Twórcy zapowiadali, ze małe miejscowosci nie beda miały problemów z iloscia miejsc i stworkow do złapania, ale jak widzimy jest inaczej. Pytanie, czy zmieni sie to w przyszlosci? sa jakies szanse na stworzenie pokestopow/gymow? A moze premiera w polsce bardziej “otworzy swiat”? Przed premierą bałem się, że będzie to gra pay2win – im wiecej pokeballi kupisz, tym wiecej stworkow złapiesz…Okazuje się, że jest całkiem inaczej – kto ma mieszkanie w centrum miasta juz wygrał tą grą.;p Smutne, ale prawdziwe…Pozdrawiam. 😉

  • Reply
   pszemek
   Lip 10, 2016 9:58 pm

   Mieszkam w Krakowie. Faktycznie, ilość pokestopów w centrum jest nieporównywalnie większa niż choćby głupie 2-3 km od centrum. Podobnie gymy. Ale co do poków – tu się nie zgodzę. Różnie to bywa, ale ostatnio przez 0,5h łażenia wyskoczył mi jeden… A średnia 3-5 /h to raczej norma.

   • Reply
    Kamyl
    Lip 11, 2016 8:43 am

    A na jakiej podstawie jest wybierane miejsce na gym/pokestop? Mimo, iż w okolicy mam szkoły, biblioteki, kościoły to gymem jest Krzyż przy moście. 😛 Da się stworzyć w google maps miejsce, które póżniej niantic wybierze jako gym?

    • Reply
     pszemek
     Lip 11, 2016 11:27 am

     gymy i pokestopy byly chyba importowane z ingressa, nie wiem czy tworzyli jakieś specjalnie dla pokemon go. Widocznie w Skawinie mało ludzi grało w ingressa… I niestety nie wiem czy teraz jest / będzie możliwość tworzenia nowych pokestopów i gymów. A przydałaby się, bo ich rozmieszczenie i zagęszczenie jest szalenie niesprawiedliwe.

     • bicojasnasx
      Lip 16, 2016 10:48 pm

      co ciekawe od kilku miesięcy nie można już tworzyć nowych portali w ingressie… więc i pokestopów nie będzie można robić

  • Reply
   Paweł
   Lip 13, 2016 1:07 pm

   No ja też ze skw. Skawina powoli budzi się do działania

  • Reply
   Lerix
   Lip 16, 2016 9:24 am

   Ja mieszkam w Radziszowie i u nas są 2 Gymy

  • Reply
   aniela
   Lip 10, 2017 1:53 pm

   u mnie nie ma żadnego gimu i jest 1 pokestop a pokemony dosyć często i mocne ale te same!!!

 • Reply
  Bartosz
  Lip 10, 2016 1:28 pm

  Wiecie czym spowodowane jest to gdy walczę na arenie i zostaje końcówka hp przeciwnika i tak do samego końca nie chce spaść do zera. Nie można przejąć wtedy gymu

  • Reply
   Kaio2000
   Lip 10, 2016 5:21 pm

   Mam to samo walczyłem dwa razy i na koniec się zwiesza

  • Reply
   Gabriel
   Lip 10, 2016 6:46 pm

   Stary też tak mam ale czasami jak próbuje kilka razy np jeśli się zbuguje to restart gry i po kilku próbach udaje się ale trzeba mieć nerwy ze stali

  • Reply
   wookyPL
   Lip 11, 2016 2:06 am

   bugi przy zapchanych serverach, trzeba wrocic pozniej jak nie ma lagow i przejdzie normalnie

   • Reply
    Gabriel
    Lip 11, 2016 12:20 pm

    I mnie jest jeszcze jeden bug przy niektórych gymach nie może mnie gps znaleść i wywala o km dalej…

  • Reply
   pszemek
   Lip 11, 2016 11:31 am

   Mam to samo i cholernie mnie to wkurza 😉 Gdyby nie ten bug to kilka gymów już dawno bym przejął. A tak to nie udało mi się nawet jednego, pomimo tego, że próbowałem uderzać na gym i po 4-5 razy pod rząd. Zawsze to samo – zacina się gdy przeciwnik ma minimum hp…

 • Reply
  Amelka
  Lip 10, 2016 2:24 pm

  Ej mam taki problem: zainstalowałam pokemon go z neta i gdy włączam grę to pokazuje mi się ekran ładowania i po chwili pojawia się napis ,,sign up with” a pod tym ,,pokemon trainers club” i jak to wciskam to pojawiają się pola do wypełnienia z napisem ,,Login” i ,,Passworld” no i o co z tym chodzi? Co mam zrobić? Proszę o pomoc :/

  • Reply
   Kash
   Lip 10, 2016 5:03 pm

   Musisz się tam zarejestrować.

  • Reply
   Twoje imie
   Lip 10, 2016 5:09 pm

   Amelka jak nawet nie umoesz sie zalogowac to sobie te gre daruj…

   • Reply
    ktotlet
    Lip 14, 2016 12:33 pm

    może po prostu nie zna angielskiego albo jest jeszcze mała?

  • Reply
   aniela
   Lip 10, 2017 1:56 pm

   jest tam też pole google i musisz tam wpisać swój e mail i hasło a jeśli ich nie masz to wejdź na stronę poków i tam wymyśl se konto!!!

 • Reply
  Piotr
  Lip 10, 2016 2:54 pm

  Dopiero zaczynam a już jest super

 • Reply
  Ziemniaczany
  Lip 10, 2016 5:18 pm

  Dobra wszystko fajnie ale ciągle mam GPS not found czy jakoś tak. Ma ktoś na to sposób ? I nie mówie tu o GPS na wifi bo na wifi wszystko działa ale raczej liveboxa ze ściany nie wyrwe. Nie działa mi GPS na sieci komórkowej wie ktoś jak temu zaradzić ? Próbowałem wszystkiego co poradniki mówią i nic. Z resztą wszystkie poradniki są pod wifi.

  • Reply
   fcs
   Lip 11, 2016 1:28 am

   Moze nie dzialac gdy w opcjach programistycznych telefonu ma sie wlaczona opcje “mock localization”.

  • Reply
   wookyPL
   Lip 11, 2016 2:07 am

   sprobuj wysoka dokladnosc ustawic w opcjach lokalizacji

  • Reply
   pszemek
   Lip 11, 2016 12:44 pm

   U mnie jest inna ciekawostka – co chwile wywala mi “gps not found”, ale gps działa, bo mnie po nim lokalizuje. Gdy wyłączam wyrzuca mnie na środek oceanu 😉

  • Reply
   Ziemianin
   Sie 09, 2016 8:35 pm

   GPS najlepiej działa, gdy telefon masz “odsłonięty” na południe – czyli tam, gdzie najwięcej słońca (bo tam jest najwięcej satelitów GPS).

   Jeśli od tego kierunku oddzielają Cię drzewa, ściany, szyby i inne przeszkody – nawet jak sam masz komórkę “na północ” – to GPS będzie szwankować.

 • Reply
  Robert
  Lip 10, 2016 5:32 pm

  Ja mam pytanie z innej beczki mianowicie czy gra wspiera granie na kilku urządzenia. Niby jest synchronizacja z Google lub pokemon trainers ale jak wiemy gra w Polsce nie jest oficjalnie dostępna i nie wiem czy to działa a z chęcią zainstalował bym grę na drugim telefonie.

 • Reply
  Henryk
  Lip 10, 2016 6:10 pm

  Dlaczego mogę TYLKO walczyć z gymem z mojej frakcji? Nie mam zamiaru leczyć pokemona po każdej walce, bo chcę potrenować.

  • Reply
   wookyPL
   Lip 11, 2016 2:08 am

   walka to trening, za to ze trenujesz musisz sie leczyc, bo moznabyloby cwiczyc non stop

 • Reply
  Krzysiek
  Lip 10, 2016 6:20 pm

  Jak wybrać dodatkowe pokemony do walki? Gdy wchodzę do Gymu przed walką mam tylko jedno okienko z pokemonem do wyboru? Zależy to pod lvl czy jak?

  • Reply
   wookyPL
   Lip 11, 2016 1:04 am

   jak wchodzisz do swojego koloru, to masz tylko jednego, bo to trening, a nie przejmowanie

 • Reply
  Michał
  Lip 10, 2016 6:25 pm

  A co jeżeli zaatakuje Gym i mój pokemon zginie, mogę go ożywić inaczej niż za pomocą revive ? Może muszę poczekać jakis czas ?
  I czy pokemony mogą regenerować się same czy tylko za pomocą potionów?
  Proszę o odpowiedź i Pozdrawiam 🙂

  • Reply
   Julia
   Lip 10, 2016 9:46 pm

   Revive tak jak i zwiększanie hp działa tylko przez używanie kryształków i potionów

   • Reply
    Maciejan
    Paź 07, 2016 9:40 am

    Przez ewolucję można też powołać do życia takiego omdlałego pokemona.

 • Reply
  Karolina
  Lip 10, 2016 6:48 pm

  Gdy chce “otworzyć” pokestopa, wyświetla mi sie komunikat ze musze cos tam zainstalować, wie ktos o co chodzi?

  • Reply
   wookyPL
   Lip 11, 2016 1:05 am

   mozesz zostawic tam wabik jak masz, ale nie jest to konieczne

  • Reply
   Joi
   Lip 19, 2016 10:20 am

   Nie otwierasz go przyciskiem na górze. Żeby go otworzyć, musisz zakręcić palcem dyskiem ze zdjęciem.

 • Reply
  Kaio2000
  Lip 10, 2016 6:53 pm

  Mam pytanko i w sumie nwm gdzie je tu zadać mianowicie chodzi mi o łapanie i walki pokemonów. Gdy chcę uruchomić opcję AR to pokazuje mi tylko balla a pokemon(y) się nie pojawia. Wy też tak macie ??

  • Reply
   Zosia14
   Lip 10, 2016 7:52 pm

   Też tak mam. Może to słaby telefon :v

   • Reply
    wookyPL
    Lip 11, 2016 1:06 am

    po prostu brak żyroskopu w telefonie

   • Reply
    Kaio2000
    Lip 11, 2016 7:15 am

    Szczerze mówiąc jest całkiem świeży bo jest z tamtego roku 😉

    • Reply
     wookyPL
     Lip 11, 2016 9:49 am

     Moze byc nawet z przeszlego roku, jak nie ma zyroskopu to AR nie podziala

     • WwookyPL
      Lip 11, 2016 4:06 pm

      Przyszlego*

  • Reply
   Julia
   Lip 10, 2016 9:47 pm

   Funkcja AR działa tylko wtedy kiedy masz w telefonie żyroskop 😉

  • Reply
   Lysia11
   Lip 10, 2016 11:11 pm

   też tak mam i wciąż szukam odpowiedzi…

 • Reply
  Zuzaa
  Lip 10, 2016 8:13 pm

  Czy może ktoś wyjaśnić (a najlepiej gdyby oprócz porad w komentarzach powstał poradnik o tym na stronie), jak oceniać potencjał pokemona?

  Już tłumaczę o co mi chodzi. Złapałam np kilka takich samych pokemonów:

  Pidgey:

  1. CP 80
  HP: 26
  Quick Attack: 10
  Air Cutter _ _ _ _ 25

  2. CP 80
  HP: 23
  Quick Attack: 12
  Aerial Ace _ _ _ _ 25

  albo Drowzee:

  1. CP: 78
  HP: 28
  Quick Attack: 8
  Psyshock _ _ _ 40

  2. CP: 14
  HP: 12
  Quick Attack: 8
  Psychic _ _ 50

  3. (już trochę ćwiczony) CP: 135
  HP: 36
  Quick Attack: 12
  Psybeam _ _ _ _ 35

  No i kwestia tych niebieskich kresek przy atakach specjalnych (tu zaznaczałam je jako ( _ ). Co one właściwie oznaczają? Bo zdania są podzielone; że albo ile razy możemy użyć tego ataku podczas walki lub ilość czasu ile się taki atak “ładuje” podczas walki. A może jeszcze coś innego?

  Pytam o to wszystko bo nie wiadomo w które konkretnie egzemplarze pokemonów warto inwestować trening i ewolucję. Bo raz że mają różne ataki specjalne, różne hp itd.
  Może ktoś się wypowiedzieć w tej sprawie? Jako dzieciak oglądałam Pokemony ale szczerze mówiąc nie pamiętam takich szczegółów jak ataki specjalne, poziomy hp i inne.

  • Reply
   wookyPL
   Lip 11, 2016 1:14 am

   numerki przy atakach oznaczaja ilosc obrazen wiecej = lepiej
   niebieskie kreski mozna okreslic jako czas do uzycia ataku specjalnego mniej=lepiej
   dany rodzaj pokemona kazdy ma takie samo cp, ktore zalezy od tego ile jest cwiczony
   PRZYKLAD: znajdujesz szczura 10 cp i 30 cp jak ulepszysz (nie mylic z ewolujesz)
   tego z 10 cp to bedzie mial 30 cp, potencjal maja taki sam, nie biorac pod uwage roznych wartosci atakow, z tym, ze ten z 30 cp byl juz cwiczony troche, przy wybieraniu wiadomo, ze lepiej brac tego, ktory jest juz cwiczony od razu, niz samemu wydawac punkty na cwiczenie, ktore mozesz wydac, zeby ten drugi byl mocniejszy, dodatkowo te wydane punkty nie przepadaja przy ewolucji

   • Reply
    Zuzaa
    Lip 11, 2016 5:14 pm

    Ok dzięki wookyPL

    tylko z tym ćwiczeniem to też jest różnie, w sensie ładujemy punkty w trening danego np. szczura, po czym znajdujemy szczura który ma np słabsze CP (bo nie był ćwiczony) ale ma lepsze ataki (bo ich poziom chyba nie rośnie wraz z treningiem, jeśli jakiś pokemon miał ataki 8 zwykły i 20 specjalny to chyba zostaje już tak na zawsze, nie?). Wtedy pojawia się problem bo wydaliśmy punkty na ćwiczenie pokemona który ma słabsze ataki (zwykłe i ten specjalny) niż ten nowo znalezniony, który póki co ma jeszcze niższe hp i cp.

    A właściwie to CP jest na jakiej podstawie obliczane?

    • Reply
     wookyPL
     Lip 12, 2016 12:18 am

     Wiadomo, ze zawsze mozesz znalezc cos lepszego, ale z takim podejsciem nic nie ulepszysz 😛 wybierz jednego danego rodzaju z najwyzszym cp i dobrymi atakami i go wzmacniaj 🙂 Tak jak mowisz, sila ataku u konkretnego poka jest ustalana od razu po zlapaniu i ulepszanie jej nie zmienia.

     Jesli chodzi o CP każdy rodzaj pokemona ma daną wartość minimalną CP, czyli przy założeniu, że nic niećwiczony szczur ma 10 cp inny nic nie ćwiczony ma tyle samo. Gdybys oba podniosła o jeden poziom to znowu miałyby po tyle samo. To jaka jest wartosc minimalna zalezy od rodzaju pokemona. To ile cp rośnie po kazdym upgrejdzie tez zalezy od rodzaju pokemona. Przyklad: podnosisz szczura z 0 poziomu do 1 i cp rosnie z 10 do 15; podnosisz snorlaxa z 0 poziomu do 1 i cp rosnie z 100(0poziom) do 150(1poziom)

     • Zuzaa
      Lip 12, 2016 4:43 pm

      No tak dzięki. Zrobiłam tak jak mówiłeś. Wybrałam dany egzemplarz pokemona z najwyższym CP i równocześnie najwyższymi atakami (w porównaniu z pozostałymi pokemonami tego samego rodzaju).
      Ćwiczyłam go tymi cukierkami na tyle ile pozwalał poziom mojej postaci (przynajmniej takie info się pojawiło gdy chciałam go ćwiczyć dalej). Ewoluowałam go i… po ewolucji miał gorsze ataki (zarówno podstawowy jak i specjalny) niż przed ewolucją! :/
      Ta gra jest nielogiczna… 😉

      A swoją drogą jak polecasz oceniać pokemony (tego samego rodzaju) jeśli chodzi o ataki? W sensie lepiej mieć wyższy atak podstawowy czy specjalny? Bo czasami różnice w atakach podstawowych wynoszą nawet 30-50% pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami. Czy jednak zwracać uwagę bardziej na ataki specjalne? (przy specjalnych mają zazwyczaj identyczny czas ładowania – tę samą liczbę kresek)

     • wookyPL
      Lip 13, 2016 2:09 am

      Jeżeli ataki po ewolucji też sie zmieniają to nie ma co na nie patrzeć przy wyborze egzemplarzu do ewolucji 🙂
      Z tymi atakami to zależy jak duże to różnice.
      PRZYKLAD:
      I II
      podstawowy 10 vs 20
      specjalny 60 vs 40

      To bardziej oplaca się drugiego, bo podstawowym uderzysz kilka razy zanim specjalny naladujesz i już roznica jest dużo większa na korzyść drugiego

 • Reply
  Michał
  Lip 10, 2016 8:31 pm

  A co jeżeli zaatakuje Gym i mój pokemon zginie, mogę go ożywić inaczej niż za pomocą revive ? Może muszę poczekać jakis czas ?
  I czy pokemony mogą regenerować się same czy tylko za pomocą potionów?
  Proszę o odpowiedź i Pozdrawiam

  • Reply
   wookyPL
   Lip 11, 2016 1:14 am

   z tego co wiem to dwa razy nie

 • Reply
  Karol
  Lip 11, 2016 6:26 am

  Mam pytanie, da sie sprawdzic w ktorym gymie zostawilismy danego pokemona? Chce odzyskac pewnego pokemona, a przejalemjakies 10 gymow. Bardzo prosze o info.

  • Reply
   Trawirr
   Lip 11, 2016 1:57 pm

   Z tego, co wiem, to nie można zostawionych pokemonów zabrać w dowolnym momencie. Podobno wracają do właściciela, gdy ktoś je pokona.

   • Reply
    Agata
    Lip 16, 2016 9:16 pm

    Czyli jak ktoś pokona naszego pokemona to on do nas wraca? Uff.. Nie usuwa sie w żaden sposób? A czy dzieje sie cos z nim? Cos mu spada? Wytłumaczcie ktoś proszę

 • Reply
  Mibu
  Lip 11, 2016 9:28 am

  Czy istnieje możliwość zmiany teamu?

  • Reply
   Trawirr
   Lip 11, 2016 1:54 pm

   Szukałem w necie odpowiedzi na to i wychodzi na to, że na razie nie ma ;/
   Też żałuję wyboru teamu, wziąłem czerwony, sam nie wiem czemu.

  • Reply
   Dżony
   Lip 11, 2016 1:56 pm

   Nie, na oficjalnej stronie jest napisane że nie da się tego zrobić

 • Reply
  Duzkey
  Lip 11, 2016 10:06 am

  Poszłam dziś ze swoim Pidgeyem (501 CPU) do Gymu. Było tam trzech kolejno przeciwników z niebieskiej drużyny (ja jestem z czerwonej). Najwyższy Pokemon miał o jakieś 10 CPU mniej od mojego. Po pokonaniu pierwszego i drugiego, przy końcówce życia przeciwnego Pokemona, czas dalej leciał a ani mój ani wrogi Pokemon nie zadawali sobie już damage’u (jakby wszystko się zacięło, mimo że mogłam nim sterować i atakować). Po resecie gry, wchodząc do pojedynku od razu mnie wyrzucało. Taką samą sytuację mieliśmy wczoraj ze znajomymi przy innym Gymie. Czy to kwestia jeszcze istniejących błędów aplikacji, czy coś ja robiłam nie tak?

  • Reply
   Duzkey
   Lip 11, 2016 10:09 am

   *CP

   • Reply
    wookyPL
    Lip 12, 2016 12:22 am

    Jak CPU w telefonie nie wyrabia to wychodzą takie rzeczy 😛
    A tak poważnie, to powszechny błąd przy przeciążonych serverach

  • Reply
   wookyPL
   Lip 12, 2016 12:22 am

   Miało być tutaj 🙂

 • Reply
  Pokie
  Lip 11, 2016 11:18 am

  Wstawiłem do Gyma pokemona jako pierwszy, druga osoba dostawiła się do Gyma. Ktoś wczoraj pokonał mojego Pokemona,więc poszedłem dostawić się do gyma i tu Zonk nie ma możliwości dostawienia się. tak ma być?

  • Reply
   wookyPL
   Lip 12, 2016 12:24 am

   Skoro pytasz to odpowiem: tak właśnie ma być 🙂

  • Reply
   wookyPL
   Lip 12, 2016 12:24 am

   Musisz podniesc poziom gyma zeby dolozyc pokemona

   • Reply
    Sławek
    Lip 13, 2016 12:15 pm

    jak się podnosi poziom gyma ? bo nie mogę nigdzie doczytać 🙁

 • Reply
  Poki
  Lip 11, 2016 12:33 pm

  Witam, Wstawiłem 2 dni temu do Gyma pokemona jako pierwszy, druga osoba dostawiła się do Gyma. Ktoś wczoraj pokonał mojego Pokemona i w gymie był tylkojeden trener, chciałem dzis dostawić się do Gyma i tu Zonk nie ma możliwości dostawienia się? Brak ikonki w lewym dolnym rogu.

  • Reply
   wookyPL
   Lip 12, 2016 12:25 am

   Liczysz na dwie rozne odpowiedzi, pytając o to samo innymi słowami?

 • Reply
  Piotr
  Lip 11, 2016 1:15 pm

  Jak dołączyć do siłowni np.niebieskiej bo jestem we frakcji niebieskiej (nie zdobyć walką tylko dołożyć pokemona i mieć siłownie z kimś).Dziękuję jak ktoś by wiedział.

  • Reply
   Griczi
   Lip 11, 2016 7:28 pm

   Klikasz ikonkę w dolnym lewym rogu i wybierasz pokemona którego chcesz zostawić

   • Reply
    Piotr
    Lip 12, 2016 1:39 pm

    Ale właśnie raz tylko udało mi się dodać,
    teraz ostatnio jakoś takiej ikonki nie mam.

 • Reply
  Frgt95
  Lip 11, 2016 3:39 pm

  Wiecie czy mozna wstawic do gymu rannego pokemona i jezeli tak to czy po wstawieniu jest on uzdrawiany?

 • Reply
  adim
  Lip 11, 2016 3:45 pm

  Jak dodać pokemona do Gyma bo swoejgo teamu bo nigdzie tego nie widze

  • Reply
   wookyPL
   Lip 12, 2016 12:28 am

   Ikona w lewym dolnym rogu, jesli nie ma, musisz podniesc level gyma

 • Reply
  kuba
  Lip 11, 2016 7:17 pm

  Ma ktoś jakąś rade gdy zainstaluje apke wszystko idzie okej ale gdy odpalam to włącza sie stylko pierwsze zdjęcie taki problem pojawił sie na ASUS ZenFone 2 4GB

  • Reply
   Thetawave
   Lip 12, 2016 11:17 pm

   Niestety, ZenFone 2 jest na procesorze Intela którego gra nie wspiera.

 • Reply
  lavok
  Lip 12, 2016 7:28 am

  a mogę zdeponować pokemona w gymie jeśli podbił go ktoś z mojej frakcji ?? bo skoro nie moge przejmować od swojej frakci to grajac samemu to nie była by zła opcja skoro gym podobno mieści 10 poków

 • Reply
  Szczepan
  Lip 12, 2016 7:34 am

  Witam mam problem . Probuje zainstalowac pokemon go na IOSie ale w połowie pobierania sie zawiesza i nie chce dalej pobierać . Czy miał z was ktos podobnie ? Prosze o pomoc

 • Reply
  Michał
  Lip 12, 2016 10:37 am

  Siemanko,
  Czy za każdy przejęty gym dostaje 10 coins czy ogólnie 10 za wszystkie na dzień?

 • Reply
  Piotr
  Lip 12, 2016 1:42 pm

  Jak podnieść level Gyma bo nie mogę dołączyć do frakcji swoich.
  Dziękuję za odpowiedź.

 • Reply
  Piotr
  Lip 12, 2016 2:01 pm

  Mam swoich tłuc żeby dołączyć do gyma ???

  • Reply
   Maciejan
   Paź 08, 2016 10:44 am

   Tak. To się nazywa trening. Twoje hp spada tym w gym pozostaje bez zmian. Zanim spanie do 0 czasem warto uciec. Żeby zwiększyć prestiż nie trzeba pokonać 9 przeciwników, wystarczy jednego. Po czym można uciec żeby nie zemdlał, podleczyć, lub zmienić pokemona i dalej wrócić do treningu aż prestiż się zwiększy na kolejny poziom, który umożliwi zostawienie swojego pokemona broniącego gyma.

 • Reply
  kokosroko
  Lip 12, 2016 2:28 pm

  -za kazdego pokemona w gymie dostaje sie 10golda i 500dustu.
  – tak zeby dolaczyc do gyma musisz tluc swoich , zeby podniesc lvl gyma
  – taki jaki lvl gyma tyle pokemonow moze w nim przebywac (przynajmniej do 7 lvl gymu tak jest)
  – podnosisz level gyma poprzez wygrywanie z pokemonami sojucznikow obecnie przebywajacych w gymie (one i tak w nim zostana a twoje)

 • Reply
  Tomba15
  Lip 12, 2016 6:01 pm

  Witam, po treningu w gymie w którym przegrałem wszystkie walki 6 moimi pokami, wysłałem je do laboratorium (?) Poprzez TRANSFER. Sądziłem, że uleczą mi je i wrócą zdrowe.
  W jaki sposób mogę przetransportować je z powrotem do siebie?
  Jestem zielony, dzisiaj zacząłem grać.
  Dzięki za odpowiedź.

  • Reply
   DeamonPL
   Lip 12, 2016 7:16 pm

   Przed transferem napewno pojawił Ci się komunikat, że po wysłaniu nie będziesz miał możliwości odzyskania swoich pokemonów.
   Wysyłasz pokemony powielone ktorych nie chcesz trenować a w zamian dostajesz candy czy cukieraska.

   Następnym razem radzę uważniej czytać co się robi.

  • Reply
   Radoli
   Lip 12, 2016 9:05 pm

   Jeżeli uzyles opcji transfer, to już ich nie odzyskasz.

  • Reply
   Hubert
   Lip 13, 2016 2:39 am

   Już ich nie odzyskasz, wysłałeś je bezpowrotnie. Nawet jest to napisane przy opcji transferu. Pokemony leczysz potionami.

 • Reply
  Dawid
  Lip 12, 2016 8:31 pm

  A wie ktoś co zrobić z pokemonem który ma 0hp? Sam się uleczy po czasie czy trzeba go jakoś uleczyć?

  • Reply
   Adam
   Lip 18, 2016 2:51 pm

   Musisz w pokestopie trafić na revive

 • Reply
  Przemysław
  Lip 12, 2016 9:39 pm

  Gym w moim mieście trafił się akurat w kościele,lepiej trafić nie mogło….

 • Reply
  Ozgrozzo
  Lip 12, 2016 10:08 pm

  Witam, mam pytanie, jezeli mam pokemona w gymie to czy “treningiem” innymi swoimi pokemonami aby zyskać tylko exp itd itp to czy potem te pokonane pokemony musze uleczyć…czy traca hp?

  Pytanie 2. Czasem w gymie mogę wybrac tylko 1 pekemona nie mam do wyboru wiekszej ilości chociaż posiadam więcej, czy wybiera tylko pokemony o odpowiedniej ilosci CP czy o co chodzi?

 • Reply
  Koper
  Lip 13, 2016 12:06 am

  Jak wybrać drużynę ?

  • Reply
   Wiskoler
   Lip 15, 2016 11:41 am

   Jak osiągniesz piąty lvl to podejdź do GYMa i kliknij na nim, pokaże ci się prezentacja wszystkich drużyn i będziesz mógł wybrać jedną z nich.

 • Reply
  bbn
  Lip 13, 2016 7:48 am

  Idzie cos zrobic zeby w mojej wiosce pojawily sie jakies pokestopy? bo nie ma zadnego w sumie to pokemonow tez prawie nie ma wczoraj przez pol dnia chodzenia zlapalem tylko 2

  • Reply
   Maciejan
   Paź 08, 2016 10:56 am

   Niestety nie pograsz. Na dzień dzisiejszy albo musisz zabulić za przedmioty w sklepie np. przyciągające pokemony do Twojej wioski, albo jechać do większego miasta.

 • Reply
  Tomasz
  Lip 13, 2016 8:50 am

  Walka w czasie rzeczywistym… słabe. Znana walka z wcześniejszych gier w systemie turowym gdzie trzeba było myśleć taktycznie a nie napierdzielac palcem po ekranie byla znacznie lepsza.

  • Reply
   Maciejan
   Paź 08, 2016 11:05 am

   Tu też trzeba myśleć. Po pierwsze wybrać odpowiednio silnego lub też odpowiednio silne pokemony do walki. W trakcie walki stosować uniki, gdy przeciwnik użyje ciosu specjalnego, używać lub nie w odpowiednim momencie atak specjalny, niekiedy wycofać się z walki żeby hp nie spadło całkowicie do 0 a punkty za wcześniej wgrane walki i tak już zdobędziemy.

   • Reply
    Maciejan
    Paź 08, 2016 11:09 am

    Można też zmienić Pokemona w trakcie walki gdy mamy 6 do dyspozycji. Np. gdy walczymy z ognistym możemy użyć wodnego bo będzie bardziej skuteczny. Decyzję trzeba szybko podejmować.

 • Reply
  Adam
  Lip 13, 2016 6:13 pm

  Hej istnieje jakąś mapa gymow i pojedynków ?

 • Reply
  Gabik
  Lip 13, 2016 7:13 pm

  Mam problem… Mianowicie mogę wystawić tylko jednego pokemona do walki w gymie (tak mam dużo pokemonow) wie ktoś co z tym zrobić ?

 • Reply
  Wiktor
  Lip 13, 2016 7:48 pm

  W moim mieście gymów nie ma, a przynajmniej nie znalazłem w tak małym mieście.. :/

 • Reply
  53mk0
  Lip 13, 2016 8:36 pm

  Mam problem ponieważ gdy próbuje stoczyć pojedynek w gym’ie to nie mogę stworzyć teamu 6 pokemonów lecz musze walczyć jednym. Czy ktoś wie z czego wynika ta sytuacja ?

 • Reply
  Anna
  Lip 13, 2016 9:12 pm

  Podobno po zestawieniu pokemona do gymu można zarabiać złote monety. Ktoś to sprawdził?

  • Reply
   RikuDH
   Lip 13, 2016 10:00 pm

   Ja dzisiaj dołączyłam do gymu mojego teamu i dostałam 10 monet. Dodatkowo co 21h ma się dostawać nagrodę, o ile nasz pokemon ciągle w nim przebywa.

  • Reply
   Serów
   Lip 13, 2016 10:25 pm

   Prawda, prawy górny róg w sklepie 😉

  • Reply
   Nieznany
   Lip 14, 2016 6:44 am

   za jeden dzień 10 monet od jednego gymu
   jak masz w 2 gymach to 20 i tak do 100 monet

 • Reply
  Goodgulf
  Lip 13, 2016 10:06 pm

  Ważna informacja.
  Jeżeli ktoś płacze, że nie może przejąć gymu to należy pamiętać, że można go atakować w kilka osób!

 • Reply
  Serowy
  Lip 13, 2016 10:24 pm

  Jeśli jesteś szefem gymu (czyli masz tam najpotężniejszego pokemona) to możesz otrzymywać darmowe coinsy i piaski ze sklepu raz na 20h (zależnie od tego w ilu gymach jesteś szefem)

  • Reply
   PYTON
   Lip 21, 2016 5:52 pm

   Same pojawiają się na koncie czy trzeba klikać w GYMa i odbierać?

   • Reply
    Maciejan
    Paź 08, 2016 11:16 am

    Odbiera się w sklepie eng. SHOP wciskając w prawym górnym rogu znak tarczy w zielonym kole.

 • Reply
  Damian
  Lip 14, 2016 4:37 am

  Jak można zostawić pokemona w gymie który zajmuje twój team? ?

  • Reply
   Zuzia
   Lip 16, 2016 9:39 am

   Też chcę wiedzieć xd…

 • Reply
  Al
  Lip 14, 2016 9:08 am

  Czy to normalne ,że trzeba chodzić jak babcia? Czy może to wina mojego fona.
  Przy szybszym poruszaniu chłopek zaczyna się “gubić” ,zostaje w tyle i chodzi jakby na lagu.

  • Reply
   Wiskoler
   Lip 15, 2016 11:39 am

   Nie, to wina twojego telefonu. Mój ładnie łapie nawet podczas jazdy samochodem, postac wtedy lekko biegnie – za to nie da się użyć POKESTOP lub łapać POKEMONów

   • Reply
    Jacek
    Lip 16, 2016 8:19 am

    W moim telefonie Galaxy S5 bez problemu można używać Pokestopów i łapać pokemony w czasie jazdy samochodem. oczywiście będąc pasażerem 😉

 • Reply
  RUDY
  Lip 14, 2016 10:15 am

  Jak uleczyć pokemona jak ma 0
  hp

  • Reply
   Wiskoler
   Lip 15, 2016 11:34 am

   Użyć POTION lub SUPER POTION na nim

 • Reply
  Mateusz
  Lip 14, 2016 1:08 pm

  Można zmienić drużynę np. z żółtej do niebieskiej ?

 • Reply
  Adam
  Lip 14, 2016 3:59 pm

  Mam pytanie czy jak już pokemon do mnie wrócił to komputer wygrał z moim pokemonem w gymie i jakaś osoba?

  • Reply
   Wiskoler
   Lip 15, 2016 11:36 am

   Prawdopodobnie ktos z druzyny przeciwnej przejął GYMa

 • Reply
  Moris
  Lip 14, 2016 5:40 pm

  jeśli jakiegoś chcecie jakiegoś z nich zmieni, wystarczy na niego nacisnąć

  ŻE CO PROSZĘ?

 • Reply
  Zakrza
  Lip 14, 2016 5:58 pm

  Wygrałem walkę w gymie, a mój pokemon się nie uzdrowił

  • Reply
   Wiskoler
   Lip 15, 2016 11:37 am

   Uzdrowić musisz go ręcznie, zajrzyj do ITEMS i użyj POTION

 • Reply
  Razah
  Lip 15, 2016 1:51 pm

  Hej pytanie, czy za posiadanie Gymu dostajemy jakieś bonusy chociażby w postaci stardustu lub innego cennego przedmiotu w grze? Czy jak na razie po prostu można go posiadać?

  • Reply
   Nelixxa
   Lip 18, 2016 8:20 pm

   Dostaje się 10 coins i 500 stardust na każde 20 godzin c:

 • Reply
  Alex
  Lip 15, 2016 5:17 pm

  Witam.
  Czy może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie,
  a mianowicie: JAK WALCZYĆ W GYMie RAZEM Z KOLEGĄ, w sensie żeby razem zaatakować GYM a nie samemu.

 • Reply
  Zuzia
  Lip 16, 2016 9:37 am

  A jak dołączyć do gyma z twojej drużyny ?

 • Reply
  Rattatuj
  Lip 16, 2016 9:59 am

  A dlaczego gym jest fioletowy? Co to oznacza?

  • Reply
   J.
   Lip 27, 2016 4:53 am

   Dajcie znać proszę co oznacza ten fioletowy gym

 • Reply
  Agata
  Lip 16, 2016 9:09 pm

  Jak mój pokemon zostanie pokonany w gymie w którym go zostawię to go stracę? Albo czy on staci jakaś tam moc? Bo trochę nie rozumiem

 • Reply
  martyna693
  Lip 17, 2016 1:48 pm

  A jak dam pokemona do trenowania i w trakcie tego treningu ta gym zostanie zaatakowana przez wroga i wygraja to trace pokemona czy co sie z nim dzieje

  • Reply
   Piotr
   Lip 20, 2016 3:03 pm

   Wraca do Ciebie z 1 hp.

  • Reply
   Maciejan
   Paź 08, 2016 11:31 am

   Raczej omdlały wraca do Ciebie, trzeba go przywrócić Revive a następnie wyleczyć Potion. Raczej w gym pokemony tylko stoją w obronie, choćby miesiąc byli na straży gymu ich parametry nie wzrastają. Mało tego w tym czasie nawet sami nie mamy możliwości użycia na nich POVER UP, czy EVOLVE.

 • Reply
  marcin
  Lip 17, 2016 7:36 pm

  pytanie jak nałapie tyle pokemonów że plecak bedzie pełny a mój obronca w Gymie przegra i wróci to czy wróci bo nie ma miejsca? ,i drugie pytanie da sie jakis pozbyć pokemonów bo mam kilka po 6 szt takich samych

  • Reply
   Nelixxa
   Lip 18, 2016 8:18 pm

   Jak masz po kilka sztuk takich samych pokemonów to możesz je oddać w zamian za cukierki, wystarczy że klikniesz TRANSFER (gdy klikniesz na pokemona w plecaku i zjedziesz na sam dół). Wtedy miejsce się zwolni c:

   • Reply
    Maciejan
    Paź 08, 2016 11:37 am

    Ale plecak jest elastyczny. Gdy np. jest pełny a nagle zwiększy Ci się Level a wraz z tym dostaniesz jakieś przedmioty, to okazuje się że mieści jakimś cudem np. 258/250.

 • Reply
  Wojtek
  Lip 18, 2016 7:41 am

  Proszę o wyjaśnienie dlaczego mogę wybrać tylko jednego pokemona do walki na arenach zamiast 6 🙁 ?

  • Reply
   Sylwek
   Lip 18, 2016 11:53 am

   Bo wchodzisz do gyma należącego do Twojej drużyny i go tam trenujesz. Jak znajdziesz gyma innego koloru, niż Ty jesteś to wtedy będziesz miał możliwość przejęcia go za pomocą 6 pokemonów.

 • Reply
  Uki
  Lip 18, 2016 2:42 pm

  Jeżeli w gymie można zdeponowwac liczbe pokemonow odpowiadajaca levelowi gyma, to jak zwiekszyc lvl gyma?

 • Reply
  Mateusz
  Lip 18, 2016 5:01 pm

  Jak dołączyć do gymu swojej drużyny bo nie mogę tego zrobić, nie mam tego przycisku w lewym dolnym rogu.

 • Reply
  Kamil
  Lip 18, 2016 6:55 pm

  Powiedzcie, a dlaczego ja nie mogę dać więcej nóż jednego pokemona do walki w gym? Wyskakuje jeden i tyle, co zrobić zeby walczyć sześcioma ? Dodam ze posiadam 20 Pokémonów . Z góry dzięki

 • Reply
  kacper
  Lip 18, 2016 9:49 pm

  czy rzadkie pokemony (np. pikachu) są lepsze od zwykłych popularnych (pidgey, zubat) na walkę w gym’ie?

 • Reply
  aro
  Lip 19, 2016 12:02 am

  Nie wiem czy ktoś tak miał, ale ja mam mały problem z team’em. Chodzi o to, że mam już 7 lvl i dalej nie mam możliwości jego wyboru. Zna ktoś może jakieś rozwiązanie?

  • Reply
   Cook!e
   Lip 19, 2016 6:57 am

   Musisz spróbować podbić gym i ci się wyświetli

 • Reply
  Sajzu
  Lip 19, 2016 2:10 pm

  Mam pytanie jak przejmiemy ten punkt i zostawimy tam pokemona to gdy on przegra to co się dzieje?

  • Reply
   Ranel
   Lip 19, 2016 6:07 pm

   Zostaje odesłany do cb , mając 1hp, oraz znika z gym’u

 • Reply
  Mateusz
  Lip 19, 2016 4:28 pm

  Dlaczego jak wchodzę do gym to mogę walczyć tylko jednym pokemonem

 • Reply
  Sany199
  Lip 19, 2016 5:40 pm

  Hej, mam pytanie, czy jesli zdeponowalam pokemona do gymu , i ktos go pokona, i on do mnie wroci, to bede mogla ponownie dać go do gymu? czy jest jakis cooldown czy cokolwiek ?

 • Reply
  Yoogas
  Lip 19, 2016 9:31 pm

  ma jakieś znaczenie w jakim jesteś teamie ( czerwony, niebieski, żółty)

  • Reply
   Ranel
   Lip 20, 2016 8:36 am

   Frakcje ( czerwony, niebieski , zółty) są głównie po to by, ze znajomymi można było przejmować gymy, jeśli ty jest czerwony a twoi znajomi żółci to może ci być ciężko utrzymać gym oraz dostawać pokecoinsy

 • Reply
  Piotr
  Lip 20, 2016 3:02 pm

  Mam zasadnicze pytanie: po co zostawiać pokemony w gymie? Czy rośnie nam od tego XP, albo CP pokemona? Z tego co zauważyłem nic takiego się nie dzieje. Nie widzę sensu w zostawianiu dobrych pokoemonów w gymie, co mi po prestiżu mojej siłowni?

  • Reply
   PYTON
   Lip 21, 2016 4:48 pm

   ponoć sa jakies profity po 21h które trzeba zebrac ale nie wiem jakie, nic nie ma o tym w artykule…

 • Reply
  Łukasz
  Lip 20, 2016 6:06 pm

  Dlaczego w gymie mogę walczyć tylko jednym pokemonem ?

 • Reply
  Lukas
  Lip 20, 2016 8:16 pm

  Czy można zmienić drużyne? Np. Z instinct do valor???

  • Reply
   PYTON
   Lip 21, 2016 4:49 pm

   Nie. Przynajmniej na razie.

 • Reply
  Outlawek
  Lip 21, 2016 7:01 am

  Jak dokładnie trenuje się swojego Pokemona? Chodzi mi o trening, a nie walkę o przejęcie areny.

  Przede wszystkim chodzi mi o to, czy:

  1. Trenować można dowolnie wybranego przez siebie Pokemona?

  2. Walka treningowa rozgrywana jest z losowo wygenerowanym (komputerowym) Pokemonem, o CP zbliżonym do CP wystawionego przez nas Pokemona?

  Pytam, bo dzisiaj poszedłem na arenę przejętą przez dwóch graczy należących do tej samej frakcji co ja (niebiescy). Nacisnąłem ikonę rękawicy, wybrałem jednego ze swoich Pokemonów i rozpocząłem walkę. Myślałem, że za przeciwnika będę miał losowo wygenerowanego Pokemona o zbliżonych parametrach (CP), bo tak według mnie powinien przebiegać trening. Jednak przeciwnikiem był jeden z Pokemonów zdeponowanych przez graczy do obrony areny (ten, na którego ekranie nacisnąłem ikonę rękawicy). Oczywiście przegrałem, bo przeciwnik był znacznie mocniejszy (co najmniej drugie tyle CP) od mojego Pokemona.

  A może żeby trenować Pokemona trzeba go wcześniej pozostawić na arenie?

  • Reply
   Outlawek
   Lip 21, 2016 7:13 pm

   Poćwiczyłem i załapałem, poznając odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

   Niestety trenować można wyłącznie walcząc z Pokemonami pozostawionymi na arenie przez innych graczy należących do tej samej frakcji. Liczyłem, że przeciwnicy są losowo generowani, z CP zbliżonym do tego, które ma nasz Pokemon, czyli są wirtualni, by zapewnić choć namiastkę rozrywki, jaką daje walka. Tak jednak nie jest.

   Jak dla mnie to kolejny minus jeśli chodzi o system walk.

   Już teraz ciężko jest trafić na arenę obstawioną przez Pokemony o CP poniżej 200-300. A tylko patrzeć, jak za niedługo większość aren będzie pilnowana przez na prawdę silne Pokemony. Oznacza to, że gracz początkujący będzie mógł zapomnieć o jakiejkolwiek walce nim porządnie nie rozwinie ze 3-4 Pokemonów, licząc jednocześnie, że topowi gracze zwolnią z rozwojem swoich pupili. To chore, bo takim graczom pozostanie tylko tygodniami łapanie Pokemonów i odwiedzanie PokeStopów. Nic poza tym. A to walka powinna dodawać grze smaczku i być jej motorem napędowym.

   Powtórzę coś, co już niejednokrotnie pisałem. Uważam, że szkoda, iż Niantic nie pomyślał o możliwości walk również poza arenami z przypadkowo napotkanymi graczami lub losowo generowanymi botami. Być może byłoby tak, gdyby rozwój Pokemonów uzależniony był od wygranych i przegranych walk. No cóż… nie jest, więc jak na razie pozostaje tylko marzyć.

   Do tego fajnym urozmaiceniem byłby tryb Obserwatora umożliwiający graczom znajdującym się w pobliżu areny obserwowanie aktualnie trwającej walki.

 • Reply
  Hykua
  Lip 21, 2016 9:58 am

  Jak zostawic swojego pokemona w gymie swojego teamu??

 • Reply
  Margaj
  Lip 21, 2016 1:24 pm

  Mam taki problem, wystawilam w gymie do walki 3 pokemony. Wygralam, z tym, ze dwa pierwsze straciły przytomność (?). Trzeci mial minimalny pasek zdrowia, ale przeżyl. Chciałam uzdrowić wszystkie miksturą, ale po kliknięciu w nią mam tylko dostępnego tego jednego pokeomna, który przeżył. Reszta mi się nie pojawia. A jak wchodze w moje dostepne pokemony, widzę te dwa, pokonane, z calkowicie wyzerowanym paskiem zdrowia. Nie ma ich tez w Gymie- przynajmniej dla mnie nie są widoczne. Pomocy!

  • Reply
   Pafcio77
   Lip 21, 2016 9:32 pm

   Innej mikstury uzywamy do pokemonow ktore padly aby je ozywic a innej mikstury uzywamy do tych ktore przezyly aby je uleczyc.

 • Reply
  PYTON
  Lip 21, 2016 4:47 pm

  Przydałoby się opisać CZY a jeśli tak to JAKIE są profity z okupowania gyma. Słyszałem że coś się dostaje po 21h ale nic w tym artykule nie ma na ten temat.
  Ktoś mógłby to opisać?

  • Reply
   Riseoftriad
   Lip 30, 2016 5:25 pm

   Jak dla mnie, to te gymy i sama walka wymagaja dopracowania. Niedlugo nie bedzie juz w ogole mozliwosci przejecia niektorych gymow, bo jest w nich po 6-7 pokemonow po 1500-2000 cp. Poza tym slabe jest, ze walka nie daje ZADNYCH profitow pokemonowi! Nie ulepsza go w zaden sposob. Daje tylko troche exp trenerowi (wiecej dostaloby sie za chodzenie i lapanie Rattatow) i modyfikuje prestiz gymu. Podobnie jak zostawienie pokemona w gymie tez go w zaden sposob nie ulepsza. Brak powiazania walk z upgreadami i ewolucja to duzy minus. Przejcie gymu to tylko satysfakcja, troche dustu i kasa, za ktora mozna kupic to, co i tak wypada z pokestopow. Poza tym fajne bylyby tez walki poza gymami ze znajomymi, nieznajomymi i bootami. Mogliby to dopracowac.

 • Reply
  Pafcio77
  Lip 21, 2016 9:38 pm

  Za okupowanie gyma dostajemy co 21h monety na zakupy w sklepie za ktore normalnie musielibysmy zaplacic realne pieniadze.Doatajemy takze sturdust.Co do waszych watpliwosci ze ktos kto zaczal pierwszy gre ma najwieksze szanse na przejmowanie gymow to nie jest do konca tak.Pokemon zostawiony w gymie nawet silny z kazda walka traci zdrowie.Dlatego mozna z nim wygrac nawet slabszym pokiem.Do tego warto wybrac sie do gymu w pare osob z jednego teamu aby go przejac.Czesto piszecie ze do walki mozecie wybrac tylko jednego poka-tak ale tylko wtedy gdy wchodzicie do gymu wlasnego teamu!bo wtedy jest trening a nie walka o przejecie.

  • Reply
   Outlawek
   Lip 22, 2016 1:34 pm

   Masz rację, że nawet silnego Pokemona można z czasem pokonać. Wszystko zależy od tego, co sami posiadamy i kto nas wspiera.

   Uważam jednak, że walka słabym Pokemonem z dużo silniejszym przeciwnikiem nie dostarcza tyle satysfakcji, co pojedynek z równorzędnym rywalem. A oto niekiedy jest trudno, bo ktoś gra krótko, by mieć coś silnego, a wokół areny obstawione sporo mocniejszymi Pokemonami. Pozostaje tylko skupić się na rozwoju swojej “armii”. Przykładowo ja nie miałbym nic przeciwko, by powalczyć z kimś Pokemonami z CP 50-100. Zwłaszcza, że plecak pęka w szwach od potionów, które obecnie zużywam głównie na leczenie ofiar walk z góry skazanych na porażkę.

   Dlatego ograniczenie walk wyłącznie do aren jest według mnie błędem. No ale to zapewne się nie zmieni, bo najwyraźniej Niantic ma inny pomysł na grę.

 • Reply
  Adam
  Lip 21, 2016 11:08 pm

  Mam pytanie czy jak juz należę do drużyny żółtej mogę jakość zmienić by być np w czerwonej ??

 • Reply
  Chukri
  Lip 22, 2016 6:31 am

  Warto by było dodać informacje o doświadczeniu potrzebnym do zwiększenia LV GIM. Infromacja ta może być potrzebna zarówno do obrony jak i zdobywania sal

 • Reply
  Piter
  Lip 22, 2016 5:05 pm

  Jak napełnić życie pokemona? 🙂
  Pozdrawiam 🙂

 • Reply
  Damian
  Lip 22, 2016 5:22 pm

  Jak ludzie robią ze mają np. CP danego pokemona 1100, a ja mam jedynie 800 i już więcej nie mogę mu zwiększać power up… Od czego to zależy? Lepiej ewoluować pokemona jak ma max CP, czy jak ma mniej i dopiero wtedy tego z przemiany szkolić?

  • Reply
   Pafcio77
   Lip 22, 2016 7:49 pm

   Zalezy to od lvl trenera.Mozliwosc ulepszania poka zalezy od lvl.

 • Reply
  Pafcio77
  Lip 22, 2016 7:47 pm

  Nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy trenowanie pokemona w gymie nic nie polepsza pokemona?trening jedynie podnosi prestiz gyma zeby mozna bylo tam wsadzic wiecej pokemonow??I nastepna sprawa w zlowrogim gymie sa np.3 pokemony i czy to jest tak ze najpierw walczymy z najslabszym a na koncu z liderem??? I kolejne pytanie czy pokecoinsy za 21h w gymie dostaje tylko lider???czy kazdy pokemon???dziekuje za odpowiedzi

  • Reply
   Zbyszek
   Lip 22, 2016 8:34 pm

   trenowanie pokemona w gymie nic nie polepsza pokemona – racja
   trening jedynie podnosi prestiz gyma zeby mozna bylo tam wsadzic wiecej pokemonow? – zgadza się
   zlowrogim gymie sa np.3 pokemony i czy to jest tak ze najpierw walczymy z najslabszym a na koncu z liderem?? walczysz wystawiając 6 swoich pokemonów i zaczynasz walkę od najsłabszego pokemona wrogów do najlepszego jeśli wygrasz z 3 jeden odpada i możesz zacząć walkę od nowa tym razem z 2 pokemonami itd
   kolejne pytanie czy pokecoinsy za 21h w gymie dostaje tylko lider?? – każdy kto ma miniumum 1 pokemona w gymie

 • Reply
  dawid
  Lip 23, 2016 6:53 am

  Jak regenerować hp pokemonow ???

 • Reply
  Pik
  Lip 23, 2016 7:25 am

  Dostałem łomot w gymie,moje pokemony mają teraz po 0 hp . Jak uzupełnić z powrotem to hp?
  Pozdr

  • Reply
   Qbyak
   Sie 09, 2016 3:12 pm

   Użyj revive, to takie żółte kryształki

 • Reply
  dawid
  Lip 23, 2016 7:28 am

  Jak naładować hp pokemonów

 • Reply
  michau
  Lip 23, 2016 8:03 pm

  no dobrze ale od czego zaleyz poziom gymu? Czasami gym jest niebieski (jak ja) i sa tam trzy stworki i nie moge mojego dolozyc, innym razem widze gyma z 5cioma postaciami.
  moj pokemon jest silniejszy niz te ktore tam sa ale nie wpuszcza.

  Da sie to jakos poznac na odleglosc, bo czasem gnam 500m do guma ktory widze z oddali i d*

 • Reply
  Pafcio77
  Lip 24, 2016 12:01 am

  Czy poziom gymu swojej druzyny wzrasta z kazda walka?czy tylko z wygrana?czy gdy trenuje i pokonam pokemona ze swojego teamu moge zajac jego miejsce w gym????i wreszcie najbardziej nurtujace pytanie-przy pokemonie sa ataki specjalne a przy nich sa takie niebieskie paski czy lepiej gdy tych paskow jest wiecej czy mniej????bo roznie pisza w necie.

 • Reply
  OusterR
  Lip 24, 2016 6:29 pm

  Ile maksymalnie można przejąć gymów?
  I czy jest to zależne od levela postaci?

 • Reply
  Kacu
  Lip 25, 2016 7:45 am

  Tyle ile chcesz mozesz podbić i to nie jest zależne . Musisz mieć 5 lvl i wtedy juz mozesz walczyć ile chcesz 😀 . Tylko nie wygrasz jak np ktoś na gymie ma 500cp a ty 400 cp :/ dlatego najlepiej grac z kolegami ponieważ łatwiej zdobyć gym.

 • Reply
  piotr
  Lip 25, 2016 8:14 pm

  Gdy próbuje stoczyć walkę w gym to mnie wywala wie ktoś czemu?

 • Reply
  BeTheDifference
  Lip 29, 2016 10:23 am

  Dlaczego jak naciskam żeby zaatakować gym mam tylko jednego pokemona do wyboru??

 • Reply
  Annanasek
  Lip 30, 2016 8:01 pm

  Sorry ale trochę nie rozumiem jak szkolić pokemony. Dołączyłam do gymu w którym był tylko 1 słabszy niż mój pokemon, dałam swojego-miałam koronę, no i według wskazówek zeby trenować klikałem w rękawice i walczyłam z gymem swoim najsilniejszym pokoemonach który mi został. I wyrywałam z 2 pokemonami w gymie. Najpierw lvl gymu sir podniósł, a pozniej zaczął spadać i pewnie doprowadzilibym do szarego gymu. Wiec o co w końcu chodzi ? Przecież najlepiej żeby gym miał jak największy poziom a to szkolenie oprócz xp nie daje nic i osłabia gym ??? Wiec nie rozumiem tego szkolenia

 • Reply
  misza
  Lip 31, 2016 11:54 am

  Ostatnio próbowałem przejąć gyma i zdarzyło się coś takiego. Były w nim 2 poki, przy pierwszym podejściu pokonałem oba i słabszy spadł. Rozpocząłem drugą walkę pokonałem tego który został, no i super prestiż niby spadł do zera i powinienem móc go przejąć, no a jednak nie. Patrzę a gym dalej zajęty i to tymi samymi dwoma pokemonami które przed chwilą pokonałem. Nawet gdyby ktoś chował się za rogiem, chociaż nikogo w okolicy nie dostrzegłem, to nie daliby rady tak szybko uzdrowić i włożyć pokemonów. Czy komuś zdarzyła się podobna sytuacja?

 • Reply
  Klochu
  Sie 03, 2016 8:46 am

  Witam.kiedy mój pokemon może dołączyć do przejętego już gymu przez ten sam kolor? Bo u mnie w mieście jest bym lol 8 tego samego koloru co ja.mam pokemon lepszego nawet niż wiodący pokemon.

 • Reply
  Klochu
  Sie 03, 2016 9:10 am

  Witam.takie pytanko:)Kiedy mój pokemon może dołączyć do przejętego już gymu przez ten sam kolor? Bo u mnie w mieście jest gym lvl 8 tego samego koloru co ja… a mam pokemona lepszego nawet niż wiodący pokemon. A mimo to nie da się tam go włożyć. Czemu?

  • Reply
   dakarrx
   Sie 29, 2016 8:37 pm

   podbij wartość gymu poprzez trening

 • Reply
  polonez
  Sie 03, 2016 5:24 pm

  Jest przykładowo gym w okolicy druzyny tego koloru co ja, ale nie mogę wejść
  pokemony tam znajdujące się 200CP 1000CP 1500CP to mogę trenować jeśli pokonam jednego bo tylko jednym można walczyć i tylko wtdey gdy jakiegokolwiek pokonam, najlepsze moje mają 500-600CP więc “walę” w pierwszego tego co 200CP bezproblemowo pokonuję z następnym oczywiście szans brak (zwłaszcza gdy lekko osłabiony po walce 1) pkt gymu rosną ledwo o 10 a jest na gymie bodajże mniej więcej 10000/12000 czyli trzeba byłoby 200 walk stoczyć żeby podnieść poziom gymu i wstawić swojego pokemona (tracąc przy tym ogromne ilości potionu) i jeszze żeby nagle ktoś inny z teamu nie wskoczył i zajął mi miejsce albo jakiś wróg nie rozwalił mi mojego zaraz.

  Druga sprawa bo jak byłby np 200CP 1100CP i 1500CP we wrogim gymie to np swoimi pokonam pierwszego ale drugiego już nie to czy ten pierwszy wróci do właściciela czy nie i czy ten drugi będzie osłabiony czy nie bo jeśli ten pierwszy nie wróci wtedy do właściciela to praktycznie nie ma najmniejszych szans na przejęcie gymu bo takto by jeszcze dalo rady jakby jednego pokonać i ten z 200 wraca potem 6-cioma 600-200CP jakoś powalą takiego z 1100 a potem je uleczyć i zostałby tylko ten z 1500 i może jakoś go się pokona 6-cioma w pełni sił pokemonami

  A jak wygląda walka ze znajomymyi jeśli coś takiego w ogóle istnieje czy np siedzi koks 1500 i jednoczeście kilku słabych graczy w niego wali i może im się uda wtedy mogliby aż 12 pokemonów na jednego i już po wyczyszczeniu gymu wstawić swoje uprzednio uleczając je by były w pełni sił

 • Reply
  Myszka32
  Sie 03, 2016 6:37 pm

  A Można wejść do gymu i walczyc w kilka osob?!?!?

  • Reply
   Qbyak
   Sie 09, 2016 3:11 pm

   Tak, da się tylko trzeba mniej, więcej równo wystartować

 • Reply
  azek
  Sie 09, 2016 2:10 pm

  Przegrałem walkę w gymie I straciłem pokonanego pokemona. Czy kiedy go odzyskam?

 • Reply
  Tomek
  Sie 09, 2016 9:00 pm

  Witam. Mam pytanko – wchodze do gyma swojej drużyny tj tego samego koloru. biore trening wybieram pokemona wygrywam walke ale moj ma powiedzmy 30% hp – i od razu idzie druga walka gdzie przeciwnik ma max hp a ja 30%. jak go uleczyc – nie zdaze nawet nic zrobic bo od razu walcza…mowimy o treningu – czy musze wygrac kilka walk nie uzdrawiajac pokemona? Pozdrawiam

  • Reply
   dakarrx
   Sie 29, 2016 8:34 pm

   dokładnie, musisz wygrać kilka walk nie uzdrawiając pokemona. najlepiej jak ma np. 100cp i jest to np growlithe to dać coś z mniejszym cp ale z dobrym atakiem – na takiego wystawiłam squirtle z tym drugim atakiem 65. dzięki temu gym rósł o prawie 1000 punktów przy pokonaniu jednego pokemona z gymu. wiadomo że przy kolejnym mocniejszym już sobie nie dasz rady, więc przegrywasz. leczysz i dalej

 • Reply
  KacperS
  Sie 31, 2016 5:57 pm

  Co się dzieje z naszym pokemonem, gdy ktoś odbije gym? Wraca do nas, trzeba go uleczyć i można dalej nim walczyć?

  • Reply
   MS
   Wrz 01, 2016 4:03 pm

   Trzeba użyć na nim Revive, a potem uleczyć potkami. Dalej można nim normalnie walczyć.

 • Reply
  Damian
  Lis 12, 2016 6:47 pm

  Hej. Mam pytanie, a mianowicie jak aktualnie podbija się Gymy po aktualizacji? Kiedyś wystarłyło mniejszym pokemonem zabić i podwyższało się o 500. Teraz bez różnicy czym biję dostaje 50… Za pokonanie całej 6 pokemonów na gymie podbiło mi o 400… Jest jakiś sposób na lepsze wyniki? Z lekka nudne jest takie pobijanie…

 • Reply
  Menasa
  Lis 22, 2016 9:28 am

  Wczoraj trenowałam i pokony wróciły do mnie z zero hp, ale nie miałam revive. Dziś już mają całe zdrowie.
  Po 24h same się regenerują czy to przez aktualizację? Nie tracimyich jeśli długo nie użyjemy revive?

 • Reply
  Tomek
  Sty 31, 2017 1:21 pm

  Czy można dodać pokemona do gymu swojego teamu gdy gym ma już lev.10 i wszystkie miejsca są zajęte?
  Jeśli nie to w przypadku braku aktywności frakcji przeciwnych trochę to bez sensu… Ktoś się załapie i wstawi słabego pokemona którego w żaden sposób nie idzie zamienić na lepszego :/
  Ponadto większość gymow w moim mieście ma już lev 10 i jest totalnie obsadzona, nie mam więc możliwości dodania swojego pokemona. A o słabszych graczach powyżej 5lev którzy mieli by się mierzyć (trenować) z pokemonami 2k+ nie wspomnę…

 • Reply
  Grzesiek
  Lip 07, 2017 4:54 pm

  Witam, mam taki problem, mianowicie podczas walki w gymie jak klikam w ekran to ciągle mi się on powiększa i pomniejsza. Jest to irytujące, gdyż niewidoczny pozostaje przez to momentami pasek życia i ataku. Nie wiem czy jest to wina po prostu gdy czy wina telefonu. Mam Lenovo k5, może miał ktoś podobny problem, da się to jakoś ustawić lub wyłączyć?

 • Reply
  xoxo
  Lis 13, 2017 2:56 am

  Siemka 🙂
  Mam poważny problem z pokemon go i liczę, że ktoś z Was doradzi mi, co mogę zrobić.
  Mianowicie, telefon, którym grałem w pokemony, przepadł i nie mam możliwości odzyskania danych, a nie pamiętam nawet adresu email, na którym miałem konto w grze i nie mogę się zalogować. Co mogę w tej sytuacji zrobić?
  Będę wdzięczny za wszystkie rady, bo 3 generacja się zbliża, a ja jestem bez dostępu do konta- nie wspominając o długich godzinach poświęconych na grę na tym koncie 🙁

 • Reply
  Nerkofil
  Gru 05, 2017 11:46 am

  Czy jest jakiś chat między trenerami? Raczej gra namawia do kontaktów w realu przy arenach 🙂

  Odzyskanie konta: zaloguj się na swoje konto Google i wybierz takie logowanie w grze. Jeśli nie wchodziłem cia g. A kontem gracza na stronie gry w opcji logowania jest przypomnienie hasła/loginu/maila.

 • Reply
  Nerkofil
  Gru 05, 2017 12:15 pm

  Czy ma ktos zestawienie tego, którego pochodzenia pokemonem warto walczyć z której? Wiadomo że jak walczysz z wodnym Pokemonem, nie wystawiam wodnego, tylko elektrycznego albo rock. Ale jak dopasować wszystkie walki żeby było Max efective, a nie tylko kto szybciej nawala w szybkę telefonu?

  Zauważyłem że Coiny dostaje tylko najsilniejszy pok z drużyny która utrzymywała gyma – warto więc się umówić i zostawiać po kolei coraz silniejsze na zmianę 😉

  Czy wie ktoś co zrobić gdy podczas treningu w gymie na “symulatorze” wyrzuca mnie z gyma – error network (29), a ż niektórych wyrzuca w momencie gdy zgadnie wielkie GO? 😉

 • Reply
  NieceJace
  Sie 08, 2018 6:58 pm

  nie do końca jasna jest opcja trenowania, po przejęciu GYMu nie mam rękawicy widocznej
  czy trzeba czekać jakis czas, czy nie można trenować swoich poków kontra swoje, czy musi to być ktoś z druzyny ale nie mój…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.