Niezbędnik gracza 31

Telefon na abonament a Pokemon GO

Telefon na abonament a Pokemon GO!

Od dłuższego czasu zbierałem się żeby napisać jakiś poradnik dla osób, które są zainteresowane nowym telefonem w kontekście Pokemon Go. Uznałem że dokonam analizy oferty rynkowej Wielkiej Czwórki (Plus, Orange, T-Mobile i Play) i przedstawię najlepsze typy. Oczywiście należy mieć świadomość że oferta zmienia się co jakiś czas i poradnik aktualny dziś, niekoniecznie będzie aktualny za miesiąc. Oferta była analizowana pod kątem nowego klienta, na 24 miesiące, zamawiana przez internet. Postanowiłem też nie brać pod uwagę telefonów o słabszej marce (MyPhone, Telefunken) ponieważ nie mógłbym z czystym sumieniem ich polecić. Za żyroskop oferujący rozgrywkę w AR często trzeba dopłacić extra więc w każdej ofercie w miarę możliwości starałem się wspomnieć o jakimś modelu wykraczającym poza ustalony próg ale oferującym żyroskop (dołączam linki potwierdzające obecność bądź nie żyroskopu, nie biorę odpowiedzialności za błędy specyfikacji w poradniku). Ale do rzeczy..

KATEGORIA 1 “Kierowniku, królu złoty! Byle działało!” – czyli najtańsza oferta. W tej kategorii standard telefonu to 1GB RAM lub 1,5GB RAM w droższych modelach, brak żyroskopu do grania w AR i Android co najmniej w wersji 5.X.

1) Plus – na dzień dzisiejszy najtańszym abonamentem w Plus jest kwota 59,99zł brutto (jest też 49,99zł ale tylko przez rok, później 99zł..). W tej cenie otrzymujemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz pakiet internetu 2GB.

Najlepszymi telefonami w tej ofercie są:
– LG K3 LTE dualsim (brak żyroskopu) w kwocie 3zł – specyfikacja: LG K3 LTE dualsim
– LG L8 LTE dualsim (brak żyroskopu) w kwocie 49zł – specyfikacja: LG L8 LTE dualsim

2) Orange – najtańszym abonamentem w Orange jest kwota 24,99zł brutto (przy czym za aparaty jest dodatkowa kwota miesięczna, którą należy doliczyć do abonamentu). W tej cenie otrzymujemy nielimitowane rozmowy do Orange, 200 minut do innych sieci wymiennych z 200 smsów oraz pakiet internetu 300 MB (bez limitu przez pierwsze 3 miesiące). Na zdjęciu widnieje 1,7 GB ale po pierwsze to błąd i jest to 0,7 GB (informacja po kliknięciu ‘szczegóły), po drugie obowiązuje tylko przez 3 miesiące.

Najlepszymi telefonami w tej ofercie są:
– Huawei Y5 II (brak żyroskopu) w kwocie 0zł ale z dodatkową opłatą miesięczną 15,01zł (razem z abonamentem wychodzi 40zł miesięcznie) – specyfikacja: Huawei Y5 II
– LG K4 LTE (brak żyroskopu) w kwocie 0zł ale z dodatkową opłatą miesięczną 15,01zł (razem z abonamentem wychodzi 40zł miesięcznie) – specyfikacja: LG K4 LTE
– Huawei P8 Lite (brak żyroskopu) w kwocie 129zł i dodatkową opłatą miesięczną 25,01zł (razem z abonamentem wychodzi 50zł miesięcznie) – specyfikacja: Huawei P8 Lite

3) T-Mobile – najtańszym abonamentem w T-Mobile jest kwota 49zł (z czego przez pół roku płacimy 1zł!). W tej cenie otrzymujemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz pakiet internetu 1GB.

Najlepszymi telefonami w tej ofercie są:
– Lenovo C2 dual sim (brak żyroskopu) w kwocie 9zł – specyfikacja: Lenovo C2 dual sim
– LG K8 (brak żyroskopu) w kwocie 119zł – specyfikacja: LG K8

4) Play – najtańszym abonamentem w Play jest kwota 40zł. W tej cenie otrzymujemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, nielimitowane smsy do Play oraz pakiet internetu 2GB.

Najlepszymi telefonami w tej ofercie są:
– Huawei Y5 II (brak żyroskopu) w kwocie 119zł, specyfikacja: Huawei Y5 II
– Samsung Galaxy J3 (2016) (brak zyroskopu) w kwocie 169zł – specyfikacja: Samsung Galaxy J3

Zwycięzca? Oferty są podobne, na korzyść Play przemawia to że mamy dodatkowo nielimitowane smsy do Play i sporo GB w pakiecie ale za telefony przyjdzie nam wyłożyć ponad 100zł. Orange jest zdyskwalifikowane za ilość danych w pakiecie a Play za abonament w kwocie 60zł w tej półce cenowej. Jeżeli miałbym do rozdysponowania trochę gotówki na start pokusiłbym się o Samsung Galaxy J3 (2016) w Play. Jeżeli nie to zdecydowałbym się na Lenovo C2 dual sim w T-Mobile.

KATEGORIA 2 “Poszalejmy!” – czyli oferta w abonamencie do 80zł. W tej kategorii standardem jest 2GB RAM w smartfonie i żyroskop do grania w AR w niektórych droższych modelach.

1) Plus – abonamentem idealnie wpasowującym się w widełki jest ten z kwotą 79zł. W ramach abonamentu otrzymujemy nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci oraz pakiet internetu 5GB. Dodatkowo oferta pozwala na skorzystanie z ofert w Cyfrowym Polsacie z upustem do 50%.

Najlepsze telefony w ofercie:
– Samsung J5 (2016) (brak żyroskopu) w kwocie 1zł – specyfikacja: Samsung J5
– Honor 7 Lite w kwocie 3zł (brak żyroskopu) – specyfikacja: Honor 7 Lite
– LG X Power (jest żyroskop) w kwocie 29zł – specyfikacja: LG X Power

2) Orange – abonament w kwocie 54,99zł. I tu od razu wyjaśnienie, Orange ma abonament w wysokości 74,99zł ale wszystkie telefony są obarczone opłatą miesięczną więc żeby zmieścić się w 80zł miesięcznie konieczna była analiza tańszego abonamentu. W ramach abonamentu otrzymujmy nielimitowane rozmowy i smsy/mmsy do wszystkich sieci oraz pakiet internetu 2 GB (bez limitu przez pierwsze 3 miesiące), dodatkowo 50 minut i 50 MB w roamingu. Warto dodać że jeżeli masz inne usługi w Orange to uzyskujesz rabat Orange Open w wysokości 10zł.

Najlepsze telefony w tej ofercie to:
– Huawei P8 Lite (brak żyroskopu) w kwocie 0zł z dodatkową opłatą miesięczną 15,01zł (łącznie z abonamentem 70zł) – specyfikacja: Huawei P8 Lite
– Huawei ShotX (brak żyroskopu) w kwocie 69zł z dodatkową opłatą miesięczną 25,01zł (łącznie z abonamentem 80zł) – specyfikacja: Huawei ShotX
– LG G3 (jest żyroskop) w kwocie 79zł z dodatkową opłatą miesięczną 25,01zł (łącznie z abonamentem 80zł) – specyfikacja: LG G3

3) T-Mobile – abonament w kwocie 79,99zł (z czego przez pół roku płacimy 1zł!). W ramach abonamentu otrzymujemy nielimitowane rozmowy i smsy/mmsy do wszystkich sieci oraz pakiet internetu 7 GB. Najlepsze telefony w ofercie:

– Huawei P8 Lite dual sim (bez żyroskopu) w kwocie 1zł – specyfikacja: Huawei P8 Lite dual sim
– Sony Xperia M4 Aqua (brak żyroskopu) w kwocie 1zł – specyfikacja: Sony Xperia M4 Aqua
– Samsung Galaxy S5 Neo (jest żyroskop) w kwocie 149zł – specyfikacja: Samsung Galaxy S5 Neo

4) Play – kwota 75zł. W ramach abonamentu otrzymujemy nielimitowane rozmowy i smsy/mmsy oraz nielimitowany internet (po wykorzystaniu 10GB spada do 1 Mbit/s ale to nadal używalna prędkość). Najlepsze telefony w ofercie:

– Huawei P8 Lite (brak żyroskopu) w kwocie 89zł – specyfikacja: Huawei P8 Lite
– LG X Power w kwocie 189zł (jest żyroskop)  – specyfikacja: LG X Power

Zwycięzca? W tej kategorii odpada Play, który chociaż ma nielimitowany interet to jednak ceny telefonów są dość wysokie w porównaniu do konkurencji. Na pewno mega pozytywnie wypada Plus ze swoim LG X Power (ta bateria!). Jeżeli miałbym wybierać to na pewno zdecydowałbym się właśnie na Plusa. Chyba że zależałoby mi na żyroskopie do grania w AR, wtedy na pewno wybrałbym Samsung Galaxy S5 Neo w T-Mobile.

KATEGORIA 3 “Hail to the king baby!” – czyli oferta w abonamencie do 110zł. W tej kategorii standard to właściwie wszystko unlimited, niezłe telefony, które w zasadzie różnią się po prostu kosmetyką. Za żyroskop nadal trzeba zapłacić extra więc warto sobie zadać pytanie czy jest nam niezbędny.

1) Plus – abonament 109,99zł. W tej kwocie nielimitowane rozmowy, smsy i mmsy, pakiet internetowy 10GB, 120 minut i 150 MB w roamingu. Dodatkowo rabat przy skorzystaniu z oferty Cyfrowego Polsatu.

Najlepsze telefony w abonamencie:
– LG X Power (jest żyroskop) w kwocie 3zł – specyfikacja: LG X Power
– Huawei P9 Lite (brak żyroskopu) w kwocie 99zł – specyfikacja: Huawei P9 Lite
– Sony Xperia XA (brak żyroskopu) w kwocie 99zł – specyfikacja: Sony Xperia XA

2) Orange – abonament 84,99zł. W tej kwocie nielimitowane rozmowy, smsy i mmsy, pakiet internetu 5 GB (nielimitowany przez 3 miesiące), 400 min i 100 MB w roamingu. Dodatkowo upust Orange Open 10zł jeżeli korzystamy z innych usług Orange.

Najlepsze telefony w ofercie:
– LG G3 (jest żyroskop) w kwocie 0zł plus 15,01zł opłaty miesięcznej (abonament łączny 100zł) – specyfikacja: LG G3
– HTC Desire 825 (brak żyroskopu) w kwocie 0zł plus 25,01zł opłaty miesięcznej (abonament łączny 110zł) – specyfikacja: HTC Desire 825
– Sony Z3 Compact (jest żyroskop) w kwocie 179zł plus 35,01zł opłaty miesięcznej (abonament łączny 120zł) – specyfikacja: Sony Z3 Compact

3) T-Mobile – abonament 99zł (1zł przez pół roku!). W tej ofercie nielimitowane rozmowy, smsy i mmsy, pakiet internetu 10 GB.

Najlepsze telefony w ofercie:
– Samsung Galaxy S5 Neo (jest żyroskop) w kwocie 9zł – specyfikacja: Samsung Galaxy S5 Neo
– iPhone 5S (jest żyroskop) w kwocie 199zł – specyfikacja: iPhone 5S

4) Play – abonament jest identyczny jak ten w poprzedniej kategorii. Po prostu występuje dopłata do telefonu więc przy telefonie będę pisał jaka jest cena abonamentu.

Najlepsze telefony w ofercie:
– Samsung Galaxy S5 Neo (jest żyroskop) w kwocie 1zł (abonament 105zł) lub w kwocie 39zł (abonament 95zł) – specyfikacja: Samsung Galaxy S5 Neo
– HTC M9 Prime CE (jest żyroskop) w kwocie 1zł (abonament 105zł) lub 119zł (abonament 95zł) – specyfikacja: HTC M9 Prime CE

Zwycięzca? Bez dwóch zdań T-Mobile. Najtańszy abonament w tym segmencie (z czego pół roku za 1zł co daje praktycznie 600zł oszczędności) i dwa świetne smartfony do wyboru, łącznie z iPhone jeżeli ktoś preferuje iOS.

I to tyle w tym poradniku, mam nadzieję że okazał się pomocny dla kogoś. Jeżeli będziecie chcieli innych porównań (mixy, prepaidy) piszcie. Jeżeli będzie dużo requestów o coś to na pewno powstaną kolejne poradniki.

 

Autor: DerVuSSH

Zapraszam do dyskusji na ten temat na forum: Telefon na abonament a Pokemon Go

31 komentarzy

 • Reply
  DreadSupp
  Sie 15, 2016 12:22 pm

  Totalnie błędne myślenie wg mnie. Zakup telefonu z abonamentem jest nieopłacalny, ponieważ przepłacamy wielekrotnie i uwiklamy się w umowy trwające od roku do dwóch lat.

  Najlepszym rozwiązaniem jest indywidualny zakup telefonu i wybranie sieci jak np. NjuMOBILE. Za 39 zł mamy rozmowy, sms i internet (chyba 5GB, ale zwiększa się z czasem trwania umowy). Przy czym u nich umowę można zerwać bez problemu.

  • Reply
   Gartus
   Sie 15, 2016 9:30 pm

   Co ty mówisz w ogóle. Trzeba umieć wybrać abonament i przyszykować trochę pieniędzy na pierwszą ratę. Ostatnio w Play wziąłem telefon z pierwsza wpłatą 499 zł ale po zsumowaniu wszystkich rat(z tą pierwszą) wyszło mi taniej niż bym zapłacił za nowy telefon

 • Reply
  Gracz
  Sie 15, 2016 12:30 pm

  Artykuł sponsorowany

  • Reply
   Slawek
   Sie 15, 2016 3:33 pm

   Artykuł nie jest sponsorowany, jest w całości stworzony przez naszego czytelnika z forum 🙂

 • Reply
  Tak.
  Sie 15, 2016 1:01 pm

  Słabo trochę. Desire w tej cenie to samobójstwo, można już wyrwać M8 albo M9, Galaxy S5 Neo nie opłaca się dopłacać kiedy istnieje A6 który zrobi to samo co S5, Sony Z3 to przegrzewające się “coś” które nie powinno w ogóle tutaj być, w tej cenie Moto G albo Moto X. Ogólnie trzeba wybierać telefony z high endu z 2014 roku, albo średnia półka z tego roku, mniej więcej jest podobny poziom, najlepiej żeby nie było throttlingu, ale obecnie w każdym topowym telefonie takie coś zachodzi.
  Play obecnie za 60 zł mam nielimitowane wszystko + LTE, ale trzeba kupić telefon osobno co jest lepszą ofertą niż abonament+telefon.

 • Reply
  Blebleble
  Sie 15, 2016 1:36 pm

  Dyskwalifikując my Phone ominąłes bardzo dobry tel w abonamencie play za 75. Hammer axe Lte pokemony zapierdzielaja aż miło.. Jest duża bateria 3700 do tego pancerny nic lepszego nie widze

 • Reply
  trener
  Sie 15, 2016 1:49 pm

  Virgin Mobile/Nju mobile czyli: brak abonamentu, doładowania na poziomie 30zl daje nam nie limitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych/sms’y i internet na pozioie 4GB-10GB.

  sensowny telefon (z żyroskopem) to wydatek 600-800zl -> xiaomi

  • Reply
   Masek
   Sie 15, 2016 6:37 pm

   xiaomi po którym przy dłuższych rozmowach pęka bo promieniuje jak mikrofalówka :E

 • Reply
  devnull
  Sie 15, 2016 2:04 pm

  Nie opłaca się brac telefonów w abonamencie jeśli za 19pln możesz miec unlimit na komórki i 1gB. Lepiej kupić używke albo nowy w sklepie xiaomi czy innego innego chinola. A jak ktoś chce się pobawić to każdy operator daje dużo za rejestracje prepeida czyli można mieć za cenę starter na miesiac wszystko za free.

 • Reply
  ANT0NIX
  Sie 15, 2016 3:02 pm

  Polecam kupic telefon osobno + wziasc oferte na karte, virgin mobile za 29 zl all bez limitu i 4gb neta! do tego kupilem telefon za 550zl motorole moto g lte pierwszej generacji majacy zyroskop! liczac 29zl co miesiac + 22zl (550 / 24 miesiace= 22), za 51 zl macie niezla oferte + telefon z zyroskopem i niezlym gpsem

 • Reply
  witeklyko78
  Sie 15, 2016 4:02 pm

  Ja to bym raczej wolał porównanie różnych marek i modeli telefonów. Dziś spotkałem człowieka który jak sam stwierdził chodzi i łapie pokemony do 10 i ma jeszcze 11% baterii a było to 17:30. Tak więc 7,5h i zostało mu jeszcze 11% – nazwa telefonu to coś na “D” – pierwszy raz widziałem. Co Wy na to?

  • Reply
   witeklyko78
   Sie 15, 2016 5:38 pm

   znalazłem ten model telefonu. To: Smartphone DooGee DG700 Titans 2 Black – ciekaw jestem czy to prawda

 • Reply
  kminek
  Sie 15, 2016 5:10 pm

  czy w telefonie LG X Power będe mógł łapać pokemony na trybie ar?

 • Reply
  beoswind
  Sie 15, 2016 5:56 pm

  Ja do Poke. G uzywam HTC Desire 620 (550 zl na Allegro) i Aero2 (Pakiet Economy – 2 zl za 500 MB lub Premium – 5 zl za 3 GB na 30 dni)

  500 MB do łowienia PG wystarczy bo w domu na Wi-Fi moge sobie pousuwac dubelki czy przygotowac ewolucje na “jajo”

  Jak ktos walczy w Gym. to pakiet Premium i za 5 zl mamy 30 zabawy

 • Reply
  ShadowOfCookies
  Sie 15, 2016 7:58 pm

  Nie chce wykazywać bólu duży, ale jeśli chodzi o telefony myphone. Od 2 miesięcy posiadam myPhona Hammer Axe Lte. Nigdy nie spodziewałem się tyle dobrego po tej marce. Zapłaciłem 930 zł. Jest to telefon moim zdaniem lepszy od Samsunga s5 (którego z resztą wcześniej posiadałem). Rozumiem że te tańsze telefony od myphone są nie do końca dobre, ale osoby ktore je kupują nie potrzebują lepszych.

 • Reply
  Uważajcie
  Sie 15, 2016 8:50 pm

  NIE BIERZCIE NIGDY TELEFONÓW W ABONAMENCIE LUB NA KARTĘ. Lepiej kupić telefon oddzielnie i wybrać abonament bez telefonu. Mam wszystko bez limitu w orange i 5 gb internetu za 35 zł.

  • Reply
   NoAd
   Sie 20, 2016 12:17 pm

   Mam to samo na karte za ~ 27 zł/miesiąc w virgin mobile

 • Reply
  Ula
  Sie 15, 2016 10:34 pm

  Jeśli chcecie w niskiej cenie mieć niezły telefon do poksów z żyroskopem to polecam prestigio 5550, mam i działa a kosztuje około 500zł

 • Reply
  Abney
  Sie 15, 2016 11:57 pm

  A ja tam z czystym sumieniem mogę polecić abonament w nju. 29zł miesięcznie, internet (na start-10GB potem co kilka miesięcy ten internet się powiększa bez dodatkowych opłat), nielimitowane smsy i rozmowy do każdej sieci.

 • Reply
  Kokapofy
  Sie 16, 2016 6:51 am

  Licząć abonament 24 miesiące, zapłacicie w większości tyle samo jak kupując telefon w saturnie/mediamarcie. Lepiej mieć numer na karte/abonament bez telefonu, a aparat kupić przez internet.

  Sam polecam telefony Xiaomi. Ze specyfikacją taka jak oferują samsungi/LG/Huaweie można kupić Xiaomi kilkaset zł taniej. Do tego potężna bateria.
  Przestrzegam tylko przed “oficjalnym” sklepem spod Wrocławia (strona internetowa xiaomi com pl, ale w kontakt można przeczytać, że to firma Satnet). Czekałem 3 tygodnie na telefon, a kontaktu brak.

 • Reply
  Bury
  Sie 16, 2016 9:25 am

  Zakup telefonu na raty, czy w abonamencie jest całkowicie nieopłacalny. Przepłacamy bardzo słono w stosunku do zakupów za gotówkę. Na prawdę lepiej dozbierać kasę i kupić coś w sklepie lub na allegro niż przepłacać nawet 300zł

  • Reply
   Agancja
   Paź 26, 2016 1:11 pm

   No tak jak mozesz odlozyc 300 czy 500 zł na miesiac to moze i da sie uzbierac na dobry smartfon zanim juz przestanie byc dobry (bo wyjdzie lepszy)Inaczej to odkladanie pieniedzy na telefon wlasnie nie ma sensu. Bo w efekcje wygląda to tak: Wychodzi nowy model smartfona,ogarniasz temat i ok. jest super. Chcesz go kupic tylko ze cena np 2700zł jest dla ciebie na raz nieosiągalna. No to zbierasz i zbierasz i zbierasz…i tak ciulasz po te 100zł na miesiac a kiedy juz masz ile trzeba to musisz szukac nowego telefonu,bo ten ktory upatrzyles jest juz np za slaby w stosunku do innych ktore przez ten czas zdazyly wyjsc. Rynesk smartfonow rozwila sie zbyt szybko zeby odkladac na konkretny model. Aco jesli ten akurat konktetny sie nam podoba? ja np nie kupie telefonu ktory jest moim zdaniem brzydki bo nie mmiala bym przyjemnosc z korzystania z niego

 • Reply
  Arek
  Sie 16, 2016 12:21 pm

  W orange abonament 55 zł + dopłata za telefon 50zł (Huawei P9) czyli 105 zł miesięcznie

  105zł * 24 = 2520 zł

  do tego promocja pierwsze 6 miesięcy abonament za darmo czyli

  2520 – 6*55 zł = 2190 zł

  Podsumowując przez 2 lata wydam na telefon i abonament 2190 zł gdzie na dzień dzisiejszy za sam telefon w np Media Expert trzeba zapłacić 2400, więc jak najbardziej opłaca się w abonamencie kupić

 • Reply
  CaviaProcellus
  Sie 16, 2016 7:37 pm

  Chciałabym tylko dodać, że artykuł jest prawdziwy tylko dla osób, które są nowymi klientami. Jeśli przedłużasz umowę, możesz otrzymać znacznie bardziej interesujące oferty. Ja abonament Plusa z tymi samymi warunkami, co tu za 79zł mam za 54zł.:) Plus telefon za złotówkę, na którym poki całkiem nieźle dawały radę, przynajmniej do ostatniej aktualizacji (bo teraz nie działają w ogóle, prawdaż).

 • Reply
  Robert de Clair
  Sie 16, 2016 7:39 pm

  Ar dość szybko zaczął mi przeszkadzać i wyłączyłem go. Fajny bajer, ale po pierwsze utrudnia łapanie, po drugie dostęp do kamery afik drenuje bardziej bakterie. Po trzecie lapanie poksów w aucie to masakra z AR 🙂

 • Reply
  thriller
  Sie 17, 2016 1:32 pm

  Witam, mam właśnie Samsunga galaxy j3 2016 i gra nie moze zlapac sygnalu gps, wiecie dlaczego tak sie dzieje?

 • Reply
  cinek
  Sie 26, 2016 7:46 pm

  PokemonGo już trochę odchodzi do lamusa, ale ciekawe zestawienie zrobiłeś! mam w TM ten abonament z opcji drugiej z Huawei’em P8 Lite i szczerze polecam, bo do tych 8 dych już nie dodają żadnych dodatkowych opłat i uprościli faktury!

 • Reply
  bartek
  Paź 04, 2016 5:49 pm

  Miałem jakiś czas tel na abonament i nigdy więcej. Teraz kupiłem alctela idol 4, który też daje radę z pokemonami a do tego jest świetnym telefonem muzycznym. Cena całkiem przyzwoita jak na tą klasę i nie jestem związany umową z operatorem.

 • Reply
  LG X POWER
  Paź 28, 2016 7:08 pm

  LG X POWER nie ma zyroskopu!!!

 • Reply
  Jinks
  Lis 18, 2016 5:33 pm

  Dla jednej gry kupowanie jakiegokolwiek telefonu to totalna bzdura. Najtańsza używka, żeby chodziły pokemony to 200 zl a zeby chodzily plynnie 500 zl. Jakbym mial dodatkowo zapłacić jakieś pieniądze i kupować specjalnie telefon nie grałbym w to.
  Dziennie zużywam na poki jakieś 40 MB o ile nie ma aktualizacji (to jednorazowe dodatkowe 80 MB) czyli miesiecznie ok 1,5 GB. Mam kartę tylko do internetu t-mobile 10 zł za 1 GB na okres 30 dni reszta z karty abonamentowej telefonu mam najtańszy abonament za 29,90 w tym 0,5 GB internetu, w domu korzystam z wi-fi (tylko tak sciagam filmy lub ogladam on line) transfer miesieczny 8-20 GB. Od lipca jeszcze nie zdarzyło mi się wykorzystać z 1,5 GB z kart sim. Telefon kupiłem już ponad rok temu z dual simem więc o pokemonach nikt jeszcze wtedy nie mówił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cziterzy w Pokemon GO – czyli co grozi za używanie botów?

Pokemon GO - gra, która zawładnęła niemalże całym światem, od dwóch miesięcy jest na topie wszystkich aplikacji mobilnych. W statystykach bije inne...

Zamknij