Pokemon Sun/Moon 3

Jakie nowości w Pokemon Sun i Moon?

Do premiery Pokemon Sun i Pokemon Moon pozostał już tylko nieco ponad miesiąc, a tymczasem Nintendo wprost bombarduje nas kolejnymi informacjami. W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy aż dwa nowe trailery, z których wylewają się nowe informacje i możliwości kolejnej odsłony serii. Jest widowiskowo, jest też interesująco. Czego dowiedzieliśmy się tym razem?

 

Ewolucje starterów

810

Kluczowym elementem są z całą pewnością ujawnione ewolucje alolańskich starterów. Kolejne formy pierwszych partnerów zawsze wzbudzają wiele emocji, są bowiem istotnym elementem rozgrywki. Niektórzy mogą uważać je za interesujące, inni za przekombinowane, jednak warto przyjrzeć się im bliżej:

 • Dartrix [Grass/Flying] – ewolucja Rowleta, potrafi wykryć przeciwnika znajdującego się za nim i zaatakować go bez spoglądania na niego;
 • Torracat [Fire] – ewolucja Littena, dzwonek na jego szyi jest w rzeczywistości organem produkującym płomienie;
 • Brionne [Water] – ewolucja Popplio, zawsze zachowuje się radośnie i pozytywnie, a smutek okazuje jedynie przed trenerem, któremu ufa.

W trailerze zobaczymy prezentację kilku ataków, a także materiały z zapowiedzianego już wcześniej Pokemon Refresh.

 

Ewolucje alolańskich pokemonów

Startery to nie jedyna grupa z przywilejami – kolejne regionalne stwory otrzymały swoją szansę na ewolucję w zupełnie nowe stadium.

Zapewne najbardziej interesującym pokemonem ujawnionym w ostatnim trailerze jest Silvally [Normal], czyli ewolucja tajemniczego Type: Null. Nie odbiega zbyt daleko od wyglądu swojego poprzedniego stadium, co samo w sobie jest dość zastanawiające. Według oficjalnego opisu, kiedy Type: Null znajdzie partnera, któremu może zaufać, umyślne niszczy noszone przez siebie ograniczające go urządzenie. Powracając do naturalnych instynktów, będzie starał się chronić swojego trenera, nie bacząc na własne życie. Mówi się, że został stworzony, by przeciwstawić się niebezpieczeństwu… W trailerze pokemon ten został pokazany razem z członkiem Team Skull – Gladionem.

Silvally-1280x720

Prezentacja Silvally niesie za sobą kilka pytań, bowiem posiada on zupełnie nową zdolność – RKS System, która pozwala mu zmieniać typ w zależności od trzymania pewnych przedmiotów. Po zastanowieniu ta umiejętność jest dziwnie podobna do Multitype – umiejętności Arceusa również pozwalającej zmieniać typ. Co ciekawe, charakterystyczny atak Silvally to Multi-Attack, funkcjonujący niczym Judgement wspomnianego już Arceusa – zmienia typ w zależności od aktualnego typu użytkownika. Czy istnieje jakaś korelacja i jaki to będzie miało wpływ na fabułę?

Z pozostałych alolańskich bestii kolejne grono szczęśliwców otrzymało swoje własne ewolucje:

 • Jangmo-o [Dragon], przeistacza się w łuskowatego Hakamo-o [Dragon/Fighting], a następnie w potężnego Kommo-o [Dragon/Fighting];
 • Bounsweet [Grass] zmieniający się w Steenee [Grass], a następnie w Tsareena [Grass], która z kolei otrzymała nową zdolność – Queenly Majesty (blokuje pierwszeństwo ruchów), a także nowy atak – Trop Kick;
 • Cutiefly [Bug/Fairy], którego kolejne stadium to Ribombee [Bug/Fairy].

 

new-pokemon-sun-and-moon-trailer-hints-at-powerful-god-like-pokemon

bounsweet

maxresdefault

 

Alolańskie formy

Kolejna regionalna wersja znanego wcześniej stwora – podążając za trendem pokemonów z Kanto, tym razem jest to Grimer wraz ze swoją ewolucją – Mukiem. Cała linia otrzymała typ Poison/Dark.

pokemonsunmoon_grimer_feature

Grimery zostały sprowadzone do Aloli w celu utylizacji odpadów, co doprowadziło do zmiany w ich wyglądzie. W przeciwieństwie do zwykłych edycji tych stworów, alolańskie nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu.

 

Powrót Mega Ewolucji

Mega_stones_anime

Pomimo licznych spekulacji potwierdzono, iż wprowadzone w generacji szóstej Mega Ewolucje pojawią się w Pokemon Sun i Moon. Ich aktywacja będzie możliwa poprzez rozszerzenie funkcji Z-Ring. Jak na razie nie wiadomo, czy zobaczymy Mega formy stworów innych niż dotychczas, jednak nigdy nic nie wiadomo.

 

Festival Plaza

Festival-Plaza

 

Pojawia się nowa funkcja rozszerzająca rozgrywkę na poziom online – Festival Plaza to nie tylko standardowe walki i wymiany, ale także sklepy i atrakcje w całym jej obszarze. W pewnym stopniu system jest kontynuacją Join Avenue z generacji piątej. Im więcej rzeczy zrobimy w tym miejscu, tym więcej obiektów stanie się dla nas dostępnych po osiągnięciu odpowiedniego poziomu.

Z dostępnych opcji wyróżnimy:

 • walki i wymiany (w konwencji podobnej do PSS z Pokemon X i Y);
 • różnorodność NPC;
 • misje (dostępne także w GTS);
 • sklepy (gdzie wydamy zebrane Festival Coins).

 

Pokemon Pelago

pkmn_pok__pelago

Jak głoszą hasła, jest to raj dla pokemonów umieszczonych w PC boxach. Używając zebranych stworów i wysyłając je na wyspy, mamy szansę znalezienia nowych pokemonów, przedmiotów i wielu innych rzeczy. Im więcej wycieczek, tym więcej miejsc jesteśmy w stanie odkryć.

W skład Pokemon Pelago wchodzą:

 • Isle Abeens, gdzie spotkamy nowe stwory;
 • Isle Aphun, gdzie możemy wyruszyć na poszukiwanie przedmiotów;
 • Isle Evelup, gdzie nasze stworki zwiększą swoje statystyki;
 • oraz wyspa, gdzie wyhodujemy różnorodne jagody.

 

Nowi trenerzy

W ostatnim trailerze przedstawiono także dwie nowe postaci, a są nimi:

 • Olivia, kahuna wyspy Alaka, młoda trenerka o niesamowitych umiejętnościach, jej partnerem jest Lycanroc;
 • Ilima, jedna z Trial Captains, ekspertka pokemonów normalnych.

new-pokemon-sun-and-moon-trailer-hints-at-powerful-god-like-pokemon (1) ilima

 

Demo Pokemon Sun i Pokemon Moon dostępne od 18 października 2016

Tak jak to było w przypadku Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire, tak i najnowsza odsłona otrzyma specjalną wersję demo dostępną w październiku, dokładnie miesiąc przed światową premierą (już jutro!). Nie wiadomo, jaki zakres obejmie, jednak przemierzymy kawałek regionu wraz ze specjalnym pokemonem, a mianowicie Greninją należącym do Asha, widzianym już wcześniej w anime, a także w kilku spin offach. Później dostaniemy możliwość przesłania pokemona do pełnej wersji gry.

Demo dostępne będzie w Nintendo eShop.

 

Do premiery Pokemon Sun i Moon pozostał już tylko miesiąc. Czy okaże się najbardziej spektakularną odsłoną serii? U nas dowiemy się tego już 23 listopada.

A poniżej dyskutowane trailery:3 komentarze

 • Reply
  polonez
  Paź 18, 2016 5:43 pm

  to jest osobna konsola tak to jest mała jakaś jak ps vita czy coś w stylu ps4 xbox

  • Reply
   CGA
   Paź 20, 2016 12:00 pm

   konsola przenośna, ale bardziej polecam kupić sobie na start pokemon x i y. Dużo Poków z 1 gen w tym startery :p w x-komie kupisz za 500zł konsole w wersji XL.

 • Reply
  Rafał
  Paź 20, 2016 12:52 pm

  To jest rodzina przenośnych konsol Nintendo. Aktualnie należą do niej 3DS, 3DS XL, 2DS, New 3DS, New 3DS XL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.